ФОЛКСДОЈЧЕРИ ТРАЖЕ НАТРАГ ИМОВИНУ У ВОЈВОДИНИ!

Stičem utisak da u ovoj nesrećnoj Srbijici ništa u stvari i nije Srpsko....sve je nemačko,albansko i ko zna čije sve još...a ima li ovde nešto naše???Ko će još da se pojavi i da traži neku imovinu,odštetu.....odakle smo to mi došli i čije smo opljačkali i oteli...?
Da pitam ja te neke koji nešto traže jel mogu oni da mi vrate moje pretke koje su pobili ?
Šta li bih ja sad sve imao da mi nisu ubijali čukundede,pradedove i dedove??Koliku su mi oni štetu naneli i kako bi mi to namirili ??
 
И као што су многи (а међу њима и ја) прогнозирали ДА ЋЕ СЕ УИСТИНУ И ДЕСИТИ ОНО ШТО СЕ ИЗЛАЈАО ОНАЈ ШВАПСКИ АМБАСАДОР ЦОБЕЛ - ево примиче се лагано ПОЧЕТАК ХАОСА У ВОЈВОДИНИ??? А шта ће сада да ради онај крмак Чанак??? Где ће сада онолики људи??? Трагедија................:dash:

Zar iko zaista misli kako će se Nemci doseliti u Srbiju???

Ovde je bajan život pa će se jadni Nemci doseliti ovde u svoje stare kuće da bi večito razmišljali o ratovima, podelama i o kome će glasati???

Dolaze ljudi da gledaju svoje kuće da vide ima li šanse da ih prodaju, da se opare malo.
Ne zaboravite da su i u Nemačkoj kriza i male plate.


Naravno da im necemo vratiti.

Kako očekujete da Šiptari i Hrvati vrate kuće Srbima kad vi ni svojim Srbima u Srbiji ne vraćate srpsko ????

Oetala bih ja tebi terasu samo :evil:
 
Stičem utisak da u ovoj nesrećnoj Srbijici ništa u stvari i nije Srpsko....sve je nemačko,albansko i ko zna čije sve još...a ima li ovde nešto naše???Ko će još da se pojavi i da traži neku imovinu,odštetu.....odakle smo to mi došli i čije smo opljačkali i oteli...?
Da pitam ja te neke koji nešto traže jel mogu oni da mi vrate moje pretke koje su pobili ?
Šta li bih ja sad sve imao da mi nisu ubijali čukundede,pradedove i dedove??Koliku su mi oni štetu naneli i kako bi mi to namirili ??



Evo, meni su komunjare otele kuću u Beogradu, ustaše ubile pradedu i prababu u Krajini, dedu mi izrabljivao Nemac u logoru, ujak mi je umro u drugom logoru zbog gladi, svekra mi isprebijao Šiptar i zapalio mu kuću....

jel to dosta da i ja pitam KADA ĆETE MI VRATITI KUĆU ???
 
То исто су нам Швабе показали када смо затражили надокнаду за интернирце, заробљенике,.....О убијеним и да не говоримо.
Баба им је узвратила. Ови на власти се још колебају.

Naravno, ne plaća se ništa dva puta !

Nemci su Titu isplatili ratnu odštetu onako kako je on sklopio ugovor sa njima.

Što mi za to nismo znali, pa odštetu tražili drugi put od njih, nisu oni ljudi krivi. Zato smo i dobili šipak.
 
Ma lako se da sve namiriti! Ispostaviti racun za ratnu stetu i stradanja u Srbiji u periodu 41-45-g. Zna se kome i zarad cega pa ce se racuni namiriti! Pa da vidimo kakve ce i cije aspiracije prema Srbiji biti zanimljive?Ovako, bre uzjahali, svi nesto traze, vreme je da se okrene list!:per::per::per:

Ratna odsteta za drugi svetski rat Jugoslaviji je isplacena od strane Nemacke. O tome vise nema dilema.

Povracaj imovine legitimnim vlasnicima OTETE OD STRANE KOMUNISTICKIH VLASTI NEMA NIKAKVE VEZE SA RETNIM REPARACIJAMA.

To su dve POTPUNO RAZILICITE STVARI.
 
А ко насели те Швабове ту и на чија имања? А ко насели Србе старосједиоце у Војводини и на чија имања? А како би било да тражимо од Мађара надокнаду јер и они су се ту појавили тек прије 1000 и кусур година и узели нечија имања? О Римљанима и Келтима да не причам. Можда и ми њима нешто дођемо.
Ја сам такође за то да се од Швабова тражи плаћање рачуна за кориштење кућа и хотела, станова и друге имовине од 1916-1918 и од 1941-1945. У овом задњем периоду имали су пун пансион и преко 500 милиона ноћења. За полупане чаше и украден есцајг такође дођу неку сићу лову.
Ипак, кад размислим, приватна имовина је светиња, а и душевну бол теба надокнадити. Зато, свим Швабовима са тих простора који су били пунољетни на дан 20.10.1944. и који имају папир о посједовању те земље као и важећу личну карту са биометријским подацима и доказ да су живи као и изјаве макар 2 свједока, треба омогућити поврат имовине. Уз захтјев, било би потребно донијети и потврду да их нико не тужи за ратне злочине. Потврда би се издавала у Јеврејској општини у Београду пошто надлежне српске власти имају проблема са архивом из тог периода.
 
А ко насели те Швабове ту и на чија имања? А ко насели Србе старосједиоце у Војводини и на чија имања? А како би било да тражимо од Мађара надокнаду јер и они су се ту појавили тек прије 1000 и кусур година и узели нечија имања? О Римљанима и Келтима да не причам. Можда и ми њима нешто дођемо.
Ја сам такође за то да се од Швабова тражи плаћање рачуна за кориштење кућа и хотела, станова и друге имовине од 1916-1918 и од 1941-1945. У овом задњем периоду имали су пун пансион и преко 500 милиона ноћења. За полупане чаше и украден есцајг такође дођу неку сићу лову.
Ипак, кад размислим, приватна имовина је светиња, а и душевну бол теба надокнадити. Зато, свим Швабовима са тих простора који су били пунољетни на дан 20.10.1944. и који имају папир о посједовању те земље као и важећу личну карту са биометријским подацима и доказ да су живи као и изјаве макар 2 свједока, треба омогућити поврат имовине. Уз захтјев, било би потребно донијети и потврду да их нико не тужи за ратне злочине. Потврда би се издавала у Јеврејској општини у Београду пошто надлежне српске власти имају проблема са архивом из тог периода.

Ti jos mnogo treba da ucis istoriju i pravo pa da NESTO ZNAS.

Inace, komentar ti je :bljak:

Idi na podforum Istorija pa tamo postavi to pitanje.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/171917/Tadic-za-vansudsko-resavanje-spora-sa-Hrvatskom

Prema rečima Tadića, Srbija očekuje od novog hrvatskog predsednika poštovanje njenog integriteta, povratak izbeglih Srba, povraćaj njihove imovine, poštovanje
ljudskih i manjinskih prava, pravo na rad i zapošljavanje, kao i pravo na očuvanje identiteta i kulture, što podrazumeva pravo na upotrebu pisma i jezika.

Kako Tadić zna da se brine o povraćaju srpske imovine u Hrvatskoj, tako bi trebao da vrati i otetu imovinu u Srbiji.

Srbija nije i neće biti pravna država dokle god ne reši pitanje restitucije.

Država lopov ne može suditi nikome za lopovluk, pod jedan.
 
Stičem utisak da u ovoj nesrećnoj Srbijici ništa u stvari i nije Srpsko....sve je nemačko,albansko i ko zna čije sve još...a ima li ovde nešto naše???Ko će još da se pojavi i da traži neku imovinu,odštetu.....odakle smo to mi došli i čije smo opljačkali i oteli...?
Da pitam ja te neke koji nešto traže jel mogu oni da mi vrate moje pretke koje su pobili ?
Šta li bih ja sad sve imao da mi nisu ubijali čukundede,pradedove i dedove??Koliku su mi oni štetu naneli i kako bi mi to namirili ??

Tima, sto su komunisti oteli imovinu su bili GRADJANI, DRZAVLJANI JUGOSLAVIJE, ODNOSNO SRBIJE, i Srbi i Nemci i Jevreji....
 
Pa stvar je visestruko problematicna , u neku ruku njih je i stigla zasluzena sudbina sa obzirom da je Nemacka ocela rat i napala Jugoslaviju , a sa druge strane ma koliko bili strasni Hitlerovi zlocini i nacizam uopste , Nemci ipak nisu ubijali Srbe samo zato to su Srbi , kao recimo ustase i donekle Bugari ,a takodje i Nemci nisu isli na fizicko istrebljenje srpskog naroda .... dok su nove partizanske vlasti bukvalno fizicki istrebili oko 98% celokupne nemacke populacije , od kojih je bar 80 - preko 100 iljada likvidirano , dok su ostali proterani , a od ukupne populacije od oko 400 iljada Nemaca u Jugoslaviji ,od cega 350 samo u Vojvodini , mozda je za 10 % moglo da se tvrdi i dokaze da su imali veze sa okupcionom vojskom i nemackim vlastima i sluzbama ....
al kao sto rekoh oni su opet prvi poceli rat, a njihova imovina je naplacena kao neki vid ratne ostet tako a sumnjam da e nso dobiti
 
]BRD (tadasnjaa zap. Njemacka) je platila ratnu odstetu Jugoslaviji. sva dokumentacija oko toga je u Arhivu u Beogradu[/B] koji je, kako sam cula, djelomicno dostupan..o tome je kod nas svojevremeno pisao Goldstein i ostali (upravo zbog te odstete su napuhani sveukupno stradali jugoslaveni) Protjerani Njemci imaju jako dobre i politicki utjecajne organizacije, tako da ce se vecim dijelom oteta imovina morati vratiti (odnosno kompenzirati) Jedina od svih ist. eu drzava koja je "prisilila" Njemacku da kao drzava nece traziti povrat imovine je Ceska, ali ostaje pravo privatnih tuzbi..Slo i .RH je veci dio tog povratka vec rijesila....mislim da ce Srbija, najkasnije prije ulaska u EU to pitanje morati rijesiti
Jos samo da nam objasnis sta su to Nemci do sad cekali ako su imali svo moralno, zakonsko i svako drugo pravo na "svoju" imovinu............s obzirom da znamo njihovu "nealavost i nepretenzije" i na tudje a kamoli na svoje..........pa cemo ti naravno sve poverovati:dash::dash:
 
Pa stvar je visestruko problematicna , u neku ruku njih je i stigla zasluzena sudbina sa obzirom da je Nemacka ocela rat i napala Jugoslaviju , a sa druge strane ma koliko bili strasni Hitlerovi zlocini i nacizam uopste , Nemci ipak nisu ubijali Srbe samo zato to su Srbi , kao recimo ustase i donekle Bugari ,a takodje i Nemci nisu isli na fizicko istrebljenje srpskog naroda .... dok su nove partizanske vlasti bukvalno fizicki istrebili oko 98% celokupne nemacke populacije , od kojih je bar 80 - preko 100 iljada likvidirano , dok su ostali proterani , a od ukupne populacije od oko 400 iljada Nemaca u Jugoslaviji ,od cega 350 samo u Vojvodini , mozda je za 10 % moglo da se tvrdi i dokaze da su imali veze sa okupcionom vojskom i nemackim vlastima i sluzbama ....
al kao sto rekoh oni su opet prvi poceli rat, a njihova imovina je naplacena kao neki vid ratne ostet tako a sumnjam da e nso dobiti

Е сад ми лепо објасни, зашто су само у Србији,
ти добри Немци увели....100 СРБА ЗА ЈЕДНОГ НЕМЦА....
':per: :per: :per:
 
Pa stvar je visestruko problematicna , u neku ruku njih je i stigla zasluzena sudbina sa obzirom da je Nemacka ocela rat i napala Jugoslaviju , a sa druge strane ma koliko bili strasni Hitlerovi zlocini i nacizam uopste , Nemci ipak nisu ubijali Srbe samo zato to su Srbi , kao recimo ustase i donekle Bugari ,a takodje i Nemci nisu isli na fizicko istrebljenje srpskog naroda .... dok su nove partizanske vlasti bukvalno fizicki istrebili oko 98% celokupne nemacke populacije , od kojih je bar 80 - preko 100 iljada likvidirano , dok su ostali proterani , a od ukupne populacije od oko 400 iljada Nemaca u Jugoslaviji ,od cega 350 samo u Vojvodini , mozda je za 10 % moglo da se tvrdi i dokaze da su imali veze sa okupcionom vojskom i nemackim vlastima i sluzbama ....
al kao sto rekoh oni su opet prvi poceli rat, a njihova imovina je naplacena kao neki vid ratne ostet tako a sumnjam da e nso dobiti
Svi oni koji nisu bili na strani fasista mogli su ostati, naravno ima i izuzetaka da su i neki nevini stradali, ali o masovnom istrebljenju nema govora..........u mojoj opstini u Srbiji danas radi jedna Nemica, moj prvi komsija u Srbiji je Nemac, moj bivsi gazda kod kog sam radila prakticnu obuku u Srbiji je Nemac, doktor koji me je lecio kad sam bila dete je Nemac, i ima ih jos da ne nabrajam..............zasto ne iznesete koliko vi Nemaca u okruzenju poznajete i objasnite zasto su oni eto ostali?
 
Е сад ми лепо објасни, зашто су само у Србији,
ти добри Немци увели....100 СРБА ЗА ЈЕДНОГ НЕМЦА....
':per: :per: :per:

Zbog krsenja potpisanog sporazuma i saradnje sa Englezima i amerikancima.Zbog toga sto su partizani u dosluhu sa nemcima izazvali takav promer.Da se nismo qrcili,nijedan Srbin ne bi stradao.
Onom Nisliji Cvetkovicu spomenik da podignemo.
 
Poslednja izmena:
Е сад ми лепо објасни, зашто су само у Србији,
ти добри Немци увели....100 СРБА ЗА ЈЕДНОГ НЕМЦА....
':per: :per: :per:

Од Мићуновића, преко Ђинђића, па све до Бориса Тадића - СВЕ СУ ТО ШВАПСКЕ СЛУГЕ ДОКАЗАНО - према томе и корисник на кога се односи твоје питање НЕЋЕ одговорити јер и он је присталица швапске школе - А ЊИМА ЈЕ НОРМАЛНО ДА 100 СРБА ВРЕДИ ЗА ЈЕДНОГ ШВАБУ - то је тако демократски... исто тако им је нормално да данас у Војводини 70% СРБА има 50% ГЛАСОВА - ШТО ЗНАЧИ ДА НЕ ПОСТОЈИ НИ ЈЕДАН ЈЕДИНИ СРБИН КОЈИ ВРЕДИ ЈЕДАН ЦЕО ГЛАС НЕГО 3/4 ГЛАСА... тако да 2 Србина вреде 1,5 глас БИЛО КОЈЕ ДРУГЕ МАЊИНЕ ОД МАЂАРА ПА ДО ЦИГАНА... то је оно што нам олош овде инсталира.
 
Од Мићуновића, преко Ђинђића, па све до Бориса Тадића - СВЕ СУ ТО ШВАПСКЕ СЛУГЕ ДОКАЗАНО - према томе и корисник на кога се односи твоје питање НЕЋЕ одговорити јер и он је присталица швапске школе - А ЊИМА ЈЕ НОРМАЛНО ДА 100 СРБА ВРЕДИ ЗА ЈЕДНОГ ШВАБУ - то је тако демократски... исто тако им је нормално да данас у Војводини 70% СРБА има 50% ГЛАСОВА - ШТО ЗНАЧИ ДА НЕ ПОСТОЈИ НИ ЈЕДАН ЈЕДИНИ СРБИН КОЈИ ВРЕДИ ЈЕДАН ЦЕО ГЛАС НЕГО 3/4 ГЛАСА... тако да 2 Србина вреде 1,5 глас БИЛО КОЈЕ ДРУГЕ МАЊИНЕ ОД МАЂАРА ПА ДО ЦИГАНА... то је оно што нам олош овде инсталира.

Bla,bla,bla,bla,bla,bla.....:hahaha:
 

Back
Top