Deca 1-3 godine (toddlers)

Kis:zag:

nama svaka prehlada završava sa temperaturom 39,5 bar dva dana:( Čik krene, penje se do tih visina:( Nema ono 2 dana imao 38...
Eksperti smo za razne tehnike skidanja temerature, ako ti nešto zatreba...

sladak je, flomasterom farba jaje:heart:
 
Poslednja izmena:
Hvala vam, devojke! :cmok2:
Nemam pojma odakle sad ovo, mislim da je virus neki.
On je za ove dve godine samo jednom imao povisenu temperaturu prosle godine i to samo jedan dan.
Juce popodne je povratio slince, poceo da kaslje i uvece skocila temperatura.
Normalno se ponasa, veseo je, igra se, cak i jede, normalno je spavao, budio se da trazi vodu, ne skidam mu temperaturu.
Nocas kad sam uspela da mu izmerim, imao je 38,5, mozda je u nekom trenutku bila i visa, ali mu ne pravi probleme, pa i ne skidamo.
Danas na trenutke poraste, pa spadne, skokovito.
Malo se vise mazi i trazi mene, to je jedina promena u ponasanju.
Necu ga jos voditi u DZ, ako bude frke, doci ce deda da ga poslusa.
Uzeli smo sirup paracetamol i brufen i operil kapi za decu za svaki slucaj, da ne trcimo u sred noci, ako bude kao sinoc, necu mu nista davati.
 
ne brini kris to je onaj virus sto smo i nas dve prelezale...ja nagrabusila a Irina posle 3 dana nista
isto temp visoka,isla je i preko 39 a ona je jela i bila je vesela..
a ja samo sto nisam riknula :lol:
kumina mala je isto pre nedelju dana zakacila taj virus i isto za 3 dana nista
cudan neki virus
a meni se iskomplikovao jer sam imala vec neku infekciju respiratornu pa se pogorsalo i morala sam antibiotike da pijem jer sam jedva disala
 
Razbolelo mi se dete. :( Kaslje, nosic slini, ima povisenu temperaturu, celu noc je goreo... :sad2:

Evo i ja da se prijavim.. :(
Urekla sam rodjeno dete Kis...
39 dotle smo uspeli da ismerimo kada je zafrljacio toplomer...
sve bilo ok lepo se igrao pred spavanje i samo odjedom se skupio sklupcao se i dodji mama hoces da dodjes dodji.. ja ga pipnem on vreo...
da mu izmerim temp a on se dere ko da ga neko bode.. uzas sledila mi se krv..
nije bilo sanse da popije eferalgan.. na kraju sam mu carape nakvasila komovicom i to mu je malo oborilo temp smirio se i zaspao..i dalje ima.. merila mu malo pre 37.8
 
...evo jedan savet za sve mame kojima deca bas ne vole da im se meri temperatura.....uglavnom, kad je glava vruca, a ruke do lakata ledene,
i noge do kolena...to je 40 ne treba vam toplomer...a najlakse skidanje iste je sa mokrim carapicama..samo ih pokvasite hladnom vodom
dobro ocedite i obujte..zacas su suve,a i temperatura brzo spada......
 
i jesu mu bile ledene ruke i noge.. a vrela glava..
on nije navikao da bude bolestan.. mislim da ni ne zna sta to znaci.. za saradnju je ocajan.. nista nece
sta znam prvo mikomovica pala na pamet kada nije hteo sirup.. pomoglo je.. sad spava..malko je jecao al se smirio vidim da se ispruzio znaci lakse mu je...
 
...pa da, to je to...
...malo koje dete je bas raspolozeno za saradnju kad je bolesno, nismo ni mi:)
...zato im je najlakse obuti mokre carapice, em skidaju temperaturu em se ne mota nista
oko vrata...nije prijatno u prvom momentu, ali deluje probaj videces i sama kojom brzinom se suse....
..dusa mala bolje da spava, pre ce ga to proci..:(
 
prvi put su se carape osusile ocas posla.. posle su se sporije susile...oko 3 smo uspeli i sirup da mu damo.. na jedvite jade al je progutao..
ne pada mu ispod 38..
sad je budan gleda crtani nece nista da jede..jedva sam mu uvalila kasiku meda...
jedino sto uzme malo soka od kupine, vodu trazi al nece da je pije..
smesan mi je bio jutros oko 6.. probudio se i prica mi o nekim letecim konjima.. ajde mama da vozis helikopter.. ide zuti auto i zaba i zebra i veviki i mali slon ...
hahahahha i skakuce po krevetu hoce da se igra... coka mala
 
Jao, Nasta, tek sad vidim, bas mi je zao! :(
Nocas je bas bilo cupavo, zakucao je preko 40, oborili smo jedva na 39, pa je zaspao.
On sirup ispovraca odmah, mislim da mu se ni ne spusti u zeludac.
Sad nema povisenu temperaturu, popodne ce doci deda da ga pogleda, pa cemo videti.
Slini mu nosic i kija i kaslje, iskasljava i guta to sto iskaslje.
Joj, a okice...tuzne i suzne, mrviculjak moj mali! :sad2:
 
Jao, Nasta, tek sad vidim, bas mi je zao! :(
Nocas je bas bilo cupavo, zakucao je preko 40, oborili smo jedva na 39, pa je zaspao.
On sirup ispovraca odmah, mislim da mu se ni ne spusti u zeludac.
Sad nema povisenu temperaturu, popodne ce doci deda da ga pogleda, pa cemo videti.
Slini mu nosic i kija i kaslje, iskasljava i guta to sto iskaslje.
Joj, a okice...tuzne i suzne, mrviculjak moj mali! :sad2:

srce malo..ma dusa da ti se pokida kada ihvidis takve..
aleksej je sada malo bolje ima temp ali je jeo.. majmunce cim je video bananu smazao celu..posle mu napravila palentu sa sirom i to je pojeo onako pola porcije... ja zadovoljna
kasljuca malo.. al ne slini niti kija..
hvala vam duse moje jexi ija kis .. ljubac za vas i bebane
 
Jao, Nasta, tek sad vidim, bas mi je zao! :(
Nocas je bas bilo cupavo, zakucao je preko 40, oborili smo jedva na 39, pa je zaspao.
On sirup ispovraca odmah, mislim da mu se ni ne spusti u zeludac.
Sad nema povisenu temperaturu, popodne ce doci deda da ga pogleda, pa cemo videti.
Slini mu nosic i kija i kaslje, iskasljava i guta to sto iskaslje.
Joj, a okice...tuzne i suzne, mrviculjak moj mali! :sad2:
Kis imas i cepice eferalgana, meni su puno znacili.
Inace ne znam koliko ti Andrej ima sad ali sa visokim t treba biti oprezan, meni je pedijatar skrenuo paznju, izmedju 18 i 24 meseci se najcesce javlja fras od visoke t.
 
Nama je jos dr savetovala senf na tabane, pa preko malo folije pa carapice, da to dobro izvlaci t.
Sad meni samo nije jasno to sa oblogama, kad t raste ruke i noge su hladne i kazu da ih onda treba trljati dok se ne ugreju pa tek onda stavljati obloge. Cemu hladne i mokre obloge ako su stopala vec ledena?
 

Back
Top