Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
... kad sam ja bila mala, mala, mala, maleckaaaaaa .... :rumenko:
secam se da su bili kondukteri u posebno odvojenim boksicima kod zadnjih vrata autobusa sa malim stocicem
nosili su uniforme
i tu sam morala da se popnem na prste da mu doturim neke bele pare za kartu za odrasle
zagonetka :lol: ... ko pogodi koliko imam godina dobice bombonu ''kiki'' ... al nesme javno da kaze :tiganj:

38 :)
 
Ih , kako ste mi slatki ..... ni na kraj pameti mi nije bilo da cu dobiti ovoliko vrcavih odgovora
sto kroz pp , sto kroz repke .... :rotf:
Suma sumarum , muskarci su nam dzentlmeni , kao i uvek :hvala: .... al' ''kiki'' nece ni primirisati
zene probale da budu pazljive da me ne udare po usima ovako rano od ponedeljka
grebo sestro slatka .... ne priznaj ni za platu .... pojescemo celu kesu ''kikija'' ... i voditi dubokoumne razgovore ...
u stilu ''kako je bilo u nase vreme ''pionirki'' :deda2:


:tambalamba:

PS ... ovo je bio mali intermeco ( reklame :zkez: ) , sad mozete opet lepo, kulturno nastaviti rasprave o buspljusu :D
 
Poslednja izmena:
dodjoh pre 30 min. bus-om na liniji 27 prevoznik `veolia` bg-631-of ПО 3101 ovaj br pise pozadi,iznad registracije i jos desno 117
nisam smela da slikam,jer mi mladja dama deluje vrlo ostrokondjasto,plasila sam se da me ne bije.stajala je napred,ispred sipke,skroz uz sofersajbnu do ocvalog vozaca i sve vreme voznje su se drzali za ruke.
treba li da napomenem da je gosn vragolasti sumaher vozio samo sa jednom rukom

kao sto se i da pretpostaviti-kartu nisam platila,niti cu ikada!a vozicu se kad god mi je potrebno.
 
petak 9.11.2012. | 14:15

Đilas odbacio optužbe Ikarbusa
Izvor: Tanjug

Beograd -- Saradnja Beograda sa preduzećem "Ikarbus" u vezi sa isporukom autobusa će biti nastavljena ali pod uslovom da ono što grad plati bude isporučeno na vreme.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas kaže da Ikarbus danas postoji zahvaljujući gradu, dodajući da je Beogradu potrebno 200 autobusa u roku od šest meseci, a Ikarbus ne može da ih proizvede za dve godine.

"Izabraćemo najboljeg proizvođaca i na proleće će se Beograđani voziti u evropskim autobusima, sa evropskim principima ulaska u autobuse i srpskom cenom karte", rekao Đilas.
Gradonačelnik je kazao da "Ikarbus" danas ne bi ni postojao da nije bilo saradnje sa Beogradom, koji je od tog preduzeća kupio 25 autobusa i potpisao ugovor za isporuku još 32 autobusa u decembru.
On je ocenio da nijedan od ta 32 autobusa neće stići na vreme, već, u najboljem slučaju, na proleće, što znači da Beogradjani ove zime neće imati ta 32 autobusa.
Đilas je naveo da sa direktorom "Ikarbusa" ne razgovara od marta, kada je "sebi dodelio platu od 230.000 dinara", i dodao da je zbog toga tražio od Ministarstva ekonomije da ga smeni.

"Ali, grad saradjuje sa Ikarbusom i bez toga. Obećali smo da ćemo svake godine od Ikarbusa, uz pomoć Vlade Srbije koja daje subvencije za te autobuse, kupovati onu količinu autobusa koju mogu da proizvedu", rekao je Đilas. Gradonačelnik je dodao da je grad ponudio da "Ikarbus" postane gradsko preduzeće, ali to nije prihvaćeno, "jer verovatno ne odgovara direktorima pošto će biti manje mogućnosti za plate od 230.000 dinara".

Ikarbus se, inače žalio Agenciji za javne nabavke Beograda i republičkoj Komisiji za zaštitu potrošača jer smastra da je diskvalifikovan uslovima koji su postavljeni za posao nabavke autobusa za GSP u vrednosti od 130 miliona evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=11&dd=09&nav_id=658960
 
četvrtak 14.02.2013. | 13:35

GSP kupio 203 poljska autobusa?
Izvor: B92, Blic

Beograd -- Poljski Solaris pobedio na tenderu za kupovinu novih autobusa za GSP Beograd, piše Blic. Glavnom gradu biće isporučena 203 autobusa.

Kako saznaje Blic, iako je GSP raspisao tender za 180 autobusa, poljski proizvođač isporučiće 23 vozila više jer je njihova cena isplativija od konkurentskog MAN-a.

Još nije poznato do kada bi novi autobusi trebalo da budu isporučeni, a zvanična potvrda ove odluke trebalo bi da usledi na sednici Gradskog veća, kojem je Upravni odbor GSP-a dao saglasnost da zaključi ugovor sa Solarisom.

Na tender GSP-a koji raspisan još u oktobru prošle godine, pored Solarisa i MAN-a, ponude su dostavile još tri inostrane kompanije: Ašok lejland iz Indije, češki Iveko irisbus i Volvo bus korporacija iz Švedske.

Podsetimo, kupovina novih autobusa za GSP Beograd finansira se iz kredite Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a vrednost nabavke trebalo bi da iznosi oko 65 miliona evra.

Odbornici Skupštine grada Beograda usvojili su predlog za uzimanje kredita od EBRD-a tek krajem prošle godine, nakon burne političke rasprave tokom koje su se mogle čuiti kritike opozicije, ali i dela vladajuće koalicije, da se grad nepotrebno dodatno zadužuje, kao i da uslovi tendera eleminišu domaćeg proizvođača Ikarbus.

Prema uslovima tendera, novi autobusi trebalo bi da budu niskopodni, sa evro-pet motorom, klimatizovani i opremljeni rampama za osobe sa invaliditetom.

Obnova voznog parka GSP-a, kako je ranije najavljeno, podrazumeva nabavku oko 400 novih autobusa. Kako je gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izjavio krajem prošle godine, preostalih 200 vozila biće kupljeno od domaćih proizvođača, a nabavka tih autobusa trebalo bi da bude finansirana iz sredstava grada Beograda.
Na proleće stižu 42 domaća autobusa

Vozni park GSP-a biće osvežen već do kraja meseca kada bi konačno trebalo da stigne 10 od ukupno 32 zglobna autobusa koliko domaći Ikarbus trenutno proizvodi za gradskog prevoznika.

Preostala 22 Ikarbusa biće isporučena na proleće, a do tada u GSP stiže još 10 autobusa na gas iz Kragujevca. Naime, firma Vulović transport, koja ima licencu ukrajinskog MAZ-a, pobedila je na tender raspisanom u decembru.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=02&dd=14&nav_id=686824
 
Putnik šamarao kontrolorku Bus plusa

Nepoznati muškarac fizički je napao kontrolorku Bus plusa, V. M. na stajalištu kod SKC-a jutros u 6.45 časova. Putnik je nakon psovki upućenih kontrolorima, više puta ošamario kontrolorku, kojoj su u pomoć pritrčale kolege i putnik iz tramvaja.

260518_gsp-prvi-dan-ulaska-49-foto-nebojsa-markovic_ff.jpg



Muškarac je u vozilu na liniji 12 zatečen bez karte zbog čega su mu kontrolori zatražili da pruži podatke o identitetu, kako bi mu bila izdata doplatna karta ili opomena. Putnik je odbio da pokaže dokumenta, nakon čega je ljubazno zamoljen da napusti vozilo.


Nakon nekoliko stanica muškarac je i dalje ostao u vozilu, uprkos molbama kontrola da ga napusti. Pri izlasku iz tramvaja kod SKC-a putnik je, uz negodovanje, uputio uvrede na račun kontrolora, a potom prišao kontrolorki V. M. i nekoliko puta je ošamario.

U Bus plusu ističu da je podneta krivična prijava protiv nepoznate osobe zbog napada na kontrolora, što će se raditi i ubuduće.
 
Pozdrav svim članovima, pokušaću da vam objasnim situacije pošto vidim da imate dosta nejasnih ovde, pošto mi je na neki način ova sekcija i struka. Dakle, koristim ovu prvu poruku da odgovorim na neka od poslednjih pitanja u ovoj temi....
dodjoh pre 30 min. bus-om na liniji 27 prevoznik `veolia` bg-631-of ПО 3101 ovaj br pise pozadi,iznad registracije i jos desno 117
nisam smela da slikam,jer mi mladja dama deluje vrlo ostrokondjasto,plasila sam se da me ne bije.stajala je napred,ispred sipke,skroz uz sofersajbnu do ocvalog vozaca i sve vreme voznje su se drzali za ruke.
treba li da napomenem da je gosn vragolasti sumaher vozio samo sa jednom rukom

kao sto se i da pretpostaviti-kartu nisam platila,niti cu ikada!a vozicu se kad god mi je potrebno.
U pitanju je autobus privatnog prevoznika "Veolia Transport LUV", Ikarbus IK-112, inače redovan na liniji na kojoj ste i rekli da je bio, liniji 27. Ovako vidim da za početak imate nejasnoće oko brojeva, ПО 3101(Prva stvar radi se o broju 03101, a ne o3101) Taj broj označava broj koji označavaju vozila privatnih prevoznika, drugi broj tj. 117 je garažni broj vozila, tj. broj kako ga vode u firmi.
Da se vratimo problemu, zbog kojeg ste i pisali ovde... Dakle, vozač u skladu sa propisima o javnom saobraćaju može da vozi maksimalnom brzinom 50 km/h,svako prekoračenje se registruje preko sistema za praćenje i njemu odmah biva skrenuta pažnja na vožnju, prvo putem bus plus aparata, kasnije pozivom firme, koja dalje poziva vozača... Što se tiče vožnje jednom rukom, držanje za ruku, neke druge osobe, ili svoje druge ruke,noge,uha ili nekog drugog dela tela ne smatra se prekršajem, prekršaj je ukoliko tom drugom rukom koristi mobilni telefon ili neki drugi uređaj koji bi ga ometao, tako kaže zakon... Što se tiče plaćanja karte lično ja ne volim ovaj sistem i protivim mu se na sve moguće načine, ali smatram da vozila na liniji 27 bar nisu u toliko lošem stanju, i da bar putnici koji imaju takav luksuz da se voze u najboljem privatnom rpevozniku u gradu bi trebalo da plate kartu....

Takođe, da objavim pošto se verujem malo zna, da do kraja februara stiže nova 32 zglobna autobusa, a završen je tender za nabavku 180 zglobnih autobusa, i odlučeno je da novi proizvođač bude poljski Solaris Bus, i da umesto 180 bude 203 autobusa, trenutno se ne zna više oko te velike nabavke....
Toliko od mene za prvo javljanje, ako imate neko pitanje za mene ili neki drugi komentar na moje izlaganje slobodno se javite....
 
Pozdrav svim članovima, pokušaću da vam objasnim situacije pošto vidim da imate dosta nejasnih ovde, pošto mi je na neki način ova sekcija i struka. Dakle, koristim ovu prvu poruku da odgovorim na neka od poslednjih pitanja u ovoj temi....

U pitanju je autobus privatnog prevoznika "Veolia Transport LUV", Ikarbus IK-112, inače redovan na liniji na kojoj ste i rekli da je bio, liniji 27. Ovako vidim da za početak imate nejasnoće oko brojeva, ПО 3101(Prva stvar radi se o broju 03101, a ne o3101) Taj broj označava broj koji označavaju vozila privatnih prevoznika, drugi broj tj. 117 je garažni broj vozila, tj. broj kako ga vode u firmi.
Da se vratimo problemu, zbog kojeg ste i pisali ovde... Dakle, vozač u skladu sa propisima o javnom saobraćaju može da vozi maksimalnom brzinom 50 km/h,svako prekoračenje se registruje preko sistema za praćenje i njemu odmah biva skrenuta pažnja na vožnju, prvo putem bus plus aparata, kasnije pozivom firme, koja dalje poziva vozača... Što se tiče vožnje jednom rukom, držanje za ruku, neke druge osobe, ili svoje druge ruke,noge,uha ili nekog drugog dela tela ne smatra se prekršajem, prekršaj je ukoliko tom drugom rukom koristi mobilni telefon ili neki drugi uređaj koji bi ga ometao, tako kaže zakon... Što se tiče plaćanja karte lično ja ne volim ovaj sistem i protivim mu se na sve moguće načine, ali smatram da vozila na liniji 27 bar nisu u toliko lošem stanju, i da bar putnici koji imaju takav luksuz da se voze u najboljem privatnom rpevozniku u gradu bi trebalo da plate kartu....

Takođe, da objavim pošto se verujem malo zna, da do kraja februara stiže nova 32 zglobna autobusa, a završen je tender za nabavku 180 zglobnih autobusa, i odlučeno je da novi proizvođač bude poljski Solaris Bus, i da umesto 180 bude 203 autobusa, trenutno se ne zna više oko te velike nabavke....
Toliko od mene za prvo javljanje, ako imate neko pitanje za mene ili neki drugi komentar na moje izlaganje slobodno se javite....

Ma kako da nee
 
Loše pretpostavljaš. Kao prvo ja ne branim nikoga. Moj posao je da pratim sve prevoznike u Srbiji, pošto sam iz Beograda najviše sam fokusiran na sistem Gradskog Prevoza u Beogradu, i veoma dobro ga poznajem uključujući svakog od prevoznika. Dakle, stanje je takvo kakvo je, Veolia Transport je jedan od najboljih privatnih prevoznika u Beogradu, da krenem po pitanju održavanja, do kvaliteta vozila koja kupuju, pa sve do modela koji nabavljaju. Sledeća stvar, primera radi jelo u toku vožnje nije zabranjeno, a svi mi znamo da je opasnije nego korišćenje mobilnog telefona . Ja kažem ono što je sa zakonske strane ne zato što ja volim Veoliju, GSP, M&M Trans ili bilo kog drugog prevoznika... Moj posao nije da ih volim, već da nalazim činjenice vezane za njih, da im tražim mane i pomažem putnicima... Dakle, vaša pretpostavka je netačna i po mene i ovaj portal uvredljiva, nikog ne favorizujem, ali svedoci smo da razni prevoznici rade u Beogradu, pa je revolt građana opravdan, primera radi LUI Travel, je vozio/vozi putnike sa autobusima koji ne ispunjavaju osnovne zahteve bezbednosti, tako je već godinama i ništa, protiv toga se mi borimo, a ne da favorizujemo nekoga...

Pozdrav!
 
Što se tiče vožnje jednom rukom, držanje za ruku, neke druge osobe, ili svoje druge ruke,noge,uha ili nekog drugog dela tela ne smatra se prekršajem, prekršaj je ukoliko tom drugom rukom koristi mobilni telefon ili neki drugi uređaj koji bi ga ometao, tako kaže zakon..
:eek:
znaci po zakonu je da se ja zbog onoga sto vidim osecam strasno ne_bezbedno u toku voznje?po zakonu je da osoba moze da stoji ispred same sipke i to tik ispred sofersajbne,i po zakonu je da se ona i vozac sve vreme (bar dok sam se ja vozila a to je na potezu od novog groblja do pravnog...i verujem da se ni kasnije nisu `pustili`)...em sto je vozio iskljucivo jednom rukom,on je vise gledao u nju nego ispred sebe,i caskali su....
ako ste dosli ovde na forum da bi ste nas nervirali,bolje da niste ni dolazili.
vasi busevi su pristojni,ali ovo sto sam dozivela u pomenutom vozilu je zaista bila jedna jako neprijatna voznja.drugi put cu sasvim sigurno ici tramvajem.
 
Evo šablona po kojima se razmatraju vaše prijave na rad, dakle sve ovo što vi opisujete nije dovoljno, ima 5 slučajeva i mora imati ispunjene ove zahteve, kako bi se oni uopšte razmatrali, važi ISKLJUCIVO za vozila GSP Beograd.
Primedbe možete pisati ovde, a ja ću prosleđivati redom, naravno one koje imaju osnove....

1. - Primedbe na rad vozaca JKP GSP Beograd

Primedba mora da sadrzi: 1. Datum 2. Vreme 3. Oznaku linije 4. Smer kretanja i lokaciju 5. Garazni ili registarski broj vozila.

Primer: Primedba na rad vozaca GSP Beograd
1. 13.02.2013
2. 15:50
3. 73
4. Zemun Pošta u pravcu Bloka 45
5. 303
Blizi opis: Vozac razgovara na mobilni telefon.

2. - Primedbe koje se odnose na neukljucivanje rashladnih uredjaja u vozilima JKP GSP Beograd

Primedba mora da sadrzi: 1. Datum 2. Vreme 3. Oznaku linije 4. Garazni broj vozila.

Primer: Primedba na neispravnost klima uredjaja u vozilu GSP Beograd
1. 13.02.2013.
2. 15:50
3. 27
4. 1099
Blizi opis: U vozilu nije ukljuceno grejanje.

3. - Primedbe koje se odnose na tehnicku ispravnost vozila i higijenu vozila JKP GSP Beograd

Primedba mora da sadrzi: 1. Garazni ili registarski broj vozila 2. Opisati problem ili poslati fotografiju

Primer: Primedba na higijenu/neispravnost u vozilu GSP
1. 398
2. Vozilo je izuzetno prljavu iznutra i nedostaje par sedišta. Mozete navesti datum i vreme kada je vozilo uoceno/slikano.

4. - Primedbe koje se odnose na: Neispravne elektronske pokazivace a nije postavljen papirni pokazivac, kada su na vozilu razlicite oznake linija, kada je na vozilu oznacen suprotan naziv terminusa u odnosu na smer kretanja ili kada na vozilu nedostaje broj linije sa ceone, bocne ili zadnje strane ili naziv krajnjeg terminusa sa ceone strane

Primedba mora da sadrzi: 1. Garazni broj vozila 2. Datum 3. Vreme 4. Lokaciju ili smer kretanja

Primer: Primedba na obelezenost vozila GSP Beograd
1. 400
2. 14.02.2013.
3. 15:50
4. Cara Dušana u pravcu Zelenog Venca
Opis: Vozilo saobraca na liniji 706, na displeju stoji oznaka 78, vozilo nije obelezno papirnim pokazivacem.

5. - Primedbe koje se odnose na neispravne elektronske pokazivace u situaciji kada je vozilo propisno obelezeno papirnim oznakama

Primedba mora da sadrzi: 1. Garazni broj vozila 2. Koji displej je u pitanju

Primer: Primedba na neispravnost displeja na vozilu GSP Beograd
1. 304
2. IV displej na vozilu nije u funkciji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Primedbe na vozila privatnih prevoznika upucujete Direkciji za javni prevoz na:

telefon: 011/3309-153 (radnim danom od 07:30 do 15:30)
e-mailom: info.saobracaj@beograd.gov.rs
postom: ulica 27. marta 43-45

Autor: Darko
 
Poslednja izmena:
1. - Primedbe na rad vozaca JKP GSP Beograd

Primedba mora da sadrzi: 1. Datum 2. Vreme 3. Oznaku linije 4. Smer kretanja i lokaciju 5. Garazni ili registarski broj vozila.

Primer: Primedba na rad vozaca GSP Beograd
1. 13.02.2013
2. 15:50
3. 73
4. Zemun Pošta u pravcu Bloka 45
5. 303
Blizi opis: Vozac razgovara na mobilni telefon.

e pa ja `ispunjavam uslove` da posaljem primedbu.....sve imam sto je potrebno navesti..samo sto je od tad proslo vremana.dobro da znam za drugi put
 
:eek:
znaci po zakonu je da se ja zbog onoga sto vidim osecam strasno ne_bezbedno u toku voznje?po zakonu je da osoba moze da stoji ispred same sipke i to tik ispred sofersajbne,i po zakonu je da se ona i vozac sve vreme (bar dok sam se ja vozila a to je na potezu od novog groblja do pravnog...i verujem da se ni kasnije nisu `pustili`)...em sto je vozio iskljucivo jednom rukom,on je vise gledao u nju nego ispred sebe,i caskali su....
ako ste dosli ovde na forum da bi ste nas nervirali,bolje da niste ni dolazili.
vasi busevi su pristojni,ali ovo sto sam dozivela u pomenutom vozilu je zaista bila jedna jako neprijatna voznja.drugi put cu sasvim sigurno ici tramvajem.
Kao prvo ja nisam pisao zakon, kao drugo nisu to moji autobusi, već firme "Veolia Transport". Moja namera nije da bilo koga nerviram već da doprinesem poboljšanju sistema javnog prevoza, sama ovaj prijava je značajna jer će nekome možda skrenuti pažnju, ali sama prijava je prilično besmislena, uzmimo za primer da se vi vozite taksijem, dakle bilo koja diskusija sa taksistom takođe vas stavlja u situaciju da ugrožavate vaše živote. Treba znati da su ti ljudi profesionalci koji dnevno rade 7 sati za volanom u najgorim uslovima saobraćaja i gužvi, plus na meti su svakvih grupacija ljudi koji sebi daju za pravo da lupaju autobuse za koji odgovara taj isti vozač...

Nažalost, ovaj zakon i država su takvi kakvi su i ne možemo ih promeniti, ja iznosim samo činjenice u koje sam upućen.
Pozdrav.
 
Takođe i ovo vaše zapažanje nije zakonski propisano. Opet uzmimo vas za primer, da li je kršenje zakona ako vi u toku vožnje pitate vozača gde treba da izađete ? Dakle, sve ovo jesu na neki način prekršaji, ali očigledno ne zakonom kažnjivi, a ja ni vi tu ništa ne možemo....
ok ako vi tako kazete.
ja sam laik,ne znam zakon,ali mi ne izgleda normalno da vozac sve vreme,na vec pomenutoj relaciji caska.jedno je pitati vozaca gde trebam da sidjem i on mi dati info npr.`na sledecoj`...a jedno je caskati sve vreme,i vise gledati u sagovornika nego ispred sebe.
onda po toj logici,ne vidim zasto je kaznjivo da vozac prica mobilnim.to je cak i bezazlenije,jer bar gleda ispred sebe dok vozi,a ostalo je isto kao i u mom primeru-isto vozi samo jednom rukom,i isto prica
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top