Dešavanja u Nišu

Danas sam bila na knjizevnoj veceri Marka Vidojkovića, stvarno mi se dopala njegova prica, i zaintrigirao me je svojom pricom,, a uskoro mozete videti i intervju koji sam napravila s njim i par slicica,,,:)
 
Ljudi jel ste culi nesto o tome da je u Gimnaziji Bora Stankovic (valjda), bilo testiranje za virus HIV i da je oko pola devojaka iz trece godine bilo pozitivno! ! ! Meni to deluje malo sumnjivo jer ipak je to polovina, eeeej bato, ali cuo sam na nekolko mesta... Jel zna neko vise o tome?
 
Ne kažem da je nemoguće, ali... Zar rezultati ne bi trebalo da budu poverljivi? Kako to da se ta vest tako lako pročula? (Ne verujem da se neko baš pohvalio...:roll:)

S druge strane, ako je to tačno, to je strašno. Neverovatno je da su ljudi danas toliko neobazrivi, kad haraju sve moguće bolesti i veoma ih je lako zakačiti. (Nisam verovala da su mladi toliko neobavešteni, a opet...)
Nažalost, izgleda da je potrebno da se dese ovakve stvari da bi se preduzele ekstremn(ij)e mere. Ljudi moraju da otvore oči i da razgovaraju sa svojom decom. Da im utuve u glavu da se takve stvari mogu desiti svima, a ne samo ˝nekom drugom˝. Takođe, lepo što je uvedena veronauka, ali nikako da nekome u Ministarstvu prosvete padne na pamet da je neophodno uvesti seksualno obrazovanje kao obavezan predmet. Ovo bre nije mala stvar.
 
Pa kad im je samo bitno da se j**u, nije važno ni s kim ni gde ni kako...
Bitan je broj, bitna je strast, bitni su instikti... bitno je da imam zavidnu sexsualnu biografiju, bitno je da sam evropski orijentisana, bitno je da mogu i sa najboljim drugom, i sa najboljom drugaricom čak... Hajmo sve da isprobamo, da pokažemo da smo mi ljudi širokih shvatanja, da nećemo patrijarhalno društvo (mada ne znamo ni šta to znači)!
Hajde da se j****o zato što nam tako došlo (hormoni, brate), hajde da uradimo to kad se napijemo, ili iz nekog drugog štosa, hajde da pokažem ostalima da sam extra riba koja može da smuva frajera i iste večeri da završe u džipu...

...''a nigde aspirina''...

VRH!

DNO!!!

Ako je ''Sremac'' - ne čudi me. Možda je i fancy sad tamo da se bude zaraženo od neke polne bolesti...

Grozno. I jeste, potrebno je uvesti ''Seksualno obrazovanje''.

Koja veronauka! Pa da li znate da je jedno dete skontalo na tim časovima da u Raju ima sve što ti duša poželi, pa je otišlo kod roditelja da im kaže da hoće da umre da bi otišlo u Raj!!!
Jezivo!
Kakav li je to pristup taj predavač veronauke imao, da mi je znati...

Potrebno je da postoji i cenzura na televiziji! Kakva sloboda medija!

Evo, sad baš čitam neke pesme Ljubivoja Ršumovića, pa pevam sestri ono: ''S moje tačke gledišta, nije ti ništa... to kaza, to kaza... pa ga smaza...''
I sećamo se kako smo nekad to slušale... smejemo se... Ništa nam nije pobeglo... o svemu smo učile postepeno... sve u svoje vreme... i normalne smo, vaspitane... I sa 23 godine nemam skoro nikakvo iskustvo, spavala sam sa momkom koga sam volela i to mi je bilo bitno, to, i da smo zdravi, da je zdrav... A nije da nemam prilike... mogu da u ovom trenutku napravim pet-šest kres-kombinacija... Šta će mi to... Sve to ide iz glave, iz nesigurnosti, iz želje za potvrđivanjem sebe u nekom bolesnom, besmislenom značenju...

A šta deca sad slušaju-Seku Aleksić, ''Gaćice'', Anu Kokić?!?!

I oni trinaestogodišnji dečaci koji su se upucali... nije usamljen slučaj... počelo je sve češće da se dešava ta igra pištoljima...
Izvinite, molim vas, možda su i naši roditelji imali pištolje, i mi deca smo to znali, ali kako smo se toga plašili i nikad nam nije palo na pamet da to uzmemo u ruke...?
Znali smo da je to vezano za smrt, a da je smrt neki kraj, nešto strašno...

Kao što reče neki psihoanalitičar... ili sociolog...
Danas je sve to banalizovano: seks, pa i smrt. Oni igraju igrice u kojima imaš više života, pa ufiksiraju u podsvest da je tako i u realnom životu.

A mislim da reklame o kondomima i zaštiti treba ukinuti, jer su bacanje para za njihove proizvođače. Treba prvo promeniti mozak omladini, neke pojave iskoreniti...
 
Ljudi jel ste culi nesto o tome da je u Gimnaziji Bora Stankovic (valjda), bilo testiranje za virus HIV i da je oko pola devojaka iz trece godine bilo pozitivno! ! ! Meni to deluje malo sumnjivo jer ipak je to polovina, eeeej bato, ali cuo sam na nekolko mesta... Jel zna neko vise o tome?
ma jeste brate, svi cemo da pomremo...(: To su ljudi nakitili. Nasi su navikli da zive tudje zivote pa stalno od misa prave slona.
 
U Niš su iz Firence stigli eksponati urađeni prema crtežima Leonarda da Vinčija, ˝Leonardovi kodeksi i mašine˝ , koje će italijanski majstori postaviti u Galeriji DIN-a. Izložba će trajati od srede, 07.05. do srede, 14.06.
 
Priča o AIDS-u, kao što i pretpostavih, čista glupost...
Elem...

Za ljubitelje motora - Moto skup, u organizaciji moto kluba Shadows Srbija, Vrežinski bazen, od 08.05. do 11.05. Sviraju:
Far (Beograd), Blues delivers (Pancevo), Two strokes (Nis) i Fus box (Vojvodina).

Ulaz za motore 400 dinara, a za pesake 100 dinara (za pešake se plaća samo u subotu).

Program:
motosusretpe0.jpg


Vidimo se tamo! ;-)
 
Šta se ovo događa zadnjih dana u našem gradu. Jedno ubistvo i tri ranjena. Da li se vraćamo na period 90 tih. Šta policija preduzim sem što daje saopštenja da je istraga u toku.

Bio sam na mestu zlocina kad je komunalac zeni rascopao glavu lopatom, tacnije, bio sam tamo u trenutku kada su pokusali da je reanimiraju. Mislim da je u pitanju bila prevara. Sr se desavaju.

Mozda se vidimo na svirci:)
 
Na moto skupu je bilo fenomenalno, super ekipa, odlične svirke, piva koliko pozelis, moćne i manje moćne mašine i definitivno tvrdim da se motor ne vozi telom, nego dušom! Sve u svemu, utisci su...Vau! :mrgreen:

A verujem da će ova informacija da obraduje ljubitelje rok muzike...
Naime, prvi Adria rok festival održaće se 29., 30. i 31. maja na polju kod niškog Aerodroma. Organizatori najavljuju nastupe ˝Pro pain˝ (USA), ˝Sonata Artica˝ (Finska), ˝The Animals˝, ˝Foreshadowing˝ (Italija), ˝Kud Idijoti˝ (Hrvatska), bendovi iz Švajcarske, Francuske, Češke, od domaćih Negativ, Partibrejkersi...
Komplet karata u pretprodaji košta 2550 dinara (Happy House, Energy Music Shop, ComTrade). U neposrednoj blizini festivalskog prostora obezbeđen je kamp, a mesto u kampu biće besplatno za prvih 1000 kupaca karata.
 
Pozdrav svima!

Za sve one koji nisu čuli za salsa i latino dešavanja u Nišu u proteklih par meseci (3 veoma uspešne salsa žurke), sa ponosom Vas obaveštavam o sajtu www.salsanis.com gde možete pronaći informacije o svim salsa dešavanjima u Nišu!

Ideja sajta je da bude centralno mesto za informisanje o latino i salsa dešavanjima, kako bi oni koje vole ovu vrstu muzike (a žurke su pokazale da ih ima prilično) mogli uživati u tome i u Nišu.

Na sajtu postoji galerija slika sa prethodnih žurki, zatim tu je i mailing lista na koju se možete prijaviti kako bi ste uvek bili pravovremeno obavešteni o svim novim salsa dešavanjima, a u pripremi je i forum za sve salserose.

Inače, u petak (23.05.2008.) u 21h, u klubu SKC-a na pravnom fakultetu, bice održana nova salsa žurka. Detaljnije informacije o žurci postavljamo sutra na sajtu www.salsanis.com (što znači da Vi imate ekskluzivu da ovde saznate za to pre ostalih salsera :))

Pozdrav i nadam se da ćemo se videti na salsa žurkama u budućem periodu!

Milan Stošić
 


Posle dužeg vremena, ponovo malo salse u Nišu! Žurka je pod nazivom Very, veeery dirty dancing, inspirisana filmom Dirty Dancing 2: Havana nights, tako da se, osim toplog vremena, očekuje i vruća salsa!

I ovoga puta žurka se održava u klubu SKC-a, na Pravnom fakultetu i traje od 21-02h. Ulaz se naplaćuje nešto simbolično (samo 100 dinara), ali su zato cene pića studentske (tipa borovnica-vodka = 50-60 dinara!?).

Ukoliko gužva bude bila prevelika, organizatori su najavili i ograničenje ulaza, tako da je preporučeno vreme dolaska 21-22h (pogotovu što žurka traje do 2h, pa posle možete nastaviti provod u nekom drugom klubu u gradu).

Iskoristio bih ovu priliku da pomenem i sajt sa informacijama o svim salsa dešavanjima u Nišu, na kome se možete prijaviti na mailing listu i biti uvek obavešteni o novim salsa dešavanjima, a možete pogledati i galeriju slika sa prethodnih salsa žurki i uveriti se u dobar provod.

U planu je i prebacivanje žurki na neki otvoreni prostor, ali o tome više informacija čim budu postignuti konkretni dogovori.

Pozz i nadam se da ćemo se videti na žurci!
Milan
 
Ponovo ja, čisto da napišem par reči o utiscima sa žurke :)

Uprkos toplijem vremenu i zatvorenoj prostoriji, žurka je prošla veoma dobro. Gužve je bilo taman koliko treba, da bude dosta ljudi a da ipak bude i dovoljno prostora za igru.

Na ulazu su ljude dočekivale dve ljupke i veoma privlačne hostese koje su veselim posetiocima uzimale kontakt podatke, zbog redovnog obaveštavnja u budućem periodu.

“Vrućeg” i “prljavog” plesa bilo je na sve strane tako da je žurka u popunosti opravdala svoj naziv. Sledećeg petka (30.05.200 biće ponovo žurke na istom mestu, a u našoj galeriji slika možete pogledati delić atmosfere sa prethodne žurke.

Pozz i vidimo se u petak!
 

Back
Top