Hrvatska u EU

Hrvatska u EU

  • Nisam hrvat ali želim da Hrvatska postane član EU

  • Hrvat sam i želim da Hrvatska postane član EU

  • Nisam hrvat i ne želim da vidim Hrvatsku u EU

  • Hrvat sam i ne želim da vidim Hrvatsku u EU


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:think:
jel "od stoljeća sedmog"?:hahaha:
ajde slavonijo odi spavat počela si i ti malo lupat, jel?:rotf:
evo pjesmice sa Kroacijinog qrša espešuali for ju:mrgreen::arrow:
:hahaha::hahaha:

zao mi je ako ti neznas, ali mi smo oduvijek govorili puk, pucanstvo...tu i mnoge druge rijeci imas( i imao si) u citankama hrvatskog jezika...o hrv. literaturi da ni ne govorim...mi smo isto tako uvijek govorili np. iskaznica ili osobna(i nikada licna) ili putovnica( a rijetko pasos) pod mi, mislim na Osijek i na obrazovano pucanstvo (ili gradanstvo) kako hoces...:)
ajd budi ljubazan (ti to znas najbolje) pronadi par podataka o prosjecnim primanjima u RH, ako je moguce po regijama, odnosno zupanijama..
 
Stara srpska reč - PUK! ::):

Vladika Danilo (čitajući pismo)

Pučina je stoka jedna grdna -
dobre duše, kad joj rebra puču.
Teško zemlji kuda prođe vojska!

Gorski vijenac - Njegoš

ma ne kuze se oni...samo pjevaju...kao moj kyo...a za znati treba ponesto i nauciti i procitati...a ja govorim najljepsi hrvatsko-srpski jezik...:D
u moje vrijeme se tako ucilo
 
ma ne kuze se oni...samo pjevaju...kao moj kyo...a za znati treba ponesto i nauciti i procitati...a ja govorim najljepsi hrvatsko-srpski jezik...:D
u moje vrijeme se tako ucilo

uf :rumenko:uf :rumenko:da sad vidi Salamander šta pišu njegove biraČice:rumenko: na forumu:rumenko: i to još srpskom:otkacio:...auuuu kukulele:hahaha:..... nemoj nočas napolje:cool: da te ne strefi NjoFrina strela:cool:;)
 
Nije lepo da postavljam linkove ka drugom forumu, ali pogledajte anketu najvećeg hrvatskog foruma, forum.hr
http://forum.hr/poll.php?do=showresults&pollid=7905
Jeste li za ulazak HR u EU ? Ja sam ZA.
bar2-l.gif
bar2.gif
bar2-r.gif
clear.gif
53 38.97% Ja sam protiv.
bar3-l.gif
bar3.gif
bar3-r.gif
clear.gif
72 52.94% Neodlučan sam ovog trena.
bar4-l.gif
bar4.gif
bar4-r.gif
clear.gif
11 8.09%
Mene je začudilo da većina ljudi u Hrvatskoj ne podržava ulazak Hrvatske u EU. Oni su, uz Slovence, bili najveći zalagači za evropske integracije SFRJ.

Kako komentarišete sad ovo? Zašto sve više Hrvata ne želi da Hrvatska uđe u EU?

komentarisem tako sto hrvati, na meni neki chudan nachin, imaju nekakvu kolektivni samo-trip o nekakvoj uzvisenosti i ponosu (drugaciji od srpskog) i sto su nekako u stanju da zajednicki pokazu prepotentnost. ma kako te emocije lazne bile sustinski.

licno mislim da je ovo sa foruma, kao i uostalom u njihovom javnom menjnju, samo povredjena sujeta jer su mislili da ulaze vec sledece godine, pa ono 'bugari i rumuni iza nas, a usli ranije', pa bojazan da ce biti deo ili pretecha ulaska celog balkanskog paketa...
 
ovima što su glasali za prvu opciju hvala na lijepim željama:

BELFABIO, C0NSIGLIERI, cold_as_ice, delirium tremens, Don Karbese, Jelen_Pivo, kaai79, Keep your's Faith, Lizard, mikelo90, Reckless, Registra., Shinoda


a ovima sa opcije tri isto hvala jer vidim tu je i drinjača ljuti anti-europejac pa ispada da želi i nama isto kao i svojoj domovini :mrgreen:
 

Večernji list 29.06.2008



Za ulazak Hrvatske u NATO u ispitivanju se opredijelilo 52,7 posto ispitanih, dok bi 30,5 posto na referendumu bilo protiv

Na referendumu o ulasku Hrvatske u Europsku uniju većina građana Hrvatske u ovom bi se trenutku opredijelilo za pristupanje Uniji, pokazala je anketa Večernjeg lista objavljena u današnjem broju.

U istraživanju koje je za Večernji list provela agencija Metron/Vectura, na pitanje kako bi glasovali kada bi sutra bio referendum o ulasku Hrvatske u EU, 58 posto ispitanih opredijelilo se za ulazak, protiv je bilo 28,7 posto dok je 16,8 posto odgovorilo je da ne zna kako bi glasovalo.

evo samo da ponovim kolegu
 
Pa s'obzirom da danas dok je jos uvek koliko toliko "nezavisna" vecina toga u HR nije njeno, a sad zamislite kako ce to izgledati onda kad postanu clanica EU. Zivet ce na tudjoj zemlji, raditi u tudjim firmama, novac provlaciti kroz tudje banke, hraniti se tudjim proizvodima i ziveti pod tudjim zakonima ;)

p.s. poenta nije da li je to dobro ili lose, vec kako oni vide situaciju i zasto se tome protive.

yebiga moras bolje da se potrudis da sakrijes bosanski izgovor :mrgreen:
 
komentarisem tako sto hrvati, na meni neki chudan nachin, imaju nekakvu kolektivni samo-trip o nekakvoj uzvisenosti i ponosu (drugaciji od srpskog) i sto su nekako u stanju da zajednicki pokazu prepotentnost. ma kako te emocije lazne bile sustinski.

licno mislim da je ovo sa foruma, kao i uostalom u njihovom javnom menjnju, samo povredjena sujeta jer su mislili da ulaze vec sledece godine, pa ono 'bugari i rumuni iza nas, a usli ranije', pa bojazan da ce biti deo ili pretecha ulaska celog balkanskog paketa...

ima istine u ovome sto kazes...pogotovo ono o prepotenciji, mozda bih se blaze izrazila time sto bih rekla da nam je visoka samouvjernost ponekad neopravdana..
vjerujem da je oko 30% hrvatskih gradana sada skepticna prema ulazu u EU a tome je pridonjelo losi postupci vlade, prvenstveno ZERP, zatim kocenje Slovenije gdje god moze
(kao mi smo u pravu a EU dozvoljava Sloveniji da nam blokira pregovore i koristi svoje pravo veta, jer hoce da nas pokradu)...ipak, optimista sam, pregovori zavrsavaju slijedece godine i tada slijedi ratifikacija...i to je to.. a sto se tice navodne bojazni da udemo u "paketu" nisam primjetila da postoji, jer to je u konacnici i nas interes da ostali udu sto prije...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top