Exit - sa stanovista filozofije kulture

Truman:
Da li mozda treba do otvori i temu o Guci, posto sad dolazi, ili se ovo odnosi i na sabor trubaca?

Prijatelju, na Gucu se ne pali 90% klinaca i klinceza (rekoh negde - od 13 do 43 g.). A za te matore seljane me zaista zabole... Znaci, mogu oni da rade sta zele, oni nisu ti koji ce nositi lokal i imati rec u mojoj sredini narednih decenija, oni su svoje odvozili.

Exit je opasan kancer, ali cini mi se da nije nesto IN biti lijecnik ovoga, tako da cu ga i ja iskulirati.



Znaci, vazi za onoga "@" ili tako nesto... koji se namucio oko poruke koja bi trebalo da oznaci pocetak jednog novog kulta na forumu, kulta "Mizantrop". Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!
 
LePiaf:
Misanthropos:
Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!
Nije sramota nesto ne razumeti i to priznati. I ne nalazi se sve zapisano kod Kanta & co... A ti trenutno pravish budalu od sebe (kazem ti to u najboljoj nameri).

Hvala ti, brate. Tvoje misljenje mi mnogo znaci. Ali sta je lose u tome sto hocu da "budem svoj"? Neko je budala - evo ja sam primer takvog coveka, tj. malisana/klinca - neko je pametan (kao ti, pretpostavljam), pa sta, treba li od toga da pravim neku filozofiju? Kad ti meni kazes da ti licim na budalu, vredjas me, ali tvoja pamet isto tako moze za mene da bude glupost, tako da se ja tebi mogu smejati i kazati da mi licis na budalu, bas zato sto si toliko nacitan i bistrouman, a mene ta pamet ne zanima.

VAZNO JE BITI SVOJ :P :P :P
 
Misanthropos:
LePiaf:
Misanthropos:
Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!
Nije sramota nesto ne razumeti i to priznati. I ne nalazi se sve zapisano kod Kanta & co... A ti trenutno pravish budalu od sebe (kazem ti to u najboljoj nameri).

Hvala ti, brate. Tvoje misljenje mi mnogo znaci. Ali sta je lose u tome sto hocu da "budem svoj"? Neko je budala - evo ja sam primer takvog coveka, tj. malisana/klinca - neko je pametan (kao ti, pretpostavljam), pa sta, treba li od toga da pravim neku filozofiju? Kad ti meni kazes da ti licim na budalu, vredjas me, ali tvoja pamet isto tako moze za mene da bude glupost, tako da se ja tebi mogu smejati i kazati da mi licis na budalu, bas zato sto si toliko nacitan i bistrouman, a mene ta pamet ne zanima.

VAZNO JE BITI SVOJ :P :P :P

BRAVO MIS,
NAJBITNIJE JE DA SEBE PRIHVATIS KAKAV STVARNO JESI. NIJE LAKO BITI BUDALA I SPOZNATI SEBE.
 
vincent:
Misanthropos:
LePiaf:
Misanthropos:
Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!
Nije sramota nesto ne razumeti i to priznati. I ne nalazi se sve zapisano kod Kanta & co... A ti trenutno pravish budalu od sebe (kazem ti to u najboljoj nameri).

Hvala ti, brate. Tvoje misljenje mi mnogo znaci. Ali sta je lose u tome sto hocu da "budem svoj"? Neko je budala - evo ja sam primer takvog coveka, tj. malisana/klinca - neko je pametan (kao ti, pretpostavljam), pa sta, treba li od toga da pravim neku filozofiju? Kad ti meni kazes da ti licim na budalu, vredjas me, ali tvoja pamet isto tako moze za mene da bude glupost, tako da se ja tebi mogu smejati i kazati da mi licis na budalu, bas zato sto si toliko nacitan i bistrouman, a mene ta pamet ne zanima.

VAZNO JE BITI SVOJ :P :P :P

BRAVO MIS,
NAJBITNIJE JE DA SEBE PRIHVATIS KAKAV STVARNO JESI. NIJE LAKO BITI BUDALA I SPOZNATI SEBE.

Evo jos jedne pametne glavice! :lol:

Hej, svi smo mi budale, za nekog drugog :) kao simboli! :) Think about it!
 
Мизантроп:
... vazi za onoga "@" ili tako nesto... koji se namucio oko poruke koja bi trebalo da oznaci pocetak jednog novog kulta na forumu, kulta "Mizantrop". Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!

Očigledno je da se ne snalaziš s pohvalama. Ili si namjerno postao ono što bi jednoj od kategorija forumaša s kojom si polemisao „leglo k'o
kec na deset” — infantilan! (Zaboravi da ta jeftina ironisanja o mom navodnom nivou aspiracije prolaze kod blo koga...)

Ugodne vratolomije i trvenje ti želim, jer si, vidim, već izazvao razočaranje rasuđujući o baršunastim koordinatama koje se na tebe odnos(iš)e.

Svakako ćeš se, nema sumnje, na sebi svojstven način, izboriti za... a ne, to neka ostane Diogenu... ma to, „u vezi onoga ili tako nešto”........
8)

Тксе ењд
 
Misanthropos:
vincent:
Misanthropos:
LePiaf:
Misanthropos:
Thanx, man, ali ja sam vise za to da izadjemo negde, popijemo po koju, naduvamo se, okrenemo neku ukrajinku od 12-13 godina, i sta ces vise od te gotive? Samo opushteno!
Nije sramota nesto ne razumeti i to priznati. I ne nalazi se sve zapisano kod Kanta & co... A ti trenutno pravish budalu od sebe (kazem ti to u najboljoj nameri).

Hvala ti, brate. Tvoje misljenje mi mnogo znaci. Ali sta je lose u tome sto hocu da "budem svoj"? Neko je budala - evo ja sam primer takvog coveka, tj. malisana/klinca - neko je pametan (kao ti, pretpostavljam), pa sta, treba li od toga da pravim neku filozofiju? Kad ti meni kazes da ti licim na budalu, vredjas me, ali tvoja pamet isto tako moze za mene da bude glupost, tako da se ja tebi mogu smejati i kazati da mi licis na budalu, bas zato sto si toliko nacitan i bistrouman, a mene ta pamet ne zanima.

VAZNO JE BITI SVOJ :P :P :P

BRAVO MIS,
NAJBITNIJE JE DA SEBE PRIHVATIS KAKAV STVARNO JESI. NIJE LAKO BITI BUDALA I SPOZNATI SEBE.

Evo jos jedne pametne glavice! :lol:

Hej, svi smo mi budale, za nekog drugog :) kao simboli! :) Think about it!

OK JE MIS.
SAMO OPUSTENO.
DON'T DRINK AND DRIVE,
SMOKE AND FLY.
 
Stvarno puno djubreta. Moze da se nadje i poneki izgubljeni mobilni u tom smecu :) [ako ne i stotinjak telefona, hiljade eura, i ko zna kakve droge] Mislim, verujte mi bio sam vise puta i znam...Toliko ljudi pijanih i drogiranih i skacu u gomili, chseh chesh o nekoga i ispade ti fon ili bilo sta sto nisi osigurao. Ili zaspi negde i samo isklizne iz dzepa. Jednom liku je tako ispala i glava, pa je nikad nije nasao. Drugom je opet iskliznuo shifonjer iz dzepa. Ima puno takvih primera...
 
Evo cujem slucajno na TV - u da je Obzerver proglasio Exit za najbolji muzicki festival na svetu. Ovo kazem zato sto je 99 posto vesti o nama od njih bilo sa negativnim predznakom ( mada je to druga tema ). Nema veze sto ovaj podatak nema veze sa kritickim smislom teme, mozda to sto sam osvezio temu podstakne nekog da je nastavi. A i blizi se Exit :)
 
Truman:
Evo cujem slucajno na TV - u da je Obzerver proglasio Exit za najbolji muzicki festival na svetu.
I Kurir kaze da je Ceca najbolja pevacica pa sta s tim? To je ko da pitas djubretara koji mu kontejner najmanje ili najvise smrdi. Nebitna stvar. O tim i takvim manifestacijama sam pisao na Skandalonu, pa necu kopirati. Samo da ponovim nesto sto sam (valjda) i ovde rekao: Exit je dobra stvar za Novi Sad samo iz razloga sto ga na taj nacin svet moze primetiti, biva vidjen, a to nije malo. Pametno je i dobro za NS sto odrzava tu stvar. O kvalitetu necu da govorim (vise).
 
Ok dajte mi /nama predlog s visina konkretno kako bi trebao da izgleda festival koji bi zadovoljio istancana cula filozofa(evo vam odma i odgovor: Nepostoji takvo nesto.).Dosta ovog sranja.Exit je opravdao svoje postojanje samim osnivanjem, a njegov nekakav dalji razvoj videcemo.Ovaj post bi bio predukacak kada bih citirao gomile gresaka i predrasuda umotanih u visokoumno tupljenje.Zapravo sam citao samo do pola vise nisam imao zivaca, i to bi bilo dovoljno za jedan kilometarski post.Evo ovo poslednje na primer

I Kurir kaze da je Ceca najbolja pevacica pa sta s tim?

Pa ako je observer isto sto i kurir onda ja prihvatam da je exit isto sto i ceca.
Ovakvo nesto ne bi mogao da podmetnes ni nepismenom seljaku na pijaci bez obzira na elokvenciju.
Ja ti savetujem da,pre nego sto napises ovako nesto, uporedis kurir i observer sa stanovista filozofije kulture.
 
U pravu si, perice. I dopada mi se to kažes da čulo filozofa ova stvar ne bi mogla da zadovolji. No o tome se ovde ne radi. Ovde je filozof zauzeo mesto sa kog ne posmatra stvari zarad sopstvenog zadovoljstva, već sa stanovišta kulture. Drugim rečima, koliko Exit (ili bilo šta slično) zaslužuje da se nazove kulturnim događajem. O veličini nije vredno govoriti (tako da si me dobro iskritikovao za poređenje), jer isto tako se može govoriti o veličini nekog predmeta koji nema veze s kulturom, pa takvom ne bismo (filozofi) prigovorili.

Nemam volje za ovaj podforum. Morate nešto i sami izmozgati.
 

Back
Top