Да ли су вам тражили мито за порођај?

Да ли су вам тражили мито у породилишту?

  • да

  • не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ма постоји само једна једина амниоцентеза.:)

Индикације:
-старост мајке изнад 35 година
- старост оца изнад 42 године
-хромозомопатије у породици (ту спада Даунов синдром)
-абнормалност хромозома код претходно рођеног детета или родитеља
-претходно рођено дете са тешким малформацијама
- откривене малформације ултразвуком
 
Ма постоји само једна једина амниоцентеза.:)

Индикације:
-старост мајке изнад 35 година
- старост оца изнад 42 године
-хромозомопатије у породици (ту спада Даунов синдром)
-абнормалност хромозома код претходно рођеног детета или родитеља
-претходно рођено дете са тешким малформацијама
- откривене малформације ултразвуком

Sofi,
Ništa od navedenog nije imala moja drugarica.
Ima 23 godine...
Jedino što se ona bojala, zato što je tada bila pod stresom i tripovala se da joj se muž drogira kokainom...:roll: pa to sve ispričala dr. a ovaj joj odmah aminocintezu...
 
E sad, ja ne znam koliko je veštine i koncentracije potrebno za amnio i šta tu može da se zaebe...ovoj kuminoj sestri koju sam pomenula je u Institutu radila sestra koja je sve vreme pričala mobilnim, držeći ga onako između uveta i ramena. Ebg, možda je ona moj Miško, pa može i bez ruku, ali se devojka oduzela od straha.

Позната ми је та савесност у обављању послова тог типа.:confused:

Ма ужас!
 
Sofi,
Ništa od navedenog nije imala moja drugarica.
Ima 23 godine...
Jedino što se ona bojala, zato što je tada bila pod stresom i tripovala se da joj se muž drogira kokainom...:roll: pa to sve ispričala dr. a ovaj joj odmah aminocintezu...
Вероватно се др уплашио због стреса у ком је била...стрес је чудо....мада ко зна, нисам била с њима па да знам...:(
 
Ма постоји само једна једина амниоцентеза.:)

Индикације:
-старост мајке изнад 35 година
- старост оца изнад 42 године
-хромозомопатије у породици (ту спада Даунов синдром)
-абнормалност хромозома код претходно рођеног детета или родитеља
-претходно рођено дете са тешким малформацијама
- откривене малформације ултразвуком

Ovde je indikacija bila rezultat onih dabl-tripl-ebemliga testova koji su dali veću mogućnost Dauna od referentne vrednosti za njene godine.
Ovo što si navela je sve bilo ok.
 
E meni sad nije jasno... šta košta 400 evra?
Ako je meda tu... zanima me...

Toliko košta u privatnoj ordinaciji. Objašnjeno je da pola ide laboratoriji, pola njima.
(Opet, navodno samo par laboratorija rade te analize)
Kod doktora u Palmotićevoj nije ni ušla, tako da ne znam koliko je ono trlj-trlj prstima u parama.
Sumnjam da je puno manje. Što bi bilo?
 
Ja platila- babici. Nije mi niko trazio, sama sam je pronasla i dogovorila se jedno dva meseca pred porodjaj. Za svaki slucaj da imam tamo ``nekog svog``. Ispalo je da sam bila dovoljno glupa da verujem da mi nece trebati niko moj jer sam imala savrsenu trudnocu. Trebalo je da imam i ``svog`` lekara obzirom na izazivanje i tok samog porodjaja jer sam naivno verovala da laka i lepa trudnoca garantuje i isti takav porodjaj.
Sreca da sam imala bar nju jer sam bila ``samo`` 7 sati na indukciji sa kontrakcijama koje ``razbijaju``- kako je komentarisao dezurni lekar. Zavrsila sam na carskom sa komplikacijama oko bebe.
Da sam imala svog lekara verujem da do toga svega ne bi doslo, ali to je sada u domenu sta bi bilo kad bi bilo.
 
Meni nisu, ali sam unapred platila sestru koja je vodila računa o meni i ispostavilo se da sam jaaaako dobro uradila.
Ali zato znam gomilu žena kojima su tražili njihovi lekari u toku trudnoće. Nisam čula da su nekome tražili u samom porodilištu.
A moju snajku je njena doktorka porađala 15 sati iako joj je pre porođaja rekla da će morati da ide na carski. Valjda je onda snajka trebala da kaže ok, koliko to košta. Pošto nije, ova ju je mučila, verovatno računajući da će snajka popustiti i pristati da plati i kada joj je smena prošla, došao drugi doktor i odmah je poslao na carski.
Ta ista doktorka koja radi u porodilištu, ima privatnu ordinaciju (nije prijavljena) i dva puta nedeljno je pregledala moju snajku :eek:, svaki put je ostavljala onako trudnu da čeka po nekoliko sati da stigne na red i dok radi pregled, telefonira i po pola sata je držala na ultrazvuku...
Da napišem kako se zove? Posle sam čula da ima reputaciju u Novom Sadu. Nije mi jasno kako joj i dalje dozvoljavaju da radi :sad2:
 
Ovde gde sam se ja porađala nema škole za trudnice. Pitam ja dr (radi i u bolnici) može li mi objasniti kako izgleda porođaj i kako da dišem, a on mi kaže da je najvažnije da ga slušam i imam poverenja u njega. Došao i taj dan, dođem u bolnicu, pošaljem mu poruku i kažem da me je pregledao dežurni dr i da mi je rekao da moj dr dolazi na smenu u 7, pripremili me za porođaj, on došao, pomazio me po glavi i otišao da radi carski:lol: Kasnije stigao, probušio mi vodenjak i više se nije vraćao... Za 5 dana u bonici ni jednom me nije obišao (obilazio je ovu na carskom). To me je baš povredilo. Mm me pitao dok sam bila u sali da li da dr časti sad ili kasnije, ja rekoh- kasnije, ko zna šta može poći po zlu. Kasnije mi žene iz sobe rekoše da se plaća pre... Ja i dalje ne verujem da je to bilo zbog para, ali svejedno sam bila užasno uvređena. Babice nisam poznavala, nisu bile loše ali nisu ni preterano obraćale pažnju. Hvala Bogu, beše neka babica iz BG koja mi je često vatom kvasila usne i bila je brižna. Nemam se na šta požaliti, ali zaista mislim da je bolje kad nekog poznaješ, ako si prvorotka, nekako je sve lakše. Moje drugarice koje su se porađale u USA, mogle su da zamole bilo koga da im prisustvuje porođaju, a mi koji porodicu gledamo preko stakla, često se osećamo uplašeno više zbog toga što smo u nepoznatoj situaciji, među nepoznatim ljudima.
 
Јуче ја случајно залутала на ''Политику''....:sad2:

....И....улетела у неку тему о овим актуелним причама о плаћању посебне услуге при порођају....

Па ми један форумаш предложи да отворим тему и анкету на Дому, да утврдимо колики проценат жена је условљаван ловом да би се породио...

Дакле: да ли вам је неко тражио мито у породилишту????

Evo ovako
Praksa je da se ranije nadju doktor i babica i s njima za neke pare dogovori porodjaj i babinje do ne otpadne pupcana vrpca
To je ono "javna tajna", kao nije prisutno, ali svi tako rade, a kad ih neko pita, niko nista, jer niko i nije bio pozvan od strane nekoga iz porodilista za to, vec se to cuje od komsija, prijatelja i tako, koji su ranije imali taj slucaj, pa se na vreme "obavi posao"
To se dogovara mnogo pre odlaska u porodiliste
I sve se odvija van porodilista logicno
O procentima ne bih
Da je prisutno jeste i to veoma
Sta ciniti? Ne znam
Ako je to jedini nacin da koliko-toliko rade svoj posao casno i dostojanstveno onda sta da kazem osim ne znam
 
Прво, вероватно чују од неког за др-а да је добар.
Друго, вероватно и да би имале неку сигурност ако нешто не дај Боже крене наопако.

Порађала си се.
Е сад, ја не знам како да ти опишем ноћне смене у породилишту, осим овако: сви доктори кибну на спавање, а жене остану са бабицама.
Кад је порођај физиолошки, све је уреду и бабице су у том случају закон.
Али ако било шта крене ''низбрдо''....не може бабица да донесе одлуку о царском резу или о вакууму, или примени форцепса...а доктори дремкају.:confused:

Мени лично се такво стање јако не допада.
У Америци др порађа сваку жену.
Предочава јој све ризике, а она бира какав порођај жели.

Код нас се нажалост жене виде са др-ом или специјализантом тек кад се порођај заврши па ако је рађена епизиотомија, онда ће јел'те то нека од те две категорије зажити.

Ето, зато се жене плаше и посежу за давањем новца и саме од себе.

Колико сам чула, исправите ме ако грешим - у већини западних земаља порођај обавља такође бабица!

Знам да је углавном тако и код нас, нарочито ноћу...али мене је оба пута породила моја докторка. Порађала сам се увече оба пута, и оба пута је она лично порађала СВЕ породиље те ноћи (први пут нас је било 6, други пут 4)!
И до јутра је долазила неколико пута да нас обиђе, и ујутру је опет дошла све да нас прегледа, помази бебе, поздрави се...

Ја сам јој на редовну контролу полсе 6 недеља однела флашу пића и кафу.... Друге жене (које нису биле њени пацијенти) нису ништа... Али она је УВЕК И ПРЕМА СВАКОМЕ љубазна и професионална... Зато и одлазим код ње већ 20 година!

ЗБОГ ТАКВИХ људи није фер СВЕ људе из медицинске бранше називати нељудима! А таких има, само не обраћамо пажњу на њих....
 
Јуче ја случајно залутала на ''Политику''....:sad2:

....И....улетела у неку тему о овим актуелним причама о плаћању посебне услуге при порођају....

Па ми један форумаш предложи да отворим тему и анкету на Дому, да утврдимо колики проценат жена је условљаван ловом да би се породио...

Дакле: да ли вам је неко тражио мито у породилишту????

Оба пута трудноћу ми је водила дивна докторка и оба пута сам се порађала баш кад она није била ту!
Први царски рез је урађен фантастично, опоравак памтим као врло пријатно искуство у згради кој је стара перко 100 година, где људи раде у нељудским условима.

Други царски су ми радили усред ноћи, оба лекара тек изашли из операционе, преморени од тешке и дуге операције.
Анестетичари ми певали успаванку, шалили се, доктори били изузетно љубазни, посао одрадили фантастично.

Моја докторка ме обилазила иако је била на годишњем. Њој сам после оба порођаја однела симболичан поклон.

Ником нисам дала мито, не знам ни како се то ради.
Причало се много о томе како нико није љубазан ако нешто не даш.

Мој муж чак ни кафу није успео да донесе сестрама и докторима јер је због грипа био забрањен улазак у болнички круг.
Гледала сам жене које су туткале нешто сестрама, али ја нисам, а имала сам бар толико добар третман као и оне, ако не и бољи. :)
 
Колико сам чула, исправите ме ако грешим - у већини западних земаља порођај обавља такође бабица!

Знам да је углавном тако и код нас, нарочито ноћу...али мене је оба пута породила моја докторка. Порађала сам се увече оба пута, и оба пута је она лично порађала СВЕ породиље те ноћи (први пут нас је било 6, други пут 4)!
И до јутра је долазила неколико пута да нас обиђе, и ујутру је опет дошла све да нас прегледа, помази бебе, поздрави се...

Ја сам јој на редовну контролу полсе 6 недеља однела флашу пића и кафу.... Друге жене (које нису биле њени пацијенти) нису ништа... Али она је УВЕК И ПРЕМА СВАКОМЕ љубазна и професионална... Зато и одлазим код ње већ 20 година!

ЗБОГ ТАКВИХ људи није фер СВЕ људе из медицинске бранше називати нељудима! А таких има, само не обраћамо пажњу на њих....
Не, у свим западним земљама сестре ( бабице) имају јако малу одговорност, посебно што је тамо , већ дуго времена, епидурална анестезија нешто што се примењује код сваког ( бесплатна је), па је поред жене и акушер и анестезиолог- моја сестра се два пута порађала у Немачкој и другарица се порађала у Њујорку прошлог лета- код њих доктори доминирају. Бабиће код њих имају улогу помоћног особља, типа да наквасе усне породиљи, да је храбре, да додају др-у шта треба...

Слажем се , има супер коректних људи...али нажалост, неки општи утисак је да су у мањини.
Ето, ја сам ти препричала своје утиске, а плус сам им колегиница.
Нема ту места субјективности, и ја сам женско и на те ствари сам веома осетљива.
Веома умеју бити нељубазни, сестре поготово...стварно сам се нагледала разних гадости.:confused:
 
Mislila sam da cu samo na anketu odgovoriti, i mislila sam da neću više učestvovati na ovakvim temama,ali šta mi bi - da preletim sve, pa opet moram...
Trudnoću mi je vodila doktorica u državnoj ambulanti. Imala sam preglede jednom mesečno, ona je bila vrlo ljubazna i po mom laičkom mišljenju sasvim dovoljno savesna.
oko mesec dana pred porođajmi je napisala uput, rekla mi kada da dolazim na ctg, a ako se nešto desi ranije da urednno odem u to porodilište, tada, prvi put.
jedino sam one ekspertne ultrazvukove plaćala privatno, jer nije bilo termina tada kad je meni trebalo, ali NE VERUJEM da je bilo ko lično od svih tih doktora kriv za nedovoljno aparata i obučenog osoblja.
Tako je i bilo, počele mi kontrakcije, muž i ja seli u kola, u ponoć! došli u porodilište, sa spakovanom torbom. lepo me primili, stavili na te aparate, izmerili mi pritisak, malo porazgovarali, rekli mi pozdravi se sa mužem, sutra će verovatno postati tata.
Smestili me u sobu sa još nekim porodiljama, ne znam šta da kažem... nisam spavala, jer nisam mogla, ali nisam ni očekivala nešto posebno... Šta sad...
buđenje u 5, merenje pritiska, pregled, ultrazvuk... odveli me do porođajne sale, opet sve po redu, znate svi da ne pričam ružne stavri, ono što prati svaki porođaj, bilo plaćen, ili privatan, ili u njivi, otprilike...
Ok, potrajalo je to ceo dan, bolelo je božesačuvaj, većinu vremena sam bila sama, ali ne vidim ni da mi je neko mogao bilo kako da pomogne...
kad sam bila dovoljno otvorena, čakmanje, pa su me kao ručno širili još dva prsta, otišla peške na 'tvrdi' sto, tako ga zovu valjda... dr mi rekao, svaka čast, sad možeš i da vičeš. brojali mi babica i on, na tri jaaakooo guraj, taklo iz dva puta...
onda mi pokazali pišu - muško je, onda krvarenje neko, dr se malo uplašio, ali smirili me, ušio me...
Možda sam previše napisala bez razloga, ali htela sam da kažem - bolelo je, nije bilo lako ni najmanje, ali zaista ne mislim da je neko mogao da mi pomogne a nije hteo je rnije bio plaćen.
Jedino što smo 'platili' je bilo dok su nas premeštali u sobu, pozvala sam muža da nas vidi u liftu. Iskreno, nemam pojma koliko je on dr-u i toj sestri dao para, znam da nije mnogo, a znam da nisu ni tražili
Posle, uredno svako jutro vizita za mene i bebu, sestre su bile u blizini da pomognu ako zatreba, ali iskreno, mi smo se brzo snašli i sa sisanjem, i sa presvlačenjem, čak i sa kupanjem u onom velikom lavabou.
sestra mi je trebala samo za pupak, i to su naravno odradili.
ni prva ni poslednja koja se porodila i koju je porođaj (zamisli :lol:) boleo.
 
Oba puta me je poradjao isti lekar, sada nacelnik porodilista. Prvog puta je njegovo znanje i brzo reagovanje spasilo mojoj cerki zivot, a drugog puta moj zivot. Nije trazio novac, ali ja sam platila / castila oba puta + pice. Kako to izgleda? Pa lepo, muz ga je sacekao da izadje iz sok sobe gde me je smestio, popricao sa njim, i dao mu koverat, pice sam odnela na kontroli. Obilazio me je stalno, uvek bio ljubazan, na kontroli veoma nezan i pazljiv, i naravno ono "imate i moj broj mobilnog, ukoliko vam bilo sta bilo kad zatreba". Mislim da nijedan lekar nece reci otvoreno koliko treba dati, ali svi znamo kolike su tarife. Nakon toga sam zbog cerkinog problematicnog zdravlja stalno visila po lekarima, i cascavala, recimo radiologa, svaki put, urologa 2 puta... i niko nije odbio. Svi kazu "jao hvala, niste trebali..." a vec je onu kovertu stavio u dzep. Zasto placam? Pa zato sto se tako osecam sigurnije, zato sto znam puno slucajeva gde ljudi nisu imali da plate pa su posledice bile fatalne. Zato sto sve te lekare sa kojima se cesto susrecem mogu slobodno da pozovem na mobilni, zakazem kad meni odgovara, bez uputa, bez cekanja (iako svi rade u drzavnoj bolnici). Ne pljujem po lekarima, ima ih raznih, ovi sa kojima sam se ja sretala su svi bili odlicni, vrhunski strucnjaci. Nikad nisam posumnjala u njihovu strucnost. Ali sam zato imala mnogo loseg iskustva sa medicinskim sestrama koje se ponasaju kao da su lekari. Najgore su bile u porodilistu, bahate, arogantne, bezobrazne, glavna sestra u boksu je pusila na dva metra od inkubatora, prosipale su moje mleko pred mojim ocima i dohranjivale bebu formulom, nisu htele da mi pokazu kako da dojim, nisu imale vremena, vikale su, obracale se sa "ej, ona, ova, razmazene....". Jednog dana sam dala cistacici kafu i sok i od tog dana smo cimerke i ja imale sve, ciste spavacice svakog dana, cistu posteljinu, rucak u sobi, kafu kad god pozelimo, uvek lepa i topla rec. Placacu i dalje, sve dok mogu i imam, i mislim da smo i mi pacijenti krivi sto nam je zdravstvo korumpirano, nekako po navici gde god da krenemo mi 100g kafe u torbu, da se pocaste. Retko ko ce odbiti.
 
Jao bre Mackice kao da neko prica o tome da se mito daje da ne bi bolelo?!
Neko je vec napisao, kada ti porodjaj ide ok onda ti oni i ne znace mnogo i cak zanemaris i eventualnu neljubaznost. Problem je ako dodje do bilo kakvih komplikacija a nemas nikog da ti se nadje i brine o tebi temeljno kako bi i trebalo i da ne platis.
Nego te cuskaju ko vruc kesten od jednog do drugog i molis se da se sve zavrsi ok, e tada je straaasno vazno da neko strucan brine o tebi i tvojoj bebi i vasim zivotima. Sto bi moralo da se podrazumeva. I moj je utisak, a i licno iskustvo da u vecini slucajeva nije tako.
 
Pa zato sto se tako osecam sigurnije, zato sto znam puno slucajeva gde ljudi nisu imali da plate pa su posledice bile fatalne.

Не поричем да има лекара и који ТРАЖЕ мито...али мислим да је ОВО суштина, и да нам нису лекари криви, него ми сами!
Могу ја да разумем да се људи ''осећају сигурније'' ако плате, али то није гаранција да ће све бити у реду и да неће бити фаталних последица!
Када се мој брат разболео, моја тетка је плаћала девизно у оно време када је свака марка била велика ко кућа... Надала се да ће га, ако плати, лекари извући....али то, једноставно, није било могуће!
Она је у ствари плаћала своју наду!

Мислим да велики број људи иде овом логиком.

Али, ако одлучимо да платимо - јер осећамо да тако треба, јер се тако осећамо сигурније - онда није у реду да после идемо и кукамо и пљујемо по лекарима. Давање мита је, колико знам, такође кривично дело! И ми онда нисмо ништа моралнији и поштенији од оних који узимају.
 
Oba puta sam "častila" ...niko ništa nije tražio,ali sam se osećala obavezanom da to uradim...
Naime,prvi put me porađao načelnik bolnice,osećala sam se sigurnije,ipak strašan je osećaj kada nemaš nikoga,ne žalim para,glupost...ali,niko nije mogao da mi pomogne da se izbegnu komplikacije...
Drugi put,opet komplikacije,ali ovaj put sam sigurna da bih ostala bez deteta,da sam čekala da se neko pobrine za mene,onako ,bez podmazivanja...ne znam šta bi bilo...ali,činjenica je da mnogo znači i lepa reč,ništa više...ako treba ,platiću za to.
Ne vidim ništa ružno u tome...i oni su ljudi,koliko rade,i koji posao...svaka para je malo...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Али, ако одлучимо да платимо - јер осећамо да тако треба, јер се тако осећамо сигурније - онда није у реду да после идемо и кукамо и пљујемо по лекарима. Давање мита је, колико знам, такође кривично дело! И ми онда нисмо ништа моралнији и поштенији од оних који узимају.
Mogu samo da kazem blago tebi sto su tvoja iskustva takva da podkrepljuju ovakvo misljenje.
 
19 Nov 2008. 10:40 | Izvor: Repubika

Okončan postupak za smrt Almere Fetić i njene bebe

Pošalji vijest | Verzija za štampanje


Istražni sudija Višeg suda u Podgorici Mušika Dujović okončao je istražni postupak za smrt porodilje Almere Fetić i njenog novorođenčeta 31. januara prošle godine, nakon čega je predmet proslijeđen Tužilaštvu.

Podsjetimo, za smrt Fetićke i njene bebe Tužilaštvo je zatražilo pokretanje istrage protiv trojice ljekara Kliničkog centra Crne Gore.

Istraga je pokrenuta protiv ginekologa Gorana Lazarevića, kojem se zahtjevom za sprovođenje istrage stavlja na teret da je počinio krivično djelo ''nesavjesno pružanje ljekarske pomoći''.

Osim Lazarevića, takav zahtjev podnijet je protiv nekadašnjeg direktora Hirurške klinike Dragana Kastratovića i hirurga Ranka Mirovića, koji se sumnjiče da su počinili ''teško djelo protiv zdravlja ljudi''.

Iz Vrhovnog tužilaštva Republici je juče saopšteno da još nije odlučivano o podizanju optužnice.

"Predmet se nalazi u Tužilaštvu. Postoji zakonski rok u kojem će biti donijeta odluka o podizanju optužnice", objašenjeno je iz Tužilaštva.


Almera Fetić, rođena Kuč i njena beba preminule su u razmaku od desetak sati u Kliničkom centru Crne Gore. Fetićeva je bila u osmom mjesecu trudnoće kada je smještena u Klinički centar, a već narednog dana ljekari su utvrdili da je plod uginuo zbog čega je hitno urađen carski rez. No, samo nekoliko sati nakon intervencije, Almera je preminula.

Pokretanje istrage protiv trojice ljekara, ljetos je najavilo Više državno tužilaštvo, koje je izrazilo sumnju da su ljekari napravili propuste jer nijesu spriječili krvarenje, koje je trajalo 13 sati nakon operacije, niti su primijenili dodatne dijagnostičke metode.

Odluka Tužilaštva da zatraži pokretanje krivičnog postupka, godinu i po nakon tragedije, obrazložena je nalazom i mišljenjem Sudsko-medicinskog odbora Medicinskog fakulteta u Beogradu.

"Prema nalazu i mišljenju Sudsko-medicinskog odbora Medicinskog fakulteta u Beogradu, Almera Fetić umrla je usljed krvarenja iz rascjepa krvnog suda u lijevom zatrbušnom prostoru, koje u toku hirurške intervencije nije identifikovano. Rezultati vještačenja nedvosmisleno upućuju na zaključak da je do smrti došlo zbog ovog propusta i neprimjenjivanja dodatne dijagnostičke metode radi utvrđivanja izvora krvarenja, koje je nakon hirurške intervencije trajalo 13 sati. Smrtni ishod mogao se spriječiti da ovi propusti nijesu učinjeni", saopšteno je iz Tužilaštva nakon podnijetih zahtjeva za sporovođenje istrage protiv Lazarevića, Kastratovića i Mirovića.

Pozivajući se na nalaz beogradskog instituta, iz Tužilaštva su tada dodali da je uzrok smrti bebe Fetić nedostatak kiseonika.

Prema nalazu i mišljenju Odbora, i u ovom slučaju izostale su dijagnostičke procedure ginekologa, koje bi, da su sprovedene, omogućile da se blagovremeno uoči ugroženost ploda.
 
niko mi nije nista trazio.
Eh što sam razmažena... ;):roll:

Nego, mene zanima, ima li u Novom Sadu neko privatno porodilište?
koliko si se ti puta poradjala?
nema u novom sadu, vise nema ni u beogradu. papic je radio privatne porodjaje, ali je od toga odustao.
Stvar je u tome da je porođaj veliki događaj za sve nas i da je subjektivni osećaj taj koji preovladava . Mislim da su hormoni krivi za sve ... ja za sebe ne mogu da kažem da sam bila skroz svoja u momentima kad sam bila u bolnici.Meni je npr hrana bila grozna , a žena pored mene je samo coktala i vikala kako je divna čorbica. Druga žena je opet imala intervenciju pre koje nije smela da jede , ali je krišom smazala burek i zamalo umrla na operaciji.Posle je njen muž išao po bolnici i vikao kako će nekog da odrobija , a ona je ćutala kao zalivena i nije mu rekla šta je uradila.I od toga je posle ispao "slučaj".
Ne kažem da nema primera lošeg postupanja , ali mislim da su neke priče preterane.
napokon neko realan. razmislite malo i o ovom!!!
To nije mogucnost, vec redovno stanje. U svim beogradskim porodilitima. Ili ti o ovome znas bolje?
to nije redovno stanje, izvini.
Мој стриц је доктор мед. наука, тачније радиологије...запалило му се слепо црево...чекао је хирурга из Јагодине 5 дана да га оперише, није смео да се пусти у руке ником са абдоминалне хирургије у Бг-у.:confused:

Да, данас су доктори свуда бољи него у Бг-у.
Наравно, нису сви лоши, али концентрација лоших је катастрофална.
ovo je jako ruzna i nepotrebna generalizacija. doktori su svuda bolji nego u bg-u? jako, jako ruzno.
Možda će zvučati glupo... ali upravo zbog tih stvari smatram da je dobro imati pored sebe muškarca, koji će joj uputiti pogled:"Ako nešto zayebeš-ubiću te!!!"
kako slatko. :) ovakav pogled ce ti biti garancija za sve.
 

Back
Top