Da li znate nekog ko je napisao knjigu?

Mister Watson

Zainteresovan član
Poruka
161
Da li znate privatno nekog ko je napisao knjigu? S obzirom na broj štampanih knjiga u Srbiji bilo bi za očekivati da svako poznaje nekog autora bilo poezije bilo proze, zavičajnih zbornika, stručnih knjiga, udžbenika, bilo čega što je štampano u štampariji i ima paginaciju.

S obzirom na to, kako je poznavati slavnu ličnost čije ime možeti videti u izlogu ili na nekoj polici u biblioteci?

(Šta da se radi, kriza tema, pa da vidimo da li mogu neke nove da zažive, da se polako pretvori Književnost u LjiS:D)
 
Da li znate privatno nekog ko je napisao knjigu? S obzirom na broj štampanih knjiga u Srbiji bilo bi za očekivati da svako poznaje nekog autora bilo poezije bilo proze, zavičajnih zbornika, stručnih knjiga, udžbenika, bilo čega što je štampano u štampariji i ima paginaciju.

S obzirom na to, kako je poznavati slavnu ličnost čije ime možeti videti u izlogu ili na nekoj polici u biblioteci?

(Šta da se radi, kriza tema, pa da vidimo da li mogu neke nove da zažive, da se polako pretvori Književnost u LjiS:D)
Ја знам и некадашњу форумашицу са љиса која је данас успешан и награђиван писац.
Озбиљан писац, не Весна Дедић, Зораннах и Симонида Милојковић "писац".
 
Da li znate privatno nekog ko je napisao knjigu? S obzirom na broj štampanih knjiga u Srbiji bilo bi za očekivati da svako poznaje nekog autora bilo poezije bilo proze, zavičajnih zbornika, stručnih knjiga, udžbenika, bilo čega što je štampano u štampariji i ima paginaciju.

S obzirom na to, kako je poznavati slavnu ličnost čije ime možeti videti u izlogu ili na nekoj polici u biblioteci?

(Šta da se radi, kriza tema, pa da vidimo da li mogu neke nove da zažive, da se polako pretvori Književnost u LjiS:D)
Svako ko je proboravio na nekom fakultetu upoznao je i neke od autora udžbenika, stručnih knjiga, onako po difoltu što bi se reklo, bar na predavanjima, konsultacijama i vežbama, ako ne i na ispitima i kolokvijumima. Od onih koje sam ja upoznao najkuliji je bio profesor doktor Vlatko Vuković, njegov je onaj fazon ''ugojila ga k'o Zorica Kemiša'', osmislio je to kad je mene zezao zbog viška kilograma. :lol: Iz te neke branše stručnjaka i pedagoga koji su autori knjiga vrlo dobro poznajem i jednu od mojih bivših žena, kao i čitav niz najbližih prijatelja. Tu se odavno uvrstio i jedan od naših književnika i scenarista, i pedagoga takođe, poznavati njega od mladih dana je poseban ugođaj, zbog vrcanja šala, a i zanimljivo je posmatrati kako se čovek pogubi kad ga obuzme stvaralačka groznica. Zapravo poznajem i člana njegove porodice, i on je renomirani pisac, komšije smo.
 
Ја знам и некадашњу форумашицу са љиса која је данас успешан и награђиван писац.
Озбиљан писац, не Весна Дедић, Зораннах и Симонида Милојковић "писац".
ne kažeš da joj je prvenac uvršćen u lektiru za osnovnu školu ccc
 
Znam pokojnog Dobrilo Nenadica...Nisam ga znao bas nesto super,ali bilo je komunikacije. Ipak je on bio covek samotnjak,ponekad se desavalo da dodje Uzice u znak podrske Doma kulture,ne znam tacno naziv sela,ali se selo nalazi izmedju Uzica i Arilja.
Književni ugled je stekao svojim prvim romanom „Dorotej“, po kom je snimljen i film. Posle toga, objavio je i romane „Kiša“, „Vreva“, „Poplava“, „Despot i žrtva“, „Brajan“, „Sablja grofa Vronskog“, „Pobednici“, „Mrzovolja kneza Bizmarka“, „Hermelin“, „U senci crne smrti“…
Pored toga objavio je i dramu „Magla“, novelu „Ahilije“ i knjigu odabranih intervjua sa autorom „Razgovori“. Dva puta je dobijao nagradu Narodne biblioteke Srbije za najčitaniju knjigu („Dorotej“ i „Despot i žrtva“), nagradu Meša Selimović („Despot i Žrtva“), Račansku povelju za romane sa istorijskom temom, nagradu Svetozar Ćorović („Pobednici“), nagradu Bora Stanković („Mrzovolja kneza Bizmarka“), Biblios za ukupno stvaralaštvo, Povelju za životno delo Udruženja književnika Srbije…
 
Poslednja izmena:
Ја знам и некадашњу форумашицу са љиса која је данас успешан и награђиван писац.
Озбиљан писац, не Весна Дедић, Зораннах и Симонида Милојковић "писац".

Ijuu, šta fali Zorani, baš joj se knjiga slaže uz aksesoar:eek:
 
Ja sam objavila 2 knjige - 2012 i 2017 i vec neko vreme radim na doterivanju treće za predaju izdavcima. Moja najbolja drugarica je objavila knjigu pre par meseci. Njena majka je pesnikinja i objavila je 3 zbirke. Ako racunam i poznanike koje sam upoznala kod prvog izdavaca sa kojima sam jos uvek u kontaktu to je oko 10 ljudi... nije mnogo neobično videti u knjizari knjigu nekog koga poznajes. Meni je bilo cudno videti moju knjigu na netu i u knjizari...
 

Back
Top