Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Lepo sam ti reko a to nema nikakve veze sa našim stavovima o kanabisu.
A te fore "nisi reko svi nego obično" ostavi za neke tinejdžerske filozofije.
I šta se buniš da sam se nekako loše poneo prema tebi, poneo sam se kao ti prema nekoliko miliona ljudi kad si im nalepio glupoću.

Oni sami odredjuju da li ce biti glupavi ili nece da budu glupavi, a ne ja! To je njihov izbor, ne moj.

Ako si ti deo one manjine korisnika marihuane koji su inteligentni ne znam zasto bi reagovao odbrambeno/napadno a moj prvobitni komentar.

Novac od svih droga ide u ruke kriminalcima koji ga dalje koriste za kriminalne aktivnosti zbog kojih vecinom neduzni stradaju. NE DATI NOVAC KRIMINALCIMA!

Ja mogu da se opkladima da vise ne bi bilo tolikih zvrndavaca koji su "skroz entuzijaticni oko toga kako su droge kul" i uvlacili u drustvu druge tom EPP REKLAMOM (a ne iskrenim gvorenjem) da kupuju od njih ili nekoga - govori to zbog materijalne koristi a ne zato sto ti je prijatelj i kul drugar - samo KORIST!!! Biti OVCA za stizanje nekome (i jos sebi na stetu zdravlju!). U drustvu imas gomilu, u' znas ti - strashno super "drugara" i "drugarica" koji su 'strashno kuuuul' - koji onako, e, kao usput znas, spontano, slucajno - ti REKLAMIRAJU gomilu stvari - pirsinge ("ju vidi mene kako sam kul zaheftala sam pupak - sad mora da sam nesto strashno faca e!"), solarijume, plasticne nokte i ostale morbidne umisljene p1ck4rije, tetovaze ("ju vidi nazvrlj'o sam nesto na sebi mora da sam strashno faca sada e'! "), marihuana, ostale droge, i napokon - one zenske sandale od isecenih cizmi (ahahahahahha....), koje letos (i pretproslo leto) gledam, sada svi nose - a 7e6'0 te izgledaju k'o da im je noga U GIPSU e' (AHAHAHAHAHAHAHAH!!!!!!) - totalni trijumf neukusa, odsustva svakog estetskog poimanja, pukog pomodarstva, i cist dokaz kako osoba i protiv svoje pameti naseda na budalastine zbog SOCIJALNO-EKONOMSKE PROPAGANDE u neposrednom drustvu - gerila marketing batice --- kao "vidi sto sam kul, 'e, aj' i ti kao ja, sta kazes a?" - a da se malo raspitas video bi da mu je neki rodjak/prijatelj u tom biznisu i da dobija tebi iza ledja neki honorar za to tebi propagirano misljenje - sto posto zvucno snima sebe mobilnim telefonom da bi dao dokaz da je u nekom drustvu rekao to-i-to pa da dobije PROVIZIJU e' tebi o grbacu (totalna neiskrenost i koristoljublje! (prijatelji 'e....) i naravno najbitnije: sto dalje oterati iole pametne od ovaca - jer oni pametni ce 'ladno ukapirati o cemu se radi i reci glupavima da i oni znaju a onda - PROPADE BIZNIS! kako ce onda biznis da cveta ako glupav pita nekog razumnog o cemu se radi??? kako ce onda biti ovca koja daje pare na ono sto mu nije potrebno nego je samo video od nekog "monkey-see-monkey-do"). Kao "JU, paz' da na ispadnem ne-kul u drustvu" - PAZ' DA NECU E' - 'bem ti takvo drustvo - sto dalje, STO DALJE!

Mogu da se kladim - da naprave ogradjeni prostor - recimo 80x160m - ogradjen visokim zidinama i da je dnevna doza bilo koje droge (policija sto konfiskuje kojekuda) za osobu po 1 dinar i da ne smes vani medju ljude dok se ne otreznis - brzo ne bi vise bilo onih "mnogo kul likova" sto propagiraju - jer vise ne bi imali ***KORISTI***!!! Odjednm vise ni bi bilo tako kul i toliki 'hype'. - Jer - ko je lud da placa dileru brdo para kad ima za 1 din. tamo. (ali da moras da sednes i odslusas i odgledas dokumentane filmove o bioloskoj stetnosti droge, samo punoletnima pristup, i polazes test da se vidi da si upamtio koja su stetna dejstva pa tek onda za 1 dinar idi truj se do besvesti (pored da ima i narkomansko groblje)).
 
Poslednja izmena:
I od starta zayeb, ti si opisao "vetjinu" ko gomilu s' navedenim pridevima

Vecinu onih koji koriste marihuanu, a ne vecinu stanovnistva Srbije kako implicira tvoja tvrdnja.
Eto koliko pogresno poimas.

ja sam samo dodala da takvim potcenjivačko-kurčevitim stavom mož' i neke druge grupacije da karakterišeš - (doduše niko ne garantuje da to i ne radiš)... A onda si jako jeftino krenuo da spinuješ... očekivaTo.

Ha ha ha ha :D i onda takvi kao ti govore o predrasudama i generalizaciji... Ha ha ha...
(...koje 'druge grupacije' 9.9)


Nadobudan, neargumentovan - ali u svakoj prilici spreman da brani "svetla načela", čak i kad ne zna od koga ili čega- definicija skojevca...

Eto i ti opisujes sebe: nadobudna, neargumentovana itd.

(SKOJ-evaca e'... ju ju... znaci... ... ... ...SKOJ-evaca :s... ... (ETO! - to je ona generalizacija i predrasudno razmisljanje - tacno to (ko shisha racionalno je l' - aj' samo da se podelimo))
tripovi...)


_______
PS: (Ako se neko pita u vezi moje motivacije da pisem ovo.) Moja motivacija se sastoji u tome sto zelim da ljudi u drustvu (dakle pre svega imajuci u vidu aspekt onoga sto je neposredno meni od najlicnijeg znacenja i uticaja) budu bolji LJUDI jedni prema drugima - da se manje vredjaju, maltretiraju, ponasaju kao zivotinje i vrse psiholoski teror jedni nad drugima - bez ni najosnovnijeg elementarnog ljudskog postovanja jedni prema drugima (a ima takvih (i jedan je previse a kamo li koliko ih je), i obicno su, kad se pogleda ustvari o cemu se radi, pod dejstvom marihuane ili drugih narkotika)... i da se ne povode besvesni jedni prema drugima na osnovu onog sto je ustvari necija socijalno-ekonomska propaganda sa striktno materijalim interesom a nikako ne prijateljstvo. Ovakvo drustvo, vec kakvo jeste, je dOvOlJnO izvestaceno i neljudski nastrojeno jedni prema drugima - prepuni tripova i ponasanja prema drugima u skladu sa time - tako da necu ni da zamisljam drustvo u kojem su sredstva koja pomazu tom i takvom kretenizmu legalna. Eto.
 
Poslednja izmena:
I od starta zayeb, ti si opisao "vetjinu" ko gomilu s' navedenim pridevima

Vecinu onih koji koriste marihuanu, a ne vecinu stanovnistva Srbije kako implicira tvoja tvrdnja.
Eto koliko pogresno poimas.



Ha ha ha ha :D i onda takvi kao ti govore o predrasudama i generalizaciji... Ha ha ha...
(...koje 'druge grupacije' 9.9)




Eto i ti opisujes sebe: nadobudna, neargumentovana itd.

(SKOJ-evaca e'... ju ju... znaci... ... ... ...SKOJ-evaca :s... ... (ETO! - to je ona generalizacija i predrasudno razmisljanje - tacno to (ko shisha racionalno je l' - aj' samo da se podelimo))
tripovi...)

Yebeš mi sve, ako nisam krenula s' nekom razumnom replikom- al sreća pa me prekide... Pazi 'vako, način na koji braniš svoje stavove je najbolji argument protiv njih (sve i da si u pravu, niko to ne vidi); kopipejstuješ članke sa sajta lika koji je "na glasu" kao new-age dijetetičar- a ako te pitam šta u stvari TI vidiš na tim snimcima pa tvrdiš da "ako pušite drogu istopiće vam se mozak", šta ćeš da kažeš?... I što mi najviše smeta - puna ti usta "hipnotisane gomile", jedino se mediokritet svim silama trudi da dokaže kako se razlikuje - elem, po čemu se ti razlikuješ pa da možeš tako da generalizuješ? ...
A da si skojevac, jesi- ko iz pamfleta...

P.S. unapred se kajem i priznajem krivicu ako je sve ovo bilo hranjenje trola.
 
Yebeš mi sve, ako nisam krenula s' nekom razumnom replikom- al sreća pa me prekide... Pazi 'vako, način na koji braniš svoje stavove je najbolji argument protiv njih (sve i da si u pravu, niko to ne vidi); kopipejstuješ članke sa sajta lika koji je "na glasu" kao new-age dijetetičar- a ako te pitam šta u stvari TI vidiš na tim snimcima pa tvrdiš da "ako pušite drogu istopiće vam se mozak", šta ćeš da kažeš?... I što mi najviše smeta - puna ti usta "hipnotisane gomile", jedino se mediokritet svim silama trudi da dokaže kako se razlikuje - elem, po čemu se ti razlikuješ pa da možeš tako da generalizuješ? ...
A da si skojevac, jesi- ko iz pamfleta...

P.S. unapred se kajem i priznajem krivicu ako je sve ovo bilo hranjenje trola.

- new-age
- dijetetičar
- "hipnotisane gomile"
- mediokritet
- 'trudi da dokaže kako se razlikuje'
- skojevac
- trol
... ... ..
.... ...
.. .
Ima li ista u tvojoj glavi sto nije neki definisani sablon razmatranja ljudi - mozes li ti da imas slobodan um - bez tamo necijih definicija grupacija!! Mozes li da budes individualno bice bez pripadnosti ikojem sablonu kojeg je neko nazvao tako-i-tako i da nuzno svi moraju da pripadaju nekom od tih teoretskih sablona? SLOBODAN UM! ISTINSKA INDIVIDUALNOST! ISTINSKI VLASTITO MISLJENJE! NEPRIPADNOST NICEMU! NEDEFINISANJE SEBE I DRUGIH U NEKI NAMETNUTI SOCIOLOSKI/sUbKuLtUrNi SABLON!

(a ne da neko moze da ti dodje i ubedi te zato sto mu je to biznis i zaradjuje lovu od toga da ti sad treba da koristis nesto, a sto ti uzgred na duge staze steti zdravlju i skracuje zivotni vek - da se ne prica o socioloskim posledicama; i jos to uzimas za sVoJe misljenje?????; da budes povodljiva tudjoj ekonomskoj propagandi - placas uslugama pirsinga, tetovaze, plasticnih noktiju, sandala od isecenih cizmi koje izgledaju ODVRATNO kao da su ti gips zamotali oko noge - i svih ostalih bljuvarija koje su izmislili i koje ce tek izmisliti i serviraju kojekakvi da bi zaradjivali od naivnih ovaca koji se prime da to ima ikakve vrednosti)

I povrh svega toga: umisljas da je smisao meni dA sE tRuDim dA Se rAzLikUjEm - 'ejj - eto ti tvoje razmisljanje - to je tebi kanda generalni princip poimanja - da je bitno razlikovati se - sta ce drugi reci (to mi je najzesci paradoks - oni koji "hoce da se razlikuju od drugih" pa onda kopiraju neku muzicku zvezdu - i onda vidis 'buttload' takvih kako idu ulicom - svi isti - jee' - i oni kao hoce da budu rAzLiCiTi e').
Tako me briga sta drugi misle o meni - da li sam poseban u odosu na druge - to nije poenta - poenta je imati svoj um SEBE radi, a ne radi poredjenja sa drugima - ne dati da ti drugi formira stavove (televizija, drustvo... tudja materijalna KORIST a ne prijateljski savet) i jos - 'ej - da ih uzimas za sVoJe sTavOve (kao - 'to je ono sto ti mislis - tvoje misljenje' - aha, jes' jes' :p )

Ponavljam: (Ako se neko pita u vezi moje motivacije da pisem ovo.) Moja motivacija se sastoji u tome sto zelim da ljudi u drustvu (dakle pre svega imajuci u vidu aspekt onoga sto je neposredno meni od najlicnijeg znacenja i uticaja) budu bolji LJUDI jedni prema drugima - da se manje vredjaju, maltretiraju, ponasaju kao zivotinje i vrse psiholoski teror jedni nad drugima - bez ni najosnovnijeg elementarnog ljudskog postovanja jedni prema drugima (a ima takvih (i jedan je previse a kamo li koliko ih je), i obicno su, kad se pogleda ustvari o cemu se radi, pod dejstvom marihuane ili drugih narkotika)... i da se ne povode besvesni jedni prema drugima na osnovu onog sto je ustvari necija socijalno-ekonomska propaganda sa striktno materijalim interesom a nikako ne prijateljstvo. Ovakvo drustvo, vec kakvo jeste, je dOvOlJnO izvestaceno i neljudski nastrojeno jedni prema drugima - prepuni tripova i ponasanja prema drugima u skladu sa time - tako da necu ni da zamisljam drustvo u kojem su sredstva koja pomazu tom i takvom kretenizmu legalna. Eto.
 
Poslednja izmena:
Možeš ti da voleš šta oćeš ali vaspitavanje i obrazovanje čitavog čovečanstva se bazira na uzoru.

Naročito u detinjstvu koje je, kao što se zna, ključno u mnogo čemu za formiranje ličnosti princip ugledanja na okolinu je od ogromnog značaja.

Ta priča o individualizmu je precenjena jer većina individualaca nema ni hiljaditi deo svesti, znanja, veština i kreativnosti da bi zaista bila ono što proklamuje da jeste.

Delimično da ali postoji mnogo drugih faktora. A da li ti spadaš u tu većinu o kojoj pričaš, m?
I ako ti kažem da nikad nisam imao uzor ni za šta?! (a tu da ne računam najosnovnije učenje po modelu, samo u tom slučaju i za osnovne stvari to ima smisla)



Limar svakako nije pozitivan uzor samo zato što je pušio kanabis.

On je poput Čarilja Parkera, Hendriksa ili Kolridža talentovan umetnik koji je prerano skončao samo zato što nije umeo da stane. Jednostavno porok je kontrolisao njega a ne obrnuto.

Narkomanija je bolest a bolest ne može da uveća niti umanji značaj nečijeg opusa. Ono što pak deo idiotizovane mladeži ne zna ili ne ume da shvati jeste da su njihovom uspehu prethodile godine fanatičnog rada, učenja, vežbanja, odricanja a ne besomučno drogiranje.

Rad i talenat je te ljude uzneo a narkotici su ih poslali u večna lovišta.

To je važno znati.

Oš da kaeš da je Marli umro od gandže?! :hahaha:
Ovo je rasprava o travi, šta su koristili Hendriks (koga je btw verovatno ubila produkcijska kuća) i ostali ne znam.


Ja verujem da se ogroman broj javnih ličnosti bar u Srbiji ozbiljno drogira, i to najčešće farmakonarkoticima u kombinaciji sa alkoholom jer količina bezumlja i gluposti koje oni emituju ne može biti posledica samo gluposti i primitivizma već tu ima i hemikalija, garant.

Da znaš, kad čovek pogleda/pročita teška da se ne zapita na čemu su.



Ko što rekoh legalizacija i dekriminalizacija su vrlo različite stvari.

Jesu, to stoji, i svejedno šta da se desi od te dve stvari bi bila velika promena u našoj zemlji.
 
Oni sami odredjuju da li ce biti glupavi ili nece da budu glupavi, a ne ja! To je njihov izbor, ne moj.

Šta čovek da ti kaže na ovo...

Ako si ti deo one manjine korisnika marihuane koji su inteligentni ne znam zasto bi reagovao odbrambeno/napadno a moj prvobitni komentar.
Čisto da vidiš kako je kad nekog etiketiraš, ne znam što sad potežeš to ako se ne nalaziš tu...
Novac od svih droga ide u ruke kriminalcima koji ga dalje koriste za kriminalne aktivnosti zbog kojih vecinom neduzni stradaju. NE DATI NOVAC KRIMINALCIMA!
Slažem se, ne treba to raditi a npr legalizacijom bi se baš to izbeglo (u većoj meri nego sad).

Ja mogu da se opkladima da vise ne bi bilo tolikih zvrndavaca koji su "skroz entuzijaticni oko toga kako su droge kul" i uvlacili u drustvu druge tom EPP REKLAMOM (a ne iskrenim gvorenjem) da kupuju od njih ili nekoga - govori to zbog materijalne koristi a ne zato sto ti je prijatelj i kul drugar - samo KORIST!!! Biti OVCA za stizanje nekome (i jos sebi na stetu zdravlju!). U drustvu imas gomilu, u' znas ti - strashno super "drugara" i "drugarica" koji su 'strashno kuuuul' - koji onako, e, kao usput znas, spontano, slucajno - ti REKLAMIRAJU gomilu stvari - pirsinge ("ju vidi mene kako sam kul zaheftala sam pupak - sad mora da sam nesto strashno faca e!"), solarijume, plasticne nokte i ostale morbidne umisljene p1ck4rije, tetovaze ("ju vidi nazvrlj'o sam nesto na sebi mora da sam strashno faca sada e'! "), marihuana, ostale droge, i napokon - one zenske sandale od isecenih cizmi (ahahahahahha....), koje letos (i pretproslo leto) gledam, sada svi nose - a 7e6'0 te izgledaju k'o da im je noga U GIPSU e' (AHAHAHAHAHAHAHAH!!!!!!) - totalni trijumf neukusa, odsustva svakog estetskog poimanja, pukog pomodarstva, i cist dokaz kako osoba i protiv svoje pameti naseda na budalastine zbog SOCIJALNO-EKONOMSKE PROPAGANDE u neposrednom drustvu - gerila marketing batice --- kao "vidi sto sam kul, 'e, aj' i ti kao ja, sta kazes a?" - a da se malo raspitas video bi da mu je neki rodjak/prijatelj u tom biznisu i da dobija tebi iza ledja neki honorar za to tebi propagirano misljenje - sto posto zvucno snima sebe mobilnim telefonom da bi dao dokaz da je u nekom drustvu rekao to-i-to pa da dobije PROVIZIJU e' tebi o grbacu (totalna neiskrenost i koristoljublje! (prijatelji 'e....) i naravno najbitnije: sto dalje oterati iole pametne od ovaca - jer oni pametni ce 'ladno ukapirati o cemu se radi i reci glupavima da i oni znaju a onda - PROPADE BIZNIS! kako ce onda biznis da cveta ako glupav pita nekog razumnog o cemu se radi??? kako ce onda biti ovca koja daje pare na ono sto mu nije potrebno nego je samo video od nekog "monkey-see-monkey-do"). Kao "JU, paz' da na ispadnem ne-kul u drustvu" - PAZ' DA NECU E' - 'bem ti takvo drustvo - sto dalje, STO DALJE!
Promašio si temu. Pričaš o zaveri biznisa sa sve pupkom i solarijumima što je rudimentarno suprotno od marihuane. Ok, i to može isto da bude neki biznis i propaganda al paranoičan ti stav malo.

Mogu da se kladim - da naprave ogradjeni prostor - recimo 80x160m - ogradjen visokim zidinama i da je dnevna doza bilo koje droge (policija sto konfiskuje kojekuda) za osobu po 1 dinar i da ne smes vani medju ljude dok se ne otreznis - brzo ne bi vise bilo onih "mnogo kul likova" sto propagiraju - jer vise ne bi imali ***KORISTI***!!! Odjednm vise ni bi bilo tako kul i toliki 'hype'. - Jer - ko je lud da placa dileru brdo para kad ima za 1 din. tamo. (ali da moras da sednes i odslusas i odgledas dokumentane filmove o bioloskoj stetnosti droge, samo punoletnima pristup, i polazes test da se vidi da si upamtio koja su stetna dejstva pa tek onda za 1 dinar idi truj se do besvesti (pored da ima i narkomansko groblje)).
Mmm da da, samo što tu treba da se nađu i alkohol, cigare, kafa... pa da vidiš i sam šta je najštetnije biološki i psihološki.
Kanabis je mala maca u odnosu na ostale. Jedino ako se konzumira preterano može doći do nekih promena u memoriji i koncentraciji ali i preterano jedenje čokolade ili nutele može da ubije.
 
Oš da kaeš da je Marli umro od gandže?! :hahaha:
Ne umro je od raka ali ja nisam ni tvrdio da njegova smrt ima isključivo veze sa sa marihuanom. Ne znam odakle ti glupost da sam takvo nešto tvrdio?

Ti si se zapitala:

Oš da kažeš da je dotočni (Marli) negativan uzor jer puši kanabis?

Odgovorio sam:

Limar svakako nije pozitivan uzor samo zato što je pušio kanabis.

On je poput Čarilja Parkera, Hendriksa ili Kolridža talentovan umetnik koji je prerano skončao samo zato što nije umeo da stane. Jednostavno porok je kontrolisao njega a ne obrnuto.

On definitivno nije umeo da kontroliše svoje poroke a to je dovelo da ubrzanog pogoršanja njegovog i onako očajnog zdravstvenog stanja. U više izvora se navodi da je godinama pušio po pola kilograma marihuane nedeljno!!! tako da rak koji ga je najeo se ne može nazvati ničim izazvanim.

Ovo je rasprava o travi, šta su koristili Hendriks (koga je btw verovatno ubila produkcijska kuća) i ostali ne znam.
Da znaš, kad čovek pogleda/pročita teška da se ne zapita na čemu su.

I ti nekom spočitavaš da je na nečemu...
 
Poslednja izmena:
I ti nekom spočitavaš da je na nečemu...


Sad si bezobrazan već al nema veze. Naviko sam da na "moralni" i "društveno odgovorni" ljudi kao ti špartaju i licemerišu.
I da, fali ti jedno B na početku nicka. :mrgreen: A vidim i da ne čitaš mnogo šta piše jer se ja nikako nisam zapitala.

Pa sad ti pokaži kako, da li i zašto si kvalitetnija osoba ako ne variš ili si protiv toga.
 
Sad si bezobrazan već al nema veze. Naviko sam da na "moralni" i "društveno odgovorni" ljudi kao ti špartaju i licemerišu.
I da, fali ti jedno B na početku nicka. :mrgreen: A vidim i da ne čitaš mnogo šta piše jer se ja nikako nisam zapitala.

Pa sad ti pokaži kako, da li i zašto si kvalitetnija osoba ako ne variš ili si protiv toga.

Ja uopšte ne tvrdim da sam kvalitentnija osoba samo zato što nisam narkoman, ali svakako smatram da sam racionalniji i boje orjentisan u vremenu i prostoru te da nisam sklon samosažaljenju, sebičluku i eskapizmu.

Kad meni nešto smeta je promenim društvo, posao, određene stavove i uverenja pa ako treba i grad i državu.

Nipošto ne menjam stanje svesti opijatima da bi mi bilo lakše ili prijatnije.

Osim toga, nema tu nikakvog licemreja.

Racionalniji deo čovečanstva naročito u zemljama Trećeg sveta je izvukao pouku uz istorijskih epizoda poput Opijumskih ratova dok druga strana i dalje insistira na istim greškama.
 
Marihuana nije opijat. z:lol:
Где сам ја написао да је марихуана опијат?

Neki pojma nemaju, ali vole da se prave pametni.
Неки се вођени фрустрацијом залудно упињу да нађу основ за спочитавање и вакелисање а када га не нађу они га измисле.
 
Ja uopšte ne tvrdim da sam kvalitentnija osoba samo zato što nisam narkoman, ali svakako smatram da sam racionalniji i boje orjentisan u vremenu i prostoru te da nisam sklon samosažaljenju, sebičluku i eskapizmu.

:lol: uopšte ne tvrdim da sam kvalitetniji ali sam kvalitetniji :lol:

Kad meni nešto smeta je promenim društvo, posao, određene stavove i uverenja pa ako treba i grad i državu.
Pa sigurno imaš mnogo prijatelja...

Nipošto ne menjam stanje svesti opijatima da bi mi bilo lakše ili prijatnije.
I ja ne menjam stanje svesti opijatima.
Osim toga, nema tu nikakvog licemreja.
Misliš?

Racionalniji deo čovečanstva naročito u zemljama Trećeg sveta je izvukao pouku uz istorijskih epizoda poput Opijumskih ratova dok druga strana i dalje insistira na istim greškama.
Kakvi crni ratovi te spopadoše odjednom, ovde je rasprava o gramu-dva marihuane i njenom dejstvu na čoveka.
 
Poslednja izmena:
Где сам ја написао да је марихуана опијат?


Неки се вођени фрустрацијом залудно упињу да нађу основ за спочитавање и вакелисање а када га не нађу они га измисле.
E pa sad - lepo je jasno iz konteksta da si to mislio, i šta se gađaš tim drevnim terminima, misliš da samo ti znaš šta to znači... sad se stvarno praviš pametan... :)
 
Kakvi crni ratovi te spopadoše odjednom, ovde je rasprava o gramu-dva marihuane i njenom dejstvu na čoveka.

I ta zgoda je počela sa par džakova bengalskog opijuma koje su Englezi valjali Kinezima a završio se sa dva miliona radno nesposobnih ovisnika samo u Šangaju, trgovinskim deficitom na štetu Kine i višegodišnjim sukobom koji je odneo nebrojeno života u Kini i okruženju na razne načine.

A sve to samo da bi Britanska istočnoindijska kompanija primorala Kinu da i dalje kupuje engleski opijum.

Tko razumije, shvatit će.

E pa sad - lepo je jasno iz konteksta da si to mislio, i šta se gađaš tim drevnim terminima, misliš da samo ti znaš šta to znači... sad se stvarno praviš pametan... :)

Šta li ti lupetaš...?....?*
 
Priča o tome kako je marihuana jedna sasvim bezopsana supstanca je potpuna glupost.

Pojedinci ovde pokušavaju da proguraju tu tvrdnju poredeći njenu štetnost sa ovim ili onim što je apsurdno i potpuno amatersko tumačenje njene štetnosti.

THC ubija pamćenje, ono kratkoročno što čoveka potpuno onemogućava u kognitivnim procesima.

Klinci koji duvaju najčešće ostanu doživotno zaglupljeni jer u preiodu kada su trebali da apsorbuju najviše znanja zloupotrebom marihuane stvorili su vakum u svojoj glavi.

Dugogodišnje konzumiranje vodi u idiotizaciju.

Ja ne tvrdim da je bezopasna, kao sto vec ja mislim rekoh...
E upravo je u tom fazon u tom zloupotrebljaanju ali slazes li se da i djeca koja npr. u tom periodu igraju wow-a po cijeli dan budu zaglupljena...Travu sam duvao, dugo, dugo godina sada vise ne, a covjek sam koji ne prelazi samo tako preko stvari, nego ih izucim, pa se smatram kompetentnim da pricam...Sve si u pravu, ona te, ne da zaglupljuje nego zatupljuje, da se tako izrazim....jednostavno, zbunjen si


Ja sam načelno za dekriminalizaciju ali ne i za legalizaciju narkotika. Dekriminalizacijom bi se izvršio udar na narkodilerske klanove koji uživaju privilegovan položaj. Ti ljudi se bogate, otvaraju hotele, kupuju preduzeća, rade razna čudesa isključivo na ekskluzivitetu rasturanja narkotika i svakako im treba izbiti tu paru iz ruku.

Ali LEGALIZOVATI narkotike u trenutnim okolnostima u Srbiji je bezumlje.

Sa onim prvim se slazem, to je to otprilike...
Ali za ovo mislim da prvo treba samu drzavu u red, a poslije je za narkodilere lako, ovako njih ne smatram ni malo krivima, i ne bih ih sutra krivio ako mi dijete bude narkoman, krivio bih drzavu, sebe, to dijete, ali dilera najmanje, jer nikog od nas nije navukao diler, nego televizija i drustvo ovakvo kako jeste.
 
Marihuana, otprilike 99.5% ljudi koje poznajem od '55 - '85 godišta je pušilo marihuanu,
neki su samo probali, neki samo kada je dobro zezanje, neki baš aktivno.

Od svih tih stotina ljudi, možda dvojicu ili trojicu znam da su koristili heroin.
Mislim da svi ovde ( koji se uopšte kreću među ljudima ) imaju otprilike ista iskustva.

Toliko o tome da Marihuana u 100% slučajeva navodi na teže droge.

S druge strane, video sam previše neprijatnih situacija, opasnih gluposti,
pa i gubitka života od alkohola.

Što se tiče dostupnosti droga u Nišu, otprilike je jedva nešto malo teže nabaviti heroin,
nego što je nabaviti flašu piva.
 
Nemoj tako sa nasom Femom. Miko fo, miko fo. :zcepanje:

Da li ti je neko već rekao da ga podsećaš na Rouz?

rose.jpg


Mislim, ne pojavnošću nego delom...?
 
Cisto dolednosti radi, ako je marihuana nelegalna, alkohol bi trebalo da je takodje nelegalan, i sa vecim kaznama za posed i koriscenje.

Licno sam protiv koriscenja i jednog i drugog; kao radikalni racionalista i intelektualista izbegavam sve psihoaktivne supstance, depresive i stimulanse, pa makar to bili cokolada, kofein, ili nikotin.
 
Poslednja izmena:
Cisto dolednosti radi, ako je marihuana nelegalna, alkohol bi trebalo da je takodje nelegalan, i sa vecim kaznama za posed i koriscenje.

Licno sam protiv koriscenja i jednog i drugog; kao radikalni racionalista i intelektualista izbegavam sve psihoaktivne supstance, depresive i stimulanse, pa makar to bili cokolada, kofein, ili nikotin.

A zar je jedina svrha života održati ga što duše u posedu?
Ebeš život bez rizičnih zadovoljstava.

Naravno, da ovo ne pišem baš ozbiljno, ali ima i malo istine.

Nije u pitanju samo kvantitet, već i kvalitet.
A kvalitet heroima može da potvrdi svako ko ga je uzimao. Mnogo se dobro osećao. :)

Ali dobro, reč je o marihuani. Pa jeste psihoaktivnija supstanca od duvana, bez obzira na štetnost. Zabrana je skoro bez veze. Ali se ne može dozvoliti da naduvani voze. (A kao sada ne voze.)

Šta reći sem da bi je trebalo legalizovati da kriminalci sa visokih pozicija ne mogu da diluju.
Ali kada bude legalizovana, onda će pritisak kriminala da bude na forsiranje heroina. Ono što je zabranjeno a cool, prebaciće se na heroin. Da li ste razmišljali o ovoj mogućoj opasnosti. Ja ne mogu da znam i dam odgovor (mogu da pretpostavljam kao i vi). Zato sam pisao da treba da odluče, stručnjaci, društvo i istraživanja. Ja ne bih prihvatio i doneo odluku tako da se odgovornost svali samo na mene. Zapravo i nisam kompetentan.
 
Poslednja izmena:

Back
Top