Gdje je Srbijancima ponos

Та перцепција која постоји, да је после 5. октобра наступила ера ропства и понижења је потпуно погрешна.

Систем који је данас на снази у Србији управо гарантује да смо равноправни
са грађанима свих других западних земаља. У равноправности нема ничег понижавајућег

Оно што је заиста било понижавајуће је кад је Србија била под санкцијама, те ниси могао ни пошту да шаљеш, док су други на Западу живели нормално.
Дакле право понижење се одвијало за време социјалиста и радикала. Зато би право питање било: где је понос онима 30% гласача који прижељкују повратак тог периода
 
rikir:
kao prvo nisam iz BiH nego iz Crne Gore, a Srbi iz ove dvije drzave nisu nista manji Srbi od Srbijanaca, pogotovo iz CG, starije srpske drzave. Ponos je dobri moji, ono sto vi nemate, a sto Hrvati, Siptari...svi drugi imaju, jer znaju ciljeve za koje se bore....a vi se klanjate kome stignete
Pa ti promeni ime u Stipe ili Fadilj pa ces i ti biti zadovoljan i ponosan to je bar lako. :-D uostalm sta te boli uvo sta mi u susednoj drzavi radimo zabole mene i za vas i za Rumune ili Bugare i vas ponos .
 
Ljepotane, i ja i ti pripadamo istom narodu, bar mislim da si i ti Srbin, ali ti govorim na kakve je Srbija grane spala, kad nekakvi sitni americki cinovnici kroje sudbinu jednoj staroj evropskoj drzavi...a ne branim ja ove iz CG, na vlasti, jer je za njih svaki komentar suvisan. Pogledajte danas Siptare, znaju cilj, svi ko jedan, Hrvati isto tako...Srbi u Bosni imaju Dodika, koji zna reci sta misli, ali Srbija jednog takvog covjeka nema
 
rikir:
Ljepotane, i ja i ti pripadamo istom narodu, bar mislim da si i ti Srbin, ali ti govorim na kakve je Srbija grane spala, kad nekakvi sitni americki cinovnici kroje sudbinu jednoj staroj evropskoj drzavi...a ne branim ja ove iz CG, na vlasti, jer je za njih svaki komentar suvisan. Pogledajte danas Siptare, znaju cilj, svi ko jedan, Hrvati isto tako...Srbi u Bosni imaju Dodika, koji zna reci sta misli, ali Srbija jednog takvog covjeka nema
Pa i u Hrvatskoj je isto stanje po pitanju 'podanistva" zapadu i izvrsavanja njihovih naloga kao i pristupanju Evroatlanskim integracijama tako da ti pisanje nije na mestu ili ti mislis da je onaj nacin na koji su Sloba i Seselj 'brinuli" o Srbiji i Srbaima van nje bio efikasan i ponosan?
 
rikir:
Ljepotane, i ja i ti pripadamo istom narodu, bar mislim da si i ti Srbin, ali ti govorim na kakve je Srbija grane spala, kad nekakvi sitni americki cinovnici kroje sudbinu jednoj staroj evropskoj drzavi...a ne branim ja ove iz CG, na vlasti, jer je za njih svaki komentar suvisan. Pogledajte danas Siptare, znaju cilj, svi ko jedan, Hrvati isto tako...Srbi u Bosni imaju Dodika, koji zna reci sta misli, ali Srbija jednog takvog covjeka nema

Svi sa ovih prostora mogu prigovoriti na svoj nacionalni ponos. Recimo Hrvati smatraju svoju politiku podaničku i služavačku, i tu se može pročitati svašta... BIH je zemlja kojom vladaju, tako da mi tu neki ponos slabo zrači, Albanci na Kosovu su pod upravom i nemaju državu... CG je još i na najboljem putu... Tako da su Srbi u običnom proseku. To što pričaš da američki službenici kroje sudbinu Srbiji, oni kroje sudbinu celom svetu, pa ne vidim neku novost ili novi problem u tome.
 
rikir:
Imam utisak, da je iz Srbije nestao onaj nacionalni ponos, koji je krasio vjekovima...Srbija danas zivi od raznih ultimatuma, pritisaka, ucjenjivanja sa zapada, veoma lose pri tom brani interese drugih Srba, onih u BiH, Crnoj Gori...svjedok sam bio, dok su 95-te godine NATO snage bombardovale Srbe u Bosni, Srbijanci su sjedali skrstenih ruku, nikom se glasa nije culo, a svi znamo kako Bosanci i Hercegovci, Srbi, gledaju na Srbiju. Isto tako, poslije Dejtona, prepustili su Srbe Esdaunu...a danas se utrkuju ovi iz Beograda, koji ce se prije nasmijati americkom ambasadoru, zemlji koja zeli odvojiti Kosovo od centralne Srbije...i svi cute, zadovoljno klimaju glavom
PONOS JE SAMO LOSA ZAMENA ZA INTELIGENCIJU !
 
rikir:
na kakve je Srbija grane spala, kad nekakvi sitni americki cinovnici kroje sudbinu jednoj staroj evropskoj drzavi...
Амбасадор Полт не кроји ништа, он је обичан припадник радничке класе.

Никаква поробљеност не постоји, према томе ни за каквим потезима у име "ослобођења" нема потребе.
 
filatelista:
To što pričaš da američki službenici kroje sudbinu Srbiji, oni kroje sudbinu celom svetu
Значи, неко дупе из америчке владе, на пример Алберто Гонзалес, "кроји судбину целом свету"?

Неће бити. Они су као што сте рекли "службеници," и ту никакве моћи нема. То је као да кажеш да Ивана Дулић-Марковић "кроји судбину" Србије. А она је у ствари само изабрани политички представник, обичан посао.

Ваше теорије о господарима света су погрешне и опасне, јер када верујете у имагинарно "ропство," онда повлачите сумануте потезе у име имагинарног "ослобођења."
 
ma kakav Putin. sta ce ti on pomoci? ovde niko nije pametan da pocne da nas izvlaci iz gov.ana? pa bio je pametan pa su ga uklonili 2003.
vidim dosta njih na forumu kojima se ovlazi medjunozje kada cuju "Putin" , medjutim oni zaboravljaju da bi i Vlada bio obican mastiljar politicar da nije na celu Rusije. Rusija se pre svega izvlaci zahvaljujuci jeljcinovim ekonomskim reformama iz 90ih koje tek sada pokazuju svoje pozitivno dejstvo, i sto je cena nafte skocila pa rusi otplatili sve dugove i sada teraju napred jer sede na parama u obliku nafte i gasa. Za Putinovog rajha se ovo poslednje izdesavalo, i jeste on dobar politicar, ocu da kazem da nama ni 5 Vlada Putina nece pomoci jer mi nismo najveca zemlja na svetu sa verovatno najvecim prirodnim resursima
 
sad da odgovorim na temu:
ponos nam je tu, drzimo ga u tursiji. tesko cemo nadoknaditi svoj ponos jer su ga oni od nas koji su se najvise busali i pozivali na taj ponos, upravo upropastili.
i dan danas to rade i ispiraju mozgove bednim ovcama od ljudi cistom nacionalistickom demagogijom na koju se ovi naloze jer se primitivizam lako svede na jednostavnost koju shvata prosecni debilni navijac koji se samo dernja sa tribina, dok se neke vise drustvene vrednosti u koju spada odricanje malogradjanskih navika i princip demokratije u svim sferama drustvenog zivota, ipak ne moze svesti na 1bit -ni sistem prosecnog seljobera (ne mislim na seosko stanovnistvo) u srbiji
 
SIGNATURE 350:
ma kakav Putin. sta ce ti on pomoci? ovde niko nije pametan da pocne da nas izvlaci iz gov.ana? pa bio je pametan pa su ga uklonili 2003.
vidim dosta njih na forumu kojima se ovlazi medjunozje kada cuju "Putin" , medjutim oni zaboravljaju da bi i Vlada bio obican mastiljar politicar da nije na celu Rusije. Rusija se pre svega izvlaci zahvaljujuci jeljcinovim ekonomskim reformama iz 90ih koje tek sada pokazuju svoje pozitivno dejstvo, i sto je cena nafte skocila pa rusi otplatili sve dugove i sada teraju napred jer sede na parama u obliku nafte i gasa. Za Putinovog rajha se ovo poslednje izdesavalo, i jeste on dobar politicar, ocu da kazem da nama ni 5 Vlada Putina nece pomoci jer mi nismo najveca zemlja na svetu sa verovatno najvecim prirodnim resursima
Ma koje bre jeljcinove reforme.Rusija nikada nije bila slabija i vise omalovazavana i ismejavana od strane zapada nego za vreme vladavine jeljcina.Putin je kao prvo povratio ugled i dostojanstvo rusije u svetu pa sve onda ostalo.
 
Путин је диктатор, жалосно је да га неки овде гледају као узданицу и светионик.
Једини разлог што Руси не умиру од глади је што седе на скупим природним ресурсима.

Кад боље размислите, то није никаква њихова заслуга, и било која будала може да извози материјале који се природно налазе на његовој територији.
То није показатељ никакве њихове предузетничке способности, она је непостојећа.
 
pa te jeljcinove reforme kojima je rusiju otvarao svetu, vadio iz izolacije sovjetskog saveza, i kojima je otvarao rusko trziste za investicije.
Putin jeste donekle vratio dostojanstvo rusa, sto ne menja cinjenicu da ovde to nije moguce
 
Jaguar b. p.:
Путин је диктатор, жалосно је да га неки овде гледају као узданицу и светионик.
Једини разлог што Руси не умиру од глади је што седе на скупим природним ресурсима.

Кад боље размислите, то није никаква њихова заслуга, и било која будала може да извози материјале који се природно налазе на његовој територији.
То није показатељ никакве њихове предузетничке способности, она је непостојећа.
Ili si suvise mlad ili nepratis svetska zbivanja.
Daj majke ti nadji mi bar jedan razlog po cemu bi se Putin mogao okarakterisati kao diktator.
Njemu 2 mandat istice 2008g. i narod je trazio da mu se produzi rok i na treci mandat ali on je kategoricno odbio.
 
SIGNATURE 350:
pa te jeljcinove reforme kojima je rusiju otvarao svetu, vadio iz izolacije sovjetskog saveza, i kojima je otvarao rusko trziste za investicije.
Putin jeste donekle vratio dostojanstvo rusa, sto ne menja cinjenicu da ovde to nije moguce
Moguce je ali znas kad kad Srbija bude imala coveka cvrste ruke koji ce napraviti politicko jedinstvo medju vodecim partijama makar po pitanjim od znacaja za ovu drzavu.
 
govorim o srbijancima, ne o svim Srbima, jer vec svi znaju da Srbi iz RS ne pristaju na ucjene, diktate kao zvanicni Beograd...kako i nece, kada drzavom Srbijom hodaju likovi ala Ceda Jovanovica, koji rade protiv svoje drzave
 

Back
Top