Antiratni pokret u SAD i u EU povodom umešanosti u sukob u Ukrajini

Antiratni pokret u SAD i u EU povodom umešanosti NATO u sukobe u Ukrajini
Ova tema je zamišljena kao tema na kojoj ćemo pratiti aktivnosti antiratnih pokreta u SAD i u EU povodom umešanosti NATO u sukobe u Ukrajini.

NATO je umešan kao neko ko brani slabijeg. Svako plemenit bi to uradio ;)

Možda je bolje da se antiratni pokreti bave onim ko je agresor. Nekako mi je logičnije da je on "krivlji" ;)
 
NATO je umešan kao neko ko brani slabijeg. Svako plemenit bi to uradio ;)

Možda je bolje da se antiratni pokreti bave onim ko je agresor. Nekako mi je logičnije da je on "krivlji" ;)
Nije antiratni pokret društvo ljubitelja međunarodnog prava.Cilj antiratnog pokreta jeste zaustavljanje rata odnosno mir a ne bavljenje nekakvim pravničkim bulažnjenjima.
 
Nije antiratni pokret društvo ljubitelja međunarodnog prava.Cilj antiratnog pokreta jeste zaustavljanje rata odnosno mir a ne bavljenje neka pravničkim bulažnjenjima.

Slažem se, ali valjda onaj ko je agresor treba da uradi prvi korak, malo je glupo očekivati da žrtva prestane da se brani da bi stao sukob.
 
Slažem se, ali valjda onaj ko je agresor treba da uradi prvi korak, malo je glupo očekivati da žrtva prestane da se brani da bi stao sukob.
Priča o tome ko je žrtva a ko agresor je u nivou rasprave medju decom starosti 5 godina o tome ko je koga prvi udario,povukao za kosu ... U svakom sukobu svi sebe vide kao žrtvu a ne kao napadača.Zato je potpuno deplasirano pozivanje na te pojmove.Uostalom,SB UN kao jedini nadležni organ po tzv medjunarodnom pravu ni jednu od strana u tom sukobu nije označio ni žrtvom ni agresorom što i jeste razumljivo jer je ruska intervencija humanitarne prirode usmerena na zaštitu ljudskih prava.Granice država i njihov takozvani suverenitet nisu smetnja za intervencije ako te intervencije za cilj imaj zaštitu ljudskih prava.Taj motiv isključuje postojanje agresije a u slučaju kijevskog režima masovno kršenje ljudskih prava je opštepoznato.Niko nije napao Ukrajinu.Intervencija je usmerena isključivo protiv korupmpiranog režima.
 
Priča o tome ko je žrtva a ko agresor je u nivou rasprave medju decom starosti 5 godina o tome ko je koga prvi udario,povukao za kosu ... U svakom sukobu svi sebe vide kao žrtvu a ne kao napadača.Zato je potpuno deplasirano pozivanje na te pojmove.Uostalom,SB UN kao jedini nadležni organ po tzv medjunarodnom pravu ni jednu od strana u tom sukobu nije označio ni žrtvom ni agresorom što i jeste razumljivo jer je ruska intervencija humanitarne prirode usmerena na zaštitu ljudskih prava.Granice država i njihov takozvani suverenitet nisu smetnja za intervencije ako te intervencije za cilj imaj zaštitu ljudskih prava.Taj motiv isključuje postojanje agresije a u slučaju kijevskog režima masovno kršenje ljudskih prava je opštepoznato.Niko nije napao Ukrajinu.Intervencija je usmerena isključivo protiv korupmpiranog režima.
to daje puno pravo nato paktu da pošalje svoje snage u ukrajinu radi zaštite ljudskih prava
 
to daje puno pravo nato paktu da pošalje svoje snage u ukrajinu radi zaštite ljudskih prava
Daju mu pravo ali to pravo nato neće koristiti jer nato ne "interveniše" protiv onih koji imaju nuklearno oružje.Svoj angažman nato u takvim slučajevima ograničava na slanje oružja i na huškanje.
 
Inace, ja ne znam koliko su ti MAGA likovi svesni toga koliko je njihov pokret sustinski anti-Reganovcki u svemu, osim u kulturnim stvarima.

Za ekonomiju su udaljeniji od Regana nego sto je bio Dzimi Karter. Regan je smanjivao regulacije na trzistu rada, i pumpao vojnu traznju, sve suprotno od onoga sto oni hoce.

Kulturoloski su slicni, samo sto je Regan imao i jos vece ludake koji su bili jaci
 
NATO je umešan kao neko ko brani slabijeg. Svako plemenit bi to uradio ;)

Možda je bolje da se antiratni pokreti bave onim ko je agresor. Nekako mi je logičnije da je on "krivlji" ;)
A KOG SU SLABIJEG BRANILI TOKOM SILOVANJA IRAKA?
TAKOĐE TOKOM SILOVANJA VIJETNAMA, BRANILI SI NEKOG ?
I KOGA SU BRANILI TOKOM RAZBIJANJA LIBIJE ?

Naći ćeš verujem neki nebulozni izgovor za ove (obrambene) ratove, ali de odgovori mi KOGA SU BRANILI PRILIKOM GENOCIDIRANJA DESET MILIONA SEVEROAMERIČKIH INDIJANACA, KOJE KUDE?
 
Priča o tome ko je žrtva a ko agresor je u nivou rasprave medju decom starosti 5 godina o tome ko je koga prvi udario,povukao za kosu ... U svakom sukobu svi sebe vide kao žrtvu a ne kao napadača.Zato je potpuno deplasirano pozivanje na te pojmove.Uostalom,SB UN kao jedini nadležni organ po tzv medjunarodnom pravu ni jednu od strana u tom sukobu nije označio ni žrtvom ni agresorom što i jeste razumljivo jer je ruska intervencija humanitarne prirode usmerena na zaštitu ljudskih prava.Granice država i njihov takozvani suverenitet nisu smetnja za intervencije ako te intervencije za cilj imaj zaštitu ljudskih prava.Taj motiv isključuje postojanje agresije a u slučaju kijevskog režima masovno kršenje ljudskih prava je opštepoznato.Niko nije napao Ukrajinu.Intervencija je usmerena isključivo protiv korupmpiranog režima.

Rusi su iscenirali ugroženost kako bi imali opravdanje za agresiju. Njima se niko nije bavio niti koga zanimaju. Ukrajinci su dobili bombe samo zato što su se okrenuli zapadu. Da je Ukrajina ušla u EU, Rusi bi tamo živeli bolje nego Rusi u Rusiji.
 
Zar je rekao nešto što nije istina ? :kafa:
Prica besmislicara koji ne zna nista o ozbiljnoj ekonomskoj nauci, nego je neki racunovodja, o tome kako su nepotkupljivi oni likovi koji ne znaju nista o Ekonomiji je prica za decu od 3 i po godine.

Jer da jesu potkupljivi, to bi bilo dobro i za njih.

Zamisli npr. ti, ne znas nista o ekonomiji, a hoces da vodis Drzavu.

I dodjem ja, i kazem ti: 'Slusaj Radovane, ti si glup. Bolje da ti ja dam pare, i da meni dozvolis da vodim ekonomiju, jer ti o tome nemas pojma.'

I ti kazes 'nnennenenenenenene, ja sam nepotkupljiv bre, ne trebaju mi tvoje pare, ja cu da vodim ekonomiju, ti zli CIjasu, nacionalizacija rulz bre!!!'.

Sta mislis sta je gore za drustvo, da si potkupljiv, ili nepotkupljiv?
 
Prica besmislicara koji ne zna nista o ozbiljnoj ekonomskoj nauci, nego je neki racunovodja, o tome kako su nepotkupljivi oni likovi koji ne znaju nista o Ekonomiji je prica za decu od 3 i po godine.

Jer da jesu potkupljivi, to bi bilo dobro i za njih.

Zamisli npr. ti, ne znas nista o ekonomiji, a hoces da vodis Drzavu.

I dodjem ja, i kazem ti: 'Slusaj Radovane, ti si glup. Bolje da ti ja dam pare, i da meni dozvolis da vodim ekonomiju, jer ti o tome nemas pojma.'

I ti kazes 'nnennenenenenenene, ja sam nepotkupljiv bre, ne trebaju mi tvoje pare, ja cu da vodim ekonomiju, ti zli CIjasu, nacionalizacija rulz bre!!!'.

Sta mislis sta je gore za drustvo, da si potkupljiv, ili nepotkupljiv?
Vama u Kroaciji nešto ekonomija štuca ? Dečki vam listom odoše trbuhom za kruhom u Jevropu ?

Jeste li vi potkupljivi ili nepotkupljivi, kojekude ?

Jedino ste čujem dobri u ceni gasa, dobijate ga duplo jeftinijeg iz Amerike nego što su vam ga rusi isporučivali ?

Oće to oče, dešava se, al ređe?

Ekonomija ti je čudo. :think:
 
Vama u Kroaciji nešto ekonomija štuca ? Dečki vam listom odoše trbuhom za kruhom u Jevropu ?

Jeste li vi potkupljivi ili nepotkupljivi, kojekude ?

Jedino ste čujem dobri u ceni gasa, dobijate ga duplo jeftinijeg iz Amerike nego što su vam ga rusi isporučivali ?

Oće to oče, dešava se, al ređe?

Ekonomija ti je čudo. :think:
U realnom svetu, kada se probudis, i u Hrvatskoj i u Srbiji, posle dolaska tih 'Ekonomskih ubica', gradjani imaju bolji standard nego ikada pre u istoriji.

Idi u Venecuelu, pa pitaj kako im ide, tamo su skroz 'nepotkupljivi'. Ili udji u vremeplov, pa se vrati u doba 'nepotkupljivog' Slobe.
 

Back
Top