Deca ne veruju u evoluciju

Ma ni valjda :eek: Oh.... miša mu kokošara :hahaha: Ima da se iz'edem k'i mesec.

A nije ti se svidilo....

A osim tog uopštenog prigovora kojeg svak može izreći svakome (omiljena smicalica u .... ehm... raspravama), imaš li i šta konkretno za prigovoriti na kazato :per:

Poštari ne razumiju poruku koju nose već je samo prenose papagajski.
TAko da bi bilo suvišno objašnjavati.
Kad budeš imao svoje mišljenje onda ću se i potruditi da ti objasnim.

PS
A poštarem si se sam dobrovoljno deklarirao,tako da ovo nije uvreda već samo ono što si i sam rekao za sebe.
 
Poštari ne razumiju poruku koju nose već je samo prenose papagajski.
TAko da bi bilo suvišno objašnjavati.
Kad budeš imao svoje mišljenje onda ću se i potruditi da ti objasnim.

PS
A poštarem si se sam dobrovoljno deklarirao,tako da ovo nije uvreda već samo ono što si i sam rekao za sebe.

Poruka je autentična i verodostojna - upravo ako nije izmenjena Ako je menjana, (od čika poštara ili nekog drugog) -onda, a ne pre toga, - ne valja. ;) :)
 
Nešto nisi ubeđena u ovo što tvrdiš, kako ćeš onda ostale da ubediš da znaš šta je svrha života? Mnogo jednostavan odgovor, rodiš se, nisi svestan sebe do, odprilike 7-8 godine života, krećeš u školu (postaješ svestan sebe-muke žive) i već tad počneš da razmišljaš o smrti jer te samo smrt okružuje, sazreš (kako ko), uđeš u brak, izrodiš decu (dobrovoljno odeš u zatvor), ostariš na brzaka a možda si dva puta bio u bioskop, počneš intenzivno da razmišljaš o smrti jer, kao što rekoh svi oko tebe umiru. Takav život žive sve životinje sa jednim izuzetkom-nisu svesne toga, dok mi jesmo. Ovo nije pravi život i toga su i ti i mnogi drugi svesni!


To sto se tebi ne svidja taj koncept, to je tvoj problem sa kojim moras ti da se izboris.
A i ne moras, mozes da zivis u iluziji da mooozda, ipak...posle zivota ima opet ...zivot!

Ali malo sutra. Zivot nema svrhu, ima kraj. Smrt. Crvi. To je to.
Mozes ti da se plasis toga koliko hoces, ali to te ceka. Svi umiru, da.

Čisti kec iz teologije. A bome ako je pitanje upućeno teologu i iz prava a odatle sledi i iz logike. :mrgreen:

Naime (da ne obrazlažem ovo za pravo i logiku, obrazložiću samo ovo za teologiju) : Besmisleno je teologa pitati odakle se stvorio Bog, jer svaka teologija uči da je Bog večno, ne-stvoreno biće. Jel, kad ti neko kaže da Bog nije stvoren, ne možeš ga pitati otkud se stvorio, to je besmisleno. da ti je rekao da je stvoren, imalo bi smisla, ovako ne. Možeš sporiti taj njegov stav ali se ne možeš nastavljati pitanjem koje u sebi podrazumeva tvrdnju koja je suprotna onome što tvoj oponent zastupa. Nije se stvorio, nije stvoren, večan je. :mrgreen:

Besmisleno je pitati teologa to pitanje jer ne postoji smislen odgovor na njega. :lol:
Cuj..."postoji oduvek,nije stvoren i tu ce biti vecno"...

A da smo mi nastali ni iz cega...to vam nije smisleno? :zper:
Ali da je jedno bice nastalo ni iz cega i napravilo sve nas...i to od blata i jednog rebra....e to vec ima smisla.
 
To sto se tebi ne svidja taj koncept, to je tvoj problem sa kojim moras ti da se izboris.
A i ne moras, mozes da zivis u iluziji da mooozda, ipak...posle zivota ima opet ...zivot!

Ali malo sutra. Zivot nema svrhu, ima kraj. Smrt. Crvi. To je to.
Mozes ti da se plasis toga koliko hoces, ali to te ceka. Svi umiru, da.

Malo sutra ili ne, ti kao i većina na zemlji čekate smrt-svetla budućnost nema šta!

Tačno, trenutno svi umiremo. Ali smrt nije svrha života dete! Život je svrha života, savršeni večni život u raju na zemlji. Potrudi se da pronađeš odgovore na ta pitanja. Skoro 20 miliona ljudi na zemlji ima istinu i odgovore na pitanja na koja ti nemaš odgovore a možeš da ih dobiješ i očekuje pravi život u novom uređenju koje će uskoro da nastupi bez obzira da li ti ili ja u to verujemo ili ne.
 
Malo sutra ili ne, ti kao i većina na zemlji čekate smrt-svetla budućnost nema šta!

Tačno, trenutno svi umiremo. Ali smrt nije svrha života dete! Život je svrha života, savršeni večni život u raju na zemlji. Potrudi se da pronađeš odgovore na ta pitanja. Skoro 20 miliona ljudi na zemlji ima istinu i odgovore na pitanja na koja ti nemaš odgovore a možeš da ih dobiješ i očekuje pravi život u novom uređenju koje će uskoro da nastupi.

Oh, dete...ali ja ne cekam da umrem, ja zivim.
Ti cekas da umres da vidis sta ce biti sa tobom.
Svrha zivota nije zivot posle njega u Raju, kao sto je tebi, tu nema ni Z od zivota, to je strah, strepnja...glupost...nego, kao sto napisah, zavisi od coveka, sta je za njega smisao. To je individualno.
 
A duhovna nauka je nešto sasvim izvan i mimo toga jer je duhovna nauka bazirana na sasvim drugačijem sistemu spoznaje od umno-spekulativnog, i onog koji se primenjuje u materijalističkoj nauci. Ona ima sasvim drugi i predmet i metod saznanja i od spekulativne filosofije i od empirijske materijalističke nauke. Ne postoji nikakva mogućnost da se duhovne istine utvrde i dokažu umnom spekulacijom ili materijalističkom empirijom. - No, one su i davno i bezbroj puta iskustveno potvrđene i svako se u njih iskustveno može lično uveriti ako se prihvati posla i postane dovoljno kvalifikovan da ih kao takve može spoznati. :mrgreen:

Ajde da te kroz prste uzmem za ozbiljno - mozes li reci malo i vise o ovoj vrsti spoznaje i njenoj pouzdanosti?
 
Oh, dete...ali ja ne cekam da umrem, ja zivim.
Ti cekas da umres da vidis sta ce biti sa tobom.
Svrha zivota nije zivot posle njega u Raju, kao sto je tebi, tu nema ni Z od zivota, to je strah, strepnja...glupost...nego, kao sto napisah, zavisi od coveka, sta je za njega smisao. To je individualno.
;) Nina, nije to lako za razumeti da covek zivi, da nema straha, da je srecan bez...iluzija i straha:D (A ti cekaoci...ima ih 14 miliona:mrgreen:...sto znaju..istinu)
 
A duhovna nauka je nešto sasvim izvan i mimo toga jer je duhovna nauka bazirana na sasvim drugačijem sistemu spoznaje od umno-spekulativnog, i onog koji se primenjuje u materijalističkoj nauci. Ona ima sasvim drugi i predmet i metod saznanja i od spekulativne filosofije i od empirijske materijalističke nauke. Ne postoji nikakva mogućnost da se duhovne istine utvrde i dokažu umnom spekulacijom ili materijalističkom empirijom. - No, one su i davno i bezbroj puta iskustveno potvrđene i svako se u njih iskustveno može lično uveriti ako se prihvati posla i postane dovoljno kvalifikovan da ih kao takve može spoznati. :mrgreen:

Ta tvoja duhovna nauka je igra loshih pesnika koji pokushavaju da pojavu ne analiziraju , nego naprotiv , kindjure je svojim emocijama projektovanim na predmet rasprave .

Preciznije , da se analize empirijskog zamene novim preprichavanjima starih pricha ...
 
Zaista je interesantno, ustvari može da se kaže da je ovo svojevrstan paradoks da većina ljudi koja očekuje sigurnu smrt i nema ništa pozitivno u životu, samo jad i bedu koju nije potrebno objašnjavati jer je više nego vidljiva u ovom jadnom sistemu, optužuje na drugoj strani manji broj ljudi da su u potpunoj zabludi a koji na temelju obećanja Stvoritelja, dakle ne smrtne osobe već samog Kreatora i davaoca života, imaju čvrstu veru u pravi život, večni život (Nina ne na nebu) u savršenim uslovima u novom uređenju na zemlji.

Veoma, veoma interesantno!
 
Poslednja izmena:
Zaista je interesantno, ustvari može da se kaže da je ovo svojevrstan paradoks da većina ljudi koja očekuje sigurnu smrt i nema ništa pozitivno u životu, samo jad i bedu koju nije potrebno objašnjavati jer je više nego vidljiva u ovom jadnom sistemu, optužuje na drugoj strani manji broj ljudi da su u potpunoj zabludi a koji na temelju obećanja Stvoritelja, dakle ne smrtne osobe već samog Kreatora i davaoca života, imaju čvrstu veru u pravi život, večni život (Nina ne na nebu) u savršenim uslovima u novom uređenju na zemlji.

Veoma, veoma interesantno!
:D Pa, sa naocarima se cesto moze lose videti (ako je pogresna dioptrija:mrgreen:)...e, kad covek ne treba naocare...onda...jasnije vidi :D
 
Zaista je interesantno, ustvari može da se kaže da je ovo svojevrstan paradoks da većina ljudi koja očekuje sigurnu smrt i nema ništa pozitivno u životu, samo jad i bedu koju nije potrebno objašnjavati jer je više nego vidljiva u ovom jadnom sistemu, optužuje na drugoj strani manji broj ljudi da su u potpunoj zabludi a koji na temelju obećanja Stvoritelja, dakle ne smrtne osobe već samog Kreatora i davaoca života, imaju čvrstu veru u pravi život, večni život (Nina ne na nebu) u savršenim uslovima u novom uređenju na zemlji.

Veoma, veoma interesantno!

Ko kaze da je zivot jad i beda?
Napisala sam da je zivot jedinstven i neponovljiv, cenim svaki trenutak jer mu uvek moze doci kraj.
Tebi ako je potreban bog da bi voleo zivot i obecanje da ces ziveti vecno, to je tvoj jad i beda. :(
oduzmi boga i vecni zivot, sta ti ostaje? da li je tebi svrha zivota, zivot u Raju kada umres?
 
.... optužuje na drugoj strani manji broj ljudi da su u potpunoj zabludi a koji na temelju obećanja Stvoritelja, dakle ne smrtne osobe već samog Kreatora i davaoca života, imaju čvrstu veru u pravi život, večni život (Nina ne na nebu) u savršenim uslovima u novom uređenju na zemlji.

Veoma, veoma interesantno!

Optuzuju jer im se razlikuje misljenje o tome. Tvoja vera, kao i vera tvojih istomisljenika se zasniva na napisanoj knjizi, zar ne? Kada se u skoli cita domaca lektira pa se nakon toga komentarise na casovima, cesto mozes da cujes razlicita misljenja o jednom liku ili cak i nekim desavanjima i tom romanu. Kazu ljudi: "Koliko ljudi, toliko i cudi". Ono sto prezentujes o vecnom zivotu je samo jedan vid tumacenja te knjige. Svaka tvoja spoznaja se i zasniva na prethodnom tumacenju, tako da si uslovljen da vidis ono sto vidis.
Sa druge strane, Nina nista ne tumaci. Ona koristi samo ono sto se vidi a to je: srecna je jer je sada ziva. Sta ce biti posle zivota ona ne zna ali ocigledno da vidi da su svi otisli dva metra ispod zemlje.
Vera ti se zasniva na misljenju....sagledaj malo to ;)
 
Ko kaze da je zivot jad i beda?
Napisala sam da je zivot jedinstven i neponovljiv, cenim svaki trenutak jer mu uvek moze doci kraj.
Tebi ako je potreban bog da bi voleo zivot i obecanje da ces ziveti vecno, to je tvoj jad i beda. :(
oduzmi boga i vecni zivot, sta ti ostaje? da li je tebi svrha zivota, zivot u Raju kada umres?

'Ajde da se ne natežemo nego da se u miru raziđemo, tebi tvoja svrha života bez Stvoritelja i obećanja i nekih 70, 80 neka bude i 102 godine života (od tih 102 jedno 30tak bez zuba, sluha, vida i mirisa) a meni moj jad i beda sa Stvoriteljem i njegovim obećanjem večnog života u savršenstvu na zemlji!
 
Optuzuju jer im se razlikuje misljenje o tome. Tvoja vera, kao i vera tvojih istomisljenika se zasniva na napisanoj knjizi, zar ne? Kada se u skoli cita domaca lektira pa se nakon toga komentarise na casovima, cesto mozes da cujes razlicita misljenja o jednom liku ili cak i nekim desavanjima i tom romanu. Kazu ljudi: "Koliko ljudi, toliko i cudi". Ono sto prezentujes o vecnom zivotu je samo jedan vid tumacenja te knjige. Svaka tvoja spoznaja se i zasniva na prethodnom tumacenju, tako da si uslovljen da vidis ono sto vidis.
Sa druge strane, Nina nista ne tumaci. Ona koristi samo ono sto se vidi a to je: srecna je jer je sada ziva. Sta ce biti posle zivota ona ne zna ali ocigledno da vidi da su svi otisli dva metra ispod zemlje.
Vera ti se zasniva na misljenju....sagledaj malo to ;)

Mnogo zavisi od toga ko je autor knjige i obećanja.
 

Back
Top