Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i moj sin se vratio u normalan kolosek.iziritiran guzvom,prljavstinom a i par puta grejanjem u spancu na liniji 7-nece vise da kupuje pretplatnu markicu za nezaposlene
a jos je dodatno iziritiran sto kontrola svaki put u prevozu preskace cigane i ne trazi im kartu.
 
evo i moj sin se vratio u normalan kolosek.iziritiran guzvom,prljavstinom a i par puta grejanjem u spancu na liniji 7-nece vise da kupuje pretplatnu markicu za nezaposlene
a jos je dodatno iziritiran sto kontrola svaki put u prevozu preskace cigane i ne trazi im kartu.

Meni je muka od onih nvo gnjaveza koji su kritikovali odluku grada da Cigane premesti u kontejnere i time ih uredi, a one sto nisu iz Beograda vrati tamo odakle su. Sto ih grad vise bude uredio - to ce oni imati manje vremena da prave nered, kao sto cesto rade.

Gradska opozicija nece da pristane na gradsku politiku oko toga i da se barem to konsenzusom sredi.
 
evo i moj sin se vratio u normalan kolosek.iziritiran guzvom,prljavstinom a i par puta grejanjem u spancu na liniji 7-nece vise da kupuje pretplatnu markicu za nezaposlene
a jos je dodatno iziritiran sto kontrola svaki put u prevozu preskace cigane i ne trazi im kartu.


Греба,немој погрешно да ме схватиш,али зашто гледати у Цигане?

Ако их већ прати и има осећај гнушања према фаворизацији истих,зашто се не обрати контролорима и не упита их да му објасне у чему је проблем са тим ендемским заштићеним врстама,и зашто немамо сви исти третман?

Мени када није нешто јасно-питам.

Поздрав теби! :D
 
evo i moj sin se vratio u normalan kolosek.iziritiran guzvom,prljavstinom a i par puta grejanjem u spancu na liniji 7-nece vise da kupuje pretplatnu markicu za nezaposlene
a jos je dodatno iziritiran sto kontrola svaki put u prevozu preskace cigane i ne trazi im kartu.

reci mu da se namaze malo imalinom i obuce majicu od juce :mrgreen:
 
Греба,немој погрешно да ме схватиш,али зашто гледати у Цигане?

Ако их већ прати и има осећај гнушања према фаворизацији истих,зашто се не обрати контролорима и не упита их да му објасне у чему је проблем са тим ендемским заштићеним врстама,и зашто немамо сви исти третман?

Мени када није нешто јасно-питам.

Поздрав теби! :D
nema gnusanja prema ciganima,krivo si shvatio.

pesnik je teo reci da-zasto nas proveravaju i ko nema kartu izbace napolje,a njih i ne proveravaju niti izbacuju,oni se ladno voze gde i kolko oce.
zbog toga se osecam ko gradjanin drugog reda.`vlast` mora prema svima jednako sprovoditi zakon.
inace,naravno-ja sam jednom pitala kontrolu,i receno mi je da-gledam svoja posla.davno to bese,i od tada je poceo moj svercerski zivot:cool:
 
GSP otpušta oko 300 radnika

Izvor: Danas Beograd -- Kako bi smanjio planirane gubitke i poboljšao finansijsku poziciju, GSP Beograd je usvojio nekoliko mera koje će sprovesti tokom ove godine, piše Danas.



Mere Gradskog saobraćajnog preduzeća, pored ostalog, podrazumevaju prekvalifikaciju radnika, ali i smanjenje broja zaposlenih.
List Danas piše da je nedavno pokrenut postupak izmene Kolektivnog ugovora, a Upravni odbor GSP-a usvojio je Odluku za pokretanje analize preispitivanja skraćenog radnog vremena.
"Pokrenuta je javna nabavka na osnovu koje će nezavisna institucija utvrditi za koja radna mesta u preduzeću je neophodno skraćenje radnog vremena, kao preduslov dugoročnog smanjenja radne snage", navodi se u dokumentu GSP-a, koji se nedavno našao i pred odbornicima Skupštine grada.

Kako se dodaje, u toku je sprovođenje mere za korišćenje internih resursa sa ciljem da se kroz prekvalifikaciju i interno raspoređivanje obezbedi nedostajući broj vozača autobusa i tramvaja.

Krajem oktobra prošle godine 24 zaposlena u GSP-u su prekvalifikovana u vozače tramvaja, a trenutno prekvalifikaciju prolazi još 45 radnika. Plan je, naime, da se u toku ove godine oko 150 zaposlenih prerasporedi na poslove vozača.

S druge strane, tokom ove godine broj zaposlenih u ovom gradskom preduzeću biće smanjen za oko 300 radnika.

Takođe, u planu je da se uradi novi Pravilnik o sistematizaciji poslova u GSP-u, čemu će prethoditi racionalizacija i preispitivanje svih poslova, a sve to sa ciljem da se smanje gubici i poveća efikasnost radnika.

Kako se navodi, preispitivaće se i slabija iskorišćenost radnog vremena invalida rada, i to kroz utvrđivanje njihovih radnih sposobnosti od nadležnih lekarskih komisija.

Na kraju, u GSP-u će preispitivati i postojeće rasporede radnog vremena, kako bi se povećala efikasnost i smanjio prekovremeni rad.

Izvor informacije

:(
 
Nisu one ocigledno trazile posao u svojoj struci i skoro sve su vec radile i na takvom mestu ... ne libe se posla
i nemoj da bas tako branis svoj stav jer i ovde na forumu ima ljudi koji rade za te iste pare , pratim ih godinama a i one koji nemaju posla pa zive od socijalne pomoci
i znam kako zive i kako se od srca raduju kad kupe sebi nesto od 50 dinara i zele svoju srecu da podele sa dobronamernim ljudima
koji slucajno tamo gde oni pisu imaju vise ... ali nikad nisu kukali previse ... vise konstatacijski kad ih pitas spomenu .
I ja sam imala srecu ali ne radim u struci jer nisam htela ... ali druga su vremena bila i mogla sam da biram . A radile sam svasta i preko omladinske zadruge jer mi je djeparac bio mali za ono sto sam ja htela .
Ali omladinske su tada bile drugacije , poranis i nadjes posao kakav zelis ... posla nema , bar placenog pristojno . Nemozes ti od odraslih ljudi ocekivati da rade za sicu
sa kojom nemogu ni da prezive ... a da budemo u duhu teme ... i jos da odvajaju za buspljus ... 2 hleba ili karta ???... meni je jasan izbor .
Sigurno da bi i oni voleli da zaradjuju mnogo vise i da ta stavka bude beznacajna u troskovima pa da se voze kao ljudi ... bez gledanja i strecanja dal ce uci kontrola

1. DZeparac se kaze i pise
2. taj koji radi za 18 000 je lud/a ako placa net a ne kupuje hleb za te pare

sve vreme "prdim i trujem" kako karta TREBA da se placa da bi siroti GSB imao para da osvezi vozni park

za prljave buseve nije krivo odrzavanje i oni koji ciste bus (zivim na pocetnoj stanici i svako jutroi ulazim u sveze opran autobus! ) vec iskljucivo "ljudi" koji se prevezu tokom dana i ostavljaju tragove kao ivice i marice...nista ne moze da se odrzi cisto ako se ne vodi racuna svako pojedinacno !!! a za opste dobro

i dok je teme ima da branim stav da treba da se plati karta zbog hiljadu zato kao sto i gomila svercera brani svoj stav "necu da platim kartu"
oni u drvo ja u klin...:D
 
nema gnusanja prema ciganima,krivo si shvatio.

pesnik je teo reci da-zasto nas proveravaju i ko nema kartu izbace napolje,a njih i ne proveravaju niti izbacuju,oni se ladno voze gde i kolko oce.
zbog toga se osecam ko gradjanin drugog reda.`vlast` mora prema svima jednako sprovoditi zakon.
inace,naravno-ja sam jednom pitala kontrolu,i receno mi je da-gledam svoja posla.davno to bese,i od tada je poceo moj svercerski zivot:cool:


Нисам ни мислио на гнушање јер су Цигани,због расе,већ због фаворизације те групације. Имао сам случај у свом сељобусу,и наравно да сам имао шта да кажем,и рекао сам! ;)

А да гледам своја посла,па све што се догађа у ЈАВНОМ превозу је и мој проблем!
 
leti cesto idem lastinom linijom 491,i obicno su pristojni....ali jutros u 7,50 jedan zglobni strokavac datebogsacuva....prozori mrljavi,a unutrasnjostl,zidovi busa koji su beli pa se vidi,znaci prljavstina nevidjena,i to narocito pri vrhu..
hocu reci,kako li su tek prljave one sive sipke za drzanje,ali su sive pa se ne vidi
 
leti cesto idem lastinom linijom 491,i obicno su pristojni....ali jutros u 7,50 jedan zglobni strokavac datebogsacuva....prozori mrljavi,a unutrasnjostl,zidovi busa koji su beli pa se vidi,znaci prljavstina nevidjena,i to narocito pri vrhu..
hocu reci,kako li su tek prljave one sive sipke za drzanje,ali su sive pa se ne vidi


Ластини аутобуси који су донекле чисти и удобни за пут су на линијама:15,16,18,78,83,85,95,и 551,као и на ластиним:493 и 860Е. 860,581,491,465 су највећи могући распад!
 
Hoce li neko da mi objasni o cemu se ovde radi. Poceo sam juce da radim i u japancu u 6 ujutru radi klima, bilo je malo chilly za moj ukus. A onda u pola 4 na 35 stepeni isto u japancu ne radi klima. I tako i danas i juce. Neverovatno. Skrivena kamera.
 
juce sam u lasti slusala vozaca gsp-a (bio u svojstvu putnika),i pricao koliko su svi nezadovoljni bus-plus sistemom,i da lasta namerava da se izdvoji iz tog sistema...i da su ranije ok poslovali,a da su jednom skoro bili pred bankrotom.
prica i da je bus-plus djilasova firma...eto,ako laze on,lazem i ja
a sad mi tek jasno,jednom djilas rekao da niko ne moze da se svercuje,i da ce on ako treba licno stajati kod validatora i kontrolisati ponistenje kartica...
ih,sto bi to bilo zabavno:lol:
 
evo sad prica voditelj jutarnjeg radio programa na studiju B `kad cemo mi jednom da se pristojno vozimo u nasem gradu?...itd`
kad kazu cak i sa tog radija (a zna se da su obojeni).a nije prvi put da i oni skrecu paznju o ponizavajucim uslovima prevoza gradjana.
inace,mislim da je pantljicara rulez
 
Uskoro GSP će zaposliti nove ljude i uvode konduktere -> http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/38...aju-i-troli-bice-angazovan-po-jedan-kontrolor

Pitanje je sada, zašto je uveden BusPlus sistem, ukoliko se ponovo uvode kondukteri, naravno, cilj je da se prema naših leđi ljudi nateraju da plaćaju karte i tako povećava prihod Apexu.

Takođe, od danas je redukovan broj vozila na ulicama
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/38...stvorio-probleme-u-prevozu-i-guzve-u-vozilima

Letnji red voznje je nevidjena glupost. Cak su i Poste ukinule letnje radno vreme.

A za konduktere se ne sekirajte. Ne rade im klime u 3 popodne na 35 stepeni. Ja sam se juce vozio 5 stanica i posle toga sam popio nekoliko litara vode i soka. A taj kondukter posle jedne takve voznje moze samo na infuziju da ode.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top