Emancipovana žena ..

mogu i ' obicni smrtnici muskoga pola ' ali zene ne mogu....i gde je tu emancipacija zena??

ako joj je bas stalo do toga, moze i proci iza oltara uz sveopstu skandalu prisutnih,
ali nju nece biti briga za to , jer radi ono sto zeli bez obzira na to sta joj neko namece kao pravilo ponasanja

sad, ne znam zasto si naveo crkvu za primjer kada je ona sama po sebi udruzenje muskaraca za odbanu od zena gresnih
pogotovo na temu emancipacije
 
ako joj je bas stalo do toga, moze i proci iza oltara uz sveopstu skandalu prisutnih,
ali nju nece biti briga za to , jer radi ono sto zeli bez obzira na to sta joj neko namece kao pravilo ponasanja

sad, ne znam zasto si naveo crkvu za primjer kada je ona sama po sebi udruzenje muskaraca za odbanu od zena gresnih
pogotovo na temu emancipacije

E sad to objasni Bansi sto si meni napisala....jer ja razumem ali Bansi i Divlja ne
 
koliko vas zna da ukljuci ves masinu,opegla kosulju,skuva nesto,opere sudove,bude 2 dana sam s decom,(ne da ih uvali babama,tetkama.....) :-P :)

Ispade kao da bi muskarci izumrli da im nije zena, domacica..............
Tek kada upoznas momke koji zive sami, vidis koliko zena nije ni potrebna kako radnica u kuci, rob sa keceljom koji ce da cisti, pere, kuva............nego zene nikako da se odlijepe od praistorijskih shvatanja da su potcinjene, a niko ih ne tlaci osim njih samih.........
 
Položaj žene... ili bilo koga (verske, etničke, polne glupe) itekako ima veze sa državom.
Analogija: cvet, koji zasadimo u sred korova ili na mestu bez sunčeve svetlosti, neće napredovati.
Jao, bre, ljudi, pa emancipacija nije nikom usađena u glavu rođenjem... To je, pre svega, pitanje vaspitanja, obrazovanja, kulturnog miljea... a nešto je i u karakteru.
 
da... za mene je bogatstvo kad si finansijski nezavistan jer to znaci da drzis svoj zivot u svojim rukama i radis sta zelis jer materijalno ne zavisis od drugih....ne cekas da ti neko udeli - nego sama sebi obezbedis...koliki god taj novac bio....

kakav stav :confused:
pa upravo je emancipovana zena prvenstveno zena koja moze sama sebe da izdrazava pa posle ostalo dolazi.
Po tebi emancipovana zena je sponzorusha koja mashe svojom samosvesnoshcu :roll: kao drzi do sebe a zna da uzima tudji novac.
 
Znaci zene - lezbejke treba pobiti po tebi....Zar je organizovani linc protivu gay parade i sutiranje one jadne devojke u glavu laz...a i sta ti znas sta je istina...Cak i iza oltara pravoslavne crkve ne mozes da odes, samo zato sto si zena...i gde su tu tvoja prava???

Smaras nevidjeno, o homoseksualcima ni rec napisala nisam. Tako da i ovaj post dokazuje koliko si pod silama iracionalnim i da ne umes da doneses obican zakljucak, a kamoli da znas sta si napisao.
 
opet mi nisi odgovorio na pitanje.
sledeci put me upozori na ne gubim vreme pokusavajuci da izvucem iz tebe odgovor,koji niti znas,niti mozes da das.
unapred hvala.

vrlo dobro sam procitala sta si rekao,ali ipak,emancipacija pedera i lezbejki sa ovim nikakve veze nema - ako nemas odgovor,zasto uopste siris temu :neutral:

Odgovorio sam ti ali ti izgleda ne zelis da cujes istinu, vec samo ono sto tebi odgovara..i najvise spominjem zene lezbejke,a ne muskarce pedere..i branim ih...ali ti to namerno nisi procitala i razumela...
 
Ispade kao da bi muskarci izumrli da im nije zena, domacica..............
Tek kada upoznas momke koji zive sami, vidis koliko zena nije ni potrebna kako radnica u kuci, rob sa keceljom koji ce da cisti, pere, kuva............nego zene nikako da se odlijepe od praistorijskih shvatanja da su potcinjene, a niko ih ne tlaci osim njih samih.........[/QUOTE]

potpuno tacno
 
Mene na nivou drustva u celini zanima struktura i organizacija, i tokovi, u ekonomiji kao i spoljasnja politika...


bas lepo, onda bi i trebalo da gledas sa tog sireg aspekta, sve, pa i pojedince, koji cine to drustvo.
dakle, da ne objasnjavam da svaka pojava moze da se posmatra sa licnog tj.pojedinacnog aspekta, kao i sa opsteg, tj. drustvenog aspekta. ali to je vec previse s.ranja za ovakavgforum:)
 
Odgovorio sam ti ali ti izgleda ne zelis da cujes istinu, vec samo ono sto tebi odgovara..i najvise spominjem zene lezbejke,a ne muskarce pedere..i branim ih...ali ti to namerno nisi procitala i razumela...
dragane koju istinu?
ajde sad lepo napisi,razumljivo i jasno,crno na belo.
sta je istina?

ovo sto si do sada radio je bilo obrtanje reci i koriscenje slozenih recenicnih konstrukcija u cilju izbegavanja odgovora i zavaravanja "protivnika".mogo bi ladno da se bacis u politicare,obzirom na krajnje dramatican odnos kvantitativnog i kvalitativnog u napisanom.

dakle - sazmi mi istinu,bez uvrtanja i prenesenog znacenja.
 
Ispade kao da bi muskarci izumrli da im nije zena, domacica..............
Tek kada upoznas momke koji zive sami, vidis koliko zena nije ni potrebna kako radnica u kuci, rob sa keceljom koji ce da cisti, pere, kuva............nego zene nikako da se odlijepe od praistorijskih shvatanja da su potcinjene, a niko ih ne tlaci osim njih samih.........

E falim te boze:worth:
 
dragane koju istinu?
ajde sad lepo napisi,razumljivo i jasno,crno na belo.
sta je istina?

ovo sto si do sada radio je bilo obrtanje reci i koriscenje slozenih recenicnih konstrukcija u cilju izbegavanja odgovora i zavaravanja "protivnika".mogo bi ladno da se bacis u politicare,obzirom na krajnje dramatican odnos kvantitativnog i kvalitativnog u napisanom.

dakle - sazmi mi istinu,bez uvrtanja i prenesenog znacenja.

istina je da ti ne znas svoj polazaj u drustvu kao Emancipovana zena..na to sam ti odgovorio i sta ti nije jasno
 
Ispade kao da bi muskarci izumrli da im nije zena, domacica..............
Tek kada upoznas momke koji zive sami, vidis koliko zena nije ni potrebna kako radnica u kuci, rob sa keceljom koji ce da cisti, pere, kuva............nego zene nikako da se odlijepe od praistorijskih shvatanja da su potcinjene, a niko ih ne tlaci osim njih samih.........

Gresis duso....ako si spremna da radis 12 h dnevno,a muz da je kuci sa decom, da sprema, kuva,pegla, hrani decu, odgaja decu...onda si se uzdigla do Emancipovane nesrecno tuzne zene
 
istina je da ti ne znas svoj polazaj u drustvu kao Emancipovana zena..na to sam ti odgovorio i sta ti nije jasno
meni je jedino jasno da ti baronises.
idi nadji nekog drugog da smaras svojim demagogijama.

obizrom da ne mozes ili neces da odogovoris na prosto pitanje u koje si se sam zapleo,ni posle nekoliko molbi,smatram ovu diskusiju zavrsenom a tebe bezobraznim sagovornikom koji svesno skrece sa teme.

isto tako je juce dzeri na politici vrdao kako ce radikali da poboljsaju izvoz,a kad su ga pitali sta ce da izvozi,i to bar 15 puta ni jednom nije odgovorio :mrgreen: vec vidjeno :heart:
 

Back
Top