Deca 1-3 godine (toddlers)

e meni je mama skidala temperaturu tako sto mi je stavljala na tabane kukuruzno brasno i jabukovo sirce :sad2:
pa preko carape
smrdi i odvratan je osecaj ali skida temperaturu odlicno
al ne znam dal bi tako mala deca trpela to....
Irina stalno skida carapice inace

a nemojte da se brinete sto temperatura nece da padne ispod 37 sa nesto
samo je bitno da ne bude preko 38 sa 5
u principu je bolje da ne spadne skroz jer se organizam tako lakse izbori
 
Kis imas i cepice eferalgana, meni su puno znacili.
Inace ne znam koliko ti Andrej ima sad ali sa visokim t treba biti oprezan, meni je pedijatar skrenuo paznju, izmedju 18 i 24 meseci se najcesce javlja fras od visoke t.

On ce napuniti dve godine 25.maja.
Gde mi ubaci u glavu sad jos i fras, i onako panicim. :sad2:
Masirala sam mu nogice alkoholom dok su bile vrele, to mu je spustilo malo temperaturu.
Danas nema povisenu, plasim se noci...
Dobro da si mi rekla za cepice, ne mogu ovako sludjena niceg da setim sama! Hvala! :cmok2:
 
Kis,

koji si mu sirup davala? To je super što mu je relativno brzo spala i to evo traje već neko vreme!

Nikoli jako lako skoči T, i to skoro uvek bez curenja nosa, kašlja, onako na suvo:(

reći ću ti naše iskustvo... kad pređe 38,5 prvo ga tuširamo mlakom vodom. Kažu lekari ne vredi ispod 20 minuta, i tačno je! Jedino što njemu tada tuširanje ne prija i plače, ali sad sam već i ja naučila da stisnem zube! Moja kuma, koja je lekar, uđe zajedno sa sinom u kadu, tako ga lakše umiri.
Nama su lekari rekli obloge od alkohola nikako, iako će generacije naših mama uvek reći, komove obloge na grudi, leđa... Kažu da to naglo obori T, a to nije dobro. Dodatno što isparava, ošamuti dete...

I ove varijante raznih obloga na čarape naša dr ne preporučuje... sad ne mora da znači da je to i ispravno, naravno... Razne škole postoje... Nama ova pomaže:worth:

Ako se ponovo diže iznad 38,5 daš Eferalgan ili Brufen (nama Brufen bolje deluje) i kombinuješ sa tuširanjem. Uvek ide tuširanje pre Brufena, može da ga uhvati jaka drhtavica ( to mi se jednom desilo, prilično za ne poželeti). Dr nam je rekla da kad se T baš zalaufa iznad 39 kombinujemo Brufen i Eferalgan na 4 sata, i stvarno uglavnom deluje!

Kad ništa od toga ne pomaže (što kažem uglavnom nije slučaj, sirupi najčešće odrade posao:worth:), mi smo davali Voltaren čepiće. To nam se 2 puta desilo... Oni su stvarno efikasni, ali njih treba koristiti samo kao krajnju opciju. Ne smeje da se daju češće od 12 sati...

A za davanje sirupa mi koristimo špric... bez igle naravno:) Grubo zvuči, ali ušpricam mu niz grlo, ne zna ni šta ga je snašlo...:( Kad sam mu prvi put dala tom kašičicom što ide uz sirup, pola ispljunuo...

eto tako... Zdravo!:)
 
Kis,

koji si mu sirup davala? To je super što mu je relativno brzo spala i to evo traje već neko vreme!

Nikoli jako lako skoči T, i to skoro uvek bez curenja nosa, kašlja, onako na suvo:(

reći ću ti naše iskustvo... kad pređe 38,5 prvo ga tuširamo mlakom vodom. Kažu lekari ne vredi ispod 20 minuta, i tačno je! Jedino što njemu tada tuširanje ne prija i plače, ali sad sam već i ja naučila da stisnem zube! Moja kuma, koja je lekar, uđe zajedno sa sinom u kadu, tako ga lakše umiri.
Nama su lekari rekli obloge od alkohola nikako, iako će generacije naših mama uvek reći, komove obloge na grudi, leđa... Kažu da to naglo obori T, a to nije dobro. Dodatno što isparava, ošamuti dete...

I ove varijante raznih obloga na čarape naša dr ne preporučuje... sad ne mora da znači da je to i ispravno, naravno... Razne škole postoje... Nama ova pomaže:worth:

Ako se ponovo diže iznad 38,5 daš Eferalgan ili Brufen (nama Brufen bolje deluje) i kombinuješ sa tuširanjem. Uvek ide tuširanje pre Brufena, može da ga uhvati jaka drhtavica ( to mi se jednom desilo, prilično za ne poželeti). Dr nam je rekla da kad se T baš zalaufa iznad 39 kombinujemo Brufen i Eferalgan na 4 sata, i stvarno uglavnom deluje!

Kad ništa od toga ne pomaže (što kažem uglavnom nije slučaj, sirupi najčešće odrade posao:worth:), mi smo davali Voltaren čepiće. To nam se 2 puta desilo... Oni su stvarno efikasni, ali njih treba koristiti samo kao krajnju opciju. Ne smeje da se daju češće od 12 sati...

A za davanje sirupa mi koristimo špric... bez igle naravno:) Grubo zvuči, ali ušpricam mu niz grlo, ne zna ni šta ga je snašlo...:( Kad sam mu prvi put dala tom kašičicom što ide uz sirup, pola ispljunuo...

eto tako... Zdravo!:)

Hvala, Snezo! :cmok2:
Paracetamol sam dala, spricem, dusu je ispovracao iste sekunde.
Samo sam mu tabane masirala alkoholom, nije on ni osetio isparenja.
Bas zrelo kaslje, iskasljava, jos kad bi znao da pljune to, a ne da guta...
I nos mu curi, lije, ni to ne zna da izduva, nije do sad bio bolestan, nije imao kad da nauci.
Sve nam je ovo novo, i meni i njemu. :(
 
Hvala, Snezo! :cmok2:
Paracetamol sam dala, spricem, dusu je ispovracao iste sekunde.
Samo sam mu tabane masirala alkoholom, nije on ni osetio isparenja.
Bas zrelo kaslje, iskasljava, jos kad bi znao da pljune to, a ne da guta...
I nos mu curi, lije, ni to ne zna da izduva, nije do sad bio bolestan, nije imao kad da nauci.
Sve nam je ovo novo, i meni i njemu. :(

Nemoj da se uplasis ako danas ili sutra povrati koji put, jer zna da se sav slajm koji oni progutaju ako ne ode napolje kroz debelo crevo onda ga povrate. Mi pravili paniklu isli doktoru, kaze ako se to desi jednom do dva puta u toko 24h netreba reagovati.
 
Hvala, Snezo! :cmok2:
Paracetamol sam dala, spricem, dusu je ispovracao iste sekunde.
Samo sam mu tabane masirala alkoholom, nije on ni osetio isparenja.
Bas zrelo kaslje, iskasljava, jos kad bi znao da pljune to, a ne da guta...
I nos mu curi, lije, ni to ne zna da izduva, nije do sad bio bolestan, nije imao kad da nauci.
Sve nam je ovo novo, i meni i njemu. :(


Normalno... Ja sam prvi put kad je imao visoku T mislila da ću umreti il odlepiti... a sad kad skoči znamo proceduru, uhodani, kao neka profi ordinacija, daj ovo, drž ono:klap:

To je odlično što mu je od Paracetamola spala, on je najblaži!:klap:

i još samo da ti kažem, ja mu dajem biljni sirup Altiprim za iskašljavanje. On se daje kad već krene da iskašljava, da se ubrza malo proces...

drago mi je ako sam ti pomogla, ti si vala zaslužila koliko si doprinela podršci dojenja u Srbiji:super:
:zag:
 
nego da vas pitam, da li neko ima iskustva sa lečenjem deteta kod homeopate?

u našem DZ jedna doktorica paralelno radi klasičnu medicinu i homeopatsku... ima dane kad radi jedno ili drugo...
ja sam za sebe išla kod homeopate za neku alergiju, uspešno:)

Čula sam da po z.evropi isto tako roditelj može da bira koji će pristup.... baš me zanima ima li neko iskustva?
 
Ma, znam, bre, Tsuy, ti si jedina mislila i na mene malo! :) :heart:
Vidis da sam odlepila, ebo me pas i mene i spavanje, neka se budi do skole, samo da bude zdrav!

Da znas da sam se psovala sinoc i ja ovako..
I A poceo da kaslje.. plus poceli grcevi standardno jos nam i to falilo.. malo pre nas sve izbacio iz sobe kaze hoce da spava.. jedva nekako mukica zaspao.. i sada kuka jeci u snu..dusa me boli...

Hvala ti! :cmok2:
I ja se nadam, mukica mala!
Malopre uzeo Nodija i tuznim glasom mu prica:"Nodi, kašem" (kašljem)... :(

dusa draga:cmok2:

da nam sto pre ozdrave decica...
 
e meni je mama skidala temperaturu tako sto mi je stavljala na tabane kukuruzno brasno i jabukovo sirce :sad2:
pa preko carape

smrdi i odvratan je osecaj ali skida temperaturu odlicno
al ne znam dal bi tako mala deca trpela to....
Irina stalno skida carapice inace

a nemojte da se brinete sto temperatura nece da padne ispod 37 sa nesto
samo je bitno da ne bude preko 38 sa 5
u principu je bolje da ne spadne skroz jer se organizam tako lakse izbori

Nama je jos dr savetovala senf na tabane, pa preko malo folije pa carapice, da to dobro izvlaci t.
Sad meni samo nije jasno to sa oblogama, kad t raste ruke i noge su hladne i kazu da ih onda treba trljati dok se ne ugreju pa tek onda stavljati obloge. Cemu hladne i mokre obloge ako su stopala vec ledena?

i moja mama je meni ovako skidala temp..
ja sam danas kombinovala eferalgan plus mokre carape nece ispod 38..
al ajde barem nije 39-40 koliko mu skoci ne znam alije vise od 38.7 jer dotle uspem da mu izmerim dok ne frkne toplomer..

@snezo ne znam zasto bi obloge bile lose.. ne stavljaju se komove obloe na pluca samo na nogice... i celo mu malo kvasim vodom ili mojom hladnom rukom..
ja sam mu ranije obarala temp tusiranjem pa onda eferalgan.. sad mi je nesto sav kilav i kaslje ne znam ni sama da li da se zezam
 
e meni je mama skidala temperaturu tako sto mi je stavljala na tabane kukuruzno brasno i jabukovo sirce :sad2:
pa preko carape

smrdi i odvratan je osecaj ali skida temperaturu odlicno
al ne znam dal bi tako mala deca trpela to....
Irina stalno skida carapice inace

a nemojte da se brinete sto temperatura nece da padne ispod 37 sa nesto
samo je bitno da ne bude preko 38 sa 5
u principu je bolje da ne spadne skroz jer se organizam tako lakse izbori

Nama je jos dr savetovala senf na tabane, pa preko malo folije pa carapice, da to dobro izvlaci t.
Sad meni samo nije jasno to sa oblogama, kad t raste ruke i noge su hladne i kazu da ih onda treba trljati dok se ne ugreju pa tek onda stavljati obloge. Cemu hladne i mokre obloge ako su stopala vec ledena?

i moja mama je meni ovako skidala temp..
ja sam danas kombinovala eferalgan plus mokre carape nece ispod 38..
al ajde barem nije 39-40 koliko mu skoci ne znam alije vise od 38.7 jer dotle uspem da mu izmerim dok ne frkne toplomer..

@snezo ne znam zasto bi obloge bile lose.. ne stavljaju se komove obloe na pluca samo na nogice... i celo mu malo kvasim vodom ili mojom hladnom rukom..
ja sam mu ranije obarala temp tusiranjem pa onda eferalgan.. sad mi je nesto sav kilav i kaslje ne znam ni sama da li da se zezam
 
ako ima puno šlajma radi drenažu što češće da se odlepi...uveče skuvaj veliki lonac čaja od bosiljka i umesto šampona stavi u vodu u kojoj se kupa,čisti disajne puteve...i neka što pre ozdravi mukica...

Hvala, Mici! :)
Iskasljava, ima slajma, lupkam ga kad dozvoli.
Jos mi je patronazna rekla za taj caj od bosiljka, da sipam u preciscivac vazduha u sobi u kojoj spava, sad sam se setila toga.
 
Normalno... Ja sam prvi put kad je imao visoku T mislila da ću umreti il odlepiti... a sad kad skoči znamo proceduru, uhodani, kao neka profi ordinacija, daj ovo, drž ono:klap:

To je odlično što mu je od Paracetamola spala, on je najblaži!:klap:

i još samo da ti kažem, ja mu dajem biljni sirup Altiprim za iskašljavanje. On se daje kad već krene da iskašljava, da se ubrza malo proces...

drago mi je ako sam ti pomogla, ti si vala zaslužila koliko si doprinela podršci dojenja u Srbiji:super:
:zag:

Ja vec odlepila! :lol:
Nije mu pala temp. od paracetamola, njega je odmah povratio.
Pala mu je od trljanja nogica alkoholom.
A mozda i sama od sebe posto ceo dan nema, bar se nadam. :)
 
e Irina je bez pelene od 4 popodne danas i piski na svakih 20 minuta i to bas dosta se ispiski
jel ona to prehladjena ili je to normalno? popila je pola litre tecnosti od jutros
naravno piski van nose :lol:
nosa je ne zanima a mene udarilo u glavu i zainatila sam se i presvlacicu je vala svakih 20 minuta pa da vidimo ko ce da istera svoje

al moram da priznam da ludim :lol:
tacno vidim da namerno to radi i da me zeza i popizdela sam
 

Back
Top