EKONOMSKI FAX U BGD-U VS.OSTALI EKONOMSKI FAKULTETI

uf. to ti je malo gadno zato sto ako polozis pismeni, verovatno ce ti se usmeni iz statistike i ispit iz ekp poklapati, kao u ovom roku...

na pismenom iz stat je bila mala prolaznost, ali opet nije nemoguce poloziti...

iz ovog ugla, lakse je poloziti ekp nego stat (zbog usmenog). ne znam sta da ti kazem. ja sam paralelno pripremala usmeni (stat) i ekp sad u junu, statistiku sam roknula, ekp polozila. ja bih isla pre na ekp, a stat ostavila za septembar kod olgice il ko god bude bio ispitivac tad, ako vec ides na relativno sigurniju varijantu...
 
Truman:
Pomagajte! Spremam ekonomiku a ne znam dal da izlazim na pismeni iz stat. Onda necu stici da ponovim ( ili naucim ) ekonomiku, a da mi i stat. ostane za septembar mnogo je.

Same problem with me ...
Ali nadam se da znam EKP, pa cu se posvetiti statistici a ovo cu samo da prelistam ...
Inace, i ja mislim da je taj usmeni iz stat. cisto izivljavanje ... cujem da Lovric obara za svaku sitnicu, a da i Olgica ima takve momente ... :(
 
komandir:
студираћу економију у нс-у па сам чуо да су уведена нека нова правила о мањим групама за предавање и сл. Да ли неко може да ми појасни ту болоњску декларацију?

u bg-u se to malo razlikuje, ne znam kako je u novom sadu... :-? jos uvek smo u 'trazniciji' po tom pitanju, pa ni meni bas nije sasvim jasno sta ta bolonja zapravo predstavlja...

ako cete imati manje grupe na predavanjima extra! nego, bolonja recimo podrazumeva da ti se vise ceni rad tokom godine nego sam ispit (tipa 80% ispita odradis preko kolokvijuma i aktivnosti, a 20% ti je sam ispit, ili neke kombinacije na tu foru). nisam sigurna da li vi ns-adjani morate da cistite celu godinu da biste upisali sledecu... uglavnom, valjda se svaki predmet boduje odredjenim brojem bodova (po tezini i znacajnosti) i ako skupis dovoljan broj poena mozes da upises narednu godinu... da, cini mi se da bolonja zahteva da ispitno gradivo ne bude vece od 400 il 450 strana (ne znam otkud mi ovo, al cini mi se da sam nacula)...

e, al nemoj uzimati ovo za sigurno, to je samo slika koju sam ja stekla do sada u vezi bolonje...
 
Truman:
Rubitch ja tek zavrsavam ekonomiku prvi put. Kakve su mi sanse da polozim ( polaganje je 7)? I sta si ti dala do sada? Bas me cima to sto mislim da sad necu dati uslov, pa septembar, jako rizicno...

Dala sam samo preduzece i ponistila ... idem opet na preduzece i na makroekonomiju, a ovi tezi ispiti neka cekaju septembar - mada cu vervoatno i na njih izaci cisto rekreativno, nisam se dovoljno spremila da ocekujem prolaz. Nemoj mnogo da brines, imas i oktobar i oktobar 2. Sigurno dajes uslov :)
 

Back
Top