Metode i grane omocenja

Niče mi je drag i bio mi je neizbežan jer mi je jedan od roditelja njega bukvalno recitovao kao priče za pred spavanje...
Ne trčim mu, ali ni ne bežim od njega. Tačno je to što jeste-prvi filozof u mom životu, tj. drugi, posle tog mog roditelja.
Šta mislim o tom "omoćenju"?
Ne bih da krnjim temu, ali osećam se omoćeno samo u jakoj veri u Boga.
Ne znam ko ili šta daje omoćenost drugima, i baš bi me zanimalo da malo o tome čitam.
 
Dobro ajde ovako...
Ako ljude postavimo ispred TV i pustimo ih da gledaju film, i ocene da su razumeli svu simboliku filma su od 1 do 10, sta mislite kako bi isla raspodela ocena.....

Uzmimo isto to za filozofski esej, da li je blize narodu ili nije?

Moc je osecaj, omocenje je osecaj ....dobijanja moci...
Sta bi donelo vise omocenja publici , 10 eseja ili 10 filmova....?

Koliko emocija o sadrzaju ima uticaj na emociju omocenja....
Koliko vas se razlicito izrazava kad govori o nekom pojmu , objektivno a koliko o emociji tog pojma....
Da li treba da se podeli na dve teme, omocenje, objektivni pristup i emocija omocenja, sta i kako ......?

Moze li emocija superiornosti nad prikazom drugih da donese omocenje, u emotivnom smislu , i tako izbrise percepciju da nije doslo do omocenja u objektivnom smislu......primer metode omocenja zena kroz degradaciju statistike muskih sposobnosti...

Da li se isti princip koristi u politici tako sto se promovisu uzori koji su niskog kvaliteta da bi se komparativno omocili uzorci srednje zalosnog kvaliteta koji u odnosu na bizarnost prvih imaju emotivni uticaj omocenja i obogacenja drustva....
 
Dobro ajde ovako...
Ako ljude postavimo ispred TV i pustimo ih da gledaju film, i ocene da su razumeli svu simboliku filma su od 1 do 10, sta mislite kako bi isla raspodela ocena.....

Uzmimo isto to za filozofski esej, da li je blize narodu ili nije?

Moc je osecaj, omocenje je osecaj ....dobijanja moci...
Sta bi donelo vise omocenja publici , 10 eseja ili 10 filmova....?

Koliko emocija o sadrzaju ima uticaj na emociju omocenja....
Koliko vas se razlicito izrazava kad govori o nekom pojmu , objektivno a koliko o emociji tog pojma....
Da li treba da se podeli na dve teme, omocenje, objektivni pristup i emocija omocenja, sta i kako ......?

Moze li emocija superiornosti nad prikazom drugih da donese omocenje, u emotivnom smislu , i tako izbrise percepciju da nije doslo do omocenja u objektivnom smislu......primer metode omocenja zena kroz degradaciju statistike muskih sposobnosti...

Da li se isti princip koristi u politici tako sto se promovisu uzori koji su niskog kvaliteta da bi se komparativno omocili uzorci srednje zalosnog kvaliteta koji u odnosu na bizarnost prvih imaju emotivni uticaj omocenja i obogacenja drustva....
eto i ličilo je da ćeš stići do politike....ili bar do rijalitija...:)
 
Niče ti je jedan glupi švaba koji je toliko glup da je svario svu filozofiju tadašnjeg društva i opisao je preko borbe za moć i onda je pobegao u stvarnu filozofiju ukrštenu sa metafizičkim pojmovima vere i časti, ali su ga naterali da se vrati u stvarni svet i zaboravi šta je pričao....i naravno rikne od bolesne ljubavi...tuberkuloze...eto prosta priča o moći....i nemoći
 
Veliki si flozof, ali mene i dalje ne razumiješ.
I moraš poraditi da o0vo naše malo misto opstane.

Niče ti je jedan glupi švaba koji je toliko glup da je svario svu filozofiju tadašnjeg društva i opisao je preko borbe za moć i onda je pobegao u stvarnu filozofiju ukrštenu sa metafizičkim pojmovima vere i časti, ali su ga naterali da se vrati u stvarni svet i zaboravi šta je pričao....i naravno rikne od bolesne ljubavi...tuberkuloze...eto prosta priča o moći....i nemoći
Pre ću ga ubiti nego što ću dozvoliti da me ubije. Eto, to je moje prvo ničeovsko naravoučenije.
 
Pre ću ga ubiti nego što ću dozvoliti da me ubije. Eto, to je moje prvo ničeovsko naravoučenije.
Uuuu , hm, zanimljivo .....znas da ovakva misao menja coveka..
To postoji a ljudi ne znaju , postoje misli koje kad ti padnu na pamet promene coveka.....a mozes da ih ne odradis kao misli , npr ja sad ne razmisljam o toj misli i nece mi uci u glavu....a da razmisljam promenila bi me..
 

Back
Top