Horoskop (i tinejdzeri)

Ne verujem, mada sam se ebeno iznenadio jednom... Citam dnevni horoskop, kaze nesto ovoga tipa "Danas cete biti na nekom slavlju, doci ce do nepredvidjenih okolnosti, smirivacete strasti" I sad meni smesno, nisam nista planirao, i vec rekoh, ma daaaj... Kad zove drug, kaze, veceras kod mene na 18. zaboravio sam da ti kazem... Na zurci, cale mu se napio (covek je i ovako retard, tek pod uticajem alkohola) i nesto se posvadjao s jednim deckom, isto drugarom. Jedva su smirili caleta, a ja sam proveo pola sata umirujuci drugara i slavljenika. Tek sutradan sam se setio horskopa i rekoh "Idi bre u piccku materinu"... Ali ne verujem, iako mnoge karakteristike skorpije (mog znaka) su uocljive u meni :P


ŠKORPIJA
Emotivno nezrelo smeće
Evo jednog podatka kojeg nema u drugim horoskopima: Škorpije su emotivno nezrela, neodgojena, podla, osvetoljubiva i pokvarena derišta koja ne prezaju ni od čega. Znate kako se ponaša malo dete kada mu uzmete omiljenu igračku. Ono se duri i ljuti, bjesni, plače, grize, u tom trenutku vas mrzi iz dna duše. Da je veće i jače, skočilo bi na vas i odgrizlo vam grkljan.

Ovakvi nagoni prisutni su kod Škorpija tijekom celog života, jedino što s godinama nauče maskirati svoje prave motive i razloge. Bez obzira na godine, zrelost ili pol, kada duboko zagrebete ispod te površine, koja uglavnom deluje inteligentno, opasno ili lukavo, dolazite do emotivno nezrele osobe na nivou 5-godišnjeg deteta.

Ali nemojte zanemariti zlopamćenje tog deteta. Ono neće zaboraviti, pravit će planove, uzvratit će vam kada se više nećete sećati razloga. Neće prezati od vlastitog uništenja da postigne svoj cilj. Kakav god razlog bio, za njih je to najvažnija stvar na svetu.

Želite imati i čuvati svoju djecu? Prvo naučite čuvati svoju ženu u znaku Škorpije. Moraćete udovoljiti svakoj od njenih nezrelih želja, biti joj zauvek jedini, zauvek je voleti, i nikada ni ne pomisliti na neku drugu ženu, i muški podnositi sve osvete i podlosti pokrenute u njenom umu. U suprotnom, eto opet osvetoljubivog derišta koje čeka da mu okrenete leđa.


:rotf:

Na jednu se drugaricu maksimalno sve odnosi xD

Devojka izgubila patike, i posle dve godine tetkica u skoli ih nosi, iste, jbg kupljene u grckoj, samo ona ih imala. Tetkica umalo da ostane bez posla. Drugaru je haos pravila (dok su bili zajedno), videla sam te s njom, i s njom xD Umirao sam od smeha... Jos je bila dupla skorpija...
 
Poslednja izmena:
pa šta ti je teško sestro slatka, evo razrušitelj će pomoći kažu da je scorpio idealan meč
Ја увек стојим на располагању. z:)

@Manifold
Овде имаш интересантан опис Шкорпије:

http://www.astrosporto.com/horoskop/zodijacki-znaci/skorpija.html

Са Википедије:

Vrline: Škorpionska ljepota može se opisati kao "ljepota đavola". Imaju oštar, prodoran, magičan pogled. Duguljastog su lica, oštre kose, malo povijen, ali pravilan nos.

Muškarac Škorpion je čovjek koji uvijek zrači nekim tajanstvenim, nedefiniranim i neodoljivim šarmom. Nije sklon davanju niti primanju savjeta. Ne zna laskati i sve što vam izgovori bit će istina. Ovaj muškarac ne pretjeruje kad daje komplimente. Ima jaku samokontrolu, volju i postojanost. Smiren je, hladan, flegmatičan izvana. Briljantnog je uma, izuzetan, često genijalac. Iako traži isključivu podložnost kod partnerice, zauzvrat je spreman pružiti privrženost i lojalnost kao malo koji drugi astrološki znak. Nikad se ne otvara do kraja - ostaje oprezan i tajanstven. Vrlo je praktičan, snažan i svjestan svoje snage. Izuzetno je privržen kad jednom odabere prijatelja. Iako ne iskazuje naročitu bliskost, vrlo je emocionalno vezan za svoju djecu. Kao otac je autoritativan i nepopustljiv. Od bližnjeg puno traži, ali je spreman uzvratiti istom mjerom.

Mane: Muškarac Škorpion može biti i zavidni sebičnjak. U postizanju cilja uopće ne bira sredstva - važno je samo pobijediti. Vrlo je hladan i neosjetljiv, te sklon kalkuliranju. Rođeni je tiranin. Ma gdje bio, ponašanje mu je prepotentno. Vrlo je nezgodan kao suprug; često je izraziti sadist. Škorpionova jedina i prava ljubav jest ljubav prema moći, bogatstvu i društvenoj poziciji. Može biti opsjednut seksom. Ima bludne i nestvarne želje. Spreman je i na zločin ako ga svladaju strasti. Sarkastičan je, ironičan, nepovjerljiv, svirep.

Сад колико су уочљиве особине Шкорпиона код мене, ***** ли га, остављам то другима да кажу.
 
podznak ti je kako se odnosiš ispoljavaš prema okolini kako te drugi vide i fizički izgled. ja strelac što je ukratko optimizam i da moram da sam u pokretu, za izgled mi jos nisu objasnili zasto nisam visoka. al nije bitniji od znaka znak je ipak duša.
 
Moja cimerka neopozivo veruje u horoskop, svaki dan cita dnevni, svake nedelje nedeljni i vec kako to sve ide.
I ja pored nje, kud cu sta cu, normalno isto krenem da citam, i onda jos pocnem da se pronalazim u tim trabunjanjima, na fazon: "Jao, ovde pise neocekivani novcani dobitak koji ukljucuje saradnju sa starim prijateljem/kolegom, jesam ti rekla da treba da se prijavimo za onaj kviz!" i slicno.

Sad, ja se zafrkavam s tim, a onda provalim da gomila ljudi stvarno veruje u ta predskazanja i sta vec, a ja mislila to onako radi fazona. :/

E sad, zanima me koliko stvarno (i zasto) verujete u to, i u sudbinu, i slicne stvari?

I naravno sta ste u horoskopu i koji vam je podznak i tako to. xD

Strelac,podznak skorpija,u kineskom Majmun u Egipatskom Hator .... verujem u karakteristike znakova,ali ne u predvidjanja i te zajebancije.
 
Митолошка опсервација Шкорпије:

Osmi znak horoskopa ima jedan od najfascinantnijih i najsimboličnijih ideograma: stilizovanu predstavu strašnog insekta čije ime nosi, životinje koja predstavija radanje. Kult Afrodite ovom znaku pripisuje venčanje ovog božanstva sa ružnim i ćopavim Vulkanom, bogom pakla, odnosno početak odnosa izmeclu jedne suštine koja pripada uzvišenom svetu i druge koja pripada svetu podzemlja. Tokom istorije Škorpiji su pripisana vrio različita, fantastična i jeziva, značenja. Ova životinja simbolizuje napor koji čovek ulaže da bi napredovao. To je hladnokrvna životinja koja živi u vodi i na zemlji.

Neki u ovom znaku vide simbol progresa koji za sobom, kao rep, vuče negativne aspekte svoje prirode. Zbog toga su antički ljudi govorili: ln cauda velenum (u repu je otrov) i smatrali ovaj znak simbolom smrti, vrenja (u močvarama) i hladnoče i završetka ciklusa i naredne obnove. Nema boljeg primera od močvare da predstavi prividno statičku realnost ispod čije površine vri i ključa. lz larvi i embriona u inkubaciji nastače jednog dana nova manifestacija života, koja će dostići obnavljajuču čistoću morske vode koju simbolizuje znak Ribe. I Frojd je za rep škorpiona smatrao da simbolički predstavlja muški pol. Simbol Škorpije se idealno suprotstavlja znaku Device koji se odnosi na ženski pol i njenom ideogramu koji stilizovano predstavlja ženski polni organ. Zbog smrtonosne žaoke, Škorpija simbolizuje smrt. Takode predstavlja ludu želju, autodestrukciju, pad čoveka, progonstvo iz Rajskog vrta i obnovu posle pada. Zbog ovih značenja znak Škorpije značajno se reperkutuje na ljubavnu magiju, daje izuzetnu snagu magijskim operacijama koje se odnose na ljubav i seks. Ikonografija Škorpije je u svim istorijskim epohama bila obimnija od ikonografije drugih znakova. Slična nadmoć ovog znaka u odnosu na druge postoji i u magiji. Talismani koji se uspešno upotrebljavaju u ljubavnim magijskim čaranjima, imaju na sebi urezan znak Škorpiona. Vekovna upotreba ovog simbola je dovela do stabilizacije antičkog verovanja da se njegova moć u ljubavnoj magiji oslobađa tokom beskrajnog ponavljanja jedne ideje sa snažnom voljom.

http://www.horoskopskiznaci.com/horoskopski-znaci/skorpija/skorpija-i-mitovi/
 
Митолошка опсервација Шкорпије:

Osmi znak horoskopa ima jedan od najfascinantnijih i najsimboličnijih ideograma: stilizovanu predstavu strašnog insekta čije ime nosi, životinje koja predstavija radanje. Kult Afrodite ovom znaku pripisuje venčanje ovog božanstva sa ružnim i ćopavim Vulkanom, bogom pakla, odnosno početak odnosa izmeclu jedne suštine koja pripada uzvišenom svetu i druge koja pripada svetu podzemlja. Tokom istorije Škorpiji su pripisana vrio različita, fantastična i jeziva, značenja. Ova životinja simbolizuje napor koji čovek ulaže da bi napredovao. To je hladnokrvna životinja koja živi u vodi i na zemlji.

Neki u ovom znaku vide simbol progresa koji za sobom, kao rep, vuče negativne aspekte svoje prirode. Zbog toga su antički ljudi govorili: ln cauda velenum (u repu je otrov) i smatrali ovaj znak simbolom smrti, vrenja (u močvarama) i hladnoče i završetka ciklusa i naredne obnove. Nema boljeg primera od močvare da predstavi prividno statičku realnost ispod čije površine vri i ključa. lz larvi i embriona u inkubaciji nastače jednog dana nova manifestacija života, koja će dostići obnavljajuču čistoću morske vode koju simbolizuje znak Ribe. I Frojd je za rep škorpiona smatrao da simbolički predstavlja muški pol. Simbol Škorpije se idealno suprotstavlja znaku Device koji se odnosi na ženski pol i njenom ideogramu koji stilizovano predstavlja ženski polni organ. Zbog smrtonosne žaoke, Škorpija simbolizuje smrt. Takode predstavlja ludu želju, autodestrukciju, pad čoveka, progonstvo iz Rajskog vrta i obnovu posle pada. Zbog ovih značenja znak Škorpije značajno se reperkutuje na ljubavnu magiju, daje izuzetnu snagu magijskim operacijama koje se odnose na ljubav i seks. Ikonografija Škorpije je u svim istorijskim epohama bila obimnija od ikonografije drugih znakova. Slična nadmoć ovog znaka u odnosu na druge postoji i u magiji. Talismani koji se uspešno upotrebljavaju u ljubavnim magijskim čaranjima, imaju na sebi urezan znak Škorpiona. Vekovna upotreba ovog simbola je dovela do stabilizacije antičkog verovanja da se njegova moć u ljubavnoj magiji oslobađa tokom beskrajnog ponavljanja jedne ideje sa snažnom voljom.

http://www.horoskopskiznaci.com/horoskopski-znaci/skorpija/skorpija-i-mitovi/

Skorpija nije insekt vec zglavkar, 'ebem ih u mozak. :lol:
 
JARAC PODZNAK LAV
Tip koji nikome ne prašta i ni u čemu ne popušta. Nikome se ne klanja i uvekje na distanci, usamljenik koji prkosi svima. Ima opasne ambicije, beskrupu lozan, ali veoma poštovan. Egoizam ga može uništiti, pa se lako može naći izolovan, odbačen i prezren. Nema osećaj za duhovno, a ceni jedino materijalne vrednosti. Amoralna ličnost koja često pada u zlobu i porok.

U jbte ala me napljuvase.:lol:
 

Back
Top