Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ma dobro sada, stetniji je alkohol od trave, to govorim iz svog iskustva, dugo sam bio i u jednom i u drugom...a ima ih i kojima je obrnuto...sve zavisi na sta se baziramo...
Priča o tome kako je marihuana jedna sasvim bezopsana supstanca je potpuna glupost.

Pojedinci ovde pokušavaju da proguraju tu tvrdnju poredeći njenu štetnost sa ovim ili onim što je apsurdno i potpuno amatersko tumačenje njene štetnosti.

THC ubija pamćenje, ono kratkoročno što čoveka potpuno onemogućava u kognitivnim procesima.

Klinci koji duvaju najčešće ostanu doživotno zaglupljeni jer u preiodu kada su trebali da apsorbuju najviše znanja zloupotrebom marihuane stvorili su vakum u svojoj glavi.

Dugogodišnje konzumiranje vodi u idiotizaciju.

Sada, sto je ona nelegalna to je dugacka prica, i spada pod politiku...Uglavnom, kod nas su ocijenili da im vise koristi sto je nelegalna i to je to...

Ja sam načelno za dekriminalizaciju ali ne i za legalizaciju narkotika. Dekriminalizacijom bi se izvršio udar na narkodilerske klanove koji uživaju privilegovan položaj. Ti ljudi se bogate, otvaraju hotele, kupuju preduzeća, rade razna čudesa isključivo na ekskluzivitetu rasturanja narkotika i svakako im treba izbiti tu paru iz ruku.

Ali LEGALIZOVATI narkotike u trenutnim okolnostima u Srbiji je bezumlje.
 
Ljudska glupost je neograničena. Zanimljivo je da je jedan od moderatora zauzeo svoju stranu na temi, tako što briše postove sa jedne strane a toleriše ovog gore bahatog i neinformisanog gospodina kao i slične njemu. Anonimni moderatoru baš si kralj kraljeva, da izvineš.

Kanabis je lekovita biljka i na više načina korisna biljka.
Svima koje interesuje ova tema, preporučujem da ne vjerujete ni meni ni ovima koji tvrde suprotno jer neko od nas očigledno laže. A kako biste saznali ko ovde govori istinu, najbolje je da sami prosurfate internetom na temu kanabisa, ili pročitate stručne knjige na ovu temu. Jednostavno ukucajte marihuana na pretraživač. I meni ne treba ništa više. Zdravi bili.
 
U Sloveniji i Rusiji skoro legalna???
t09037.gif
Zapravo dekriminalizovana, nije kažnjivo zakonom posjedovanje i korištenje.
Eto i ti kao covek koji se zalaze za legalizaciju mariuhane kazes da ne treba sve probati ;)
Tačno. Ne treba probati pouzdano mnogo više štetne nego korisne supstance niti one koje ostavljaju trajne posledice. Zato nemojmo stavljati marihuanu u grupu sa heroinom.
 
Ljudska glupost je neograničena.

Ne kaže se neograničena nego neuništiva ali i terminološke zabune su neretko posledica hašišarenja. Muka sa nalaženjem porave reči....

Kanabis je lekovita biljka i na više načina korisna biljka.

Industrijski kanabis je nekada bio korisna biljka ali je potisnut pojavom sintetičkog vlakna.

Međutim ono što danas balavurdija puši je genetski modifikovan kanabis - skank, a njegove posledice po zdravlje konzumenta nikada nisu do kraja ispitane. Zna se samo da emituje četristodvadesetjednu štetnu supstancu dok sagoreva ali će vas Čelik ubeđivati kako duvan emituje duplo više pa je samim tim prihvatljiv.
 
Iz ovog posta se samo može zaključiti da s ti glup. Aj to nego si još i neotesan i vrlo bezobrazan.
I neinformisan i pod uticajem generalizacije i predrasuda.


Objektivno: ti to ustvari opisujes sebe (Mislim: samo procitaj sta si napisao i posmatraj kako se odnosis prema meni. - I to totalno bezrazlozno - ako samo malo razmotris objektivno.)

Ja sam rekao 'problem je u tome sto su korisnici marihuane OBICNO istovremeno glupavi ko q' - dakle *OBICNO* - to ne znaci da su *SVI* takvi, nego naprosto: veliki deo (sam analiziraj takvu okolinu - sta da ti ja izvlacim zakljucke).

Dakle - uopste mi nije jasno zasto si sebe prepoznao u tim mojm recima...

Ne kazem ja da nema ekstremno umnih medju korisnicima, ali takvi su *zestokoj* u manjini - vecina je samo anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla i hoce samo da se provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu.

...U svakom slucaju, nekako, padanje na koriscenje takvih sredstava samo po sebi podrazumeva povodljivost (video od nekog pa kopira ponasanje) i nedostatak individualizma (imati neko svoje JA kojem nisu potrebni nikakvi hemijski aditivi da se ispolji i funkcionise)... a i brige za sebe na kraju krajeva.

Ono sto su, objektivno gledano, neuro-elektricni efekti hemijskog rastvaranja mozdanih celija interpretiera se kao nekakvo dUhOvNo isKuStvo e'... U' vidi e - uau ko'e bo'e, uaaaauuuu - a ono k'o da je sipao sebi razredjivac direkt u lobanju. ...Duhovno iskustvo 'ej - k'o da ima onih koji veruju u zivot posle smrti i ostale gluposti - nema duse - dusa je mozak - kad se rastvori kao i ostatak tela gotovo je sa osobom/"dusom". Objektivnost je jedno a verovanje je drugo - i sami kazu 'verovanje' - znaci nema veze da li je istina - 'verujes' u nesto sto ti se svidja, sto je lepo, bez obzira sto si totalno svestan da je nemogucno. Dakle - koliko je onda vredan um i vredi li ga onda dzarati kojecime? (kao kad bi prosuo sok na maticnu plocu racunara da gledas - u' vidi haha kako zanimljivo - al' onda mozes u kantu da je bacis)
 
Poslednja izmena:
Objektivno: ti to ustvari opisujes sebe (Mislim: samo procitaj sta si napisao i posmatraj kako se odnosis prema meni. - I to totalno bezrazlozno - ako samo malo razmotris objektivno.)

Ja sam rekao 'problem je u tome sto su korisnici marihuane OBICNO istovremeno glupavi ko q' - dakle *OBICNO* - to ne znaci da su *SVI* takvi, nego naprosto: veliki deo (sam analiziraj takvu okolinu - sta da ti ja izvlacim zakljucke).

Dakle - uopste mi nije jasno zasto si sebe prepoznao u tim mojm recima...

Ne kazem ja da nema ekstremno umnih medju korisnicima, ali takvi su *zestokoj* u manjini - vecina je samo anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla i hoce samo da se provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu.

...U svakom slucaju, nekako, padanje na koriscenje takvih sredstava samo po sebi podrazumeva povodljivost (video od nekog pa kopira ponasanje) i nedostatak individualizma (imati neko svoje JA kojem nisu potrebni nikakvi hemijski aditivi da se ispolji i funkcionise)... a i brige za sebe na kraju krajeva.

Ono sto su, objektivno gledano, neuro-elektricni efekti hemijskog rastvaranja mozdanih celija interpretiera se kao nekakvo dUhOvNo isKuStvo e'... U' vidi e - uau ko'e bo'e, uaaaauuuu - a ono k'o da je sipao sebi razredjivac direkt u lobanju. ...Duhovno iskustvo 'ej - k'o da ima onih koji veruju u zivot posle smrti i ostale gluposti - nema duse - dusa je mozak - kad se rastvori kao i ostatak tela gotovo je sa osobom/"dusom". Objektivnost je jedno a verovanje je drugo - i sami kazu 'verovanje' - znaci nema veze da li je istina - 'verujes' u nesto sto ti se svidja, sto je lepo, bez obzira sto si totalno svestan da je nemogucno. Dakle - koliko je onda vredan um i vredi li ga onda dzarati kojecime? (kao kad bi prosuo sok na maticnu plocu racunara da gledas - u' vidi haha kako zanimljivo - al' onda mozes u kantu da je bacis)


vidi, znam da odgovaraš nekom drugom i nisam 'tela- al mnogo si se bre lepo napenalio...

bold1- pa ti upravo opisa "većinsku većinu" u svemu, politiki, religiji, ideologiji... životu uopšte- mis'im, šta si hteo da kažeš? Što ne zapljuneš onda i one što idu u crkvu, na utakmice...

bold2- s' ti neki skojevac?

bold3- aj' života ti- objasni ovo, šta znaš o tome?

bold4- ovo ne moraš ni da objašnjavaš...

- i tako...:zpozdrav2:
 
Poslednja izmena:
Gospodin Albert Ajnštajn se ne bi složio sa oviom izjavom.

Ti si svakako mislio na Ajnštajnovu izjavu:

Samo su dve stvari beskrajne. Svemir i ljudska glupost...Mada za svemir i nisam nešto siguran...

Međutim kako nisi umeo da ga doslovno citiraš skratio si njegovu izjavu ovakvo nešto...

glupost je neograničena

...što mnogo više podseća na naslov pesme Glupost je neuništiva sastava KUD Idioti nego na Ajnštajnovu izjavu.

No to je cijena života u izmaglici, nepreciznost, nedorečenost, poluznanja, poluiskustva....

U svakom slučaju savetujem svima:

Čak i da jednog dana pod nekim okolnostima ovi virtuelni legalizatori narkotika uspeju u svojoj bezumnoj nameri i kad u lokalnom dućanu uz po litre jogurta i jednog leba možete uredno da pazarite i paklo već smotanog skunk-a - preskočite tu zabavu.

Ne valja to ničemu.
 
legalizovati??treba visestruko dici kazne zbog posedovanja i stavljanje u promet.

Poštujem to što je ti ne želiš koristiti, to je tvoje legitimno pravo. Postojimo mi koji mislimo da je marihuana korisna biljka, te da ćemo živjeti kvalitetnije uz nju, nadam se da i ti poštuješ naš izbor da je koristimo. Jednostavno pristupamo više duhovno, umetnički ili boemski životu. Memento mori! z:)

Ako ne poštuješ, zašto? Zašto želiš da se mešaš u naš život? Ako poštuješ moje pravo da vodim svoj život kako želim, zašto mi pokušavaš to zabraniti zakonom? Ljudi koji koriste marihuanu su opušteni, mirne prirode i manje agresivni nego inače, zašto ti oni smetaju?
 
Ti si svakako mislio na Ajnštajnovu izjavu:
Naravno, to je skraćena verzija njegove izjave. Ako ti je lakše, nije nikakav citat već konstatacija. Ljudska glupost je neograničena.

...što mnogo više podseća na naslov pesme Glupost je neuništiva sastava KUD Idioti nego na Ajnštajnovu izjavu.
Možda tebe. Uz dužno poštovanje ka navedenom bendu.

Ne valja to ničemu.
Stvar ukusa. Stvar pogleda na život, ne želim te osudjivati ali probaj se i ti suzdržati i manje osudjivati druge. Živi kako želiš i pusti ostale da žive kako žele.
 
Objektivno: ti to ustvari opisujes sebe (Mislim: samo procitaj sta si napisao i posmatraj kako se odnosis prema meni. - I to totalno bezrazlozno - ako samo malo razmotris objektivno.)

Ja sam rekao 'problem je u tome sto su korisnici marihuane OBICNO istovremeno glupavi ko q' - dakle *OBICNO* - to ne znaci da su *SVI* takvi, nego naprosto: veliki deo (sam analiziraj takvu okolinu - sta da ti ja izvlacim zakljucke).

Dakle - uopste mi nije jasno zasto si sebe prepoznao u tim mojm recima...

Ne kazem ja da nema ekstremno umnih medju korisnicima, ali takvi su *zestokoj* u manjini - vecina je samo anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla i hoce samo da se provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu.

...U svakom slucaju, nekako, padanje na koriscenje takvih sredstava samo po sebi podrazumeva povodljivost (video od nekog pa kopira ponasanje) i nedostatak individualizma (imati neko svoje JA kojem nisu potrebni nikakvi hemijski aditivi da se ispolji i funkcionise)... a i brige za sebe na kraju krajeva.

Ono sto su, objektivno gledano, neuro-elektricni efekti hemijskog rastvaranja mozdanih celija interpretiera se kao nekakvo dUhOvNo isKuStvo e'... U' vidi e - uau ko'e bo'e, uaaaauuuu - a ono k'o da je sipao sebi razredjivac direkt u lobanju. ...Duhovno iskustvo 'ej - k'o da ima onih koji veruju u zivot posle smrti i ostale gluposti - nema duse - dusa je mozak - kad se rastvori kao i ostatak tela gotovo je sa osobom/"dusom". Objektivnost je jedno a verovanje je drugo - i sami kazu 'verovanje' - znaci nema veze da li je istina - 'verujes' u nesto sto ti se svidja, sto je lepo, bez obzira sto si totalno svestan da je nemogucno. Dakle - koliko je onda vredan um i vredi li ga onda dzarati kojecime? (kao kad bi prosuo sok na maticnu plocu racunara da gledas - u' vidi haha kako zanimljivo - al' onda mozes u kantu da je bacis)

Lepo sam ti reko a to nema nikakve veze sa našim stavovima o kanabisu.
A te fore "nisi reko svi nego obično" ostavi za neke tinejdžerske filozofije.
I šta se buniš da sam se nekako loše poneo prema tebi, poneo sam se kao ti prema nekoliko miliona ljudi kad si im nalepio glupoću.
 
Stvar ukusa. Stvar pogleda na život, ne želim te osudjivati ali probaj se i ti suzdržati i manje osudjivati druge. Živi kako želiš i pusti ostale da žive kako žele.

Opet lupaš.

Kao prvo nikoga nisam osuđivao sem što sam ti skrenuo pažnju koliko si gluposti napisao u svojoj Wiki tiradi o korisnosti marihuane.

I tu se uopšte ne radi ni o ukusu niti o pogledu na život već o DRUŠTVENOJ ODGOVORNOSTI a to je kategorija koje ti očito nisi uopšte svestan.

Priučenost i poluznanja su opake bolesti.
 
Poslednja izmena:
Mladi naraštaji srpske ali i regionalnih srednjih klasa su uskraćeni za nekoliko bitnih stvari poput kvalitetnog OBRAZOVANJA, POZITIVNIH UZORA I DRUŠTVENE SVESTI.

Odrastavši u nekoj vrsti civilizacijskog diskontinuiteta a bez pravog obrazovanja u postratno potpuno kriminalizovanom okuženju mnogi su razvili ozbiljne lične patologije u rasponu od kriminoidolatrije do narkoidolatrije što je ozbiljan problem ovih prostora.

Takva interesovanja nakalemljena na nedovršen umno-emotivni sustav čine celinu koja anticipira još veću propast od današnje i to u bliskoj budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Ih... uzori... deindividualizuju ti uzori i svi se zasnivaju na halo efektu, zdravije je da se svaka osoba razvija po nekoj svojoj optimalnoj metodologiji pa ako ista uključuje uzore - so be it, inače ne volem to.
Ali pogledaj sad to ovako npr:
Šta ako je nekom uzor Bob Marli. Neki klinja voli muziku npr, voli ljude, voli žene, miroljubiv i sl. Oš da kažeš da je dotočni negativan uzor jer puši kanabis?
A u isto vreme imaš brdo poremećenih javnih ličnosti koje se (navodno) ne drogiraju ni sa čim pa su i dalje uzor mnogim klincima.
Poenta: sve je to relativno. Tako je i stav o gandži relativan tj subjektivna stvar. Ako neko to ne voli to je ok. S tim što marihuana "nije lav" kao heroin i to je fakat.
Ma kakv herdža i za alkohol je mala maca, i za pljuge. I ne mora ni da se legalizuje ali je ekstremna glupost goniti ljude krivično za gram trave. E to treba da se ukine.
 
Potpuno si se pogubio.


...Ali hteo sam nešto drugo da kažem.

Mladi naraštaji srpske ali i regionalnih srednjih klasa su uskraćeni za nekoliko bitnih stvari poput OBRAZOVANJA, POZITIVNIH UZORA I DRUŠTVENE SVESTI.

Odrastavši u nekoj vrsti civilizacijskog diskontinuiteta a bez pravog obrazovanja u postratno potpuno kriminalizovanom okuženju mnogi su razvili ozbiljne lične patologije u rasponu od kriminoidolatrije do narkoidolatrije što je ozbiljan problem ovih prostora.

Takva interesovanja nakalemljena na nedovršen umno-emotivni sustav čine celinu koja anticipira još veću propast od današnje u to u bliskoj budućnosti.

4fvgdaq_th.gif
 
Poslednja izmena:
Ih... uzori... deindividualizuju ti uzori i svi se zasnivaju na halo efektu, zdravije je da se svaka osoba razvija po nekoj svojoj optimalnoj metodologiji pa ako ista uključuje uzore - so be it, inače ne volem to.
Možeš ti da voleš šta oćeš ali vaspitavanje i obrazovanje čitavog čovečanstva se bazira na uzoru.

Naročito u detinjstvu koje je, kao što se zna, ključno u mnogo čemu za formiranje ličnosti princip ugledanja na okolinu je od ogromnog značaja.

Ta priča o individualizmu je precenjena jer većina individualaca nema ni hiljaditi deo svesti, znanja, veština i kreativnosti da bi zaista bila ono što proklamuje da jeste.

Ali pogledaj sad to ovako npr:
Šta ako je nekom uzor Bob Marli. Neki klinja voli muziku npr, voli ljude, voli žene, miroljubiv i sl. Oš da kažeš da je dotočni negativan uzor jer puši kanabis?

Limar svakako nije pozitivan uzor samo zato što je pušio kanabis.

On je poput Čarilja Parkera, Hendriksa ili Kolridža talentovan umetnik koji je prerano skončao samo zato što nije umeo da stane. Jednostavno porok je kontrolisao njega a ne obrnuto.

Narkomanija je bolest a bolest ne može da uveća niti umanji značaj nečijeg opusa. Ono što pak deo idiotizovane mladeži ne zna ili ne ume da shvati jeste da su njihovom uspehu prethodile godine fanatičnog rada, učenja, vežbanja, odricanja a ne besomučno drogiranje.

Rad i talenat je te ljude uzneo a narkotici su ih poslali u večna lovišta.

To je važno znati.


A u isto vreme imaš brdo poremećenih javnih ličnosti koje se (navodno) ne drogiraju ni sa čim pa su i dalje uzor mnogim klincima.
Ja verujem da se ogroman broj javnih ličnosti bar u Srbiji ozbiljno drogira, i to najčešće farmakonarkoticima u kombinaciji sa alkoholom jer količina bezumlja i gluposti koje oni emituju ne može biti posledica samo gluposti i primitivizma već tu ima i hemikalija, garant.


Tako je i stav o gandži relativan tj subjektivna stvar. Ako neko to ne voli to je ok. S tim što marihuana "nije lav" kao heroin i to je fakat.
Ma kakv herdža i za alkohol je mala maca, i za pljuge. I ne mora ni da se legalizuje ali je ekstremna glupost goniti ljude krivično za gram trave. E to treba da se ukine.

Ko što rekoh legalizacija i dekriminalizacija su vrlo različite stvari.
 
Poslednja izmena:
vidi, znam da odgovaraš nekom drugom i nisam 'tela- al mnogo si se bre lepo napenalio...

bold1- pa ti upravo opisa "većinsku većinu" u svemu, politiki, religiji, ideologiji... životu uopšte- mis'im, šta si hteo da kažeš? Što ne zapljuneš onda i one što idu u crkvu, na utakmice...

bold2- s' ti neki skojevac?

bold3- aj' života ti- objasni ovo, šta znaš o tome?

bold4- ovo ne moraš ni da objašnjavaš...

- i tako...:zpozdrav2:


Znaci (ako si dobro naznacila) ti na moje: "vecina je samo anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla i hoce samo da se provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu."

odgovaras sa: "pa ti upravo opisa "većinsku većinu" u svemu, politiKi, religiji, ideologiji... životu uopšte- mis'im, šta si hteo da kažeš? Što ne zapljuneš onda i one što idu u crkvu, na utakmice..."

Znaci TVOJA je tvrdnja: da je vecinska vecina osoba u politici, religiji, ideologiji (potencijalno i oni sto idu u crkvu, na utakmice...) i u zivotu uopste anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla nego da koriste marihuanu da se samo provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu? (uzgred: onda nije ni cudno stanje u zemlji i koji tripovi se zapravo desavaju van svake pameti)

Znaci tvoja tvrdnja je da najveca vecina populacije u Srbiji redovno konzumira marihuanu? - To je apsurd.
Jedini podatak koji nalazim na internetu je: 3,6% - da je probalo uopste. Ima li neko svezije podatke a da su NEPRISTRASNI?

-------------------------------------------------------------------
Onda:
Na moje "koriscenje takvih sredstava samo po sebi podrazumeva povodljivost (video od nekog pa kopira ponasanje) i nedostatak individualizma (imati neko svoje JA kojem nisu potrebni nikakvi hemijski aditivi da se ispolji i funkcionise)... a i brige za sebe na kraju krajeva."

odgovaras sa: "s' ti neki skojevac?"

Znaci: tvoja je tvrdnja da neko ko nije povodljiv (tj. ne kopira vidjeno ponasanje kao sto to rade neke nize vrste primata) i poseduje individualizam, svoje JA kojeg ne moze neko da ubedi u kojekakve gluposti i ima brigu za sebe, svoj zivot i svoje zdravlje - taj je automatski nekakav, ne znam ti ja, SKOJ-evac ili ne znam ti ja sta??? - SKOJ... SKOJ??? - Iz kojeg si ti veka e'... Kakve veze razumno racionalno razmisljanje ima sa time?

-------------------------------------------------------------------
Onda - treca stvar koju si rekla - samo sam slikovito objasio sta se desava sa mozdanim tkivom pri upotrebi narkotika - kao kad sipas razredjivac na stiropor - rastvara se - nestaje. Evo ti poredjenje normalnog mozga sa mozgom zavisnika marihuane http://70.32.73.82/blog/tag/addiction/ (pun rupa - fale mu delovi - k'o svajcarski sir bokte ;D ) (koliko god da su precizni ti skeneri)

-------------------------------------------------------------------
I cetvrta stvar (u vezi nepostojanja duse i potpunog unistenja uma/osobe prilikom smrti) - cinjenica je cinjenica. Imas nesto protiv? - Idi onda majci prirodi pa se raspravljaj s njom a ne samnom - to su cinjenice prirode a ne moje. To sta smo mi ljudi sve izmislili da bi nam bilo lepse i lakse u zivotu u ovom surovom svetu nikako ne menja cinjenice prirode.

Sta sad - znaci: "Lose mi je u zivotu. - Hm, sta cu sad? - ;D AAA ZNAM! - Radicu nesto cime ce mi biti jos losije u zivotu!" - jako resenje 'ej... kako pametno 'e...
 
Poslednja izmena:
Znaci TVOJA je tvrdnja: da je vecinska vecina osoba u politici, religiji, ideologiji (potencijalno i oni sto idu u crkvu, na utakmice...) i u zivotu uopste anonimna impulsivna gomila za'ebanata koja ne vidi pametnija posla nego da koriste marihuanu da se samo provode i zvrndaju bezglavo samo da im je u glavi lepo ne resavajuci nikakva pitanja u svom zivotu - odlazuci sve u nedogled - uvlace sebe u vecu bedu? (uzgred: onda nije ni cudno stanje u zemlji i koji tripovi se zapravo desavaju van svake pameti)

Znaci tvoja tvrdnja je da najveca vecina populacije u Srbiji redovno konzumira marihuanu? - To je apsurd.
Jedini podatak koji nalazim na internetu je: 3,6% - da je probalo uopste. Ima li neko svezije podatke a da su NEPRISTRASNI?

I od starta zayeb, ti si opisao "vetjinu" ko gomilu s' navedenim pridevima koj' više pričaju o tvom odnosu prema njoj iz perspektive "ljubi me majka, što sam lep i pametan"- ja sam samo dodala da takvim potcenjivačko-kurčevitim stavom mož' i neke druge grupacije da karakterišeš - (doduše niko ne garantuje da to i ne radiš)... A onda si jako jeftino krenuo da spinuješ... očekivaTo.


Onda:
Na moje "koriscenje takvih sredstava samo po sebi podrazumeva povodljivost (video od nekog pa kopira ponasanje) i nedostatak individualizma (imati neko svoje JA kojem nisu potrebni nikakvi hemijski aditivi da se ispolji i funkcionise)... a i brige za sebe na kraju krajeva."

odgovaras sa: "s' ti neki skojevac?"

Znaci: tvoja je tvrdnja da neko ko nije povodljiv (tj. ne kopira vidjeno ponasanje kao sto to rade neke nize vrste primata) i poseduje individualizam, svoje JA kojeg ne moze neko da ubedi u kojekakve gluposti i ima brigu za sebe, svoj zivot i svoje zdravlje - taj je automatski nekakav, ne znam ti ja, SKOJ-evac ili ne znam ti ja sta??? - SKOJ... SKOJ??? - Iz kojeg si ti veka e'... Kakve veze razumno racionalno razmisljanje ima sa time?

Nadobudan, neargumentovan - ali u svakoj prilici spreman da brani "svetla načela", čak i kad ne zna od koga ili čega- definicija skojevca... Žao mi zbog tebe što si okasnio.

Onda - treca stvar koju si rekla - samo sam slikovito objasio sta se desava sa mozdanim tkivom pri upotrebi narkotika - kao kad sipas razredjivac na stiropor - rastvara se - nestaje. Evo ti poredjenje normalnog mozga sa mozgom zavisnika marihuane http://70.32.73.82/blog/tag/addiction/ (pun rupa - fale mu delovi - k'o svajcarski sir bokte ;D ) (koliko god da su precizni ti skeneri)


I cetvrta stvar (u vezi nepostojanja duse i potpunog unistenja uma/osobe prilikom smrti) - cinjenica je cinjenica. Imas nesto protiv? - Idi onda majci prirodi pa se raspravljaj s njom a ne samnom - to su cinjenice prirode a ne moje. To sta smo mi ljudi sve izmislili da bi nam bilo lepse i lakse u zivotu u ovom surovom svetu nikako ne menja cinjenice prirode.

Sta sad - znaci: "Lose mi je u zivotu. - Hm, sta cu sad? - ;D AAA ZNAM! - Radicu nesto cime ce mi biti jos losije u zivotu!" - jako resenje 'ej... kako pametno 'e...
 
Poslednja izmena:

Back
Top