devedesete

Sjecam se onih serija tipa "Srecni Ljudi","Bolji Zivot","Porodicno Blagp", to su moji staaalno gledali...
sjecam se kako je bio ovde popularan Cica Glisa (cudo od slatkisa) :lol:
Good times,goooood times... :'D
 
Nazalost, usled pregoleme propagande koja je imala za cilj zaglupljivanje naroda (grand i cuveni ZAM :lol:), neki kvalitetni bendovi iz tog perioda nisu uspeli da se probiju i mnogi su ostali zaboravljeni.
Tada je falilo medijske podrske, a sada fali i kvalitetnih bendova.
Ima ih svega nekoliko, cak stavise. (nameran pleonazam xD)
 
Nazalost, usled pregoleme propagande koja je imala za cilj zaglupljivanje naroda (grand i cuveni ZAM :lol:), neki kvalitetni bendovi iz tog perioda nisu uspeli da se probiju i mnogi su ostali zaboravljeni.
Tada je falilo medijske podrske, a sada fali i kvalitetnih bendova.
Ima ih svega nekoliko, cak stavise. (nameran pleonazam xD)

E to je potpuno tacno! :ok:
Da ne skrecemo sa teme vise...
Devedesete su bile uzasne, klinci se i dalje pale na te seljacke fore... U gradovima se fura sabanija a u provinciji underground... Sve sjebano!
 
Ne mislim da smo skrenuli sa teme, pa pricali smo o 90-im :)

Nazalost, cini mi se da se na mala (mozda i ne tako mala) vrata vraca vrhunac seljacizma - dizelastvo.
Sada, doduse, iskljucivo kao (po)modni detalj.
Svejedno, to mi je grozno.
("vi ljudi bez secanja... ljudi bez pameti...")
 
Rece jedan roker (novinar, organizator certova itd... :) ), gledao sam na tvu, pametnu stvar:
Muzika je umrla kod nas ranih 90ih, jer je prestao da postoji mejnstrim i muzicka scena.
Narodu se pod nos gurao grand, a onima koji su se bavili muzikom nije poklonjena
nikakva paznja tako da su skroz presli u andergraund (podrum-fazon).

-bez navodnika ostavljam, ne secam se tacnih reci bas, pa prenosim ovako nakardno- :lol:

Mislim da je covek apsolutno u pravu, pop i rok scena (ono sto je uobicajena stvar u svetu)
kod nas jednostavno ne postoji.
 
Rece jedan roker (novinar, organizator certova itd... :) ), gledao sam na tvu, pametnu stvar:
Muzika je umrla kod nas ranih 90ih, jer je prestao da postoji mejnstrim i muzicka scena.
Narodu se pod nos gurao grand, a onima koji su se bavili muzikom nije poklonjena
nikakva paznja tako da su skroz presli u andergraund (podrum-fazon).

-bez navodnika ostavljam, ne secam se tacnih reci bas, pa prenosim ovako nakardno- :lol:

Mislim da je covek apsolutno u pravu, pop i rok scena (ono sto je uobicajena stvar u svetu)
kod nas jednostavno ne postoji.

Danas je pitanje KAKO i da li uopste moze da se povrati :bljak: ta scena...
 
E al je debilno sto se o muzici devedestih govori samo kroz tu prizmu i sto svi pljuju taj period , a tada je u sustini bila mnogo bolja muzicka scena nego danas . Kad se samo setim : Ritam Nerada , Partibrejersi , jos je pocetkom devedestih i EKV sljakao , SMF, Ateisti , Goblini , GBB , Vrisak generacije , ZBL, Obojeni program , Six Peck , Love Huntersi ,Sansajn , pa onda oni koncerti godine u Novom Sadu i svirke po raznim rupama i halama ... pa gomile osisanih skinsa u fajerkama i martinama ,pankera i metalaca po ulicajma i ispred dragstora ,koji suse pod uticajem piva , jeftine industrijske zeste ,lekova raznih i lepka ,vukli po ulicama i parkovima i tukli dizelase ili se krljali medjusobno ... :super:

covek sve lepo objasnio!
 
pamtim
pinkov muzički program
one prve šarene spotove s animacijom koja je tada bila poslednja moda
cecine kasete
kraj dinastije obrenović
špicu za dnevnik
slobine govore sa avale i ispred onog kamina u kaputu u julu
bejvoč
kasandru i ekipu koja je usledila
drkanje na pamelu anderson
video kasete koje su se mažnjavale na kilo
video-rekorder
step sokove na razmućivanje
odrpanu decu
bombardovanje već pamtim kao najbolju 3mesečnu žurku u u podrumu sa full uslovima
vidovnjake i hot lajnove
sega (ili je to bilo kasnije)
Da, da! Sve to. :super:
Dobro, sem Pamele. :lol:
+ dileri na Bulevaru koji kao prodaju Milku na kutijama
+ benzin u plastičnim flašama
+ Tropical Heat i naravno - Nick Slaughter :lol:
+ ihh, milion stvari...

A od muzičkih "događanja" - Cecina i Arkanova svadba u 8 delova, i po 475764272 puta,
Brena sleće helikopterom na Taš, peva ceo stadion po nekoj nenormalnoj kiši, itd. :mrgreen:

To ono kafana srecna braca? Miljenko? Bombina!:hahaha:
Zna li ko kada je pocelo da se emituje fore i fazoni? 90te ili 2000te?
:zcepanje: Jedna on najboljih domaćih ikada! :worth:
 

Back
Top