Da li su oci ogledalo duše..

e ovde necete puno videti ;)...ali ako je tacno ovo sto Kucka kaze....ja sam ondaK beznadezan slucaj ;):mrgreen:
 

Prilozi

  • 0199oko.JPG
    0199oko.JPG
    8,1 KB · Pregleda: 155
@ georgejune blesavo :) Oci definitivno jesu ogledalo duse, bar to verovanje je prihvaceno u narodu. Mnogo toga otkriva dusu. Nesvesno, podsvesno. Oci su prvo sto primetimo kod osobe. Osecanja se mogu sakriti ali pokreti ociju odaju. Npr. ako razgovarate sa osobom koja ne sme da vas pogleda u oci, moze biti da je ili stidljiva ili nesigurna ili nesto krije. Takodje kad vas neko laze, mozete prema naglim pokretima ociju levo desno da zakljucite o cemu je rec. Kad je covek uplasen pogled mu luta opet levo desno. To su ekspresije tzv. kojima se psihologija sluzi. Mada ima ljudi koji imaju prelepe oci al ne i dusu pa...kontradiktorno je. Verujemo u ono u sta zelimo da verujemo, dok se ne uverimo u suprotno. Moje oci mozete da vidite na slici na profilu. Mada su zelene a ne plave:)
Ma super si ti..ali..to je obican razgovor..dusa..to je jaka rec..ja to nisam uspeo videti godinama kod nekog...taj se promenio...kapiras..druga osoba..sa istim lepim okama...
Ne mogu suditi ako krije pogled..zaljubljeni recimo..ja nisam mogao-zeleo pogledati osobama u oci zato sto su mi nesto lose uradii..zajebali za novac..ako me lazu..i sl...
 
Nisam nesto nastrojen pozitivno prema citanju iz ociju, ali... Pogled moze toliko da prevari. Ja sam upoznao jednu zensku koja je mogla da te gleda kao da te miluje a da ti zabode noz u sred srca. Ne bih rekao da ima nesto preterano pametno u odgonetanju pogleda, Samo glupi ljudi ne umeju da sakriju svoja osecanja.
 
Nisam nesto nastrojen pozitivno prema citanju iz ociju, ali... Pogled moze toliko da prevari. Ja sam upoznao jednu zensku koja je mogla da te gleda kao da te miluje a da ti zabode noz u sred srca. Ne bih rekao da ima nesto preterano pametno u odgonetanju pogleda, Samo glupi ljudi ne umeju da sakriju svoja osecanja.

E vidis to nema sa tim veze, jer ovde ne govorimo o osecanjima, vec stanju duha, koji nije uslovljen trenutnim osecanjem...vec ...hm..konstantnim i tada se vec pretvara u " stanje". Prosto,to se ne da kontrolisati ....isto kao i energija kojom neko pleni, ili naprotiv razara...jednostavno, osecas je.
E sad naravno, nisu svi ljudi u stanju osetiti tu vibru, nisu svi podjednako na nju osetljivi....isto tako nisu svi u stanju osetiti "dusu" izvesne persone, posmatrajuci njegove oci.
Neko je gore rekao da ima jako lepih ociju...i da je to "kontradiktorno"....a ja ipak mislim da to ni sa tim nema nikakve veze....bile oci lepe ili ne....jer na kraju krajeva lepota je relativan pojam. Ono sto je lepo meni, mozda nije nekom drugom.
 
E vidis to nema sa tim veze, jer ovde ne govorimo o osecanjima, vec stanju duha, koji nije uslovljen trenutnim osecanjem...vec ...hm..konstantnim i tada se vec pretvara u " stanje". Prosto,to se ne da kontrolisati ....isto kao i energija kojom neko pleni, ili naprotiv razara...jednostavno, osecas je.
E sad naravno, nisu svi ljudi u stanju osetiti tu vibru, nisu svi podjednako na nju osetljivi....isto tako nisu svi u stanju osetiti "dusu" izvesne persone, posmatrajuci njegove oci.
Neko je gore rekao da ima jako lepih ociju...i da je to "kontradiktorno"....a ja ipak mislim da to ni sa tim nema nikakve veze....bile oci lepe ili ne....jer na kraju krajeva lepota je relativan pojam. Ono sto je lepo meni, mozda nije nekom drugom.

ja stvarno ne mislim da su oci bukvalno ogledalo duse, vise mislim da u sklopu gestikulacije lica pogled moze da kaze mnogo i u tom smislu neki ljudi dobro citaju druge. neke oci skroz drugacije izgledaju u zavisnosti od izraza lica...
 
ja stvarno ne mislim da su oci bukvalno ogledalo duse, vise mislim da u sklopu gestikulacije lica pogled moze da kaze mnogo i u tom smislu neki ljudi dobro citaju druge. neke oci skroz drugacije izgledaju u zavisnosti od izraza lica...

Da da, ali ne zaboravi da je cak i ta gestikulacija, stanje duha...duha koji se ponajpre ocitava u ocima.
Uostalom, to da su "oci ogledalo duse"...nismo pronasli u politikinom zabavniku, pa da sa tim mozemo da se slozimo ili ne ....
Uzmi npr slikare...( ne mislim na Modiljanija i njegove " zenice" )...zaista, ukoliko ne pogodis oci , onom koga slikas...to vise nije on, to vise nije ta "dusa"...ma koliko da si sve ostalo odradio do perfekcije...( ovde ne govorim samo o obliku ) ...Onaj ko je probao, znace o cemu govorim.
Delujem smesno objasnjavajuci ovo, na ovakav nacin, jer pomislice " pa sta, naravno da mora da pogodi oci da bi licilo..blabla "...ali ponavljam, ne mislim na njihov oblik.

itd, itd, itd...blablablaaaa...:mrgreen:
 
Nase oci redovno prenose poruke drugima i otkrivaju citav niz osecanja koja su u nama.Od ljubavi do mrznje.Od tuge do veselja.Kolicina emocja koje se razmene putem pogleda je nemerljiv..Nekada su reci suvise..dovoljan je samo pogled..da su nase oci ogladalo nasih dusa moze se tumaciti tako sto oci projektuju nasa osecanja a kako smo mi ustvari satkani od osecanja..mozemo reci i da su ogledalo nase duse.Ocima mozemo svesno da saopstimo sta osecamo i mislimo..pri susretu sa nekim najcesce su oci te koje primetimo prvo..

Zacesljaj pramen straha sa lica
skloni te umorne zavidne oci
da ne vidim ocaj
da ne vidim nista sto necu da znam
EKV
 
oke-1.jpg

a kad ce da krenu ta citanja duse iz ociju, mislim ovi sto znaju:D, mogli bi posle i iz dlana sudbinu da citaju kad zavrse sa dusama iz ociju. ja ovo ozbiljno, evo idem da pripremim dlan. koji treba levi ili desni?

Мени не изгледаш уплашено. Изгледаш ми као да покушаваш некога да уплашиш, онако из све снаге. :D

Нигде душе... ал нема везе, ја то и тако не умем да читам...:roll:

А за дланиће...

Обавезно припреми и леви и десни. Јено је прошлост а друго будућност... ал који беше који, не могу да се сетим...:rolleyes:
 

Back
Top