Gradski prevoz i Bus Plus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sad ce NEKO da napise pricu za malji deca `to je zato sto ima svercera,da su svi placali,pojeftinio bi`

Ma to su leve price. Evo jutros u pola 7 kondukteri u busu. Inace su navalili u poslednje vreme da kontrolisu radnicku klasu u spicu kad ide na posao. I nasli su jednu svercerku od punog busa. Od 100 ljudi 1 svercer. A bukvalno su sve izuvali iz gaca. Cak su trazili da ljudi vade iz novcanika kartice da vide sliku itd.
 
A koje je godište ovaj što je izgoreo? Ne deluje sveže, "upravo stigo s' tendera".
Istina... ali ja ne cuh za pozar nekog autobusa druge firme. A ima jos autobusa koji nisu novi. Mozda 'japanci' izgledaju zanimljivo, ali imaju oni vec dosta godina 'staza' i sve radi kao sat

15.01.2013.
http://forum.krstarica.com/showthre...i-Bus-Plus?p=24262438&viewfull=1#post24262438

05.02.2013.
http://forum.krstarica.com/showthre...i-Bus-Plus?p=24454942&viewfull=1#post24454942

Vec dva Ikarbusa.
 
Jel može neko od vas koji osuđujete sve one koji ne plaćaju kartu, da iskreno odgovorite, koliko bi karta morala da poskupi pa da i vi prestanete da je plaćate? Samo cifru da mi kažete, koja je u pitanje, a pogledajte rast cene od 2009. do 2012.

529589_428676413878837_32223751_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Istina... ali ja ne cuh za pozar nekog autobusa druge firme. A ima jos autobusa koji nisu novi. Mozda 'japanci' izgledaju zanimljivo, ali imaju oni vec dosta godina 'staza' i sve radi kao sat

15.01.2013.
http://forum.krstarica.com/showthre...i-Bus-Plus?p=24262438&viewfull=1#post24262438

05.02.2013.
http://forum.krstarica.com/showthre...i-Bus-Plus?p=24454942&viewfull=1#post24454942

Vec dva Ikarbusa.

Onaj zapaljeni je verovatno još iz slobinog doba...
Inače na liniji 26 uglavnom idu kršine. Takođe i četrdesettrojke izgledaju "zastrašujuće"

http://www.kurir-info.rs/strah-beogradana-prevoze-nas-u-busnom-autobusu-clanak-635028

Evo je slika autobusa koji nije opran 20 godina. A o servisu i da ne pricamo.

Dosta 56ica je takvo :lol: ja koristim tu liniju

Ima jedna nova "harmonika" ali u njoj se neka stoka ispišala još dok je bila ganc nova sa najlonima na šipkama prošle godine a kako se autobusi retko brišu još uvek smrdi. Inače ja najviše volim one starije COBRA zelene autobuse
 
Poslednja izmena:
A šta mora da se desi da vi koji kartu ne plaćate počnete da je plaćate?

Kao što sam više puta pisala, ja kartu plaćam. Ali činjenica je da autobusi izgledaju kao svinjci. Ono protiv čega sam bila kad je počeo sav haos je glupa fora sa overavanjem mesečnih kartica svaki put, to što je taj pos'o predat u ruke privatnoj firmi, uvođenje torture zvane samo prednja vrata za ulaz, uvođenje komunalne policije u igru i definitivno sam protiv poskupljenja prevoza
 
Kao što sam više puta pisala, ja kartu plaćam. Ali činjenica je da autobusi izgledaju kao svinjci. Ono protiv čega sam bila kad je počeo sav haos je glupa fora sa overavanjem mesečnih kartica svaki put, to što je taj pos'o predat u ruke privatnoj firmi, uvođenje torture zvane samo prednja vrata za ulaz, uvođenje komunalne policije u igru i definitivno sam protiv poskupljenja prevoza

Znam da plaćaš. Da su nam autobusi krševi ..jesu. U špicu pogotovu, na dve kršine naleti jedan dobar autobus.
Ovde je problem nešto drugo....Ti što ne plaćaju kartu ne bi je plaćali taman i jedan dinar da košta..i uopšte nemaju svest da to treba da se plati..
 
Jeste ali su ti ipak velika manjina.

Ali ima ovde nekih koji to stalno hoce da predstave kao vecinu. Pa pominju kako se 90% ljudi svercuje i slicno. A onda bus plus kaze 600.000 izdatih markica. Pa ako je to 10% koliko onda Beograd ima stanovnika - 6 miliona.

Ja mislim da je problem drugaciji i da cemo to tek saznati. Kao sto ovih dana saznajemo sta se radi u ViKu.
 
Jel može neko od vas koji osuđujete sve one koji ne plaćaju kartu, da iskreno odgovorite, koliko bi karta morala da poskupi pa da i vi prestanete da je plaćate? Samo cifru da mi kažete, koja je u pitanje, a pogledajte rast cene od 2009. do 2012.

529589_428676413878837_32223751_n.jpg


moram priznati da mi se ne svidja ovakva propaganda..jedno je spontano bunjenje zbog poskupljanja..malteretiranja itd itd..a drugo je politicki obojen protest kojim se pokusava manipulacija sa glasackim telom kao sto je ova fotka gde je sa namerom dat spisak poskupljenja u mandatu jednog gradonacelnika.. da je neko korektno hteo da uradi ovo analiza ne bi obuhvatala samo jednog gradonacelnika... ovo je obican jeftin politicki trik koji nema nikakve veze sa opravdanim nezadovoljstvom vec samo pokusaj "da se iskoristi situacija" za dobijanje jeftinih poena
 
moram priznati da mi se ne svidja ovakva propaganda..jedno je spontano bunjenje zbog poskupljanja..malteretiranja itd itd..a drugo je politicki obojen protest kojim se pokusava manipulacija sa glasackim telom kao sto je ova fotka gde je sa namerom dat spisak poskupljenja u mandatu jednog gradonacelnika.. da je neko korektno hteo da uradi ovo analiza ne bi obuhvatala samo jednog gradonacelnika... ovo je obican jeftin politicki trik koji nema nikakve veze sa opravdanim nezadovoljstvom vec samo pokusaj "da se iskoristi situacija" za dobijanje jeftinih poena

Stvar je u tome sto je, da bi dosao do tih podataka, novinar morao da procita sve sluzbene listove od 2009te do danas. Posto nema tog podatka na jednom mestu. Na sajtu direkcije ili gspa. Coveku treba zivot da procita sve od 2000-te do sada, a clanak mora da se napise.
 
kako god.. meni ovo lici na politicku propagandu :)
ako je mogao da ide u istoriju 4 godine mogao je i jos 4 ne vidim razlog zasto da ne osim ako tekst nije bio narucen :D

tad bi se zaista imao lep uvid u istoriju ponasanja svih..a ko je uopste i bio prethodni gradonacelnik? :rumenko:

Bogdanovic. I on je bio iz DS-a.

Ja sam shvatio da je clanak o tome koliko dajemo za prevoz u % u odnosu na druge drzave. I koliko malo dobijamo za taj novac, a posebno koliko je to daleko od velikih obecanja u vreme uvodjenja BP o pojeftinjenju i poboljsanju usluga. Umesto toga smo dobili poskupljenja i maltretiranja. A ovo je jedna ilustracija tih poskupljenja.
 
Ja bih baš volela da vidim rast cena dizel goriva ili su naši autobusi jedinstveni u svetu pa voze na vodu

Cena goriva u svetu je ista kao 2009te. Cak je i niza u odnosu na 2008mu kad je pocela SEKA. Na primer u USA je bila 4$ galon 2008me, a sad je 3,3$.

A druga je stvar sto je kod nas vlada DSa podigla poreze, akcize i ostale takse u nebesa.

Evro je za to vreme skocio 17%. Bio je 94-95 pocetkom 2009te, a sad je 111. Za toliko je moglo da se poveca i gorivo. Ali posto su tu uskocile akcize i ostale stvari onda je poskupelo mnogo vise.

Ali to sve nije ni bitno. Jer ne cini troskove poslovanja samo gorivo. Troskovi su 8,5% BP, pa plate jedno 30%, onda odrzavanje i amortizacija jedno 30%, troskovi administracije, porezi... I na kraju gorivo. Neka bude 20%. Neka je poskupelo duplo. To znaci da cena karte treba da poskupi 20%, a ne 125%.
 
Da li ima šanse da me zaborave za plaćanje opomene ili će stvarno da me tuže pa se ne treba zezati sa tim?:)
pa ti se plašiš..hehe,zec kršak
isplatilo bi im se da te tuze jedino ako bi nakupili par kazni od tebe...elem,
pre neki dan kontrola u dvojci,i ja kucnula kad su naisli,nego ima jedna stara fora koja uvek pali,i to sam tad i videla....jedna mladja gospoja,sela,ne mrda,i vadi iz novcanika 5000 dinara i kaze `vozac nije imao sitno da mi vrati,pa nisam mogla da kupim kartu` (a laze ko ker,ja sedela odmah sediste iza vozaca,nije mu ni prisla...kontrola je samo opomenula da vozac nije duzan da ima sitno...i prosli su dalje,nisu je dirali...
e sad,treba uvek imati 5000 u novcaniku:zper:
 
Da li je neko čuo da se ponovo uvode kondukteri.Pošto GSB ima višak radnika preko 1000 ljudi i neke službe kao Kancelariju za verske i međunacionalne odnose, koji bi trebalo biti otpušteni ili ukinuti, ponudiće im se prvenstvo pri zapošljavanju, a Bus plus će vršiti i dalje kontrolu.
 
Cena goriva u svetu je ista kao 2009te. Cak je i niza u odnosu na 2008mu kad je pocela SEKA. Na primer u USA je bila 4$ galon 2008me, a sad je 3,3$.

A druga je stvar sto je kod nas vlada DSa podigla poreze, akcize i ostale takse u nebesa.

Evro je za to vreme skocio 17%. Bio je 94-95 pocetkom 2009te, a sad je 111. Za toliko je moglo da se poveca i gorivo. Ali posto su tu uskocile akcize i ostale stvari onda je poskupelo mnogo vise.

Ali to sve nije ni bitno. Jer ne cini troskove poslovanja samo gorivo. Troskovi su 8,5% BP, pa plate jedno 30%, onda odrzavanje i amortizacija jedno 30%, troskovi administracije, porezi... I na kraju gorivo. Neka bude 20%. Neka je poskupelo duplo. To znaci da cena karte treba da poskupi 20%, a ne 125%.

Kurs dinara prema dolaru nije isti... to znacajno utice na cene


p.s. mogao bi malo benzin da pojeftini - cene stoje, a kurs dinara raste, nas benzin u evrima izrazeno poskupljuje... :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top