Deca komunista nastavljaju porodičnu tradiciju?

Arnold_Layne:
ah. nisam video dodatak... ;)
svejedno Draža je mnogo više pazio na narod. ili je u tajnosti ubijao Nemce, ili bi samo sabotirao municiju, fabrike...divan čovek je to bio, i divan pokret. šteta što se ravnogorski pokret srozao (mislim, Šešelju titula vojvode? please...:(...)
Hahaha, dobro je ovo, hahaha....
U tajnosti, a? Pa da ovi pomisle da je ovaj ubijeni Nemac umro od tuberkuloze... I da su Grci sabotirali magacine u BG... Ili da, u stvari, to uopšte nisu radili Srbi, već neko drugi u BG... Ljudi, malo ozbiljnosti!
 
Čekajte malo,ovo vodi temu u nekakav drugačiji pravac od zamišljenog.
Ubijati iz ideoloških ubeđenja ... ne zanam da li je to normalno.Sve jedno je ko je koga ubio,ali razlike su ideološke prirode i ako Bog da razvićemo demokratski proces do kraja pa neće više biti mrtvih zarad ideologije.Tu svakako na mislim na ratove,tu imaš dve suprotstavljene strane na puškomet i pitanje je ko će koga...
Uostalom i ja a isvi vi ste verovatno siti onih čuvenih IZMA ...komunizma ,feudalizma....
Vraćam se na temu,generacijski konflikt,vodi li do razlike u političkim stavovima roditelja i dece ili ne?
 
jomini:
Hahaha, dobro je ovo, hahaha....
U tajnosti, a? Pa da ovi pomisle da je ovaj ubijeni Nemac umro od tuberkuloze... I da su Grci sabotirali magacine u BG... Ili da, u stvari, to uopšte nisu radili Srbi, već neko drugi u BG... Ljudi, malo ozbiljnosti!

Draza je pogresio sto nije pomagao nemcima, umesto da preda cemericke terror pilote koji su sejali smrt po Srbiji, nemcima. On ih je spasavao, i kao sto mu je rekao Milan Nedic, dobio je noz u ledja, kao znak zahvalnosti. Komunjarcine su snosili glavnu odgovornost za streljanje Srba.
 
Arnold_Layne:
Rarko yebote!!
kakve terror pilote, oni su kokali Nemce
uostalom ta ''teroristička'' SAD je posthumno dodelila orden Draži Mihajloviću

Teroristicki pilot Cemerike, su mnogo vise poubijali Srbe nego nemce. Nad ustasama nikakve bombe nisu padale, Jasenovac nisu oslobodili, ustase i muslimani su mogli na miru da kolju i siluju Srbe.
 
Proleteri svih zemalja ujedinite se-parola komunisticke internacionale, koja je ocigledno podrazumevala raskidamo sa starim a stvaramo novi svet, nacionalna istorija kao i nacionalna svest nece postojati, stvaramo novu globalisticku internacionalnu svest.
Ko sada cesto naglasava da je u Internacionali.Uzmite samo pet od tih koje znate i vidite cija su deca i unuci.Spavaci se probudili.............
 
eIvin:
Arnolde,garant si čuo za saveznička bombardovanja Beograda,Leskovca...ali opet naravno da su bili neporedivo bolja opcija i od Nacista i od SSSR-a...

naravno da sam čuo za to, nažalost tako je, ali sam igrom slučaja i čuo o zločinima Crvene armije kad je dolazila ovde. konkretno, znam za priču u Vršcu (slučajno imam prijatelja tamo, čiji je otac sve to preživeo). masovna streljanja vernika itd.
siguran sam da je bilo još mnogo takvih slučajeva.

@RatkoMladicJunior / na temu što nisu oslobodili Jasenovac
bile su dve opcije za iskrcavanje saveznika (jug Italije ili Dalmacija) ali je Staljin zahtevao da to bude jug Italije da bi njegova vojska slobodno mogla da udje u Srbiju i pocrveni je. nije hteo da čuje za druge opcije, go'v+no brkato.
to je živa istina, ima i dokaza, ništa ne izmišljam.
 
Arnold_Layne:
naravno da sam čuo za to, nažalost tako je, ali sam igrom slučaja i čuo o zločinima Crvene armije kad je dolazila ovde. konkretno, znam za priču u Vršcu (slučajno imam prijatelja tamo, čiji je otac sve to preživeo). masovna streljanja vernika itd.
siguran sam da je bilo još mnogo takvih slučajeva.
Naravno,kažem ja da su saveznici bili bolja opcija...što bi rekli propovedaš horu;).
@RatkoMladicJunior / na temu što nisu oslobodili Jasenovac
bile su dve opcije za iskrcavanje saveznika (jug Italije ili Dalmacija) ali je Staljin zahtevao da to bude jug Italije da bi njegova vojska slobodno mogla da udje u Srbiju i pocrveni je. nije hteo da čuje za druge opcije, go'v+no brkato.
to je živa istina, ima i dokaza, ništa ne izmišljam.

Džaba se trudiš da objasniš Dimitriju,isti efekat bi postigao da pričaš zidu ili eventualno bukvi...:D
Mada,činjenica je da su nas saveznici pustili niz vodu,to sigurno ne sporiš...
 
snaja88:
Generalno, na mene niko (pa ni porodica) ne moze imati nekog velikog uticaja.
Moj deda je bio komunista,rasla sam (i rastem) u takvoj porodici i ponosim se time
Kakva crkva,kakvi bakraci..........
Svi mi imamo drugacija politicka (i druga ubedjenja) tako da je bolje ne potezati to pitanje....osim na netu

Oni koji su komunjarcine u mojoj rodbini, kazem im u lice kakav su sljam. Treba da se pobiju. I ne sme da pisnu. Jedna komunjarcina u rodbini (od tetke) je ozenjen sa hrvaticom, i laprda kako su hrvati kulturni a Srbi primitivno. Preseo mu zivot. Pred njegovom zenom i majkom sam ga isamarao i ispljuvao. Bljesak i oluja je za komunjarcine prihvatljivo.

Elvine za tebe je prihvatljivije masakri nad Srbima od cemerikanaca, nego da se saradjuje sa nemcima i ubijati jevrejcine i komunjarcine. Zato sto si *********.
 
eIvin:
Ja sam‚‚*********",a ti si polupismeni ,poluinteligentni nedefinisani oblik života.. .

Ko o cemu k...a o postenju. Za tebe zlikovca antiSrpskog je svako nazi sto podrzava saradnju sa nemcima za vreme drugog svetskog rata. Onda su po tebi skoro svi svedjani nazisti, posto su protiv da se napadaju nemci za vreme drugog svetskog rata. Izrodi, komunjarcine, sektasi, pro hrvati, i ostali antiSrpski sljam se moraju pobiti u Srbiji.
 
Sistem koji je postojao u SFRJ ili CCCP ne treba zvati komunizmom. To je bio tzv. realni socijalizam, a ne komunizam. Ideal komunizma je kvalitativno potpuno drugačije društvo od svega što smo do sada imali prilike da vidimo i nema mnogo šta zajedničko sa realnim socijalizmom.

Ja mislim da je komunizam društvo budućnosti, i da će on doći jednog dana kada ljudi i društvo budu sazreli za to. Ne mislite valjda da će kapitalizam trajati večno, ili da ćemo se vratiti u neki od prevaziđenih sistema poput feudalizma?
 
Komunizam je ludost u koju cak i sami komunisti nisu verovali. On je bio vise sredstvo efikasne otimacine, obracuna, legalizovanih smaknuca i robovlasnistva. Komunizam je cak bio sve ono protiv cega se zvanicno deklarisao: zemljoposednistvo, kapitalizam itd. Odlicno oruzje protiv Rusije, vestackog arhineprijatelja demokratije i Amerike uopste.
 
Zanimljivo pitanje. Samo da li se pitanje tiče svetskih komunističkih partija ili naše komunističke partije?

Ako se tiče naše komunističke partije onda: Naša komunistička partija je upravo taj naziv, samo je izostavljen atribut "komunistička". Naime, Socijalistička Partija Srbije je partija koja želi da vrati na vlast čoveka koji je sarađivao sa mafijom. Tako da ne može se reći da naša komunistička partija prati ono što je davno započeto.

Što se tiče svetskih partija: Ne znam dovoljno da bih rasudio.

Toliko od mene.
 
King 7:
Imam obicaj da kazem da su komunisti samo jednu stvar uradili kako treba - napravili su naslednike gore od njih samih. Naravno, ne treba generalizovati, u pitanju su ideoloski naslednici. Mnoga deca komunisticka su se okrenula veri i pravoslavlju dok su neki sinovi svestenika najveci komunisti ( S. Milosevic, Staljin - bio svestenik itd. ) Ipak, nasledje postoji kako vidimo ovde i nije ni malo zanemarljivo njihovo delovanje. Vecina modernih levicara su upravo deca najokorelijih komunista.

Све се нешто устежем да учествујем на овој теми - јер се бојим да ћу почети да бљујем ватру... али

потпуно си у праву Кинге7... погледајмо само око себе ОД ЛЕГИЈЕ И АРКАНА, ПРЕКО ЋУРУВИЈЕ И СТАМБОЛИЋА... ПА СВЕ ДО НВО ОРГАНИЗАЦИЈА ПА И САМОГ ПОК.ЂИНЂИЋА - сви људи који су на јавној сцени, па било да су осумњичени за злочине, или да су покојни, или да су данас веома активни СВИ СУ ИЗ КОМУНИСТИЧКИХ ПОРОДИЦА... и ту нема шта да се прича... у политици сви осим Коштунице и Веље Илића(зато их највише и нападају)... а НВО не смем ни да почнем да ређам... оно што је најцрње то је комунистичка смицалица које је већ резултирала тако да испада ДА СУ СВЕ ЗЛОЧИНЕ И СРАЊА У СРБИЈИ ПОЧИНИЛИ ЧЕТНИЦИ... е гле'те к*рца у сламном шеширу... какве везе имају четници, па једног четника нема, нити је било ни у ратним сукобима ни на јавној политичкој сцени - СВЕ ЈЕ ТО УДБА УРЕДНО ПОЧИСТИЛА... 8-)

п.с. свакако да има деце окорелих комуниста који су кренули потпуно супротним путем од својих очева - (мислим да је то последица индоктринације или одсуства исте у породици)...имам значајне примере за то у СПЦ, али није у реду да именујем те људе...
 
Ascaso:
Eto, a sada se priča okrenula, i deci se nameće sadašnji društveni model, a ona će krenuti drugim putem, kako to samo deca umeju, i opet će se, zgađeni onim što vide oko sebe, okretnuti komunizmu...

Даће Бог па ће се и код нас отворити АРХИВЕ... е, видиш од отварања архива па наредних 200 година КО БУДЕ ПОМЕНУО КОМУНИЗАМ - ДОБИЋЕ ОНУ ПЕСНИЦУ КОЈОМ СУ СВАШТА РАДИЛИ ПО СРБИЈИ - У ГЛАВУ !!! 8-)
 

Back
Top