Emancipovana žena ..

'bes emancipovanu zenu kada joj na informativnom razgovoru za posao postave pitanje planira li porodicu,
i jos posao zavisi od odgovora koji ce dati...
a ako zavrsi na trudnickom, pitanje je hoce li je smjeniti ili ne
sta onda?

treba da je zena toliko sposobna i uspjesna da sama postavlja uslove, mozda? eh,eh, ne moze to svaka...

Draga, nigde na svetu zene nisu Emancipovane...ni na zapadu,a da ne govorim o istoku
 
Znam jednog coveka za koga bi rekli da je jako mudar... E on je rekao da po njegovom misljenju zena i muskarac treba da budu totalno izjednaceni u zajednici i donosenju odluka itd.

Gluposti!

A sve je to jos vise palo u vodu kada sam cuo da mu je bivsa zena krsh, krsh... NIsam je video ali video sam sadanju.... Krsh, krsh........
 
Aaaaaaaaaaaaaaahahaha definicija Jove Toševskog, a? :lol: dao čovek i mišljenje :lol:

Emancipacija:

kod Rimljana: oslobođenje jednog člana porodice od vlasti starešine porodice; u današnjem pravu: oslobođenje dece od očinske ili starateljske vlasti, postajanje punoletnim; fig. oslobođenje stanja nezavisnosti i ograničenja slobode, npr. robova, Jevreja, žena, škole od crkve, crkve od države itd.

Sad mi reci šta je ovde ružno i da li si ti emancipovan? Ako nisi, da li želiš biti? Ili misliš da je lepo da do 40-e živiš od mamine supe i tatinog džeparca?:heart:
Ne mogu da verujem koliko si godina sprcao u dupe, a ne znaš neke osnovne stvari...

Mogu biti emencipovan do odredjene granice...posle vec slede zabrane i kazne,,jer ne zivimo u slobodnom drustvu...a i to je Utopia...tako da nisam Emancipovan koliko bih zeleo biti i da, zivim kod roditelja...ipak ce kuca ostati meni i mojoj porodici..
 
'bes emancipovanu zenu kada joj na informativnom razgovoru za posao postave pitanje planira li porodicu,
i jos posao zavisi od odgovora koji ce dati...
a ako zavrsi na trudnickom, pitanje je hoce li je smjeniti ili ne
sta onda?

treba da je zena toliko sposobna i uspjesna da sama postavlja uslove, mozda? eh,eh, ne moze to svaka...

To su situacije koje se desavaju, nije fer ali tako je....svi jure svoj interes.......
Ali, kada upisujes faks, kada trazis posao......moras znati sta te ceka, pa ako nisi sposoban to da podneses, pokusavaj sa necim drugim, laksim..............privatnika ne zanima tvoj zivot, vec koliku dobit ce imati od tebe.....surovo, ali to je zivot...............
Zene i muskarci nikada nece biti jednaki, i ne treba da budu........
Logicno je da musko lakse dobije posao i da leti vise....on je ipak glava porodice...........dopalo se to nama ili ne.......
 
To su situacije koje se desavaju, nije fer ali tako je....svi jure svoj interes.......
Ali, kada upisujes faks, kada trazis posao......moras znati sta te ceka, pa ako nisi sposoban to da podneses, pokusavaj sa necim drugim, laksim..............privatnika ne zanima tvoj zivot, vec koliku dobit ce imati od tebe.....surovo, ali to je zivot...............
Zene i muskarci nikada nece biti jednaki, i ne treba da budu........
Logicno je da musko lakse dobije posao i da leti vise....on je ipak glava porodice...........dopalo se to nama ili ne.......

Draga, sve si lepo rekla ali u jednom si pogresila...zena i muskarac treba da budu jednaki kao partneri, kao bracna zajednica i kao porodica...sve ostalo je OK...
 
To su situacije koje se desavaju, nije fer ali tako je....svi jure svoj interes.......
Ali, kada upisujes faks, kada trazis posao......moras znati sta te ceka, pa ako nisi sposoban to da podneses, pokusavaj sa necim drugim, laksim..............privatnika ne zanima tvoj zivot, vec koliku dobit ce imati od tebe.....surovo, ali to je zivot...............
Zene i muskarci nikada nece biti jednaki, i ne treba da budu........
Logicno je da musko lakse dobije posao i da leti vise....on je ipak glava porodice...........dopalo se to nama ili ne......

eheh, zbog ovakvog razmisljnja zena i dolazi do njihovog podredjenog polozaja, i potebe za emancipacijom
sa ostalim se slazem

:heart:
svijet jakima
 
ovo je muska planeta. njom vladaju muzjaci. pogledajte svetsku ekonomiju, trgovinu, svetski bankarski sistem, industriju. sve, ama bas sve je u rukama muskaraca. poneka zena proviri negde, do neke odredjene funkcije, i to je sve. koprca se neko vreme, ubacena u mrezu zakona i pravila igre sa kojima ne ume da se nosi. jako brzo nestaje iz vodecih svetskih krugova. i tako redom.
ovom plentom vladaju muskarci. zakonodavstvo, vojska, svetska politika, sve je u vlasti muskaraca. to je jasno. postavlja se pitanje sta na takvoj jednoj planeti moze uopste da znaci emancipovana zena? "oslobodjena zena"? cega, ukoliko je, u svetskim razmerama, negde pri dnu vodecih krugova.
 
koji ti je,zezam se sa betmenom zbog krompiruse i jogurta,kakve sad ovo veze ima sa bilo cim :neutral:

uostalom shvatio je ko je trebalo,a trik pitanja ostavi za gagija,danas je u elementu.

Nema tu trik pitanja, ja te ptam a ti kaze ako hoces/smes!

A ako neces...

De Alto Cedro voy para Marcan
Llego a Cueto, voy para Mayar

El cario que te tengo
No te lo puedo negar
Se me sale la babita
Yo no lo puedo evitar

Cuando Juanica y Chan Chan
En el mar cernan arena
Como sacuda el jibe
A Chan Chan le daba pena

Limpia el camino de paja
Que yo me quiero sentar
En aqul tronco que veo
Y as no puedo llegar

De alto Cedro voy para Marcan
Lleg a Cueto voy para Mayar


:)

"muška sponzoruša":shock::shock:

pa šta i toga ima?!?:shock:

ajd ako nije tajna ...kaži nam...koliko te žene plaćaju po satu "usluge":mrgreen::lol:

Naravno da ima... :)

I nije tajna, 200 evra naplacujem celu noc, plus gratis sutra pre podne druzenje, i zene placaju ;) Vole me... A i ja njih. Nema lazi nema prevare, znamo zasto smo se nasli. Za svoj novac one daju sve od sebe, a i ja se potrudim maksimalno da njima bude lepo! Volim svoj posao! ;) I volim da cinim dobra dela, a smatram da to cinim... :lol:

Nekim zenama, za koje smatram da zaista nemaju, a potrebno ijm je moje drustvo, naplacujemo daleko manje... Cak i do 10% od redovne cene! Jer nije mi od sapuna, nece se potrositi... :) a radost je neprocenjiva kada usrecis neku zenu koja to zaista zasluzuje... :):heart:
 
Humano zanimanje, nema sta...samo za dusevne ljude, pravi sevdah...suza se sama skotrlja niz lice...Ganutljivo, lirski formulisano...a i dobra lova se obrce...neko mesec dana treba da udise otrovne livnicke gasove i ne dobije ni pola od toga...pa, dobro, nisu ni pluca od sapuna...ma ne valja nam prostorni plan, kapital se sliva samo u velike gradove, a ostali tavore...po kafanama i onda pijani lemaju zene i decu kad odu kuci.
Kada bi svi sklapali sponzorske ugovore, ovo drustvo bi dozivelo istinski procvat i eto ti emancipacije na svim nivoima, a ne tu neke prljave tehnologije i tamo neko fizikalisanje do besvesti...
 
Humano zanimanje, nema sta...samo za dusevne ljude, pravi sevdah...suza se sama skotrlja niz lice...Ganutljivo, lirski formulisano...a i dobra lova se obrce...neko mesec dana treba da udise otrovne livnicke gasove i ne dobije ni pola od toga...pa, dobro, nisu ni pluca od sapuna...ma ne valja nam prostorni plan, kapital se sliva samo u velike gradove, a ostali tavore...po kafanama i onda pijani lemaju zene i decu kad odu kuci.
Kada bi svi sklapali sponzorske ugovore, ovo drustvo bi dozivelo istinski procvat i eto ti emancipacije na svim nivoima, a ne tu neke prljave tehnologije i tamo neko fizikalisanje do besvesti...

A sta se ti mesas? :lol:

Brate, Sumher je zaradjivao dnevno 5.000 maraka dok smo mi u Srbiji imali 100 maraka mesecnu platu, pa jel treba da ga mrzimo i pljujemo? Dokle god ima nekoga ko bi ga platio toliko para, i da nadje sebi interes, sta mi tu mozemo...

Isto tako i kod mene! Ne vidim sto tebi smeta sto ima zena koje imaju kinte da me plate da uzivaju... I to kada ides u prodavnicu niko te ne pita da li imas para ili nemas, nego ako nesto kupis to i platis. A ako neka zena nema kinte, ja nekad i ne naplatim. Bitno je da vidim da joj je to zaista potrebno i meni onda nisu vazne pare, nego da nju usrecim. :heart:
 

Back
Top