Da li su oci ogledalo duše..

Pade mi na pamet Orson Welles u filmu Rebecca..pogled koji ledi..i samo je prema njoj otvorio dusu..kako da ga mi posmatramo kao dobru ili..
B73353~Orson-Welles-Posters.jpg
 
Da da, ali ne zaboravi da je cak i ta gestikulacija, stanje duha...duha koji se ponajpre ocitava u ocima.
Uostalom, to da su "oci ogledalo duse"...nismo pronasli u politikinom zabavniku, pa da sa tim mozemo da se slozimo ili ne ....
Uzmi npr slikare...( ne mislim na Modiljanija i njegove " zenice" )...zaista, ukoliko ne pogodis oci , onom koga slikas...to vise nije on, to vise nije ta "dusa"...ma koliko da si sve ostalo odradio do perfekcije...( ovde ne govorim samo o obliku ) ...Onaj ko je probao, znace o cemu govorim.
Delujem smesno objasnjavajuci ovo, na ovakav nacin, jer pomislice " pa sta, naravno da mora da pogodi oci da bi licilo..blabla "...ali ponavljam, ne mislim na njihov oblik.

itd, itd, itd...blablablaaaa...:mrgreen:

Да, знам о чему говориш. Али то не важи само за очи, већ за било који други део лица. Осим ако не намераваш да нацрташ карикатуру, па онда утрефиш очи а са осталим деловима лица се играш до миле воље.
Очи је најтеже нацртати баш због ефекта огледала... и то прилично немирног огледала... а ко се поиграо тиме да се у њима огледа душа... хм... ко ће га знати...:roll:
 
Да, знам о чему говориш. Али то не важи само за очи, већ за било који други део лица. Осим ако не намераваш да нацрташ карикатуру, па онда утрефиш очи а са осталим деловима лица се играш до миле воље.
Очи је најтеже нацртати баш због ефекта огледала... и то прилично немирног огледала... а ко се поиграо тиме да се у њима огледа душа... хм... ко ће га знати...:roll:
Da to vazi i za ostalo, naravno...ali veruj mi, secam se koliko smo na klasi ostavljali vremena...zbog "problema" ociju...naravno...tu su bile problematicne i "ruke"...ali to je vec nesto drugo...stvar tehnicke prirode...8)
 
hm,moguce...a mozda je trcao i pao i udario se...ili je neki opasan momak pa se potukao i to...dobro,u svakom slucaju mozemo da zakljucimo da je zivahan...
e, da, možda je i opasan, tako je i dilan imao ožiljak od saobraćajke koja se pala tačno na brendin rođendan pa je vodio da daju krv zajedno pošto on svake godine daje krv a ta dan.
kako je to moguće ako su tad imali po 16-17 godina, samo aaron speling zna..
@tema
a jel da da nema ništa ružnije nego kad oči kao da nemaju dubinu, kad izgledaju kao staklo nekako? meni se čini da moje npr izgledaju tako u onim danima kad se osećam ultra-tupavo.
 
Nase oci redovno prenose poruke drugima i otkrivaju citav niz osecanja koja su u nama.Od ljubavi do mrznje.Od tuge do veselja.Kolicina emocja koje se razmene putem pogleda je nemerljiv..Nekada su reci suvise..dovoljan je samo pogled..da su nase oci ogladalo nasih dusa moze se tumaciti tako sto oci projektuju nasa osecanja a kako smo mi ustvari satkani od osecanja..mozemo reci i da su ogledalo nase duse.Ocima mozemo svesno da saopstimo sta osecamo i mislimo..pri susretu sa nekim najcesce su oci te koje primetimo prvo..

Zacesljaj pramen straha sa lica
skloni te umorne zavidne oci
da ne vidim ocaj
da ne vidim nista sto necu da znam
EKV

U pravu si za napisano..ono sto me je privuklo je ....



Osvrni se mirno na godine prosle
U nizu sto sapucu:
"Bledo je"
"Bledo je"
Sasvim je isprano secanje moje
Ne zelim da znam

Zacesljaj pramen straha sa lica
Skloni te umorne zavidne oci
Da ne vidim ocaj
Da ne vidim nista sto necu da znam

Ostavi trag

U dobrim si rukama
Niko te nece
Niko te nece ponovo zvati
Iz dalekog grada u nezgodno vreme
Da cuje ti glas

I klize ti reci niz prozore gole
U praznome stanu zidovi broje
Zidovi znaju cuvati tajne
I sakriti laz


Na kraju smo puta potpuno cisti
I putpuno sami
I beskrajno tupi
Jer strasno je hladna krv koja tece
I ostavlja trag

:heart::heart::heart::heart: mnogo ih volim
 
Mislim da se u očima dosta toga vidi. Možda baš i nečija duša.
Ima i onih očiju u koje nerado gledamo ili čiji pogled ne možemo dugo da izdržimo.
U svakom slučaju, verujem da se kroz pogled projektuje naša ličnost i energija, jednim dobrim delom

Evo i mojih očiju kao prilog temi

10_oci.jpg
 
Mislim da se u očima dosta toga vidi. Možda baš i nečija duša.
Ima i onih očiju u koje nerado gledamo ili čiji pogled ne možemo dugo da izdržimo.
U svakom slučaju, verujem da se kroz pogled projektuje naša ličnost i energija, jednim dobrim delom

Evo i mojih očiju kao prilog temi

10_oci.jpg

Ево ја могу да гледам у твоје очи, и да гледам, и да гледам... и ништа... баш супер...:D

Шта то значи? :roll:
 
Mislite li da se iz ociju moze saznati puno o osobi koja vas interesuje..

A.Modigliani cesto nije slikao zenice na portretima i kada ga je njegova velika ljubav Žan koja mu je bila najcesce model u pocetku pitala,zasto joj ne slika zenice..On je odgovorio: Oci su ogledalo duse..kada budem upoznao tvoju duso naslikacu ti zenice..

http://www.lsp.ups-tlse.fr/Fp/Baudoin/modigliani.jpg

Slazem se...
 

Back
Top