"Dogadjanje naroda" 2. deo

http://pescanik.net/index.php?&p=242&ni=1130&nd=1

Čega se pametan stidi, tim se....

Draga "gospodo" radikali veoma sam ponosna što vam nikada nisam pripadala i što vam nikada neću pripadati.

U životu je veoma važno biti pristojan. Čak i kad su drugi nepristojni prema vama, trebalo bi da sačuvate trunku dostojanstva i domaćeg vaspitanja (samo onaj ko ga ima) i ne uzvratiti nepristojnošću.

Ne znam čime vas Peščanik iritira, znam samo da vam je veoma, veoma pogrešan način borbe protiv ljudi koji razmišljaju svojom glavom.

Drugim rečima - sramota.
 
http://pescanik.net/index.php?&p=242&ni=1130&nd=1

Čega se pametan stidi, tim se....

Draga "gospodo" radikali veoma sam ponosna što vam nikada nisam pripadala i što vam nikada neću pripadati.

U životu je veoma važno biti pristojan. Čak i kad su drugi nepristojni prema vama, trebalo bi da sačuvate trunku dostojanstva i domaćeg vaspitanja (samo onaj ko ga ima) i ne uzvratiti nepristojnošću.

Ne znam čime vas Peščanik iritira, znam samo da vam je veoma, veoma pogrešan način borbe protiv ljudi koji razmišljaju svojom glavom.

Drugim rečima - sramota.

По мени је ово неважно са политичког становишта, али ми је интересантно из следећег угла,

Догађање народа је добро и позитивно само у колико се народ не догађа теби (или мени).
Па ми је некако интересантно да помислим да су омладинци ЛДП упали на неки скуп СРС онда би се приказивало као "акција младости против радикала".

мислим ово ми је било интересентно само као ментална вежба.
 
Zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić ogradio se od učešća u incidentu i novinarima u Skupštini Srbije rekao da je policija trebalo da omogući održavanje skupa i da ukloni sa lica mesta one koji ga sprečavaju.

Promociju knjige "Peščanika" u ponedeljak uveče prekinulo je nekoliko desetina pristalica i simpatizera NS i SRS, a grupu je predvodio predsednik opštine Topola i funkcioner Nove Srbije Dragan Jovanović. Na promociji je bilo predvidjeno da govore Mirko Djordjević, Vesna Rakić Vodinelić, Teofil Pančić, Miljenko Dereta i Petar Luković.

(Beta/MONDO, foto B92)

*****************************************

Ето, сви су се па чак и Председник Србије оседела Барбика ВИДНО ПОТРЕСЛИ што усташком Б92 није дозвољено да прди по Аранђеловцу. А списак предвиђених говорника довољно говори сам за себе.

Сада су се сви нагло потсетили "слободе говора, речи и мисли"...


Ал је Тома постао кооперативан...:twisted::twisted:

А списак говорника је био као "плач мајке божије на гробу господњем"...:twisted:

У сваком случају све похвале Аранђеловчанима! 8-)
 
По мени је ово неважно са политичког становишта, али ми је интересантно из следећег угла,

Догађање народа је добро и позитивно само у колико се народ не догађа теби (или мени).
Па ми је некако интересантно да помислим да су омладинци ЛДП упали на неки скуп СРС онда би се приказивало као "акција младости против радикала".
мислим ово ми је било интересентно само као ментална вежба.


Verovao ili ne isto bih ovako reagovala da omladina LDP upadne na neki skup. Ali da ne pretpostavljamo problem. I nemoj da me dovodiš u situaciju da branim LDP.

A što se tiče "dogadjanja naroda" devedesetih i "dogadjanja naroda" u ovom slučaju, izvini, ali nije za poredjenje.

Peščanik ne može da se poredi sa Miloševićem i Šešeljem (najgora moguća kombinacija) koliko god se trudio da dokažeš suprotno.
 
http://pescanik.net/index.php?&p=242&ni=1130&nd=1

Čega se pametan stidi, tim se....

Draga "gospodo" radikali veoma sam ponosna što vam nikada nisam pripadala i što vam nikada neću pripadati.

U životu je veoma važno biti pristojan. Čak i kad su drugi nepristojni prema vama, trebalo bi da sačuvate trunku dostojanstva i domaćeg vaspitanja (samo onaj ko ga ima) i ne uzvratiti nepristojnošću.

Ne znam čime vas Peščanik iritira, znam samo da vam je veoma, veoma pogrešan način borbe protiv ljudi koji razmišljaju svojom glavom.
Drugim rečima - sramota.

Ne vidim da razmisljas svojom glavom, i drugo jesi u pravu da se na pogresan nacin borimo protiv vas , domacih stranih placenika i izdajnika, treba promeniti takitu, pocecemo da vas kacimo o dud, za razliku do sada sto smo mirno protestvovali! ne valja kada mirno protestujemo, ne valja kada smo agresivni, pa odlucite se koji vid je humanitaran za proteste!
 
'' Samo su vasiona i ljudska glupost bezgranicni ''

64381086147554a6828f09469186039_extreme.jpg


Tadić: Niko ne sme da guši javnu reč

Predsednik Srbije Boris Tadić (FoNet, arhiva)

Predsednik Srbije Boris Tadić osudio je danas sprečavanje održavanja tribine emisije Peščanik, rekavši da je Srbija demokratska zemlja u kojoj slobodno mogu da se čuju drugačija politička mišljenja.

''Ustavom Republike Srbije jamči se sloboda mišljenja i izražavanja.:lol: Incident koji se dogodio u Aranđelovcu zaslužuje osudu. Niko ne sme metodama koje su bile svojstvene prošlom vremenu da guši javnu reč u Srbiji, ma koliko se sa tim političkim stavovima ne slagao'', rekao je predsednik Srbije.

''Ako želimo da budemo civilizovano i tolerantno društvo, moramo da poštujemo demokratske vrednosti i pravo svakog građanina da iskazuje svoje političko mišljenje'', rekao je Tadić.

Predsednik Srbije pozvao je sve političke partije i njihove pristalice da se uzdrže od pribegavanja nasilju prema građanima, novinarima, javnim ličnostima sa čijim se stavovima i mišljenjima ne slažu, kaže se u saopštenju predsednika Republike.
 
Ne vidim da razmisljas svojom glavom, i drugo jesi u pravu da se na pogresan nacin borimo protiv vas , domacih stranih placenika i izdajnika, treba promeniti takitu, pocecemo da vas kacimo o dud, za razliku do sada sto smo mirno protestvovali! ne valja kada mirno protestujemo, ne valja kada smo agresivni, pa odlucite se koji vid je humanitaran za proteste!

Ja strani plaćenik?? :lol::lol: Pa koga od nas dvoje plaća strana država?:lol::lol:
 
"Nacionalizam je ideologija banalnosti."
"Nacionalizam je kič..." (Danilo Kis - pisac)

"Kič se može meriti stepenom banalnosti svojih asocijacija."
"Kič je neuništiv, kao plastična kesa." (Abraham Mol - sociolog kulture)

"Ето, сви су се па чак и Председник Србије оседела Барбика ВИДНО ПОТРЕСЛИ што усташком Б92 није дозвољено да прди по Аранђеловцу. А списак предвиђених говорника довољно говори сам за себе." (Eremita - forumaš)
 
Ne nego ti ces odredjivati ko je za slobodu misljenja i izrazavanja a ko protiv? Zar pod slobodu misljenja i izrazavanja ne predstavlja i volja gradjana? Ili to vazi samo za uski krug ljudi na vlasti?:lol:

pa sloboda mišljenja je jedno, a kačenje na dud sasvim drugo
pošto je sloboda mišljenja i skup na kojima recimo radikali pričaju o kurvI del Koštunici, Karli i kome već ne, pa to niko ne prekida, a skup je obična septička jama sa zvučnim efektima,
tako i ovi imaju pravo na skup
svi građani Srbije imaju pravo daizraze svoje mišljenje, bar tako piše u Ustavu
a kačenje na dud, i liste podobnih i nepodobnih je sasvim druga stvar
imaš prilično ostrašćene stavove za dobro situiranog Srbina koji ima sređen život,
baš se nikako ne uklapaš u taj profil:-?
 
stvarno idioti od ljudi.
yebo ih peshchanik.
ja prvi put sad chujem za peshchanik, toliko je znachajna stvar.

Ni ja, ali vidim da je to bitno ovim samozvanim demokratama, jer su skoro lincovani u tom gradu, bar sam tako cuo! Pa sad jadni lizu rane i sikcu na sve strane , kako im je uskracen zakon na javni govor i izrazavanje, ali su zaboravili da pod tim zakonom spadaju i obicni gradjani, dakle i obican gradjanin ima prava na svoje misljenje i izrazavanje, pa stime narod arandjelovca su upotrebili to svoje prvao! Da nece slucajno maneken da kaze ko sme a ko ne da dolazi u gradove bez pitanja gradjana zele li uopstetog u svoj grad pa makar i kao goste!
 
Ni ja, ali vidim da je to bitno ovim samozvanim demokratama, jer su skoro lincovani u tom gradu, bar sam tako cuo! Pa sad jadni lizu rane i sikcu na sve strane , kako im je uskracen zakon na javni govor i izrazavanje, ali su zaboravili da pod tim zakonom spadaju i obicni gradjani, dakle i obican gradjanin ima prava na svoje misljenje i izrazavanje, pa stime narod arandjelovca su upotrebili to svoje prvao! Da nece slucajno maneken da kaze ko sme a ko ne da dolazi u gradove bez pitanja gradjana zele li uopstetog u svoj grad pa makar i kao goste!

ludo:lol:
 
pa sloboda mišljenja je jedno, a kačenje na dud sasvim drugo
pošto je sloboda mišljenja i skup na kojima recimo radikali pričaju o kurvI del Koštunici, Karli i kome već ne, pa to niko ne prekida, a skup je obična septička jama sa zvučnim efektima,
tako i ovi imaju pravo na skup
svi građani Srbije imaju pravo daizraze svoje mišljenje, bar tako piše u Ustavu
a kačenje na dud, i liste podobnih i nepodobnih je sasvim druga stvar
imaš prilično ostrašćene stavove za dobro situiranog Srbina koji ima sređen život,
baš se nikako ne uklapaš u taj profil:-?

Izvini jel si ti glup il se pravis lud? Moje su reci date korisniku koji je jasno reko da nije demokratski to sto su uradili gradjani arandjelovca, pa stime i ja se pitam koji bi to vid protesta trebalo uvesti da bi bio demokratski? Onda jedino preostaje da ih na dud kacimo u duhu tradicije!
 
Izvini jel si ti glup il se pravis lud? Moje su reci date korisniku koji je jasno reko da nije demokratski to sto su uradili gradjani arandjelovca, pa stime i ja se pitam koji bi to vid protesta trebalo uvesti da bi bio demokratski? Onda jedino preostaje da ih na dud kacimo u duhu tradicije!

naravno da nije demokratski prekidati skup svog političkog oponenta i neistomišljenika
slažem se ja da građani Aranđelovca imaju pravo da izraze svoje išljenje protiv peščanika, ali to svoje pravo ne mogu da koriste osporavanjem tuđeg prava na iznošenje njihovog mišljenja
Mogli su da naprave tribinu sutra, juče, da im dođe 100 X više ljudi i time izraze negodovanje protiv tribine
ali što ste svi ostrašćeni, pa pominjete dudove i ostale
hvalite se kako ni jednog Srbina ne bi izručili Hagu, ali bi minimum milion pokačili na dudove (i to samo milion sa pravom glasa)
 
naravno da nije demokratski prekidati skup svog političkog oponenta i neistomišljenika
slažem se ja da građani Aranđelovca imaju pravo da izraze svoje išljenje protiv peščanika, ali to svoje pravo ne mogu da koriste osporavanjem tuđeg prava na iznošenje njihovog mišljenja
Mogli su da naprave tribinu sutra, juče, da im dođe 100 X više ljudi i time izraze negodovanje protiv tribineali što ste svi ostrašćeni, pa pominjete dudove i ostale
hvalite se kako ni jednog Srbina ne bi izručili Hagu, ali bi minimum milion pokačili na dudove (i to samo milion sa pravom glasa)

nerazumem kako to mozes reci kad ce neko bojkovati! I zasto bas da bude sutra, zar nije narodna, gvozdje se kuje dok je vruce, u suprotnom bi sada na U92 bilo svakakve gluposti o srbima i narodu arandjelovca! Imaju gradjani Arandjelovca pravo da se pitaju sa razlogom koga ne zele dobrodoslog u svoj grad! Ljudi uredno placaju porez i namete ove drzave, pa stime i mogu da prime koga zele i da oteraju one koga ne zele! Zar to nije demokratski, narod je ustao protiv okupatora i njegovog pomagaca U92! Sada samo mogu da sikcu do mile volje, ali neverujem vise da ce se setiti da privire u arandjelovac!
 

Back
Top