Da li su Turci ikada osvojili Crnu Goru?

Зар нису Османлије дале назив Кара Даг, па отуда Црна Гора? Данашња Црна Гора нема пуно везе са историјском Црном Гору, а многи од модерних Црногораца који су на политичкој сцени Србије и нису етнолошки Црногорци.
 
Зар нису Османлије дале назив Кара Даг, па отуда Црна Гора? Данашња Црна Гора нема пуно везе са историјском Црном Гору, а многи од модерних Црногораца који су на политичкој сцени Србије и нису етнолошки Црногорци.

Duke znaš ti da se Crna Gora zvala tako i prije Turaka. Turci su nazi Crna Gora preveli na turski jezik kao Karadag (sa istim značenjem) isto kao što su Venecijanci na venecijanski latinski preveli kao Montenegro ili Grci na grčki kao Mavrounija lili Rusi na ruski kao Černagorija ili Česi na češki kao Černa Hora ili kao njemci na njemački kao Švarceberg ili...Bilo kom jeziku na svijetu je vrlo trško ako ne i nemoguće postojanje trosuglacničke grupe. Zato je i za strance Srbija uvijek Serbija. Crna Gora ima duboki etnički, istorijski i kulturni kontinuitet ne samo sa "starom" Crnom Gorom nego i sa Zetom i Dukljom i ovđe ću stanut :)
Moderni Crnogorci na političkoj sceni u Srbiji jesu etnički Crnogorci ali su politički Srbi:?
 
Crnogorci - geografska odrednica, tokom zadnjih par vekova (a narocito u eri komunizma) prerasta u etnicku grupu, a za 50godina, i mi cemo ih priznati kao naciju. Naravno, srpsko poreklo neporecivo.
Inace, tu Crnu Goru pokoravali su i Vizantijci (iako je to tada bila obast sa slovenskim zivljem), pa onda Srbi (iz Raske), pa onda Turci vise puta, pa Austrougari, pa Nemci.... eh kakva nepobedivost. Nema toga kod djetica....
 
Crnogorci - geografska odrednica, tokom zadnjih par vekova (a narocito u eri komunizma) prerasta u etnicku grupu, a za 50godina, i mi cemo ih priznati kao naciju. Naravno, srpsko poreklo neporecivo.
Inace, tu Crnu Goru pokoravali su i Vizantijci (iako je to tada bila obast sa slovenskim zivljem), pa onda Srbi (iz Raske), pa onda Turci vise puta, pa Austrougari, pa Nemci.... eh kakva nepobedivost. Nema toga kod djetica....

Како су то Црногорци српског порекла? По чему то судиш?
 
Ja se neslazem da su Crnogorci Srbi, to su dva naroda koja mozda imaju neko zajednicko poreklo odavnina ali nikako nisu isti narod, nikako ne mogu da zamislim da su se moji preci plemenski delili, mozda u vreme starih slovena, ali ne u savremenoj istoriji pa i dan danas. Nek im je lepa Crna Gora ali sto dalje od Srbije.
 
Зар нису Османлије дале назив Кара Даг, па отуда Црна Гора? Данашња Црна Гора нема пуно везе са историјском Црном Гору, а многи од модерних Црногораца који су на политичкој сцени Србије и нису етнолошки Црногорци.

Апсолутно нетачно. Ово се од тебе нисам надао :) Поздрав
 
Ja se neslazem da su Crnogorci Srbi, to su dva naroda koja mozda imaju neko zajednicko poreklo odavnina ali nikako nisu isti narod, nikako ne mogu da zamislim da su se moji preci plemenski delili, mozda u vreme starih slovena, ali ne u savremenoj istoriji pa i dan danas. Nek im je lepa Crna Gora ali sto dalje od Srbije.

за то што не можеш да замислиш крива је чињеница да вероватно ниси ишао у забавиште.
Чињеница је да су Срби народ а Црногорци његово језро и архетип. Настављач српске традиције после распада царства је Зета, тј. Црна Гора
 
Чињеница је да су Срби народ а Црногорци његово језро и архетип. Настављач српске традиције после распада царства је Зета, тј. Црна Гора

Неозбиљно, без икаквих доказа тврдња.

командир је вјероватно од ђеда Црногорца који се борио и крварио да поврати црногорско национално име и Државу, ђед му је ван сваке сумнње био 100% Црногорац, да би командир сад постао Србин. Какав тужан обрт. Из најслободарскије нације на Балкану, прелазак у једну која је огромни диоо своје историје одробовала.

Турци практично никада нијесу владали Црном Гором из најједноставнијег разлога на свијету, а то је тај да су Црногорци све вријеме своје историје носили оружје.

Сулуда је помисао да су Турци дозвољаљавали осталој раји у османској империји да носе оружје. Сулуда је помисао да су Срби, Бугари, Грци ... смјели да носе оружје.

Црногорци су једно вријеме првих 200 година плаћали минимални порез, али плаћао га је и Дубровник, па нема историчара на овом свијету који сматра да Дубровник није био слободна Држава - Република.

Митови су једно, историја је нешто сасвим друго.
 
Које "чињенице", покажи неку?

Само једну? Ево нпр. ова. 1855. године у Законику црногорског и брдског књаза Данила I. Петровића-Његопа стоји, у параграфу 92.:

Иако у овој земљи нема никакве друге народности до једине српске и никакве друге вјере до једине православне источне, то опет сваки иноплеменик и иновјерац може слободно живјети и ону слободу и ону нашу домаћу правицу уживати као и сваки Црногорац и Брђанин што ужива.

Све ту лијепо стоји

dancode.jpg


а у члану 88. стоји: "Доста је да се по нашем србском обичају слави крсно име као успомена прађедовског крштења".
 
Mapa Evrope iz 1660. godine:

http://www.tacitus.nu

Ko zna istoriju, a prevashodno geografiju, i bači pogled na Balkan – vidjeće da je Turska pregazila sve zemlje – i Grčku, i Bugarsku, i Srbiju, i Bosnu, i Rumuniju, i Mađarsku, i da je došla sve do Beča. Ali vidjeće i to da u tom ogromnom „turskom moru” egzistiraju dvije slobodne slovenske države – Crna Gora i Dubrovnik.

Ovu mapu nijesam ja nacrtao, pa da bude da lažem...
 
Никаква Турска није прегазила Балкан, не лупетајте више глупости! Ово се односи на све.

ILLUMINAT
Грчка и Румунија као државе нису тада постојале или ти мислиш на данашње државе?
 

Back
Top