Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
grebo, sta se bunis...tvoj je bar jednu ruku drzao na volanu :lol:

gsp3.jpg
 
Zakon je takav kakav je, ja samo prenosim delove. Po meni opasnije je jesti u toku vožnje, nego koristiti mobilni telefon. Slažem se da je i razgovor sa vozačem u toku vožnje opasniji nego korišćenje telefona ali šta je tu je, ovako sada stvari stoje...

Letos, mini bus na liniji A1Slavija-aerodrom Nikola Tesla, vozač na raskrsnici ulica Pariske Komune i Otona Župančića, zaustavio bus neposredno posle stanice, pazario pljeskavicu na obližnjem kiosku ,cenim da je bio jako gladan jer je sa obe ruke držao pljeskavicu a upravljao laktovima :lol:
 
Nebih komentarisao ovo, samo ću reći OVO JE SRBIJA :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Skoro me podsetiše na vreme kad su privatni prevoznici imali konduktere i u autobusu naplaćivali karte. Sad stvarno ne mogu da se setim čiji je autobus bio, na liniji br 17. bio je jakooo prljav, a sa kondukterkom se vozio i dečko:lol: I tako ona zađe naplati karte, pa kod dečka u krilo do sledeće stanice..:zcepanje:
Ovo u prilog OVO JE SRBIJA :rotf:
 
Skoro me podsetiše na vreme kad su privatni prevoznici imali konduktere i u autobusu naplaćivali karte. Sad stvarno ne mogu da se setim čiji je autobus bio, na liniji br 17. bio je jakooo prljav, a sa kondukterkom se vozio i dečko:lol: I tako ona zađe naplati karte, pa kod dečka u krilo do sledeće stanice..:zcepanje:
Ovo u prilog OVO JE SRBIJA :rotf:

Pa bas je uvidjavna, stedi prostor :hahaha:
 
Skoro me podsetiše na vreme kad su privatni prevoznici imali konduktere i u autobusu naplaćivali karte. Sad stvarno ne mogu da se setim čiji je autobus bio, na liniji br 17. bio je jakooo prljav, a sa kondukterkom se vozio i dečko:lol: I tako ona zađe naplati karte, pa kod dečka u krilo do sledeće stanice..:zcepanje:
Ovo u prilog OVO JE SRBIJA :rotf:

A koji autobus nije prljav? Ja ne pamtim kad sam videla obrisan autobus a da je stariji od mesec dana... Doduše tad su još uvek "fabrički čisti"
Inače večeras sam vozaču na stanici kod Beograđanke tražila da zaustavi vozilo i da ne kreće dok 4 smrdljive pijane strvine ne izađu napolje. Ja ne mogu da vam opišem kako je to smrdelo. Prva stanica od početne, ljudi su cupkali da stane i svi su pohrlili da izađu napolje zbog smrada. Ja nisam htela da izađem ali sam zahtevala da oni izađu. Ostalo je nas 5 -6 u autobusu i pootvarali smo sve prozore. Kad je stao na sledećoj kod kanadske ambasade, ljudi koji ulaze pošto nisu u toku, počeše da šaraju unaokolo očima tipa "Ko je prdn'o"?
:rotf:
 
A koji autobus nije prljav? Ja ne pamtim kad sam videla obrisan autobus a da je stariji od mesec dana... Doduše tad su još uvek "fabrički čisti"
Inače večeras sam vozaču na stanici kod Beograđanke tražila da zaustavi vozilo i da ne kreće dok 4 smrdljive pijane strvine ne izađu napolje. Ja ne mogu da vam opišem kako je to smrdelo. Prva stanica od početne, ljudi su cupkali da stane i svi su pohrlili da izađu napolje zbog smrada. Ja nisam htela da izađem ali sam zahtevala da oni izađu. Ostalo je nas 5 -6 u autobusu i pootvarali smo sve prozore. Kad je stao na sledećoj kod kanadske ambasade, ljudi koji ulaze pošto nisu u toku, počeše da šaraju unaokolo očima tipa "Ko je prdn'o"?
:rotf:

Pod prljav nisam mislila na stakla i spoljašnjost autobusa već na unutrašnjost..sedišta tapacirana, masna iscepana itd...
A za ovo o čemu ti pišeš nije kriv vozač autobusa..putnik kao i svaki drugi putnik ..Jes malo prljav i smrdljiv ali ako nikog ne maltretira ima pravo da se vozi.:)
 
Pod prljav nisam mislila na stakla i spoljašnjost autobusa već na unutrašnjost..sedišta tapacirana, masna iscepana itd...
A za ovo o čemu ti pišeš nije kriv vozač autobusa..putnik kao i svaki drugi putnik ..Jes malo prljav i smrdljiv ali ako nikog ne maltretira ima pravo da se vozi.:)

Pa i ja mislim (između ostalog) na to. Ne pamtim kad sam videla autobus koji je obrisan osim kao što rekoh, dok su novi. Nisam mislila ništa loše po vozača u slučaju koji sam navela, jednostavno osvrt na "čistoću"... Ono ne može da se opiše koliko je smrdelo........

Vozač nema pravo da izbaci takvog putnika, Čak i ako ga vređa i napada, sve dok ne napadne vozački prostor vozač ne sme ništa da učini, sem da pozove organe reda ukoliko putnik pravi nered i uznemirava ostale putnike...

Ja sam ih "izbacila" ne vozač. Ako 'oće, nek tuže mene pijandure. Stajali smo na stanici na uglu N.Fronta i K. Miloša, on je krenuo malo napred da stane na semaforu
 
Poslednja izmena:
...... Čak i ako ga vređa i napada, sve dok ne napadne vozački prostor vozač ne sme ništa da učini, sem da pozove organe reda ukoliko putnik pravi nered i uznemirava ostale putnike...

ooopppss ... evo dvostrukog tumacenja zakona

Onda niko nesme da bude u ''vozackom prostoru'' jer pod ugrozavanje bezbednosti putnika se moze podvesti i drzanje za rucice i blesimetar koji je usmeren na doticnu a ne na bezbedan prevoz putnika kako mu stoji u opisu radnog mesta .
Organe moze da pozove i putnik a ne samo vozac .
Tako da sam ubedjena da , nedaj Boze , dodje do nekog incidenta ... a lako je jer danas se sve snima .... vozac bi ipak zavrsio u chorci ... a da je pravog tumacenja i pre bi bio kaznjen od poslodavca za takvo ponasanje na radnom mestu
 
Vozač nema pravo da izbaci takvog putnika, Čak i ako ga vređa i napada, sve dok ne napadne vozački prostor vozač ne sme ništa da učini, sem da pozove organe reda ukoliko putnik pravi nered i uznemirava ostale putnike...


Pijani građani ne mogu više u javni prevoz
Pijanim građanima zabranjen je ulazak u vozila javnog prevoza na osnovu izmena Odluke o javnom linijskom prevozu putnika koje su odbornici Skupštine grada izglasali na poslednjoj sednici.
05.01.2012.god
 
Pijani građani ne mogu više u javni prevoz
Pijanim građanima zabranjen je ulazak u vozila javnog prevoza na osnovu izmena Odluke o javnom linijskom prevozu putnika koje su odbornici Skupštine grada izglasali na poslednjoj sednici.
05.01.2012.god
Taj zakon postoji, ali ne postoji zakon koji kaže da vozač sme da izbacuje putnike iz vozila, jer kao prvo može da prospe alkohol po sebi i da smrdi na isti, a vozač nije nadležan da ispituje ko je pod dejstvom alkohola...

ooopppss ... evo dvostrukog tumacenja zakona

Onda niko nesme da bude u ''vozackom prostoru'' jer pod ugrozavanje bezbednosti putnika se moze podvesti i drzanje za rucice i blesimetar koji je usmeren na doticnu a ne na bezbedan prevoz putnika kako mu stoji u opisu radnog mesta .
Organe moze da pozove i putnik a ne samo vozac .
Tako da sam ubedjena da , nedaj Boze , dodje do nekog incidenta ... a lako je jer danas se sve snima .... vozac bi ipak zavrsio u chorci ... a da je pravog tumacenja i pre bi bio kaznjen od poslodavca za takvo ponasanje na radnom mestu
Mislim da vi dobro znate šta je poenta "kršenja radnog prostora vozača"...

Pitam se , pitam se ... sta ce nam sad reci www.balkantransport.info ... izgleda da nije bas upoznat bas sa svime :)
Kontrola ko je pod dejstvom alkohola ne spada u nadležnosti GSP Beograd, a ni nijednog privatnog prevoznika u Beogradu. Tako da pre nego što nekoga optužite skupite bar prave dokaze ;)

ebiga,napravis nick sa imenom firme i istoimenim sajtom, pa se onda jos blamiras nepoznavanjem svog posla:mrgreen:
Ja bar imam neki posao na ovom internetu, ne bavim se pljuvanjem nečega čega nisam deo i onoga što ne poznajem.... Vaš posao je da me nabedite da ste vi upravu, moj posao je da vam činjenicama objasnim da niste, kao što reče "Goca Mrvica" po pravilima nije dozvoljeno da se vozite bez karte pa se opet većina vozi. U tom zakonu donetom 05.01.2012. godine nije definisano ko kontroliše putnike... Tako da molim vas držite se vi vašeg zanimanja ima neko da misli i o ovome :) :) :)

Pozdrav.
www.balkantransport.info
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top