da li verujete u rezultate predsednickih i parlamentarnih izbora u Srbiji?

da li verujete da izbori nisu montirani i da se narod pita ko ce da sedi u skupstini?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
nishta nije nejasno
srbija je zadnja zemlja u evropi
zato shto takav retardirani majmun kao shto si ti
se dozivljava kao elita i nacionalno bogatstvo...

Nisam napisao da sam elita ili nac. bogatstvo.
Mora da si jedan narkoman ili gej, pa si se uvredio sto ovako polivamo tvoje lidere.
u svakom slucaju idi se leci. :lol:;-)
 
Kada ste prestali da verujete u Čedu?
- U momentu kad sam prepoznao da njegovo delo nije u skladu s onim što propoveda. Ne može - "Od nas zavisi", a samo od njega zavisi. Ne može - "Govorim istinu, volim Srbiju", a ne govori istinu. U LDP više nije bilo istine.

Na kraju je ispalo da ste otišli jer niste prošli kao potpredsednik stranke?
- To je bio test da bih proverio ono što već znam, da je LDP odustao od onih osnovnih principa. Tamo više nema ni liberalizma, ni demokratije.

Goran Petrović je kao razloge odlaska iz LDP naveo strahovladu i samovolju Jovanovića.
- Postojala je disharmonija u toj vertikali, a ja to nisam mogao da podnesem. Čovek je, jednostavno, centralizovao vlast, nije želeo demokratiju u stranci.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5078274&postcount=31

Ja sam vec iznela svoje misljenje o Lecicu-nepovoljno,i sta ja imam od toga sta je on rekao,ja imam svoje misljenje!
Bolje se osvrni na radikalsko cepanje stranke
 
Нити је Чеда Ђинђићев наследник, нити је Коштуница СМ-ов.

Ђинђић је био много бољи.

(Кад год Чеду упоређују с њим, ја се осетим готово - увређеном).

А и Коштуница.. Није цвећка. Имам много тога да му замерим.

Али поредити га са СМ- једним од најгорих злотовора и вероватно најгорим српским владаром у историји је, доиста... хајде да не кажем нешто теже, али свакако - врло непримерено.

Kostunica nije dozvolio Djindjicu da sprovede cistku na svim mestima-tj.Kostunica je onemogucio uklanjanje velikog dela Slobinog rezima,tj.ljudi
I ja sam postovala pre samo Zorana,a sad posto ga vise nema,trazim alternativu-po mom misljenju to je LDP
 
Kostunica nije dozvolio Djindjicu da sprovede cistku na svim mestima-tj.Kostunica je onemogucio uklanjanje velikog dela Slobinog rezima,tj.ljudi
Није то уопште тако једноставно. Не може се све фиксирати на једног човека.

Проблем је што је заправо наслеђен - стари систем.

Збачен само СМ, а стара структура и принципи остали.


I ja sam postovala pre samo Zorana,a sad posto ga vise nema,trazim alternativu-po mom misljenju to je LDP
Ја, на жалост, не видим НИКОГА као праву алтернативу. А ЛДП управо понајмање.

(Мислим, СРС, СПС, и слично ни не рачунам, њих сам увек знала, тако да ни не вреди трошити речи).

Али остали, за које смо некад мислили да су доиста нешто другачији, ДС, ДСС, пре свега, су углавном - прилично разочарање. А посебно ЛДП, ако рекох.

Упркос свим "тзв. "објективним тешкоћама", великим, доиста, које су свакако биле и јесу пред свима њима, мислим да нису на висини задатка.

НИКО није.

Изгледа да се сви они пре свега боре за - своје "фотеље".

Зато ја већ неколико година ни не излазим на изборе.

У ствари, мало тога доиста зависи од нас.
 
Није то уопште тако једноставно. Не може се све фиксирати на једног човека.

Проблем је што је заправо наслеђен - стари систем.

Збачен само СМ, а стара структура и принципи остали.



Ја, на жалост, не видим НИКОГА као праву алтернативу. А ЛДП управо понајмање.

(Мислим, СРС, СПС, и слично ни не рачунам, њих сам увек знала, тако да ни не вреди трошити речи).

Али остали, за које смо некад мислили да су доиста нешто другачији, ДС, ДСС, пре свега, су углавном - прилично разочарање. А посебно ЛДП, ако рекох.

Упркос свим "тзв. "објективним тешкоћама", великим, доиста, које су свакако биле и јесу пред свима њима, мислим да нису на висини задатка.

НИКО није.

Изгледа да се сви они пре свега боре за - своје "фотеље".

Зато ја већ неколико година ни не излазим на изборе.

У ствари, мало тога доиста зависи од нас.



to je poenta cele price!!!
 
Није то уопште тако једноставно. Не може се све фиксирати на једног човека.

Проблем је што је заправо наслеђен - стари систем.

Збачен само СМ, а стара структура и принципи остали.



Ја, на жалост, не видим НИКОГА као праву алтернативу. А ЛДП управо понајмање.

(Мислим, СРС, СПС, и слично ни не рачунам, њих сам увек знала, тако да ни не вреди трошити речи).

Али остали, за које смо некад мислили да су доиста нешто другачији, ДС, ДСС, пре свега, су углавном - прилично разочарање. А посебно ЛДП, ако рекох.

Упркос свим "тзв. "објективним тешкоћама", великим, доиста, које су свакако биле и јесу пред свима њима, мислим да нису на висини задатка.

НИКО није.

Изгледа да се сви они пре свега боре за - своје "фотеље".

Зато ја већ неколико година ни не излазим на изборе.

У ствари, мало тога доиста зависи од нас.

Sve se slazem,mada da Kostunica nije mnogo kocio mnogo vise bi Djindjic uspeo da odradi do 12.3.2003-mozda tog datuma onda i ne bi bilo!
Ako ne izlazis na izbore,nemas pravo da se zalis na vlast i stanje u drzavi,treba imati gradjansku svest
 
Sve se slazem,mada da Kostunica nije mnogo kocio mnogo vise bi Djindjic uspeo da odradi do 12.3.2003-mozda tog datuma onda i ne bi bilo!
Ako ne izlazis na izbore,nemas pravo da se zalis na vlast i stanje u drzavi,treba imati gradjansku svest

А опет и ја кажем - не можеш сводити на једног човека.. Ни на Коштуницу, али, ни на Ђинђића.
Он сам није могао све да изнесе на својим плећима. Није ни требало. Али, исувише је онај систем био и јесте још увек у све увучен.
Као што видимо много тога је било против њега.

Требало је имати, да упростим, читав "систем Ђинђића", да би се стварно нешто урадило.

А, и за грађанску свест...

Управо зато и кажем... Имам је ја, итекако и сада.

Али, дође и период, после дугогодишње, да не кажем вишедеценијске борбе, против режима, кад ти се, мало, и све - смучи.

И кад видиш да ствари уопште нису тако просте как је некад изгледало.

А и нећу да гласам, то је моје право, ако сматрам да немам за кога.

Поента и јесте у тих 45% људи, које ниједна странка више не може да "анимира".

Нису криви ти људи, већ те странке.

И у ствари ја сам, како и пре негде написах - за активни бојкот. Изиђи, али прецртај листић. Али, и то је, чини ми се, у овим нашим условима неизводљиво. Ту, доиста, не фали организација, фали, пре свега - свест. Појединца.

Баш како је у неким интервјуима говорио лик из твог аватара. (Парафразирам, али, то је то):

"Свако је могао, али немају људи свести".
 
Johnny je BOG!
Ja ionako nisam fan politicara!
Kako Johnny kaze:"Kako si glup,kako si ohol dragi moj......
Kako si ruzan u svojoj nezrelosti,bjesan,izvestacen,neshvacen!
Na tvome licu praznuje veliko nista,i da zivis tisucu
godina-neces uspeti-hej,daleko od istine,daleko si ti od istine........"

Tu bi moglo 90 odsto politicara po profesiji da se prepozna!

Ове две речи иду обрнуто - извјештачен, бјесан, несхваћен...
знам их скоро све и дан данас напамет!
 
Могућа је само једна варијанта куповине гласова, а то је да у близини бирачког места поставиш човека који ће бирачима давати заокружен листић, па кад изађу да предају свој празан листић, добију паре!
Али опет је немогуће да за 12 сати то нико не провали, а и полиција бар два пута тога дана обилази б. места!




Da, slažem se da je u ovim uslovima užasno teško lažirati izbore. Nisam nikada bila u komisiji, ali sam videla da ih ima mali milion i da su svi iz različitih stranaka, plus kojekakvi nezavisni posmatrači. Stvarno treba biti madjioničar.

A što se tiče LDP, ne čudi me da imaju ovaj broj birača. Ja sam očekivala da će ih biti i više. To su oni extremni glasači DS koji su razočarani nešto mekšom politikom DS, koji su odlučili da se priklone LDP i ostalima iz te koalicije.

Poznajem njih nekoliko, svi odreda su bili glasači DS-a.

Ne brine mene LDP toliko. Oni su dostigli svoj maksimum i ubuduće sigurno neće imati neki veći uticaj, osim što će i dalje izlaziti za govornicu u Skuptšini i primati plate ni za šta. Mada nisu jedini.

Mene mnogo više brinu radikali, koji imaju ovaj broj birača koji imaju, a nemaju apsolutno nikakav plan za budućnost, osim što obećavaju prekid diplomatskih odnosa sa svima, osim Rusije i nekolicije afričkih zemalja, a nije isključen ni rat.

To je jezivo, a sledi ih toliki broj ljudi.

Nikad neću razumeti ekstreme, kojoj god partiji pripadali.
 

Back
Top