devedesete

eeeeee!:D Secam se i serije Bolji zivot,secam se i one pesme Volimo te otadzbino nasa i emisije Dozvolite bila ujutru u 10 cini mi se na rts2 svake nedelje! Secate li se one godine kada dom zdravlja nije imao za spriceve i igle,a ni za ampule pa smo morali da kupujemo to da bi dobili inekciju?

Secam se i ja domacih serija :) a i domaceg filmskog programa, to se odvec u mojoj familiji ceni, ko da je tradicija :mrgreen:
 
eeeeee!:D Secam se i serije Bolji zivot,secam se i one pesme Volimo te otadzbino nasa i emisije Dozvolite bila ujutru u 10 cini mi se na rts2 svake nedelje! Secate li se one godine kada dom zdravlja nije imao za spriceve i igle,a ni za ampule pa smo morali da kupujemo to da bi dobili inekciju?
Bolji zivot su osamdesete , kontam da je onaj poslednji najnoviji serijal snimljen 90. a Srecni ljudi su vec autenticne 90-te :D
pa branko ti je bio izlizana qurva josh 88. i daleko past his prime kad je dolazio kod nas u obdanishte..obilazio je taj tada za qintu vetj svako selo i zaseok a kamoli nbg
imam i sliqu sa njim..ono celo odeljenje
pa kako smo vaspitachice zvali real-soc. titulom"drugarice"..ali to je vec 80s tema:mrgreen:
Pa da al tad je bi na vrhuncu TV popularnosti , ili sam bio bas u tom uzrastu , a kontam da je islo do neke 92-3 i slicno , a onda su isle neke jos debilnije stvari , satro zamene za Kockicu :mrgreen:
 
mislis na BIP pivo? :D ja se secam i onog sranja soka na rastvaranje step soka...mada tada su svi muljali nesto i imali su da prezive i vise od toga.Bas bio kod nekog tu komsije u kraju koji radi ko stolar i kaze jeste tada bila beda ali samo glup covek tada nije mogo da se snadje...

puno ljudi se tada obogatilo svercujuci sve i svasta...
Pa svako pivo smo zvali zidarsko zbog onih starh flasa od 0,5 L ,ja sam licno poceo sa Lavom kojeg je tad bilo samo u Novom Sadu i okolini ,a bilo je jos i Jelena i crno Becejsko , a Bip slabo kod nas ...
secam se i muzike Modelsica,Mobi Dicka,Osvajaci su bili na Pinku,secam se vidovite Zorke ona je bila posle Dosije x,bio je onaj kviz bem li ga sta li je Fonto on je bio posle vidovite Zorke! :D *** staga se stvari secam!
E al je debilno sto se o muzici devedestih govori samo kroz tu prizmu i sto svi pljuju taj period , a tada je u sustini bila mnogo bolja muzicka scena nego danas . Kad se samo setim : Ritam Nerada , Partibrejersi , jos je pocetkom devedestih i EKV sljakao , SMF, Ateisti , Goblini , GBB , Vrisak generacije , ZBL, Obojeni program , Six Peck , Love Huntersi ,Sansajn , pa onda oni koncerti godine u Novom Sadu i svirke po raznim rupama i halama ... pa gomile osisanih skinsa u fajerkama i martinama ,pankera i metalaca po ulicajma i ispred dragstora ,koji suse pod uticajem piva , jeftine industrijske zeste ,lekova raznih i lepka ,vukli po ulicama i parkovima i tukli dizelase ili se krljali medjusobno ... :super:
mene sve ovo asocira na film nebeska udica...isto klincima je tada bila bleja i zezanje :)
Taj film je malo patetican , nama je bilo bolje . :mrgreen:
 
Pa svako pivo smo zvali zidarsko zbog onih starh flasa od 0,5 L ,ja sam licno poceo sa Lavom kojeg je tad bilo samo u Novom Sadu i okolini ,a bilo je jos i Jelena i crno Becejsko , a Bip slabo kod nas ...

E al je debilno sto se o muzici devedestih govori samo kroz tu prizmu i sto svi pljuju taj period , a tada je u sustini bila mnogo bolja muzicka scena nego danas . Kad se samo setim : Ritam Nerada , Partibrejersi , jos je pocetkom devedestih i EKV sljakao , SMF, Ateisti , Goblini , GBB , Vrisak generacije , ZBL, Obojeni program , Six Peck , Love Huntersi ,Sansajn , pa onda oni koncerti godine u Novom Sadu ... pa gomile osisanih skinsa u fajerkama i martinama ,pankera i metalaca po ulicajma i ispred dragstora koji su pod uticajem piva , jeftine industrijske zeste ,lekova raznih i lepka ,vukli po ulicama i oarkovima i tukli dizelase ili se krljali medjusobno ...

Taj film je malo patetican , nama je bilo bolje . :mrgreen:
U oravu si,ja ne znam za neku dobru grupu koja je pocela da svira 2000+ da nesto valja! Da se probila a da nije neki folk ili pop! Koma i Mortal Kombat obecavaju!
 
U oravu si,ja ne znam za neku dobru grupu koja je pocela da svira 2000+ da nesto valja! Da se probila a da nije neki folk ili pop! Koma i Mortal Kombat obecavaju!

Pa to ti pricam ,devedesete mu dodju zlatno doba "alternativne " muzike prema ovom sada , ja osim nekih lokalnih punk bendova tu iz kraja sto su mi inace drugariili poznanici ,ni ne znam da je nesto sto valja nastalo u poslednjih 10 godina .
 
pamtim
pinkov muzički program
one prve šarene spotove s animacijom koja je tada bila poslednja moda
cecine kasete
kraj dinastije obrenović
špicu za dnevnik
slobine govore sa avale i ispred onog kamina u kaputu u julu
bejvoč
kasandru i ekipu koja je usledila
drkanje na pamelu anderson
video kasete koje su se mažnjavale na kilo
video-rekorder
step sokove na razmućivanje
odrpanu decu
bombardovanje već pamtim kao najbolju 3mesečnu žurku u u podrumu sa full uslovima
vidovnjake i hot lajnove
sega (ili je to bilo kasnije)
 
Ne secam se tombole, al se secam Binga, je l to sinonimi?
Inace, da, i video rekorder i vhs filmovi, i snimas na vhs kasetama tv program pa posle gledas, pa premotas na dugme ko na kasetofonu . Ej, tehniko, tehniko
Sto bi rekla zenica Ozija Ozbourna, ozburna kako god Seron prosle godine nekoj lujki koja se prijavila za x faktor i popsovala im sve po spisku i rekla da ce sama da objavi svoju kasetu jer je nisu poslali u naredni krug:Nobody does cassettes anymore its called a CD
 
Zar Branko kockica nije isao ranije , mozda jos pocetkom devedstih kasnije se nesto ne secam , znam da je kad sam ja bio u vrticu neke 89. , bio kod mene u zabavistu na vrhuncu popluarnosti, ko Stonsi pred Altamont , ali da nije bio u moj grupi ili razredu kako se to vec zvalo
jos tada sam shvatio da je zivot qurva

pa branko ti je bio izlizana qurva josh 88. i daleko past his prime kad je dolazio kod nas u obdanishte..obilazio je taj tada za qintu vetj svako selo i zaseok a kamoli nbg
imam i sliqu sa njim..ono celo odeljenje
pa kako smo vaspitachice zvali real-soc. titulom"drugarice"..ali to je vec 80s tema:mrgreen:

Mislim da je Branko imao neki "novi val" epizoda napravljenih nekoliko godina posle prestanka prvog dugogodišnjeg ciklusa. Ja sam kao mali uhvatio prvi ciklus krajem 70-tih kada je već trajao nekoliko godina, pa više nije bilo početničkog lutanja, i te epizode su bile jako, jako dobre, a i nisi imao sa čim da ih uporediš jer su bile jedina emisija gde se a) išlo u razne vrtiće a ne samo jedan (kao kod Kolariću Paniću) i b) postojala je neka lepo usklađena ravnoteža između onog što je scenarijem predviđeno i onoga što deca kao naturščici improvizuju. Drugi ciklus naravno nisam pratio zbog sebe jer sam bio mator, ali iz onog što sam video, pošto imam mlađu sestru, bilo je vidljivo da se Branko na mišiće bori da izgura scenario jer deca više ne razmišljaju spontano u onom pravcu u kome ih upućuje svojim šlagvortima, a i bila su mnogo nemirnija i skakutavija.
 

Back
Top