EKONOMSKI FAX U BGD-U VS.OSTALI EKONOMSKI FAKULTETI

Evo price mog legendarnog komse!

>>>Da li ste bili akcijas?<<<

Jesam. Sutjeska 73. Savezna radna akcija.
Islo se u nedostatku kinte za letovanje ili da s momkom/devojkom zbrises od
roditeljskog nadzora na mesec dana.
Ma, grabili se za mesto. Broj bio ogranicen.


>>>Zanima me koliko su ove akcije kostale, da li neko zna kolika je bila neto dobit od akcija itd.<<<

Koliko god da su kostale, troskovi nisu mogli biti racionalni.
Konkretan primer: radis primitivnim orudjima nesto sto moze neuporedivo brze da se obavi postojecom mehanizacijom. Ali, fora je u vaspitnom faktoru individualnog napora.
Recimo, svaka brigade, po dolasku, prvo prekreci baraku, u kojoj je smestena, da bude raspoznatljiva, s nekim originalnim obelezjima, slikama u fazonu socrealistickih murala.
Meni bilo zao da urnisemo napore prethodnih neimara barAkno-zidnog slikarstva, ali moralo se. Bila obaveza. jos jedan nepotreban trosak.

A na trasi .. najvise bodova donosili kubici iskopanih panjeva. I to se resavalo “precicama”...
 
Ovo nema veze sa makroekonomijom,ali mislim da ima veze sa opstom kulturom.
Poznata su tri anticka neresena problema:
1.Kvadratura kruga
2.Trisekcija ugla
3.Udvostrucenje kuba
Ono sto je vezano za film je Zlatni presek (obavezno pogledajte film PI)
.Npr. sveske, knjige imaju taj odnos (korice), sirine i duzine.
Zlatni presek potice jos iz antike (odnos izmedju delova ljudskog tela), a posebno dobija znacaj u renesansi (Leonardo ga je koristio), plus arhitekte za osnove objekata, slikari za ram, ili za proporcije, gde upotrebljen daje posebnu harmoniju...


Pozdrav.
SB
_________________
Roma Victor!
 
Cao ljudi... ja sam prva godina na ekonomiju u NS...ono suboticki fax, ali odvojeno odeljenje... toliko mi je strava da planiram da se prebacim u bg sled. god... uveli ovu bolonju...haos, predavanja obavezna, dobijas minuse na gluposti, tipa potpisite se, na kraju predavanja prebrojavanje i ako ima visak nasumicno brisu, ako neko galami,cela grupa dobije minus, predavanja traju po sat i po,dva pa onda pauza, za potpise moras da polozis kolokvijum... organizacija nula, ne znam ni koji mi uslov da upisem II...bezveze... sto se tice bg, cula sam od drugara koji su tamo da je matematika i osnova u I teske, mnogi su iz mat. isli na privatne casove...poz
 

Back
Top