GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko sam ja shvatila daju ti onoliko dana na koliko imas zdravstveno osiguranje. Vizu daju na 25 dana ali naglase da ti je max ostanak npr. 10 dana. Znaci u tom nekom periodu od 25 dana mozes uci u GR kad hoces ali ne mozes ostati duze od 10 dana. tako je za turisticke vize
 
sly:
Ja zvala jutros, treba nam viza za 6. avgust, kaze jedna ljubazna teta da jos nisu poceli zakazivanje za vize za avgust al ajde nema veze, i zakaze nam za 26. jun da dodjemo da predamo dokumenatciju.
Eto najsvezije informacije. :)
Hvala, sad sam ih i ja nazvao.
Vezu sam dobio bez problema, pitali su kad putujem, ja rekoh pocetkom avgusta, i zakazali su nam za 28.06.
E sad jos jedno pitanje, ako neko ima dete skolskog uzrasta.
Znaci, moja cerkica je prvi razred osnovne skole, i po nekim informacijama treba nam neka potvrda iz skole da je ona redovan djak.
Da li ova potvrda treba samo za decu koja idu bez roditelja, ili i za decu koja putuju sa roditeljima?
 
Ren:
.

E sad jos jedno pitanje, ako neko ima dete skolskog uzrasta.
Znaci, moja cerkica je prvi razred osnovne skole, i po nekim informacijama treba nam neka potvrda iz skole da je ona redovan djak.
Da li ova potvrda treba samo za decu koja idu bez roditelja, ili i za decu koja putuju sa roditeljima?

Ova potvrda se uzima kod sekretara skole i naznaci da je za vizu,minut posla, a potrebna je bez obzira s kim deca idu.Takodje treba i fotokopija djacke knjizice, zamoli se uciteljica da je ispise ranije i fotokopirati sve strane koje su ispisane.
Knjizice se dele deci 28.6.
 
popito:
Ova potvrda se uzima kod sekretara skole i naznaci da je za vizu,minut posla, a potrebna je bez obzira s kim deca idu.Takodje treba i fotokopija djacke knjizice, zamoli se uciteljica da je ispise ranije i fotokopirati sve strane koje su ispisane.
Knjizice se dele deci 28.6.
Eto, a to uopste nisu napisali na sajtu ambasade, mi smo sasvim slucajno saznali.
 
Ja sam razgovarao sa gospodjom iz Yute koja predaje pasose za sve agencije clanice u ambasadu i kaze da dobijaju pasose i nezaposleni, uz potvrdu da ih neko izdržava. Evo moja snajka je dobila juce vizu i putuje sutra.
 
suncokretic:
ja sam imala uplatu 15 dana osiguranja a dobila individ.vizu na mesec dana,i nigde mi nije bilo spomenuto to maximalno zadrzavanje
Dobila si ti vizu na mesec dana ali u tih mesec dana mozes da iskoristis tih 15. Pise ti ispod tih datuma red: tip vize C, broj ulazaka 1 i pored je koliko dana ostajes 15
 
Ove godine sam za sebe i suprugu, koja je nezaposlena, za individualnu Grčku vizu priložio fotokopije kartica osiguranja koje dobijete besplatno uz American Express ili Banca Intesa kreditne kartice, i koje važe godinu dana. To je prihvaćeno, tako da je dužina boravka tačno onoliko koliko smo TRAŽILI. Vaučer za smeštaj od naše agencije i rezervacija preko www.booking.com za prenoćište u Solunu su u ukupnom trajanju kraći od onoga što smo tražili.

Mislim da je presudna stvar kod dobijanja Grčke vize (pa i drugih šengenskih) to da ih UVERITE da ćete se vratiti i da nećete ostati da radite tamo, a to je ono čega se oni najviše plaše. To dokazujete, pre svega, predhodnim ponašanjem tj ako imate predhodne Šengen vize treba da se vidi da niste prekršili uslove. Zatim, moraju se priložiti fotokopije SVIH traženih dokumenata i originali koji se traže (osiguranje).
 
canada1995:
ne treba ti potvrda za dete, dovoljna je fotokopija dj. knjizice
Treba potvrda, i ne samo fotokopija knjizice, nego i knjizica, mi smo zakazali za 28. 06. podnosenje dokumenata, a tada se daju knjizice.
Elem, moramo da zamolimo uciteljicu da nam ispise knjizicu ranije i da nam je da. Takodje moramo da zalepimo i sliku u knjizicu, a na slici moraju da nam udare pecat.
Sta u stvari treba, sta je neophodno, a sta ne, niko nije sasvim siguran, tako da cemo mi sve sto smo culi da treba - da ponesemo, i kopije i originale.
Naravno uvek postoji mogucnost da nesto i ne ponesemo. :roll:
 
ja sam danas zvala i zakazala za 28.06 u niskom konzulatu ali mene niko nije pitao kada putujem nego samo ime i prezime i adresu za mene i muza. Posto imamo aranzman tek od 1 septembra nisam sigurna da nece biti neki problem ali koliko ja znam za vizu mozes da zakazes 90 dana ranije , jel i dalje tako?
 
Ren:
Treba potvrda, i ne samo fotokopija knjizice, nego i knjizica, mi smo zakazali za 28. 06. podnosenje dokumenata, a tada se daju knjizice.
Elem, moramo da zamolimo uciteljicu da nam ispise knjizicu ranije i da nam je da. Takodje moramo da zalepimo i sliku u knjizicu, a na slici moraju da nam udare pecat.
Sta u stvari treba, sta je neophodno, a sta ne, niko nije sasvim siguran, tako da cemo mi sve sto smo culi da treba - da ponesemo, i kopije i originale.
Naravno uvek postoji mogucnost da nesto i ne ponesemo. :roll:

Sigurno treba potvrda od skole da si redovan djak i fotokopija djacke knjizice u kojoj je zalepljena decja slika, fotokopirati sve ispisane strane.Ovo je tacno jer radim u skoli, i znam sta deca traze.
 
da skratim "tipkanje" i pojedinacne odgovore u vezi individualne vize:podrazumeva se da niko u grckoj ko radi ovaj posao,nema problema da mu se uplati 20% od cene i posalje racun o uplati i gar.pismo za vizu.Vas problem je sto necete doci kod njega ili otici na drugu destinaciju.bilo bi pozeljno,e-mailom ga obavestiti o otkazivanju.......
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top