Demonstracije u Atini i paljenje zastave EU!

Slushao sam dans izjave Solane i Rena po pitanju severa i ne deluju mi bash ubedljivi i ako kao fol "KFOR ce obezbedjivati celo kosovo"...ali ipak nekako kao da su izgubljeni...sve to mirishe da prihvataju precutnu podelu..shto bi bilo i najrealnije.

i ja mislim...
samo mi nije jasno kad je Srbiji nudena podjela u razgovorima da je sve odbijala, isla na maksimalisticke zahtjeve...mogla je dobiti podjelu na dogovorima, bilo bi bolje...
 
Je ne verujem u sve što pročitam u novinama, posebno onima koje zastupaju nečije interese.

Uslov EU i SAD je bio da se teritorija Kosova ne može menjati, samo se raspravlja o statusu.
Da im je nuđeno to što ti kažeš, pa još bolji status RS u BIH, oni bi petama udarali u dupe od sreće i proglasili bi se herojima.
A i narod bi manje više prihvatio.
 
Je ne verujem u sve što pročitam u novinama, posebno onima koje zastupaju nečije interese.

Uslov EU i SAD je bio da se teritorija Kosova ne može menjati, samo se raspravlja o statusu.
Da im je nuđeno to što ti kažeš, pa još bolji status RS u BIH, oni bi petama udarali u dupe od sreće i proglasili bi se herojima.
A i narod bi manje više prihvatio.

ja razlikujem kojim novinama mogu vjerovati, a kojima ne...
novine koje sam navela nisu Kurir ili njemacki Bild npr.
vijest je tocna i u svim novinama ista, a komentari na tu vijest su razliciti, ovisi dali je novina vise "desno" ili "lijevo"
Ishinger je poceo razgovore od nule i tek kad oni nisu uspijeli vratilo se na Atisarijev plan...
i vi cete u Srbiji to jednoga dana saznati
 
Slažem se, hoće da ukinu Republiku Srpsku, da je ponište, to im je jedan od ciljeva. Ali to je narod shvatio, i sada se bore da se to ne dogodi.Naravno cilj im je i da se cela Srbija raspadne možda čak i pre ulaska u EU, znači ubrzavaju proces oko Vojvodine....posle Raška....Dimitrovgrad i Niš idu Bugarima....

Za te zemlje što si rekao da su u NATO-u, ali one takođe mogu i da izađu iz NATO-a.

Jeл има нека земља да је изашла? (неупућен сам)
 
Grcka nikada nije izlazila iz NATO.


Malo detaljnije:
Opća Enciklopedija (pod NATO)
1952. pristupaju NATO-u Grčka i Turska. Grčka je formalno istupila iz pakta 1976-, poslije upada tur. vojske na Cipar..............predstavnici Grčke i dalje učestvuju u nekim sastancima i manifestacijama.......

Ukratko, NATERALI su Grčku da glumi članstvo, kao što sada hoće Srbiju da nateraju na članstvo u EU, bez obzira na sve ovo!:D
 
Malo detaljnije:
Opća Enciklopedija (pod NATO)
1952. pristupaju NATO-u Grčka i Turska. Grčka je formalno istupila iz pakta 1976-, poslije upada tur. vojske na Cipar..............predstavnici Grčke i dalje učestvuju u nekim sastancima i manifestacijama.......

Ukratko, NATERALI su Grčku da glumi članstvo, kao što sada hoće Srbiju da nateraju na članstvo u EU, bez obzira na sve ovo!:D

Niko nikog nije nista naterao...Karamanlis (posle prvih demokratskih izbora nakon 10 godina) je, kao novi preijer, iz protesta zbog podele Kipra privremeno iskljucio Grcku iz vojnog ucesca u NATO (u politickom zvanicnom smislu je Grcka ostala clan) i 1980. (kao novoizabrani prdsednik) je vratio.
 
Niko nikog nije nista naterao...Karamanlis (posle prvih demokratskih izbora nakon 10 godina) je, kao novi preijer, iz protesta zbog podele Kipra privremeno iskljucio Grcku iz vojnog ucesca u NATO (u politickom zvanicnom smislu je Grcka ostala clan) i 1980. (kao novoizabrani prdsednik) je vratio.

Vratio je Grčku u NATO jer je možda dobio ultitmatum kao i Sloba:
Potpiši, ili bombardujemo!!:D
 

Back
Top