Deca 1-3 godine (toddlers)

Moj stariji sin je rođen u vreme sankcija, i pošto je čičak tada krenula u prvi razred, te nije imao ko da me edukuje o dojenju, počeo je da pije kravlje mleko sa tri meseca. Jer nam je pedijatar tada rekla da je bolja opcija 2/3 kravlje, nego adaptirano koje se dobija iz humanitarne pomoći.
Nisam primetila negativan uticaj kravljeg mleka na njegov razvoj. Nije bio bolešljiv, normalno se razvijao, te smatram da mu nije škodilo.

- - - - - - - - - -



Kako nikad? Valjda piju deca mleko i kada prestanu sa dojenjem.
Koristimo mleko u ishrani. Svo cetvoro.
Ali nemamo ritual ispijanja mleka.
Deca su sisala dugo, sto znaci veceraju, sisaju i spavaju
Po prestanku dojenja, isla je vecera uz jogurt i spavanje
Nikad nisu pili mleko na flasicu, cak ni sokove... generalno flasicu slabo, samo kad idemo negde u nju sipam vode
Ni dan danas nemaju obicaj da piju mleko, vise jogurt uz veceru, ponekad, kad im dodje brat koji pije mleko, onda i oni traze
Na mleku cesto pravim griz itd...
Mleko je kod nas preterano glorifikovana namirnica.
 
Ми живимо на селу и купујемо домаће из комшилука, мада млађем детету само АД.. NAN3 Како је било пре 100 година није било АД млека и сви живи и здраво.. Жена тврдоглава па шта ћеш...
 
Koristimo mleko u ishrani. Svo cetvoro.
Ali nemamo ritual ispijanja mleka.
Deca su sisala dugo, sto znaci veceraju, sisaju i spavaju
Po prestanku dojenja, isla je vecera uz jogurt i spavanje
Nikad nisu pili mleko na flasicu, cak ni sokove... generalno flasicu slabo, samo kad idemo negde u nju sipam vode
Ni dan danas nemaju obicaj da piju mleko, vise jogurt uz veceru, ponekad, kad im dodje brat koji pije mleko, onda i oni traze
Na mleku cesto pravim griz itd...
Mleko je kod nas preterano glorifikovana namirnica.

Slično ovako.
Ubijamo se od mlečnih proizvoda, ali mleko slabo pijemo. Davala sam joj sa navršenih godinu dana uz obroke, u fazama nekad je pila solidno, sad slabo.
Ali nikad na flašicu, dugo je dojila. Kad je završila nije mi palo na pamet da nastavljam sa flašicama.
Da nije, do dve godine bih joj davala adaptirano onako van obroka. Mada ne znam koje su preporuke, ovo po sećanju negde sam čitala da je bolje
za taj uzrast. Kravlje uz obroke.
 
D. je dojio punih 17 meseci, od tada jogurt uz doručak a večera na mleku do pre jedno dve nedelje kad smo otkrili mleko na slamčicu.
Sad mu je to kao nešto zabavno pa ga popije uz večeru ponekad, inače nema šanse.
Ni kakao ni ništa.
Danas je u vrtiću, doduše, rekao am am za neko tek obojeno mlekce, to mu je valjda bilo fino uz ostalu dečicu.
 

Back
Top