Etnicko ciscenje na Kosovu

Da li treba proterati Siptare sa Kosova i Metohije?

  • da

  • ne

  • ako se steknu uslovi za to


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
cash:
kakve veze imaju stari manastiri? :confused:

vama je bio MEĐUNARODNO priznat beogradski pašaluk,u svojim granicama,a otomanskom carstvu je pripadalo kosovo.....500 godina,kaj ne?;)

i onda?nasilno ste pripojili kosovo pašaluku.i kao što je to i normalno - pokušali učvrstiti svoju vlast tamo.....pogrešnim metodama.

a to je rezultiralo gubitkom kosova.

i čiča mića gotova je priča;)
Па јесу ли Турци подизали манастире???????
Јесу ли Турци изградили Богородицу Љевишку у 9. веку!!!
Пећка патријаршија је била седиште неког имама турског или српског патријарха!!!!
Погледај ко је задужбинар сваког понаособ манастира!!!
А чији је био Космет ПРЕ Турака????
УСТАШКИ можда????
Дакле како ти лупеташ, то је за неверовати!!!!
Но добро, сада ми је јасно да је твој циљ да провоцираш, и не желим више да се расправљам са тобом!!!!
Неписмена стоко безрепа!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 
KoscheiBesmertnii:
Па јесу ли Турци подизали манастире???????
Погледај ко је задужбинар сваког понаособ манастира!!!
А чији је био Космет ПРЕ Турака????
УСТАШКИ можда????
Дакле како ти лупеташ, то је за неверовати!!!!
Но добро, сада ми је јасно да је твој циљ да провоцираш, и не желим више да се расправљам са тобом!!!!
drago mi je što se slažeš;)
 
cash:
kakve veze imaju stari manastiri? :confused:

vama je bio MEĐUNARODNO priznat beogradski pašaluk,u svojim granicama,a otomanskom carstvu je pripadalo kosovo.....500 godina,kaj ne?;)
Ne. Već prvim priznanjem 1878. Srbija nije dobila samo beogradski pašaluk, nego i veći deo niškog. Sadašnja teritorija Srbije je mnogo veća od svega toga. Inače Otomanskom carstvu je dosta godina pripadao i veći deo današnje Hrvatske.
cash:
i onda?nasilno ste pripojili kosovo pašaluku.i kao što je to i normalno - pokušali učvrstiti svoju vlast tamo.....pogrešnim metodama.

a to je rezultiralo gubitkom kosova.

i čiča mića gotova je priča;)
Slične metode ''učvršćivanja vlasti'' ste primenjivali i vi, pa to nije rezultiralo gubitkom Krajine.
 
Jerry Ropero
skokni ti za pocetak na kosmet pa vidi kako je nasima tamo. e to sto oni nama rade ja sam za to da uradimo mi njima

e tako su neki nasi razmisljali, ajde da im radimo to sto oni nama rade [uradili]

Миле_блок1:
Ма не морају се протеривати али сваком облику насиља треба одговорити војном акцијом.
i tebi isti odgovor

was:

ako si je hteo dati, hvala, ali nije potrebno, sacuvaj je za sebe

ps. mrzelo me citati sve, ali neki ce shvatiti sa ova par citata
 
Douglas Earhart odbacio je tvrdnje srpskih dužnosnika kako NATO formira državu na Kosovu.

U najnovijoj kritici Zapada zbog potpore kosovskoj neovisnosti ministar unutarnjih poslova Dragan Jocić je rekao da Sjedinjene Države moraju odustati od opasnog eksperimenta koji je započet ilegalnim i nemilosrdnim razaranjem naše zemlje.

Kosovom trenutno upravljaju Ujedinjeni narodi, a nadziru ga mirovne snage od 16.000 vojnika koje predvodi NATO, među kojima je i 1.500 američkih vojnika.

"NATO ne namjerava na Kosovu formirati državu, jer je ovdje u mirovnoj misiji", rekao je brigadni general Earhart na konferenciji za novinstvo u Gnjilanu, oko 60 kilometara istočno od Prištine.

Hina|Net.hr
16.08.2007.
 
Jerry Ropero:
da rezimiramo - 70% Srba tj preko 2/3 je za rasturanje siptarske bande sa nase okupirane teritorije

Po nekim , veoma skorim istrazivanjima , najveci broj onih koji su za vojnu intervenciju na KiM , ili kako Dzeki kaze :"za rasturanje siptarske bande sa nase okupirane teritorije".......................su penzioneri i domacice........

Kojoj od ovih kategorija pripada junak Dzeki, koji ni vojsku nije odsluzio???

Domacicama ili penzionerima???........ja tipujem da je domacica :roll:
 
nesha taxista:
Ne. Već prvim priznanjem 1878. Srbija nije dobila samo beogradski pašaluk, nego i veći deo niškog. Sadašnja teritorija Srbije je mnogo veća od svega toga. Inače Otomanskom carstvu je dosta godina pripadao i veći deo današnje Hrvatske.

točnije...kada vam je AUSTROUGARSKI vojvoda sevojski OSLOBODIO beograd i stvorio preduvjete za priznavanje srpske države koja se u prvo vrijeme DOSLOVNO zvala beogradski pašaluk.
činjenica da je bio pridodan i dio niškog pašaluka ništa ne mjenja.:)

što se tiče hrvatskih dijelova - oni NIKADA nisu bili međunarodno priznati kao dio otomanskog carstva;)

srpski dijelovi teritorija JESU.

pa tako i kosovo. :)
 
negotiations.jpg
 
cash:
točnije...kada vam je AUSTROUGARSKI vojvoda sevojski OSLOBODIO beograd i stvorio preduvjete za priznavanje srpske države koja se u prvo vrijeme DOSLOVNO zvala beogradski pašaluk.
činjenica da je bio pridodan i dio niškog pašaluka ništa ne mjenja.:)
Kako ti lupaš to je stvarno neverovatno! On doduše jeste stigao do Beograda 1717., ali Turci su imali kontrolu nad Srbijom do 1867., kad je poslednjji njihov vojnik napustio ovu teritoriju. Međunarodno priznanje Srbija je dobila 1878., znači 142 godine posle Eugenove smrti. Nikad se nije zvala Beogradski pašaluk. 1878 je priznata pod imenom Kneževina Srbija, da bi 1882. dobila status kraljevine. Za dobijanje tog statusa imali su udela i Austrijanci, ali to sa davno počivšim Eugenom nema veze.

cash:
što se tiče hrvatskih dijelova - oni NIKADA nisu bili međunarodno priznati kao dio otomanskog carstva;)
Naravno da nisu kad se pre više od 300 godina to nije ni priznavalo na taj način.
cash:
srpski dijelovi teritorija JESU.

pa tako i kosovo.
:)
To je bilo kasnije.

Niko od tebe ne traži da poznaješ srpsku istoriju, ali ako diskutuješ o tome, onda je red da se malo raspitaš
 
Mislim da je pravo pitanje ko je od VAS spreman da proteruje Šiptare sa Kosova!? Znači sve Šiptare, civile i naoružane!

Ko je spreman da uprlja ruke krvlju nevinih, jer u svakom ratu ima i takvih, i učestvuje u ratu koji ima za cilj etničko čišćenje!?

Ja nisam! Ne znam u kog Boga verujete ili se pravite da verujete, jer onaj u kojeg ja verujem i čiji je sin razapet na krstu prenoseći Njegovu mudrost, sigurno ne podržava krvoproliće!
 

Back
Top