Dečiji biseri

Aleksa je imao oko 4 godine, došli kod mene "drugi" baba i deda i klinci i ja ih pozovemo u moju sobu kako bi mogli da vide nove slike u kompjuteru.
Deca kao deca, osetili se "važnim" pa su lepo postavili babu i dedu "kao u bioskopu", dok je Aleksa pokazivao fotke.
Posle nekoliko "krugova", kad su se već svi dovoljno naoduševljavali i kad je primetio da babe i deda više međusobno razgovaraju nego što gledaju slike, Aleksa je "iskoristio gužvu" i prebacio se na igrice. Niko nije reagovao do trenutka kada se Aleksa toliko uneo u igricu i počeo glasno da se "svađa" sa kompjuterom:
"Zašto nećeš, a? Zašto? Zato što se kur.čiš, eto zato nećeš!"
Jednim pogledom sam obuhvatila ostale: jedna baka se zacrvenela prigušujući smeh, druga je bila savijene do poda tresući se od bezglasnog smeha, dok je deda prekrio rukama lice, pokušavajući da ne reaguje.
 
Već dva dana se smejemo na Tomin štos...
Naime, Aleksa i on su bili kod mene kada je naišla moja drugarica sa šestomesečnom bebom.
Aleksa i ja smo pošli da ih ispratimo i uz put svratili u prodavnicu gde mu je ona ponudila da odabere šta će da mu kupi. Tako su on i Toma dobili po kinder-jaje.
Kada su se mami kod kuće pohvalili igračkicama, ona je, naravno, pitala ko im je kupio kinder jaja. Toma je pokušavao da se seti imena, ali mu nije išlo, tako da je Aleksa sve lepo objasnio. Drugarica se, inače, zove Zdenka, što je njima malo neobično i teško za pamćenje.
"Kosta je beba", značajno ga je dopuno Toma.
"A čija je Kosta beba?" pitali su ga u želji da ga isprovociraju da ponovi ime.
"Pa..." malo je zastao Toma u pokušaju da se seti, a zatim trijumfalno dodao: "Pa njegove mame!"
 
Romska devojchica, 5 godina. Proveravam nivo znanja i opste informisanosti, pitam je l' zna kolko je 2+2? Kaze - zna, pitam - pa koliko je?

"Necu ti kazem, to svaka budala zna!" trijumfalno mi odgovara.
Pustam matematiku d aprodje prebacujem se na prirodu i drustvo (da tako kazem), pitam koje sve zivotinje zna, kaze 'Ribe!'
A gde zivi riba, pitam?

"U poplava!" odgovara carobnim ciganskim akcentom, trijumfalno puna sebe! Ja i psiholog smo umrli od smeha! Tako da sad, ako vas zanima, znate za ubuduce: da ribe zive u poplavi, pa vi vidite!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pitam je l' gleda crtane filmove, kaze da, najvis evoli Malu sirenu.
Pitam gde zivi mala sirena (posto ideja da je nateram da kaze da ribe zive u moru, na primer, nije prosla, pa zauzimam drugi pristup!).Pitam je gde zivi mala sirena?

"Paaaa.....zivi sa svojim momAkom!", uz pobedonosni osmeh rece ona!!! :lol: :lol:
 
bila sam u 8 mesecu trudnoće posle 10 godina. Brinula sam se strašno što sam se poprilično ugojila. Moja ćerka trudeći se da me uteši reče:
Mama nisi ti uopšte debela - samo si MALO trudna!
 
Moja sestra i ja citamo bisere i valjamo se od smeha. Odlicna je tema! Prisecale smo se nekih bisera iz naseg detinjstva, pa da dodam neke:

Unuka moje tetke je bila stara tri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"! :D :D
 
Kada je moja sestra bila mala mama joj je jako nedostajala dok je na poslu. Stalno je molila da ne ide na posao i jedanput je pita:"Mama, a kako to ja tebe volim, a ti mene ne volis?" Mama je pita zasto tako misli. A ona kaze:"Pa ja zbog tebe ne bih isla na posao"
:cry: :roll:
 
Unuka moje tetke je bila stara tri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"!

Skoro su mi krenule suze od smeha!
 
Giovanna:
Unuka moje tetke je bila stara tri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"!

Skoro su mi krenule suze od smeha!
Sharlote:
Moja sestra i ja citamo bisere i valjamo se od smeha. Odlicna je tema! Prisecale smo se nekih bisera iz naseg detinjstva, pa da dodam neke:

Unuka moje tetke je bila staratri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"!


PA VI STE SESTRE! vidim smesno,ali sam vec citala...pogledam 2 posta gore,kad vidi... :P
 
xpajamacax:
Giovanna:
Unuka moje tetke je bila stara tri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"!

Skoro su mi krenule suze od smeha!
Sharlote:
Moja sestra i ja citamo bisere i valjamo se od smeha. Odlicna je tema! Prisecale smo se nekih bisera iz naseg detinjstva, pa da dodam neke:

Unuka moje tetke je bila staratri godine kada je imala fazu da pise po zidovima. I tako jednog dana izzvrlja ona zid iza vrata i moja mama pita:"Ko je ovo uradio, ovo je bas ruzno?Jesi li ti zvrljala po zidu", a ona kaze da nije, mama pita:"Pa ko je?"
A ona kaze da je deda. Muz moje tetke je inace nizi covek. I mama opet pita, kao ne veruje, koji deda? A mala Jovana objasnjava koji deda:"Pa ovaj mali"!


PA VI STE SESTRE! vidim smesno,ali sam vec citala...pogledam 2 posta gore,kad vidi... :P

Giovana je citirala moju poruku, NISMO SESTRE! :)
 
kalliope:
mama nesto opominje valentinu: " i nemoj vise to da radis, ugledaj se na majku i oca"...
valentina: "i sina, i svetog, duha, amin."

:lol:
36_11_6.gif
 
Moj klinac, dve i po godine, priča svoje prve priče.
Jedna od njih:
- Bila jed'a pliceza! I, ona se ... lazbolela!
- Kako se razbolela?
- Pa... bolelo je g'lo i imala je te'pelatulu.
- A-ha... i?
- I ... onda je dos'o doktol!
- Doktor je došao? I šta je onda bilo?
- Onda je bilo... nezno, nezno!...

Priča druga:
- Bio jedan zli vuk! I, pos'o je na spavanje!
- I?
- I gotova je plica.
 
Inu, koja ima tri godine, stalno ispituju kako kaže koka,kako kaže krava itd.Njoj kao "velikoj devojčici" je to već dosadilo i na pitanje:kako kaže kuca? vrlo zamišljeno odgovara:"Kuca ništa nekaže,ona samo laje."
 

Back
Top