Dečiji biseri

U razredu moje cerke (10 godina) ispituje uciteljica Prirodu i drustvo, ucili o vazduhu... i podigne jednu malecku i pita od kojih se gasova sastoji vazduh? Mala odgovara od kiseonika, azota i heroina! Uciteljica pala od smeha, a onda i objasnila sta je heroin.
 
Nije bas biser, ali mi je srce bilo veliko kao kuća, kad je pre neki dan na Mladencima kuma zadirkivala moju bratanicu "Jao koliko parce torte ti je dala tetka, tetka te bas voli"
a tetkino srce odgovara "PA I JA NJU MNOGO VOLIM" :heart: :heart:
verovatno zbog torte, al ljubi je tetka :D
 
Moj suprug ne voli da seta i izbegava setnje sa svim mogucim izgovorima. Jedan dan dok smo se moja 7-mo godisnja cekica i ja spremale da krenemo u setnju cujem se sa njim telefonom da vidi gde je i da li da ga cekamo da ide sa nama. Naravno opet je krenuo sa izgovorima. Cerkica pita sta je tata rekao i ja joj od reci do reci prenesem. Na to ona odgovara: `Ma muskarci. Znas kakvi su. Ne shvataj to licno.`:rotf:
 
Још један Јанин (3 год) бисер : - Седимо у чекаоници код гинеколога и она угледа девојку у минићу, али мислим да није могао да буде краћи, и каже: - Види, мама, она тета је гола!
 
Још један Јанин (3 год) бисер : - Седимо у чекаоници код гинеколога и она угледа девојку у минићу, али мислим да није могао да буде краћи, и каже: - Види, мама, она тета је гола!

Moja šmizla u savetovalištu za decu videla jednu mamu koja je nosila čarape u boji kože. I došla do nje i pipa joj nogu, onda se okreće ka meni, razrogačenih okica, i viče - teta goja, teta vadno ( teti je hladno ) :zcepanje:

A večeras, dok je večerala... sela kao i uvek u svoju stoličicu ( mala, ona od pletenog pruća ), a ja čučnula pored nje da je hranim. Mogla sam da privučem stolicu i da sednem, ali nisam, ne znam ni sama zašto. I ona gleda i odjednom ustaje - mama cedne, evo mamina toica, mama cedi. Ona je, dobrica moja, ustala da ja sednem :heart::heart::heart:
Nije biser u pravom smislu, a tako me je raznežilo, tako sam odjednom bila ponosna i srećna. :heart::heart::heart:
 
E, ovaj je od sinoć. Vreme za spavanje i malena uzima svoju flašicu, spremnu na stolu i otrčava u krevet. Ja i tata za njom, a ona stoji kraj kreveta i neće da legne. Lezi, maco, da spavaš ,ne i ne. Viče - tata, j.ebe, mama, j.ebe!!! :eek::eek::eek:
Muž i ja zanemeli, nikada tako ružnu reč od nas nije mogla da čuje, šta je sad to??? :eek::eek::eek:
A ona pipa rukom jorgan i viče - to vućeeee, mama, j.ebe! Mi tek sad zbunjeni :confused::confused::confused:
Tek pade mom mužu na pamet - hoćeš ćebe?
A ona, sva srećna - da, j.ebe, to vuće, ojgan ( jorgan ) neeee, oće j.ebe! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I pokrismo je ćebetom, zaspala je za minut i po. Kako neki put ume da me ostavi bez teksta, da me šokira. Ona zna šta hoće i šta traži, samo što ja taj pačji jezik slabo nešto razumem, iako se svojski trudim. Sreća što ovako nešto nije odvalila na javnom mestu, pred mnoštvom ljudi, zaglavili bi tata i ja u soc. rad, garant! :confused:
 
E, ovaj je od sinoć. Vreme za spavanje i malena uzima svoju flašicu, spremnu na stolu i otrčava u krevet. Ja i tata za njom, a ona stoji kraj kreveta i neće da legne. Lezi, maco, da spavaš ,ne i ne. Viče - tata, j.ebe, mama, j.ebe!!! :eek::eek::eek:
Muž i ja zanemeli, nikada tako ružnu reč od nas nije mogla da čuje, šta je sad to??? :eek::eek::eek:
A ona pipa rukom jorgan i viče - to vućeeee, mama, j.ebe! Mi tek sad zbunjeni :confused::confused::confused:
Tek pade mom mužu na pamet - hoćeš ćebe?
A ona, sva srećna - da, j.ebe, to vuće, ojgan ( jorgan ) neeee, oće j.ebe! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I pokrismo je ćebetom, zaspala je za minut i po. Kako neki put ume da me ostavi bez teksta, da me šokira. Ona zna šta hoće i šta traži, samo što ja taj pačji jezik slabo nešto razumem, iako se svojski trudim. Sreća što ovako nešto nije odvalila na javnom mestu, pred mnoštvom ljudi, zaglavili bi tata i ja u soc. rad, garant! :confused:

ahahahah preslatka je:lol:
 
Ja se setih jedne fore, od pre 6 godina. Moja mala je tad imala 2 godine, tek je bila pocela da govori ponesto, i to obicno nesto sto bi cula na tv-u. Jedne veceri je stavljamo u krevetac, i ja joj dajem flasicu sa mlekom... i cekam da uzmem flajku jer je znala da pococa mleko jako brzo. Ona pocela da pije, a onda posle 10-ak sekundi vadi flasicu i gleda je i iz cista mira odvali " Svetsko a nase" ( tad je bila aktuelna reklama za MB pivo sa Lazom Ristovskim). To mi je jedna od najjacih slika iz bebecih dana. :heart:
 
Evo da i ja pridodam jedan djeciji biser :D

Od moje tetke mala je prava lajavica, ajmo tako reci.
Iskreno dugoo nisam vidjela bebu koja vise prica i koja samo tako sastavlja recenice ;)
Skoro je tetka dosla do moje mame sa Ivom ( tecisna 2 god.) , a ja sam u to vrijeme spremala ormare,staru odjecu bi bacala na jednu hrpu a Iva bi sve to promatrala, gledala je cudno i misleci ( zasto ova baca ovolikee stvari) i tako je ona stajala i ja sam bacila na hrpu jednu zutu kosuljicu bez rukava a na to ce Iva " Ajii nina dacto bacac ovo? moze meni biti halinica" !! hahahahaha smijaa sam se jakoo dugooo.. jer je ovo rekla slozivsi preslatku facu :*
 
Ovaj link mi je danas poslala koleginica, a ja sam u dilemi kako da ga podelim sa vama. Kao dečiji biser ili nešto što me je danas baš baš oduševilo....
Ova dva momka verovatno raspravljaju o tome gde se dede jedna čarapica:

 
Pita me moja ćerka (6 godina) pre neki dan - a šta je bilo sa onim Garfildom ?
Ja je zbunjeno gledam i kažem da ne znam na šta misli jer ga nisam skoro gledala.
A ona dodaje - pa onaj Garfild iz Libije što ga svi spominju na televiziji ....
Tek tad sam ukapirala da misli na Gadafija pa sam se iskidala od smeha ....:hahaha:
 
Један колега шахиста и ја држимо клинцима часове из шаха.
Клинци су подељени у две групе, до 10 година и од 10-15 година.
Догађај је из млађе групе са завршног турнира пред зимски распуст, у партији између две девојчице(од 12 пионира из млађе групе има 3 девојчице).
Играо се цугер(сваком играчу на часовнику даје се по 5 минута за целу партију)и беше то врло бурна партија коју је девојчица што ју је добила пријавила за судијским столом(победник пријављује резултат, ако је реми онда бели пријављује), а потом сва зајапурена и рашчупана провукла се испод канапа који одељује родитеље и мале играче, дотрчала до маме и рекла:,, Ал' сам јој утерала!!!".
А ја и мама овако::eek::eek:
Иначе противнице имају по 8 година!!!
:rotf::zcepanje::hahaha:
 
Kaže moje dete danas - Mama, sigamo, mojim ti. Rekoh, hajde dušo da se igramo, ne treba da moliš mamu za to. Ona sva srećna, pokrila rukicama oči i viče - nema cam, nema cam, nema cam, i onda odjednom spusti rukice sa očiju i viknu - evo cam! :D:D:D
I onda se smejela na glas, skupa sa mnom, a ja ne mogu da stanem sa smejanjem. E, to je trebalo videti... :D:D:D
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
komsija od 5godina.

igramo se slovo na slovo,posto je jos mali nemoze bas dobro da ukapira dajem sto primera pokusavam da ga naucim,i pitam ga :ajde na slovo, na slovo T
a on iz cuga:Goran (a tata mu se zove goran :hahaha:)
 
juce se igramo nas dvoje i tera me da mu citam,i ja mu kazem:bole me usta,ceo dan sam u skoli citala,stao on kod mene i pipa mi usne i pita me:jel si ponela novcanik,ja rekoh nisam ga ponela,i on kaze cekaj sad cu da ti dam moj i donosi njegovo labelo i kaze namazi :hahaha: zna da mi u novcaniku stoji labelo :hahaha:
 
komsija od 5godina.
igramo se slovo na slovo,posto je jos mali nemoze bas dobro da ukapira dajem sto primera pokusavam da ga naucim,i pitam ga :ajde na slovo, na slovo T
a on iz cuga:Goran (a tata mu se zove goran :hahaha:)

:D:D:D

Ovo me podseti na moju cerku kad je imala skoro 3 godine. Mi smo u Makedoniji, kuci se govori uglavnom srpski jezik. Razgovara sa mojom kumom na makedonskom i ona je pita u slikovnici o slovima koje je ovo slovo?! Na crtezu stoji rupa i pise J - Jama (na makedonskom!), a ona pogleda u slikovnicu i kaze "To je J - jupa (rupa!) !!! :hahaha:

Kad je krenula u skolu, razgovarali sa uciteljicom o maternjem jeziku (makedonski), da se zove tako jer se od mame nauci, bla-bla.... A ona digne ruku i kaze uciteljici: meni je maternji srpski, a taternji makedonski (tata je makedonac)!!! :hahaha: :hahaha:

p.s. hvala postavljacu teme, jer me inspirise da se setim nekih situacija kad su mi deca bila mala. Sad su vec velika, ali se jos slatko smejemo kad se setimo nekih ovakvih situacija. :D
 

Back
Top