GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dinna:
Ja bejah danas u konzulatu u Nišu, i ladno nisu hteli da nam prime dokumenta, jer nismo doneli krštenice klinaca! Kukali smo i molili da ćemo da donesemo u roku u od sat vremena, i ništa... Jedini odgovor je bio da moramo da zakažemo ponovo preko onog broja. Pokušali smo, ali nema slobodnih termina do prvog juna, a mi uplatili od 31.05. Tuga...
Zao mi je sto vam se to desilo-ali stvarno samo takve stvari vracaju,kukamo na njih a sami smo krivi.Pa lepo pise na sajtu,a ima i onaj automat koji vam decidno diktira sta je neophodno-za maloletne izvod iz maticne knjige rodjenih!Svake godine smo svedoci da se ljudi vracaju,pljuju i psuju-a nisu doneli neophodan papir...
 
Da sam znala da cu se sad jos brinuti hoce li mi dati vizu,sigurno ne bih uplatili..Moj muz radi na "crno",apsolvent je vec 3 godine..i sad mi dodje da ga opalim tastaurom u glavu!
Sta sad?
 
Dinna:
Ja bejah danas u konzulatu u Nišu, i ladno nisu hteli da nam prime dokumenta, jer nismo doneli krštenice klinaca! Kukali smo i molili da ćemo da donesemo u roku u od sat vremena, i ništa... Jedini odgovor je bio da moramo da zakažemo ponovo preko onog broja. Pokušali smo, ali nema slobodnih termina do prvog juna, a mi uplatili od 31.05. Tuga...
Zovi svaki dan par puta, mozda neko otkaze. To su meni rekli prosle godine kad sam okrenula i ispostavi se da mi je termin posle datuma kad treba da putujem. Tako da probaj to
 
Jesi siguran za onu kopiju svih sengenskih viza??
Ja to prosle godine nisam uradila i dobila sam vizu. Mozda je to nesto novo od ove godine?
Slovenci traze kopirane sve strane pasosa na kojima ima bilo kakav pecat, jeli to ista stvar??
 
U Beogradu uopšte ne traže izvode za klince. A na sajtu stoji da je to potrebno za decu koja idu bez roditelja. Druga stvar, ovi iz BG su nam rekli da oni prihvataju dokumenta, ako ti nedostaje neki doneseš im sutradan preko reda. Kako god, to je zezanje u zdrav u mozak, jer u BG ne traže. Ja sam ih pitala kako je to moguće, a oni kažu da su konzulati u Nišu, Podgorici i Beogradu tri potpuno nezavisna konzulata?! :shock: I to što traže đačku knjižicu i gluposti je čisto političko iživljavanje. Pogledajte sajt grčkog veleposlanstva u Hrvatskoj- državljanima Hrvatske za turističke posete Grčkoj NISU potrebne vize (a ni Hrvatska još nije članica EU). Poslali smo molbu za vanredni prijem faxom konzulu, i za danas su nam zakazali ponovo. Prihvatili su nam dokumenta, tako da ćemo ipak ići u Grčku, ali je stvarno osećaj skroz bzvz...
 
harumeno pondiki:
Moja drugarica je dobila individualnu vizu na mesec dana iako je nezaposlena. Imala je pozivno pismo od Grkinje, ali je morala da ispise nekakvu izjavu zbog cega je nezaposlena!

Koja morbidnost...zbog čega je nezaposlena :x

Da li voz ide brže noću ili po šinama. :roll:
 
Moja zena je dobila individualnu vizu bez problema iako je nezaposlena ali je morala da prilozi uverenje iz biroa za nezaposlene i uz 2 svedoka u opstini da se overi izjava da je ja izdrzavam. Neznam kakve vam to izjave trebaju zasto je neko nezaposlen ? Pa nezaposlen je zato sto nema posla verovatno. Stvarno nerazumem ?????
 
suncokretic:
"veseli misicu",ako nije tajna,sta je najbolje ispisati(ili sta je tvoja drugarica napisala) za razlog nezaploslenosti?

Napisala je da ce od jeseni da studira, pa zato nije zaposlena, sto nije bilo tacno, ali nisu trazili nikakvu potvrdu da je vec upisana tj. nikakav dokaz da ce zaista da studira niti da polaze neki prijemni. Samo to: da planira da studira od jeseni.
 
jerotije:
... Neznam kakve vam to izjave trebaju zasto je neko nezaposlen ? Pa nezaposlen je zato sto nema posla verovatno. Stvarno nerazumem ?????

Ne trebaju nama izjave zato sto nam je tako udarilo u glavu, vec zato sto su tako trazili Grci. Ako ne razumes, nazovi ih, pa ih pitaj. :lol: Sigurno ce dati neki razuman odgovor ako ti se uopste jave. :roll:

P.S. Ne znam & ne razumem! ;-)
 
harumeno pondiki:
Pa ako si dobio individualnu Sengen vizu, mozes da putujes u sve zemlje EU, ali prvo moras da udjes u Grcku, pa da nastavis dalje.
To ako je multi- viza u pitanju. Ovako imas samo jedan ulaz i izlas sto znaci da ako udjes u Grcku i izadjes, vise ti viza ne vazi
 
harumeno pondiki:
Pa ako si dobio individualnu Sengen vizu, mozes da putujes u sve zemlje EU, ali prvo moras da udjes u Grcku, pa da nastavis dalje.
To ako je multi- viza u pitanju. Ovako imas samo jedan ulaz i izlaz sto znaci da ako udjes u Grcku i izadjes, vise ti viza ne vazi
 
Ja sam prosle godine bio u sopstvenoj reziji svojim kolima(na slepo).Boravio sam samo sedam dana(posto sam igrom slucaja pre toga bio na Rabu tri dana)..mogu da kazem da nisam prosao nista jeftinije nego da sam uplatio preko agencije.......prvo sam jedva nasao smetaj u Paraliji...za sedam noci trokrevetni apartman,bez klime,tv..itd...300e...Najbolja varijanta je da unapred (na netu)direktno pronadjete smestaj...na slepo NIKAKO!!!!!
 
crnicrnja:
Moraćeš Jerotije da čekaš belu listu.
Ja je jedva čekam, ali ne zbog samostalnog traženja soba (agencije su jeftinije), nego zbog kampa. Tamo su kampovi ludilo, a mnogo su jeftiniji nego sobe. Mada sam viđao kampove koji su koštali ko apartman, ali su oni bili sa bazenima, diskotekom, restoranima, megamarketom, svako svoj plac, mesto za kola, struja, sef, zamrzivač. I što je najvažnije, svi su na samoj obali, nema šipčenja do plaže.


Nisu agencije jeftinije. Evo sta sam ja uradila: Prosle godine sam bila u Sheria hotelu u Dasiji. Svaki dan smo prolazili pored kuce s apartmanima i zalila sto nisam u njima. Zapisala sam broj telefona i ove godine pozvala. Javio mi se covek za koga se ispostavilo da govori srpski (ozenjen Grkinjom) tako da smo se zacas dogovorili. Trokrevetni studio za 15 dana iznosi 500 Eura. Ostaje nam da platimo put. Posto je nama i to skupo (stvarno nemamo novca) icicemo kolima, a ne avionom. Eto! Otarasila sam se agencija!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top