GRČKA VIZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S tim sto postoji razlika ("bez turisticke agencije") ako ides u posetu ili imas da si uplatio apartman,to dobro znas.A tebi se nisam ni obracao,valjda ti viza nije ni potrebna.Koristim forum da bi se obratio vecem broju zainteresovanih i da izbegnem odgovore preko e-mail.A vidis valjda da komentarisu ljudi koji idu poslovno,u posete a i letovanje.Grcka nije Tasos.Vidis nesto lose u tome ili ti nesto smeta?
 
Mobilni, zaista nisam htela da te uvredim. To sam i naglasila. Ne znam zasto mi se obracas tim tonom. Rekao si da "smo svi pobrkali babe i zabe", a ja za sebe ne mislim da jesam, samo to.
Viza mi nije potrebna, ali znam sta saljem od papira kada neko dolazi kod mene pa sam o tome i pisala. I naravno da Grcka nije Tasos, ali papiri koji su potrebni da se dodje na Tasos su isti oni koji su potrebni da se udje u Grcku. Ne znam da li mozes da me ispravis oko informacija koje sam dala ljudima.
Zaista ne bih volela da ulazim u raspravu i nije mi to bila namera kada sam dala komentar na tvoj post.
 
nikana1:
Mobilni, zaista nisam htela da te uvredim. To sam i naglasila. Ne znam zasto mi se obracas tim tonom. Rekao si da "smo svi pobrkali babe i zabe", a ja za sebe ne mislim da jesam, samo to.
Viza mi nije potrebna, ali znam sta saljem od papira kada neko dolazi kod mene pa sam o tome i pisala. I naravno da Grcka nije Tasos, ali papiri koji su potrebni da se dodje na Tasos su isti oni koji su potrebni da se udje u Grcku. Ne znam da li mozes da me ispravis oko informacija koje sam dala ljudima.
Zaista ne bih volela da ulazim u raspravu i nije mi to bila namera kada sam dala komentar na tvoj post.
Da li ti neces ili ne mozes da razumes?Pisali smo o razlicitim stvarima.Lepo kazes:"ali znam sta saljem od papira...."Znam i ja.Ali ni ti a ni ja ne mozemo poslati gar.pismo a da nije overeno u policiji ili u najgorem slucaju u KEP.E vidis neki ljudi mogu (hotelijeri) koji cim im izbrojim rezervaciju, potpisu, stave pecat i ja ga "provucem"
kroz scaner i na e-mail ili fax..Ne razumem zasto se osecas prozvanom da odgovoris.Viza ti ne treba.Mozda nesto nije tako kako sam napisao?Postoji vise razloga za vizu a ne samo posete i turizam.Poziv salje i crkva,bolnica,sport. klub,razna udryuzenja,samo se treba snaci.
 
Broj0903151515 je sada jedini na koji se zakazuje termin za prijem dokumenata i trenutno se ceka 4 dana. U petak dobijam vizu i ako mi upali sema pokupljena sa drugih foruma objasnicu vam tada malo a kada se vratim za 10tak dana malo vise. da se plati 35e mora kao i osiguranje za onoliko dana koliko ostajete. Bez toga nemoze a za ostali rizik malo se raspitajte.Ne treba da znate ni jednog Grka. Elem, strpite se malo. I sve je regularno.Pozdrav !
 
ivab10:
Broj0903151515 je sada jedini na koji se zakazuje termin za prijem dokumenata i trenutno se ceka 4 dana. U petak dobijam vizu i ako mi upali sema pokupljena sa drugih foruma objasnicu vam tada malo a kada se vratim za 10tak dana malo vise. da se plati 35e mora kao i osiguranje za onoliko dana koliko ostajete. Bez toga nemoze a za ostali rizik malo se raspitajte.Ne treba da znate ni jednog Grka. Elem, strpite se malo. I sve je regularno.Pozdrav !
Bravo, tako treba.vazimo za inteligentan narod.za sve postoji resenje.puno uspeha i srecno..
 
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)
 
BRAVO DOKTORE ! Ima jos jedna varijanta . Online-booking !!!!!!!! Razni svetski pretrazivaci ! I onda - otkazati ! Naravno na vreme da vam ne bi surnisali karticu.Sto volim sto smo PAMETAN NAROD. /" dok se turci ne dosete'' /
 
GSM doctor:
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)

Super ideja!
 
GSM doctor:
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)

Brale ovo do sada nisam chuoo. Svaka cast....
 
GSM doctor:
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)

Kakav si ti CAR!!! :lol: :lol:
Samo, ako krenemo sa istom pricom u velikom broju, provalice nas na keca. Zato bolje da se na vreme dogovorimo i organizujemo. Bice cudno kad nagrne gomila ljudi u ambasadu koji nece biti u zemlji mesec dana pre puta :-D
 
GSM doctor:
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)
E svaka ti cast, stvarno bravo
 
GSM doctor:
Evo kako ja dolazim do vize za mesec dana:
- odem u najgoru agenciju i uplatim najjeftiniji, najsugaviji apartman, sto dalje od plaze, za zenu, dete i mene 3x10 = 30 dana i uzmem VAUCER
- pozovem ambasadu 0903151515 da zakazem i ljubaznu devojku koja se javi zamolim da mi zakaze sto pre, jer mesec dana pred put necu biti u zemlji..
- odem u ambasadu, predam tamo sve sto treba, posle 4-5 dana VIZA je u pasosu
- odem do najgore agencije i otkazem najgori aranzman, oni mi zadrze 5% (smesno)
Viza je u pasosu, rezervoar pun benzina, a mi slobodni kao ptice na grani, 5 dana tamo, 6 dana 'vamo..... radost evrope 8)

Sve je to lepo, ali želeći da tako i sebi obezbedim vizu nađoh par "rupica":
- Nijedna agencija nece da mi da vaucher dok ne uplatim svih 100% od aranžmana
- Kada uplatim svih 100% ambasada mi zakazuje razgovor bliže datumu polaska, u najboljem slučaju će biti 30 dana od datuma polaska
- Agencije zadržavaju 10% do 30 dana pred put, a to je za dvoje bar 40 evra, pa me kosta individualna 2 x 35 evra, pa gorivo...
Po mojoj računici se ne isplati nikako! A jos i rizicno.
I kada imam u vidu da ce me agencija zbog otkazivanja vucarati za te pare ko zna koliko, pogotovo ako je neka budjava, definitivno mi je otpala ta varijanta.
 
Pitanje je samo dali agencija daje vaucer dok neuplatis celokupan aranzman ? Ako daje onda se ipak isplati. Prosle godine sam isao busom i rekao sam NIKAD VISE. Ako nemam pare za avion onda je nezaboravno ici kolima pa nek kosta i 200 eura vise a nije toliko. Uplatio sam ove god avionom zbog prirode posla koju obavljam-vozac sam, a da nisam probao bih ovu varijantu. Nema boljeg da sednes u kola i stavis kartu Grcke u ruke. Pozdrav !
 
Put kolima je u stvari jeftiniji,ali kad dodas cenu individualne vize koja je skuplja stvari se izjednace.Ali tada dodajes rentiranje auta bar na par dana-i svakako i lepse i isplativije je ici autom!Ne da se ni uporedjivati!
 
Ovo vazi za nas jer se mnozimo sa 5,mozda kad idu dvoje,troje....ispadne jeftinije busom,ali svakako put autom ima za mene vece prednosti....sto rece Jerotije karta u ruke,lepa muzika.....pa za mene je i to putovanje vec odmor i uzitak!Cim zakljucamo vrata od stana ulazimo u poseban film.... 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top