Dečiji biseri

Pre dve godine sam za sto na terasi kupila mušemu sa motivom voća. Pošto je nevreme pocepalo, prošle godine kupim drugu, ali primetim da imaju na životinje pa, zbog klinaca koji stvarno vole sve što je na četiri noge - kupim tu. Bili su oduševljeni kad sam je stavila.
Došla je komšinica i oni su se pohvalili kako imaju "nov čaršav". Žena se šalila sa njima i ispitivala najpre ko im je kupio, pa zašto nov kad je i stari bio lep...
Aleksa je spremno odgovarao i rekao kako se "satri isprljao".
"Pa i ovaj će se isprljati", rekla je komšinica.
"Ovaj neće!", uverljivo je tvrdio Aleksa.
"Kako neće kad je napolju? Mora da se isprlja!", provocirala je dalje komšinica.
"E, pa neće! Životinje će pojesti!", rekao je Aleksa trijumfalno.
 
pitaju duleta(tri godine):
jel imas ti dule devojku?

a on kaze:imam, helenu :wink:

posle dve nedelje, isto pitanje

odgovor:imam, jovanu!

pa kako sad jovanu, dule, rekao si prosli put helenu? :shock:

pa, kaze dule lakonski, helena je bila bolesna :!:

:lol: :lol: :lol:
 
Bila neka priredba povodom Vaskrsa u vrticu i skockam ja Jova (4 ipo)kao stari fijaker,namjestimo antena frizuru...Dolazim ja po njega a on sav uzbudjen "Mama,mama,sve su mi djevojke rekle da sam moderan i sve oce da se zene na mene kad porastu"!!!!!!!
Naravno,ja sam svima ispricala a on mi je sjutra dan rekao da je sve izmislio i izjavio; "Samo ce Katja da se zeni na mene"! :roll:
 
Suzanita:
Kaze mama (moja sestra) svom sincicu od cetiri leta:
Aleksa podesti me da ti kupim farmerice na pijaci.
A tek ce on: Hocu, ali ne znam kako se podseca?

c008.gif
 
Milos, 8 godina, u ozbiljnoj diskusiji o divljim i domacim zivotinjama, odgovara na pitanje gde zivi lisica:

"Lisica..ona zivu u sumi...ali moze da bude i na selu. I ona moze da bude besna, pa kad nesto pipne onda joj iscuri ono belo iz ustiju i kapne na nesto, pa posle moras da pazis da ne pipas rukama, jer zaboravis i stavis onda ruke usta.

I posle toga i ti POBESNIS! ( :lol: )

...A posto nisu nasli protivlek od toga....onda MORAJU DA UBIJU I TEBE I TVOJU PORODICU
!" (???? :shock: :shock: :shock: )


E, nemate pojma koliko sam se smejala! :P
 
Moja malenkost, kad sam imala 4 godine resila sam da mucim ukucane time sto netju da spavam...nikada!
E sad, 10 sati je uvece i tata pocinje da se ljuti vidim ja kol'ko je sati odem, smislim, a zatim se pojavim u sobi i zvanicno izrecitujem:

Molim te tata ko brata svoga
necu u krevet, zivota mi moga

:shock: :shock: :shock:
Ovaj papiric sam nasla pre neki dan posto je cale odmah zapisao sa sve datumom...uzas! :lol:
 
Evo i ja sam nasla pricicu. Sestra od strica (5 god) diktira, ja pisem:
Vuk i jagnje u sumi
Negde daleko,daleko u jednoj sumi dubokoj ziveo je vuk.vuk je samo trazio jelo.jednog dana vuk nadje jelo,to je bilo jagnje. Jagnje je bilo belo kao sneg. "nemoj da me pojedes zato sto je strasno vuk da jede KOZE". Vuk je rekao svoje IZNENADJENJE. "pojescu te,ja, vuk, sam danima trazio jelo. jednog dana sam te nasao i ti si mi bila najbojla hrana". Jagnje je reklo vuku da OPET ne sme da ga pojede, ali vuk je hteo i hteo da pojede to jagnje jer mu se dopala i nije imao sta drugo da jede...
tu je bio kraj...
 
-mali milos je prosle god krenuo u prvi razred i skontao je da, kad izlazi iz ucionice,uciteljica uvijek kaze: sjedite djeco odmah dolazim!!!
- Jednom dok je uciteljica nesto pisala za stolom, Milosu se pripiskilo i ladno je ustao, krenuo prema vratima da ide u wc i rekao :sjedite djeco odmah dolazim :D
 
banjalucanin32:
-mali milos je prosle god krenuo u prvi razred i skontao je da, kad izlazi iz ucionice,uciteljica uvijek kaze: sjedite djeco odmah dolazim!!!
- Jednom dok je uciteljica nesto pisala za stolom, Milosu se pripiskilo i ladno je ustao, krenuo prema vratima da ide u wc i rekao :sjedite djeco odmah dolazim :D

Molim te tata ko brata svoga
necu u krevet, zivota mi moga

:D :D :D :D
 
Moj sin David, 8.5 god, lezi u krevetu s temperaturom...i filozofira:
"Bas je ova priroda CUDNA!
Prvo, nisam nosio jaknu kad je bilo hladno, pa sam se razboleo...
Sada kad imam temperaturu, moram da se hladim da bih ozdravio!"
:roll:
 
e, dule naucio da kaze da je zaljubljen..ne zna se, kad i od koga :roll: :wink:
elem, kad ga pitas, uvek kaze da je zaljubljen u helenu, inace njegovu najbolju drugaricu..
setamo se mi juce, i sretnemo helenu sa mamom..i ja pitam:u koga si ti dule zaljubljen?
a on ko iz topa: u helenu!!!
i dok helenina mama trepce i smeska se, dule nastavlja...:i u milicu, i u jos pet devojcica... :shock:

cccccc, tri godine :lol: :lol: :lol:
 
Sin moga prijatelja(4 godine)
Otac:Imas devojku?
Sin:Imam
O:Kako se zove?
S:Docica(devojčica)
O:Šta ćete da radite?
S:Ješćemo paculja(pasulja)
O:A posle?
S:Posle ćemo da pidimo(puštamo gasove :wink: )
 
Moj brat od tetke, nemogavsi da dohvati prekidac, popeo se na usisivac i upaalio svetlo. Onda je sav srecan dotrcao do majke i uzvinuo:

-Mama, popeo sam se na frizider i upalio sam svetlo.

____________________________________________________


Deca iz komsiluka igrala su se Otpisanih.Prilikom podela uloga vikala su:

-Ja sam Tihi!

-Ja sam Prle!

-ja sam Kriger!


A onda je mali Dusan viknuo:

- Ja sam Gestapo!
 
Dosao pop da sveti vodicu. Moj brat je tada imao 2 godine, a baka mu je stalno govorila da ne sme da pali sibice, da ne bi zapalio kucu. Uzima pop kutiju sibica, da yapali svecu, a brat pocinje da se iydire na njega:

-pope, pa ****** bog, gasi sibicu zapalices mi kucu!!
 
Miki 13991:
Sin moga prijatelja(4 godine)
Otac:Imas devojku?
Sin:Imam
O:Kako se zove?
S:Docica(devojčica)
O:Šta ćete da radite?
S:Ješćemo paculja(pasulja)
O:A posle?
S:Posle ćemo da pidimo(puštamo gasove :wink: )
Ova tema mi je favorit, zanimljiva i vesela.
S druge strane, deca govore nepatvorenu istinu, mnogima se ljubav i zajednicki zivot posle mnogo godina pretvore upravo u to sto rece malecki... :)
 
M., 10 godina upravo napunila, lepa kao andjeo, strasno je zabrinuta i plasi se 'tog puberteta!' :D

Pitam je sta je plasi u vezi sa pubertetom, kaze "Ne znam kako cu ja to - kad imas pubertet onda dobijes svuda bubuljice, bljaaaakkkksss!" kaze gadljivo i u uzasu od pomisli!( 8) )

Kazem da ne dobijaju svi bubuljice u pubertetu i da, uostalom kad jednom udje u pubertet, ako ne bude jela mnogo slatkisa i slanisa (cokoladica, smokija, cipseva i tako tih stvari) - nece imati ni bubuljice!

Kaze kako ce to biti tesko, jer savki dan pojede bar jedan smoki i cokoladne bananice, a ja primecujem u sali kao ce morati da se malo zrtvuje za lepotu.

Zamisljeno lice, desetak sekundi dubokog, napregnutog razmisljanja, a onda tezak uzdah iz dna malene duse, prevrtanje ocima, ruka na chelu i recenica:

"Boze, boze...cega cu ja sve morati da se odreknem....."

:lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top