Da li verujete????

E super, baš me interesuje. Samo da ne zaključaju temu bez datog odgovora. To se na tom podforumu i više nego prečesto dešava. :D

bug.gif
 
hanibal77:
koje objasnjenje ti je bilo potrebno a da ga nisi dobila na TOM forumu?
Evo npr. ovaj slučaj: neko je postavio temu o povezanosti holesterola i umora. Mene baš interesovao odgovor. Sledilo je standardno objašnjenje (bez imalo ljudskosti u tonu) : pretraživač bla bla...i naravno zaljučana tema. Osoba koja je temu postavila naravno više nije došla na forum. Ja se ubih tražeći u pretraživaču odgovor na ovo pitanje. I šta je zaljučak? Nit je devojka dobila odgovor, nit smo mi ostali saznali šta nas je interesovalo, nit je forum bogatiji za još jednog člana. I to nije jedini put da se tako nešto deslo. Ljudi na forum krstarice vrlo često dolaze samo zbog podforuma zdravlja a nalete na vrlo odbojan pristup, pa se na isti posle prvog postavljanog pitanja više nikad ni ne vrate.

bug.gif
 
pokusavam temu da vratim kuci...ali mi ne ide
nije shvacena valjda
ovo je trebalo da bude kucica za mastanja...


Ili mozda imam nesto u svojoj pojavi
mozda fleku na duksu, koja iritira svet....

samo da znas hani...nije lose za cirkulaciju i desperaciju, da se neka koplja i ukrste
jos ako to urade pametne zene koje nisu proste...nije lose uopste :)

ajd kad si tu...reci mi...
kada bi srce moglo da pamti...
da li bi neko kome se zalomi tvoje srce (ne daj boze) avanzovao ili bio na gubitku???
 
Evo,Nut da i ja pokušam da tebi odgovorim na :arrow:

"Zasto te isfrustrira razmisljanje, cega se to plasis...nezanja??? Draga devojcice, prevazilazenje straha od nepoznatog i radoznalost su upravo one prednosti kojima se kao vrsta mozemo podiciti! Zar ne mislis da je divno da nam je napredak tehnologije dao sva ova cuda tehnike da zauzdamo ovaj svet pred sobom i pljusnemo ga pred noge...Ja sam uzasno srecna sto zivim u vremenu kada mogu ovako nesto da ti napisem sa severa sveta i da znam da vec sledeceg casa ti negde juznije mozes da me "cujes" Da ne pricam o milion drugih sitnih stvari koje nas zivot cine jednostavnijim!
(seti se samo tockica na koferima.... izum za koji se vredi roditi :) )
pozdravljam te (zamisli kao da sam pruzila ruku preko cele planete i dodirnula te prijateljskom rukom po ramenu i rekla...cao Natasa)[/QUOTE]"


Suština moje frustracije je upravo u tvojoj prvoj rečenici :idea:
Tačno je to da je ljudska radoznalost i najviše doprinela većini najpametnijih izuma i da bez nje ne bismo imali sve ono što danas imamo i ,kako ti kažeš,život nam je mnogo olakšan raznim tehnologijama i čudima tehnike.Ali daleko smo mi još od toga da smo svet "pljusnuli pod noge"! Slažem se da je super što ja u deliću sekunde mogu videti reči koje si mi ti "rekla" iako si udaljena pola planete !
Ali frustracija počinje tek kada pomislim da ono što sada znamo nije ni delić od onoga što ne znamo i što možda nikada nećemo stići ni da saznamo.I što sa odgovorom na jedno pitanje, automatski se otvara još 5 novih! I što više ja učim i trudim se da saznam nove stvari ,to više uviđam koliko ,ustvari, ništa ne znam :(
Teško je to objasniti ali se nadam da si shvatila suštinu onoga što sam htela da kažem..

To je ukratko rečeno: "Znam da ništa ne znam"

Pozdrav Nut! :)
 
Naravno, shvatila sam Natasa....
Ti si jedna pametna mlada zena, koja bi mozda volela znati vise....
nauka je vrlo vredna ovih dana...svakodnevno pravi korak po korak...i napreduje na svim poljima...
i svakim korakom odgovori na neko pitanje...ali onda otvori jos desetine novih pitanja...u tome je cela caka!
Da smo ostale da suvim granjem cistimo nase pecine ti i ja verovatno bi nam jedino pitanje bilo "gde je nas lovac i da li ce doneti veceru!"
Ovako...pitanja se samo otvaraju...
ali nemoj da te to plasi...zagrizi nesto sto te zanima...i znanjem nakar i povrsnim, preveslaj svaki strah...videces da ce te samo jos vise razbuditi...
Obecavam ti dobar provod, samo ako imas vremena za to! Otvoris internet (zamisli samo na google scholar-u) ima oko 6 biliona naucnih radova, a to je jedna mala baza podataka...
i krenes da tragas!

a ako je bas frustrirajuce...seti se ovoga...
dame koje nisu znale ni da se potpisu, niti da je zemlja okrugla...imale su svoga viteza koji im je pevao serenadu
i bile su srecne!
samo je pitanje...gde je granica koja ce nas zadovoljiti :)

sta kazes za tockice na koferu :)
 
Hani, kasno sam videla tvoj post....

ja mislim da danasnji odgovor treba samo sabrati onom koji sledi sutra...
jer i dileme koje te ovih dana lome...stoje negde u dnu srca...
meni je to bas super...
neko se jednog jutra probudi sa mojim srcem i pomisli...ufff, nisam napisala reference za discusion part...a sutra ce me mentorka naterati da klecim na kukuruzu zbog toga.!

zato odoh da nesto radim! :)
 
E, da ..te puste granice koje nikako da prestanu da se pomeraju ! Taman pomisliš:To je to,uspela sam to da postignem i da naučim, kad ne lezi vraže... :?
A,točkići na koferima...ma, točkići uopšte su nešto najbolje što nam se desilo :)
 
POBEZE MI POST

dakle ne znam nastavak te pesme....ali ponekad stvarno pozelim da sam prava krava...da kao i ostale prave krave zvacem svoju travu i valjam se u cvecu
bez obaveze da branim cast svoje struke na zenskom kutku javnog foruma!

pecurkice....uzivaj u nedeljnoj veceri!
i ja cu! :)
 
obrisala sam postove jer tema treba da ide u pravcu gde je autorka spremna da nas povede na krilima mashte i nauke, kao shto je i ceo ovaj nash zivot objashnjen toliko puta ipak ostao dovoljno bajkovit da smo spremni na razne odgovore, na nove odgovore
bez trunke ironije sa zanimanjem cu pratiti ova zrna...objasnila sam da je samo radoznalost i zelja da se iskaze ta divna profesija na pravi nachin izazvala sva moja pitanja, ali poshto je aom_nut veterinarka znam da ce shvatiti

o, kako bi ja volela da sam krava, kao onaj Ferdinand na livadi kad posmatra cvece...
idemo u nove pobede...prijatna vechera ...sve najbolje :smile:
 

Back
Top