GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cao,

imam jos jedno pitanje...
na svim stranicama na netu pise da za grcku vizu treba:

Molba koju je potrebno popuniti latinicom
2 slike
Potvrda o zaposlenju
Radna knjižica
Putnički čekovi ili bankovne štedne knjižice u Srbiji ili Grčkoj

neko je pisao da je samo rezervirao aranzman i otisao stim u ambasadu... trebaju te dokumenti ili ne???

hvala na odgovor,
jaca
 
I mene zanimaju ti putnicki cekovi...Zbunio sam se citajuci na sajtu sta je potrebno za vizu.
Student sam, nabavio sam garantno pismo, imam potvrdu sa faksa.Da li su mi neophodni i putnicki cekovi i putna karta?
Bio bih zahvalan kada bi mi neko objasnio sta je potrebno od dokumenata studentu za individualnu vizu!!!
 
Ako si student treba ti:
- kopija indeksa (prva strana i poslednja overa semestra/obnove godine), original na uvid,
- uverenje sa fakulteta da studiraš (original)
- vaučer turističke agencije o rezervaciji smeštaja i puta (ukoliko uplaćuješ samo put treba ti i povratna karta, bus, voz, avion ili saobracajna dozvola i kopija, ukoliko putuješ autom, i zeleni karton i međunarodna vozacka dozvola - kosta oko 800din. u AMSS)
- vaučer može da zameni hotelska rezervacija (ne hostelska-odbijaju), da vam je neko posalje iz Grčke ili da rezervišete putem neta (nepisano pravilo je da se za skuplje hotele lakše dobija viza)
- vaučer može da zameni i garantno pismo (ipeftini dilosi-jedan tebi drugi u ambasadu) od državljanina Grčke ili stranog državljanina koji ima njihovu boravišnu/radnu vizu, pored toga kopiju lične karte domaćina i potvrdu o plaćenom porezu ili imovinskom stanju (to sređuje domaćin u grkoj policiji/opštini)
- putničko zdravstveno osiguranje, uplaćeno kod EU ovlašćenog osiguravajućeg društva (Delta Generali, DDOR NS, Dunav, Uniqa-bivši Zepter), košta oko 1e dnevno, na duži period jeftinije. Preporučujem korišćenje raznih studentskih kartica, neka društva odobravaju popust i do 25%, tako je barem bilo prošle godine, treba proveriti. Ukoliko posedujete neko životno osiguranje, recimo kod onih austrijskih osiguravajućih kuća onda navedena putnička osiguranja nisu potrebna. Ako se putuje više puta ili koristi multi-šengen onda se najviše isplati izvaditi životno osiguranje kod npr. wiener štadišera čija je godišnja premija nešto više od 200e (bila pre par godina).
- zahtev i jedna slika dobija se u ambasadi/konzulatu ili skini preko www.greememb.co.yu ili www.greekcon.org.yu , popunjen naravno
- pasoš koji važi još 6 meseci po isteku vize
- fotokopije svih dosadašnjih šengenskih viza ukoliko ih posedujete
- stari pasoš na uvid (ukoliko nemate stari pasoš možda će zahtevati podvrdu da niste nikad imali ranije drugi pasoš, potpisana od strane dva svedoka i overena u opštini/sudu/policiji)
- izvod iz matične knjige rođenih, ukoliko je student maloletan (obavezno za sredjoškolce)
- lično prisustvo
Zakazivanje na 0903/15-15-15 (Beograd) 0903/150-150 (Niš) 18din+PDV minut

Neobavezna dokumentacija:
- razne potvrde o imovinskom stanju nepokretnosti, automobila i sl.
- potvrda o zaposlenosti roditelja/staratelja i njihovim primanjima u poslednjem kvartalu.
- uvid u tekući račun kod bilo koje banke, bolje devizni
- kreditne i debitne devizne kartice, može i virtuon, uvid stanje i sl.
- keš na uvid
- potvrda o raznim honorarnim primanjima studenta ili ako je student u radnom odnosu, radna knjižica i potvrda o zaposlenju i poslednjim primanjima, mada ovo povlači pitanje da li aplicirati kao student ili zapošljeno lice (ukoliko imate veći broj godina bolje ovo drugo).
- razne potvrde o boravku u zemljama potpisnica šengena na raznim kampovima, seminarima, kursevima, praksama, sertifikati i sl.
Postoje gomila papira, najbolje je posavetovati se sa nekim ko je aplicirao ili jednostavno koristite maštu "Kako građanin drugog reda da ubedi vlasto građana prvog reda da će prilikom posete u njihovom vunderlendu biti dobar, potrošiti solidnu svotu novca, neće spavati na ulici, neće krasti, raditi na crno, neće se lečiti o trošku njihovih građana i države, imati šta da jede i naravno OBAVEZNO se vratiti kući".
 
mauricijus81:
I mene zanimaju ti putnicki cekovi...Zbunio sam se citajuci na sajtu sta je potrebno za vizu.
Student sam, nabavio sam garantno pismo, imam potvrdu sa faksa.Da li su mi neophodni i putnicki cekovi i putna karta?
Bio bih zahvalan kada bi mi neko objasnio sta je potrebno od dokumenata studentu za individualnu vizu!!!

Ukoliko imaš garantno pismo potrebna ti je samo povratna karta ili u jednom pravcu, treba proveriti kod ambasade/konzulata. Eto to sam gore zaboravio da napišem.
Pozdrav ;)
 
Da li ste culi da su grci od 8. maja poostrili izdavanje grupnih viza i da ih ne izdaju nezaposlenima, apsolventima kojima staz traje duze od jedne godine, a za nezaposlenog bracnog druga postoji mala sansa da ove godine ode u Greece na letovanje.
Mi vec uplatili, a ja apsolvent sa isteklim stazom. Sta da se radi?! Da li odustati, jer znate vec da se samo par dana pred put zna ko je dobio vizu, a agencije tada bas i ne vracaju
parice?
 
Pa ako je tako odustan. Ako znas da neces dobiti vizu odustaj, juri kintu da ti vrate malo ce uzeti provizijei trazi drugu destinaciju za letovanje ove godine... Barem bi ovo bio neki moj predlog

Uzivaja, pozdrav !!!
 
Ne znam ima li nacina da se sazna da li su ovo sigurne informacije?
Da li u ambasadi/konzulatu daju ovakva obavestenja, jer na njihovom sajtu nista zvanicno nije objavljeno?!
 
Konzulat Republike Grčke je pooštrio kriteterijume za dobijanje grupnih viza, kako u Beogradu, tako i u Nišu, i to za:
* Sve stranke koje nisu u radnom odnosu - ne izdaje vizu
* Sve apsolevente kojima apsolventski staž traje duže od godinu dana - ne izdaje vizu.
* Kod bračnog para gde je jedan zaposlen, postoji šansa da se dobije viza za nezaposlenog bračnog druga.

Za sve podnete zahteve važi pravilo svih Ambasada:
1. Naknadni zahtevi za dodatnu dokumentaciju
2. odbijanje bez obrazloženja

Verujem da je mnoge od nas ovo zabrinulo. Stvarno do sada nije bilo ovakvih problema. O cemu li se radi? "Da l je to sudbina il ko zna sta li je" ;-) Bez sale, predlazem da pisemo sve sto proverimo, da se ne lozimo za dz...Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa nesto posebno "merkaju "studente...Mi smo juce bili u Nisu,cela porodica,predali gomilu papira za individualne vize,a jedini original koji su trzili da vide bio je cerkin indeks...(a dete kaze-"ja reko' oce da stavi neki dinar u index,valja se..." :D )
Verovatno su studenti "najsumnjiviji"da bi zbrisli odavde(sto li?)
 
A vi pisite kako ide sa tom vizom i da li da vam prave neke probleme.

Stvarno ne razumem zasto nam ovo rade (naravno, ako je tacno). Pola Srbije uplati za Grcku, a oni nesto komplikuju!
 
Ne komplikuju, ima raznih malverzacija. Ako vec ne studiras redovno, zaposli se negde i nece biti problema. Ako imas nekoga od prijatelja, neka te prijavi dok ne dobijes vizu, pa neka te posle odjavi.
 
Ljudi, ja sad bila do agencije i kazu da je ovo obavestenje bilo zbog politicke situacije, ali da sto se tice grupnih viza stvarno nema nikakvih problema. Pre par dana su kazu poslali jednu grupu i svi su dobili vize.

Ali ako neko ima suprotnih informacija neka pise.
 
Ja bejah danas u konzulatu u Nišu, i ladno nisu hteli da nam prime dokumenta, jer nismo doneli krštenice klinaca! Kukali smo i molili da ćemo da donesemo u roku u od sat vremena, i ništa... Jedini odgovor je bio da moramo da zakažemo ponovo preko onog broja. Pokušali smo, ali nema slobodnih termina do prvog juna, a mi uplatili od 31.05. Tuga...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top