Etnicko ciscenje na Kosovu

Da li treba proterati Siptare sa Kosova i Metohije?

  • da

  • ne

  • ako se steknu uslovi za to


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Verovatno je negde na drugom topic- u bilo ranije napisano nesto o tome, al` nema veze... Od kada datiraju teznje Albanaca sa KiM za stvaranjem Republike? Zatim ratovi... Nakon II Svetskog rata sa KiM je izbeglo pitaj Boga koliko nealbanaca. Odmah je donet zakon kojim se zabranjuje njihov povratak na KiM, dok je za Albance to bilo dozvoljeno, da ne kazem da su bili uvozeni. Oni odavno imaju svoj cilj i uz pomoc onih koji mogu da im pomognu u njegovoj realizaciji to decenijama i GENERACIJSKI rade. Da li se mozda uocevaju slicnosti u politici Albanaca sa KiM i Americke politike. Koliko je Vlada, predsednika, senatora itd u SAD promenjeno, ali su politika i strategijski ciljevi nepromenjeni. Doduse, albancima u tome uveliko pomaze i plemenski nacin organizacije porodice...
A, sta je sa drzavom Srbijom i njenom dugorocnom politikom i strategijom za ostvarenje svojiih ciljeva za mnoge stvari, pa i za KiM!? Kako koja partija/koalicija dodje na vlast, ima neke svoje "fore i fazone"...
 
user13:
Nemoguce! Iako je zapazanje potpuno na mestu i sasvim zakonski ispravno;
Da li se zna broj stanovnika Albanaca na KiM? Koji je broj ilegalno naseljenih? Koliko dugo su granice bilo totalno otvorene? Kada je bio poslednji popis na KiM. Ko ce i na osnovu cega utvrditi da li je neko na KiM legalno ili ilegalno... prosao voz.

nije nemoguce...
samo je prekasno
od '46 oni dolaze iz albanije i naseljavaju kosovo...
tito im je davao papire,cim dodju...cak i drzavljanstva

samo je prekasno sada...taktika im je uspela... namnozili su se
kraj price
 
user13:
@ south

OK, govorim sa ovih vremensko politickih pozicija.

ok..samo to je uzrok svih dogadjanja na kosovu u zadnjih 30 godina...

ali to nikoga vise ne interesuje...
kazu , danas..njih 2 mil,a vas 200 000...
koga zanima istina?... i ko danas ima vremena za to :shock:

i koji je nas jedini argument danas?
kosovo je srbija???
..a nas nema dole :shock:
 
Tacno je sto se tice Rezolucije, samo to je papir koji se moze menjati, a sto rece South malopre "KiM je Srbija, a nas nema dole" - bez naroda nema ni drzave! I da se ne dozvoli formiranje stamostalnog Kim i isto vrati u ingerenciju Srbije, ne znam kako bi to sve funkcionisalo.
Ja stvarno ne znam, da se malo zatalasa u KZB, sta bi i kako bilo. Pa i tamo je procenat stanovnistva albanskog stanovnistva 90 % i ako oni ne zele da priznaju drzavu Srbiju kao svoju, a ne treba sumnjati da u njihovo jedinstvo, ne znam kojim pravnim sredstvima oni mogu da se zadrze u sastavu Srbije, ne racunajuci upotrebu sile.
 
Varahilo:
naš zadnji argument je Rezolucija 1244, dokle je ona na snazi KiM je pravno naše.
naš argument je takođe i SB UN-a i Rusija......
pa ni Čikago nije Poljska.

nikad nece biti poljska, zato sto americki sudija,americki policajac sprovode americki zakon u chicagu ili jos bolje u juznoj kaliforniji gde je mexikanaca 70% ...

mi nismo smeli da se povucemo sa kosova '99....
mogli smo da povucemo vojsku ,tenkove...
a ostavimo policiju da cuva ljude dole, dok ne dodju UN ..po bilo koju cenu
i sa te tacke da pregovaramo danas...

ovako..rezolucije..UN :roll:
 
south:
nikad nece biti poljska, zato sto americki sudija,americki policajac sprovode americki zakon u chicagu ili jos bolje u juznoj kaliforniji gde je mexikanaca 70% ...
a ostavimo policiju da cuva ljude dole, dok ne dodju UN ..po bilo koju cenu
i sa te tacke da pregovaramo danas...
ovako..rezolucije..UN :roll:

Imajuci u vidu da je policija uz dosta napora sacuvala svoje snage, nisam siguran da bi uspela da odbrani i ljude koji bi ostali, a pitanje je koliko bi njih ostalo?
Dalje, kaze NATO, dobro ako necete da povucete snage bezbednosti, sutra u 19 casova gadjamo TE Obrenovac, prekosutra u 19 gadjamo Kolubaru, nakosutra u 19 Kostolac, pa vas ne diramo 2-3 dana. E, onda cemo malo da potkacimo HE Djerdap, ali ne puno... :confused: :-( :-(
 
user13:
Imajuci u vidu da je policija uz dosta napora sacuvala svoje snage, nisam siguran da bi uspela da odbrani i ljude koji bi ostali, a pitanje je koliko bi njih ostalo?
Dalje, kaze NATO, dobro ako necete da povucete snage bezbednosti, sutra u 19 casova gadjamo TE Obrenovac, prekosutra u 19 gadjamo Kolubaru, nakosutra u 19 Kostolac, pa vas ne diramo 2-3 dana. E, onda cemo malo da potkacimo HE Djerdap, ali ne puno... :confused: :-( :-(

mislio sam na buducnost zemlje....mislio sam na politicku odluku koja bi gledala u sutra..
na zrelost politicara...jer kad je tesko,tad pokazujes ko si, sta si..koliko vredis
bio je rat..kad se jednom povuces sa brda.. vise se ne vracas

i kad je dobio ultimatum..morao je da zna da ce gadjati kolubaru,obrenovac,djerdap...zar ne?
a tad je bi ''ponosan'' ..pa je i na tv-u rekao da ne prihvata ultimatum ovo,ono...
a posle?
salio sam se ..povlacimo se svi, i vojska i zene i deca.. :shock:

kao onaj plan za krajinu...
odbio..ponosno...
a posle povlacenje,prvo vojska,...pa zene i deca :evil:
 
south:
nikad nece biti poljska, zato sto americki sudija,americki policajac sprovode americki zakon u chicagu ili jos bolje u juznoj kaliforniji gde je mexikanaca 70% ...

mi nismo smeli da se povucemo sa kosova '99....
mogli smo da povucemo vojsku ,tenkove...
a ostavimo policiju da cuva ljude dole, dok ne dodju UN ..po bilo koju cenu
i sa te tacke da pregovaramo danas...

ovako..rezolucije..UN :roll:

ok, bilo kako bilo , još uvek nismo izgubili KiM, još uvek nismo izgubili sve šanse.
Mrzi me da ponavljam ali Rusi su ovoga puta principijalno stali iza svog stava,
država Srbija ne mora ništa da potpisuje,na kraju niti jedna zemlja neće smeti da jednostrano prizna nezavisno Kosovo jer bi time direktno bile protiv odluke UN-a, a to niko ne želi....
ah da ,zaboravila sam EU koji su sami kazali da će poštovati odluku Saveta bezbednosti.
Biće i novih ponuda a i novih ucena, ipak rekla bih ne tako ekstremnih kao onda!
a nestrpljenje šiptara i nekih ovde je njihov problem, zato jer rešenje oko KiM neće ići tako brzo .
 
south:
mislio sam na buducnost zemlje....mislio sam na politicku odluku koja bi gledala u sutra..
na zrelost politicara...jer kad je tesko,tad pokazujes ko si, sta si..koliko vredis
bio je rat..kad se jednom povuces sa brda.. vise se ne vracas

i kad je dobio ultimatum..morao je da zna da ce gadjati kolubaru,obrenovac,djerdap...zar ne?
a tad je bi ''ponosan'' ..pa je i na tv-u rekao da ne prihvata ultimatum ovo,ono...
a posle?
salio sam se ..povlacimo se svi, i vojska i zene i deca.. :shock:

kao onaj plan za krajinu...
odbio..ponosno...
a posle povlacenje,prvo vojska,...pa zene i deca :evil:

iako sve nije crno - belo, ovo je istina.....
 
Ljudi nema mi vishe sta da pricamo o kosovu to smo odavno izgubili.I sta da krenemo da ih proterujemo sa kosova sta onda?Amerika dole ima interes na kosovu zbog rudnih bogatsva docice i opet ce biti bombardovanje i ispusicemo sankcije ce da nam uvedu opet i vracamo se u 90.Mi smo bre mala zemlja ne mozemo mi nishta protiv vecih sila za sada.Sve sto treba je na politicki nacin da sredimo to ali posto je to ne moguce preostaje nam samo da cutimo dok nedodje pravi trenutak da proteramo siptare u svoju supu odakle su i dosli...
 
a čujete ljudi,kosovo je pod srpskom upravom manje od 100 godina,a prije toga je STOLJEĆIMA bilo dio teritorija drugih naroda.

znam da zvuči surovo i provokatorski,ali činjenica ostaje činjenica.e sad...vi preispitajte SVOJ ODNOS PREMA KOSOVU od dana kad ste ga dobili pod svoju jurisdikciju,i tu tražite razloge odlaska kosova;)
 
was:
Sad ja razmisljam, kolike su stoke ovi Siptari.
Zive na nasoj teritoriji, u nasim kucama koje su oteli, ubijaju nase ljude, pale nase manastire i jos traze nezavisnost Kosova.
Malo im je sto su nas ubijali toliko godina sad jos hoce da nas pokradu.
I mi to mirno gledamo.
Ja bih postupio kao Hrvati u Krajini i proterao svu stoku Siptarsku dole u njihovu Albaniju i zakonom zabranio ulazak Siptara na teritoriju Kosova i Metohije.
Sada ce se neko pametan naci pa reci da da to ne moze tako, ALI MORA!!!
Ili cemo samo mirno da gledamo kako oni istrebljuju nas narod a to rade.
Ako zelimo da Srbi normalno zive i rade na Kosovu i Metohiji tj. u nasoj zemlji moramo proterati neprijatelja.

Nikada u istoriji na KiM nije bilo manje od 60% populacije albanaca (šiptara), tako da ove gluposti spadaju medju smešne. Na veliku žalost je to sada i stepen razmišljanja ljudi u Srbiji. Onda se joiš pitate, žašto vas neke organizacije (UEFA,..) "zaje..bavju".
Inače čitajte i prošli post o istoriji. Istorijske činjenice nisu baš Srbima u korist. Inače, kad čete vratiti Preševsku dolinu Kosovu, koja je isto tako bila deo Kosova do srbske uzurpacije posle 1. balkanskog rata.
 
cash:
a čujete ljudi,kosovo je pod srpskom upravom manje od 100 godina,a prije toga je STOLJEĆIMA bilo dio teritorija drugih naroda.

znam da zvuči surovo i provokatorski,ali činjenica ostaje činjenica.e sad...vi preispitajte SVOJ ODNOS PREMA KOSOVU od dana kad ste ga dobili pod svoju jurisdikciju,i tu tražite razloge odlaska kosova;)
Ти мора да учиш од великог историчара Туђмана, Космет је српски већ неких 1000 година, тај ваш Туки је испустио једну нулу!
Узгред, модерна српска држава је васпостављена у Берлину 1878. године, за разлику од ваше која је од 1992.

Срачунај разлику, осим ако не постоји и Туђманова математика! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
KoscheiBesmertnii:
Ти мора да учиш од великог историчара Туђмана, Космет је српски већ неких 1000 година, тај ваш Туки је испустио једну нулу!
Узгред, модерна српска држава је васпостављена у Берлину 1878. године, за разлику од ваше која је од 1992.

Срачунај разлику, осим ако не постоји и Туђманова математика! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nemam pojma kaj si napisal ali se iskreno nadam da se slažeš da je kosovo postalo vaše tek nakon prvog i drugog balkanskog rata;)

da budem precizniji - pripojeno je beogradskom pašaluku.

ebi ga...danas je reverzibilan proces;)
 
cash:
nemam pojma kaj si napisal ali se iskreno nadam da se slažeš da je kosovo postalo vaše tek nakon prvog i drugog balkanskog rata;)

da budem precizniji - pripojeno je beogradskom pašaluku.

ebi ga...danas je reverzibilan proces;)

Косово је наше одувек... Само што је неколико пута било отимано од нас.
 
KoscheiBesmertnii:
Ne slažem se... uči ćirilicu!
Otkud onda na Kosmetu manastiri i crkve stari 1000 i više godina (Bogorodica Ljeviška)?????????
kakve veze imaju stari manastiri? :confused:

vama je bio MEĐUNARODNO priznat beogradski pašaluk,u svojim granicama,a otomanskom carstvu je pripadalo kosovo.....500 godina,kaj ne?;)

i onda?nasilno ste pripojili kosovo pašaluku.i kao što je to i normalno - pokušali učvrstiti svoju vlast tamo.....pogrešnim metodama.

a to je rezultiralo gubitkom kosova.

i čiča mića gotova je priča;)
 

Back
Top