devedesete

Da,da,da. Cipiripi i salame ogavne, kako sam to zaboravila
i spavanje po podrumima od marta do juna one kobne. Odgledas nindza kornjace i pravac krevetac u podrum, u podrumu samo radio radi, ne hvata antena nijedan kanal

ja sam gledo skubi dua na politiki 99,ceo dan bili crtaci obozavao sam taj kanal,ali su mi isli na **** kada su pogodili Avalski toranj pa mi nestala politika! Ja se secam bombardovanja,bio sam u selu nedaleko od grada i imam pogled na ceo grad. Bilo je svaceg za videti! Cipiripi,kinder jaje sam sabijao,tik tak takodje,karneks pastete,za vreme bombardovanja mleko u prahu,dzem,orbit je bio luksuz,euro krem je isto bio zakon!
 
jel se seca neko zmajeve kugle,nindza kornjaca,mocnih rendzera...ala smo to kao klinci gledali :D

Zmajevu kuglu su bogami tek 2001e poceli da emituju, i to oko 1 popodne, posle jedne SF serije koju i dan danas ne mogu da nadjem a toliko bih volela da je gledam. I posle serije vip sa pam anderson. To je tek 2001.2
 
Nama je to bombardovanje bio ubedljivo najbolji period dotadasnjeg zivota , 15-16 godina , najduzi raspust i sve ocene popravljene u prvoj godini gimnazije posle neslavnog starta ,matorci svi nekako opiceni i sludjeni , a ispred zgrade ovi stariji svako vece dovlace gajbetine piva ,kese vutre i gomile nekih tableta sa trouglicima sto su tada lekari svima delili ko da su smartiz bombone ...
Pa onda gledanje "vatrometa" na nebu i sprdanje sa psihoticnim sredovecnim komsinicama nakljukanim gorepomenutim lekovima i sa pijanim matorcima ratnim stratezima i "generalima " iz podruma ,pa onda zujanje po gradu a ono krene sirena , mobilnih nema , ako odes preko ni mostova vise nema nego cekas skele i camce , pa keve dozivljavaju nervene slomove dok se ne vratimo ... al od opste frke nisu ni primacivale u kakvom im se stanju deca vracaju kuci ... :mrgreen:
 
****** kornjace(od kada je M I N Dz A zabranjena rec??),mocni rendzeri i to sam gledo kao klinac,naravno dosije x bio u 11 uvece,kasandra,cuvari plaze,Branko Kockica :lol: ma bile dobre godine ako si tinejdzer ili dete,ali ako si matorac bilo zajebano!
 
ja sam gledo skubi dua na politiki 99,ceo dan bili crtaci obozavao sam taj kanal,ali su mi isli na **** kada su pogodili Avalski toranj pa mi nestala politika! Ja se secam bombardovanja,bio sam u selu nedaleko od grada i imam pogled na ceo grad. Bilo je svaceg za videti! Cipiripi,kinder jaje sam sabijao,tik tak takodje,karneks pastete,za vreme bombardovanja mleko u prahu,dzem,orbit je bio luksuz,euro krem je isto bio zakon!

Mada je secam se majka cesto je i sama pravila cokoladne table i krem, to stavljala u staklene tegle i zavijala najlonom i gumicom i to sve neki sacuvaj boze recepti sa kilo i po secera u nj, ono kad kusnes onaj krem dve kasike da riknes od dijabatesa u roku od momentalno :lol:

A je l se secate Novih godina i onih novogodisnjih ukrasa nevidjeno raznobojnih i sljastecih, lami onih srebrnih i crvenih, i novogodisnji miris, onako zima, smet, seo dan se klizas kliskom i sankas s decom iz ulice, uvece matori prave zurku, dolaze tu neke poznate face, neke zene koje me nervirale, alkohol b klase, mozda cak i c, standardan rostilj i neka povrcna salata i slicni prilozi
Imala sam jedne nove godine paz frizuru i muskobanjastu duksericu s kragnom na strafte.:)
 
'moje' devedesete:

pa sad kad razmislim, nekako mi je drago sto sam to najranije detinjstvo proveo u devedesetim, mislim da je za klince to vreme bilo super, jer tad za nas nisu postojale sankcije...nindza kornjace, mocni rendzeri, zivotinjsko carstvo...zmurke, kr-kr....pa onda oni blokcici za slicicama, auu, kako smo to voleli, kostali oko 5 dinara, cini mi se...

sto se tice mojih, selili smo se mali milion puta, dok se nismo '97 skrasili kod babe i dede...nas 6 u 50m kvadratnih...al' ko te pita...cale svercovao, najvise cigare, tad su bile one 'bez markice'...baba i deda drzali kiosk, secam se da su imali stek ispod poda, specijalno napravljen za te cigare...msm, i dalje drze kiosk, ali sad je legala...a moji posle poceli sa garderobom, to me i danas hrani...kaze cale, kad su dovozili cigare, u kecu, sekli su sedista, pa u njih krili, pa onda u vratima, ispod prozora, desno krilo napune celo, a levo do pola, kad zaustavi milicija, da moze da se otvori prozor :)

sto se tice estrade, to nisam mnogo pratio, muziku tad nisam ni slusao, filmove sam jos manje gledao...u stvari, voleo sam ono, subotom ujutru na pinku, bili su deciji filmovi...mozda je to bilo i malo kasnije, ne secam se...

jb-g, najvise pamtim, igru...vrtic, 'ispred zgrade'...zato kazem, nekako je za klince to bio do jaja period, mozda cak i zadnji period kada su deca stvarno bila deca...

i zadnje cega se secam...jedan lep prolecni dan...ispred zgrade sa drugom, igrali smo se sa nekim dinosaurusima...cujemo avione...babe: ''ajde, deco, kuci, je l' cujete avione''...mi: "neka, neka, ne plasimo se mi njih"...posle par sekundi, eksplozija, pecurka, crveno nebo...tog dana smo zapalili na selo, posle nekih nedelju dana, u Prijedor...kasnije...
Sloba na tv-u, ''kraj bombardovanja''...Srecan novi milenijum !!!
 
Nama je to bombardovanje bio ubedljivo najbolji period dotadasnjeg zivota , 15-16 godina , najduzi raspust i sve ocene popravljene u prvoj godini gimnazije posle neslavnog starta

U, a ja sam tad bas bila predskolsko, i trebali smo da idemo na ekskurziju u Smederevo, ali nas omeli, steta
A Branko Kockica i Dosije x, naravno, i emisija Vukova azbuka ili nesto slicno, kako uspes da se svega setis Overu :D
 
Zar Branko kockica nije isao ranije , mozda jos pocetkom devedstih kasnije se nesto ne secam , znam da je kad sam ja bio u vrticu neke 89. , bio kod mene u zabavistu na vrhuncu popluarnosti, ko Stonsi pred Altamont , ali da nije bio u moj grupi ili razredu kako se to vec zvalo :(
jos tada sam shvatio da je zivot qurva :sad2:
 
U, a ja sam tad bas bila predskolsko, i trebali smo da idemo na ekskurziju u Smederevo, ali nas omeli, steta
A Branko Kockica i Dosije x, naravno, i emisija Vukova azbuka ili nesto slicno, kako uspes da se svega setis Overu :D

eeeeee!:D Secam se i serije Bolji zivot,secam se i one pesme Volimo te otadzbino nasa i emisije Dozvolite bila ujutru u 10 cini mi se na rts2 svake nedelje! Secate li se one godine kada dom zdravlja nije imao za spriceve i igle,a ni za ampule pa smo morali da kupujemo to da bi dobili inekciju?
 
Zar Branko kockica nije isao ranije , mozda jos pocetkom devedstih kasnije se nesto ne secam , znam da je kad sam ja bio u vrticu neke 89. , bio kod mene u zabavistu na vrhuncu popluarnosti, ko Stonsi pred Altamont , ali da nije bio u moj grupi ili razredu kako se to vec zvalo :(
jos tada sam shvatio da je zivot qurva :sad2:

pa branko ti je bio izlizana qurva josh 88. i daleko past his prime kad je dolazio kod nas u obdanishte..obilazio je taj tada za qintu vetj svako selo i zaseok a kamoli nbg
imam i sliqu sa njim..ono celo odeljenje
pa kako smo vaspitachice zvali real-soc. titulom"drugarice"..ali to je vec 80s tema:mrgreen:
 
Zar Branko kockica nije isao ranije , mozda jos pocetkom devedstih kasnije se nesto ne secam , znam da je kad sam ja bio u vrticu neke 89. , bio kod mene u zabavistu na vrhuncu popluarnosti, ko Stonsi pred Altamont , ali da nije bio u moj grupi ili razredu kako se to vec zvalo :(
jos tada sam shvatio da je zivot qurva :sad2:

U mom vrticu je islo ono Razbole se lisica,NA ulicu istrcao sav zadihan iva,Zum,zum,zum,zum zum,Kocka je kocka kockica!:lol: A bio je kockica ja sam gledo negde 95-6 bio sam jako mali!:)
 
Fina retrospektiva:ok: ,a Dragana je stvarno dominirala ,Tarmi i Ceca manje i tek kasnije ... :mrgreen:
E da i zimske salame ,vajkremovi i fosters pivo iz Djarme i cigare ,milke i skivi iz Markovih free shopova na granicnim prelazima , odes u yebeni Segedin ko da si otiso u Dubai ili Londru . :lol:
E da i cipiripi i euroblok su nas odrzali zato njima hvala
i veliko zidarsko pivo za 2,5 din :ok:

mislis na BIP pivo? :D ja se secam i onog sranja soka na rastvaranje step soka...mada tada su svi muljali nesto i imali su da prezive i vise od toga.Bas bio kod nekog tu komsije u kraju koji radi ko stolar i kaze jeste tada bila beda ali samo glup covek tada nije mogo da se snadje...

puno ljudi se tada obogatilo svercujuci sve i svasta...
 
secam se i muzike Modelsica,Mobi Dicka,Osvajaci su bili na Pinku,secam se vidovite Zorke ona je bila posle Dosije x,bio je onaj kviz bem li ga sta li je Fonto on je bio posle vidovite Zorke! :D *** staga se stvari secam!
 
Nama je to bombardovanje bio ubedljivo najbolji period dotadasnjeg zivota , 15-16 godina , najduzi raspust i sve ocene popravljene u prvoj godini gimnazije posle neslavnog starta ,matorci svi nekako opiceni i sludjeni , a ispred zgrade ovi stariji svako vece dovlace gajbetine piva ,kese vutre i gomile nekih tableta sa trouglicima sto su tada lekari svima delili ko da su smartiz bombone ...
Pa onda gledanje "vatrometa" na nebu i sprdanje sa psihoticnim sredovecnim komsinicama nakljukanim gorepomenutim lekovima i sa pijanim matorcima ratnim stratezima i "generalima " iz podruma ,pa onda zujanje po gradu a ono krene sirena , mobilnih nema , ako odes preko ni mostova vise nema nego cekas skele i camce , pa keve dozivljavaju nervene slomove dok se ne vratimo ... al od opste frke nisu ni primacivale u kakvom im se stanju deca vracaju kuci ... :mrgreen:

mene sve ovo asocira na film nebeska udica...isto klincima je tada bila bleja i zezanje :)
 

Back
Top