Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Idalje nema nijednog jedinog argumenta na temi zasto bi marihuana bila zabranjena ljudima da je koriste.
Jedino sto se ponavlja jeste 'ja ne volim marihuanu, a ako ja patim, moraju i svi oko mene da pate'. Ljudi koji koriste marihuanu su mirni, opusteni, nikoga ne diraju. Zivite svoj zivot i pustite druge da zive kako god oni zele.


Zanimljivo je sto ovakva pitanja pokazuju i neki nivo svjesti populacije... kod nas je 50% za legalizaciju, kod Hrvata je 80%, kod Svajcaraca je 90%, u Iranu ne vjerujem da bi bilo preko 15%, u Severnoj Koreji ni 5%.


Sto ce reci, ovde bi polovina da popuje i upravlja tudjim zivotima, a polovina bi dozvolila drugima da zive kako zele... sto nas svrstava u neki svetski prosjek, sto opet ne znaci da ne treba biti jos bolje.

Moja poruka je samo jedna. Neka svako gleda svoja posla!!

Ako hocu da duvam (sta god vi mislili o travi), pijem pivo (sta god mislili o alkoholu), pijem kafu (sta god vi mislili o kafi), citam knjige (sta god vi mislili o knjigama), jedem kupus (sta god vi mislili o kupusu), to je moja stvar.
Ako ja mislim da cu zivjeti kvalitetnije sa marihuanom, knjigama ili narandzinim sokom, to je takodje moja stvar i ne treba niko da mi se mesa u zivot i tu nesto zabranjuje. GLEDAJTE SVOJA POSLA!!

toooo CAREEEE, NEKA SVI DUVAJU ONO ŠTO IM SE PROHTE , A NEKA ONOME KO UŽIVA U TOME PREPUSTE NJEMU NA BRIGU, ALI NE VIDIŠ NEKO BI DA TE RAZBUCA ZATO ŠTO SI DOVOLJNO SMEO DA ŽIVIŠ PO SVOJIM SOPSTVENIM NAČELIMA. NEEE, BATO..."TI SI NE KRŠTEN" , "ili idi u crkvu i čitaj Jevanđelja , kako ne bi zastranio". E pa ja bih naduvavo i te pseudo - hristijane...ili bih im sipao malo THC emulzije u crno vino, pa da vidiš kakva bi to misa bila, ili liturgija ...šta god već:ok::ok:
BRAVO, jer ovakve diskusije su kao kada kepec razgovara sa dvometrašem...i tada kepec nemože da se izdigne na njegov nivo da bi se gledali "oči u oči"...već ovaj visoki, mora da popušta i da na kraju čučne, ili klekne kako bi bio u nivou sa ovim drugim!!!
A tada kepec može da ga uzjaše...e, isto ti je i sa prostakom i pametnijim...razumeš, ebga!!!
 
toooo CAREEEE, NEKA SVI DUVAJU ONO ŠTO IM SE PROHTE , A NEKA ONOME KO UŽIVA U TOME PREPUSTE NJEMU NA BRIGU, ALI NE VIDIŠ NEKO BI DA TE RAZBUCA ZATO ŠTO SI DOVOLJNO SMEO DA ŽIVIŠ PO SVOJIM SOPSTVENIM NAČELIMA. NEEE, BATO..."TI SI NE KRŠTEN" , "ili idi u crkvu i čitaj Jevanđelja , kako ne bi zastranio". E pa ja bih naduvavo i te pseudo - hristijane...ili bih im sipao malo THC emulzije u crno vino, pa da vidiš kakva bi to misa bila, ili liturgija ...šta god već:ok::ok:
BRAVO, jer ovakve diskusije su kao kada kepec razgovara sa dvometrašem...i tada kepec nemože da se izdigne na njegov nivo da bi se gledali "oči u oči"...već ovaj visoki, mora da popušta i da na kraju čučne, ili klekne kako bi bio u nivou sa ovim drugim!!!
A tada kepec može da ga uzjaše...e, isto ti je i sa prostakom i pametnijim...razumeš, ebga!!!
Pogledaj gore diskusiju sa ovim momkom. Na očite argumente kako se niko ne bi trebao mješati u način na koji ti vodiš svoj život, on skreće sa teme na kilometarsku debatu o legalizaciji prostitucije, te na kraju zabranjenost korištenja marihuane pokušava opravdavati svojom nesposobnošću da obrazuje svog budućeg sina onako kako on želi. Najbolje bi bilo valjda šta god dotični gospodin ne želi od svog sina, da bude svima na zemlji zabranjeno.

Elem, tu se jasno vidi besmislenost naše rasprave, jer kao što ti reče, kao da dzin priča sa patuljkom. Lepa paralela.

Šta mene svaki put iznova oduševi jeste postojanje ovakvih likova, koji su naučeni nečemu, i koji poput ovaca na Orvelovoj životinjskoj farmi na bilo kakvu glupost odgovaraju beeeee, tako je. Ovaj put, 'Samo da podvučem!'.


Nekako u ovakvim diskusijama po pitanjima čovjekove slobode, uvjek obrazovanije (knjige često znače obrazovanje, diploma ne) i svjesnije jedinke se odlučuju za veću slobodu pojedinca te za život po sopstvenim načelima, a one manje obrazovane glasaju u korist prohibicija i kolektivnog razmišljanja (nacionalizam, zavisnost o religiji, navijačkoj grupi, sekti, državi, ideologiji itd.). Grešim li?
 
Za neke trava nije štetna jer nema na šta da deluje.
Međutim, korišćenje trave treba da bude odobreno onome kome stručno medicinsko lice to odobri. Ali, ovo vodi ka zloupotrebi.
Aktivna supstanca u travi deluje na kratkotrajnu memoriju. Takođe i na psihičko stanje, pa u nekim slučajevima može da bude kontraindikovana.
Štetne posledice se mogu uočiti kod adolescenata oko 15-16 godina gde upotreba može izazvati trajnije posledice. Psihoaktivne supstance kod osoba u razvoju su uvek rizične.
Pri ovome ne bih da poredim sa alkoholom jer ni on nije preporučljiv za mlade i može da nanese trajne posledice, a dejstvo je sasvim drugačije, kao i moguće posledice.
U nekim slučajevima, bez obzira na ovo gore napisano, je primećen i pozitivan psihološki učinak. Ali taj učinak je mogao da bude postignut i drugim farmakološkim sredstvom koje ne uključuje i one kontraindikacije koje trava ima.

Zaključak je da je pitanje legalizacije marihuane složenije pitanje koje nije samo medicinsko već i društveno. Jer, da je samo medicinsko onda bi i akohol bio zabranjen.
 
Svaki čovek koji teži mudrosti treba da proba SVEEEE, ali i da ispita svoju snagu pa da ne zastrani niti u jednu zavist ...
A inače napredovati kroz jogu se nemože bez gurua. Radim i danas Hatha Jogu, tako da ti presušuješ ko je slab , a ni ne znaš šta je marihuana, i šta ti se dešava kad duneš...ne možeš, nismo u istoj ravni ! Inače ja ovde branim hedonističko pravo neka svako radi ono što mu prija dok mu prija ...ja , lično sam duvao, ali sada dunem 2 puta godišnje (neverovao ili da), jer sam skapirao sve što može da ti THC (tetra-hidro .kanabiol) učini, i to iskustvo sada imam sa sobom! Te emocije su nekada lažne , a nekada bile istinitije od bilo koje knjige mudrosti, tako da na pogrešnog upireš prstom. Meni niti joga nije potrebna, ja sada idem svojim putem spoznanja, i prezira prema hrišćanstvu koje je i tebe i veliku većinu dovelo do tog jedno-obraznog viđenja...koje se meni gadi, i to ti je to!!!

aUH, STO VOLIM OVU KRILATICU !

Ok, probaj izmet, pa se vrati da nastavimo raspravu!

Aj cekam, pozuri....I nemoj onako kao malo dete da se neckas, nego uzmi ono, pojedi sa apetitom....

I ne samo malo - uzmi, PROBAJ da se prejedes da vidis kakav je osecaj...NE treba samo da se jede a da ne smes da probas da se prejedes....Treba SVEEE PROBATI!

Kada to uradis i kada se vratis i kada zavrsis raspravu samnom, e onda odi lepo i skoci u bunar koji je najmnaje 800m dubok!

Treba SVEEE probati.
 
ZNAM MINIMUM 5 OSOBA KOJE SU UPOTREBOM TRAVA SEBI NAPRAVILI PANICNE NAPADE I ANKSIOZNOST........

I to je kao najmanja posledica, a najveca je sto se covek veoma lako izgubi u tome, pa daj ovo da probam, daj ono....

I nemojte vi meni da drzite predavanja, ja sam psiholog radim sa vama a vi ste narkomancici!

NA kraju ove teme necu doci ja kod vas nego vi kod mene!
 
Pogledaj gore diskusiju sa ovim momkom. Na očite argumente kako se niko ne bi trebao mješati u način na koji ti vodiš svoj život, on skreće sa teme na kilometarsku debatu o legalizaciji prostitucije, te na kraju zabranjenost korištenja marihuane pokušava opravdavati svojom nesposobnošću da obrazuje svog budućeg sina onako kako on želi. Najbolje bi bilo valjda šta god dotični gospodin ne želi od svog sina, da bude svima na zemlji zabranjeno.

Elem, tu se jasno vidi besmislenost naše rasprave, jer kao što ti reče, kao da dzin priča sa patuljkom. Lepa paralela.

Šta mene svaki put iznova oduševi jeste postojanje ovakvih likova, koji su naučeni nečemu, i koji poput ovaca na Orvelovoj životinjskoj farmi na bilo kakvu glupost odgovaraju beeeee, tako je. Ovaj put, 'Samo da podvučem!'.


Nekako u ovakvim diskusijama po pitanjima čovjekove slobode, uvjek obrazovanije (knjige često znače obrazovanje, diploma ne) i svjesnije jedinke se odlučuju za veću slobodu pojedinca te za život po sopstvenim načelima, a one manje obrazovane glasaju u korist prohibicija i kolektivnog razmišljanja (nacionalizam, zavisnost o religiji, navijačkoj grupi, sekti, državi, ideologiji itd.). Grešim li?
Ne grešiš, i pri tom mi i živimo na Životinjskoj farmi, tj. u kandžama korporacija kojima je u interesu da postoje takvi mediokriteti, i nacionalisti, i šovinisti , i moralisti, i ****** i lezbosi...jer svako , tu negde ima svoj interes, profit...čak niti edukacija sama po sebi nije merilo čovekove sopstvenosti, no se i sa školstvom prave mali, budući sistemski poklonici, koji će te nabiti na stub srama zbog nečeg što je samo, drugačije! I to je duboko ukorenjeno u "ljudima" iz hrišćanske doktrine, jer od postanja religije, pobijeno je najviše ljudi ,a sve u ime "BOGA"...pa msm , ma kako ko pojmio Tvorca, ili Majku Prirodu...sve je to ipak naših, čovečijih ruku delo, a onda se neko krajnje glupo upita?- " Pa da ima Boga , ne bi bilo fašizma , ili holokausta...itd."...kao da je to palo sa neke druge galaksije! No , evo ti moja uvodna misao sa pdf "ONeljudskosti Čovečanstva", pa tu probah da jezgrovito i kratko sažmem i ovo o čemu pričamo...
"Sva data nam mogućnost da učimo , komuniciramo , volimo ,da smo radoznali , oštroumni , i duhovni , jeste da bi bivali SVESNI kako nismo ništa niti veći, niti bitniji od bilo čega u Prirodi , Vaseljeni , u večnosti ...i kako bez njih ni mi ne postojimo !!! I sve greške koje činimo prema njima , i međusobno nama samima proizilaze baš iz te NESVESNOSTI !
Zato ubijamo , uništavamo , ratujemo , palimo , zagađujemo , bezdušni smo , samotni, i bivamo Neljudi ...a sam Svet sve više se pretvara u Zatvore , Bolnice , i Ludnice i Ratne Poligone !!! "
 
aUH, STO VOLIM OVU KRILATICU !

Ok, probaj izmet, pa se vrati da nastavimo raspravu!

Aj cekam, pozuri....I nemoj onako kao malo dete da se neckas, nego uzmi ono, pojedi sa apetitom....

I ne samo malo - uzmi, PROBAJ da se prejedes da vidis kakav je osecaj...NE treba samo da se jede a da ne smes da probas da se prejedes....Treba SVEEE PROBATI!

Kada to uradis i kada se vratis i kada zavrsis raspravu samnom, e onda odi lepo i skoci u bunar koji je najmnaje 800m dubok!

Treba SVEEE probati.

Sa tobom , nema rasprave, ti si klasičan prototip ograničenog uma...a vidim da ti je balega pri pameti, pa si verovatno u njoj i odrastao , i neka ti je prijatan budući neživot, koji đubriš samom svojom pojavom i egzidtencijom...
 
ZNAM MINIMUM 5 OSOBA KOJE SU UPOTREBOM TRAVA SEBI NAPRAVILI PANICNE NAPADE I ANKSIOZNOST........

I to je kao najmanja posledica, a najveca je sto se covek veoma lako izgubi u tome, pa daj ovo da probam, daj ono....

I nemojte vi meni da drzite predavanja, ja sam psiholog radim sa vama a vi ste narkomancici!

NA kraju ove teme necu doci ja kod vas nego vi kod mene!

Lažeš . očito lažeš...jer ja znam 105 koje nisu...a vidiš koliko si istripovan, svojom kvazi "moći"...e to se zove ego projekcija, sve od čega ti patiš, tih kompleksa niže vrednosti, pokušavaš ovde da se nametneš kao "velik"! Velik možda jesi, ali u otupljenosti, tako da tebi netreba ništa da bi otupeo još, a od džidže ti bi pao u paranoje...jer je to svojstveno onima koji nisu načisto sa sobom i svojim unutarnjim habitusom!!!
Prosto ne znam, koja je tvoja svrha, i kada vidim takve kao ti...drago mi je za sve greške u životu, jer spoznajem da sam Bogom darivan...a tebe mi nije niti žao...jer sažaljevati glupost koja ne želi da saznaje, treba satrti u korenu !!!
 
Lažeš . očito lažeš...jer ja znam 105 koje nisu...a vidiš koliko si istripovan, svojom kvazi "moći"...e to se zove ego projekcija, sve od čega ti patiš, tih kompleksa niže vrednosti, pokušavaš ovde da se nametneš kao "velik"! Velik možda jesi, ali u otupljenosti, tako da tebi netreba ništa da bi otupeo još, a od džidže ti bi pao u paranoje...jer je to svojstveno onima koji nisu načisto sa sobom i svojim unutarnjim habitusom!!!
Prosto ne znam, koja je tvoja svrha, i kada vidim takve kao ti...drago mi je za sve greške u životu, jer spoznajem da sam Bogom darivan...a tebe mi nije niti žao...jer sažaljevati glupost koja ne želi da saznaje, treba satrti u korenu !!!

HAha, sta znaci to sto ti znas tih 105 da nisu (zapravo znas u vr' glave 4-6) to automatski ponistava da su ovih mojih 5 bolesni zapravo zdravi i ja lazem? Mozes ti da napravis registar i navedes njih milion ALI OVIH 5 STOJE, I ONI LICNO KAZU DA IM SE TO DESILO POSLE UZIMANJA TRAVE! :deda:

Pusti ti svoje trabunjanje, ego projekcije, kompleksi, paranoje i bla bla truc....Ja radim u drzavnoj instituciji i to je moj posao, a ti si jedan mali narkomancic koji bi da se legalno drogira, kao sto bi ****** slobodno da pokazuju svoju nakaradnost i da pricaju da je beograd izgubio nevinost, a evo spremaju se i pedofili, zoofili i gerontofili, nekrofili da izglasavaju svoja prava i pocnu sa pisanijama po forumima.

Doslo je takvo vreme da sve ono najgore isplivava na vrh a to sve pod parolom - Sloboda (ovoga onoga).

Koja bre glupost, ja radim u drzavnoj instituciji , a ti si narkomancic, ko je tu glup? Naduvas se raznoraznim sranjima i misis da si sad ni wow neko i nesto? Mislis da si mislican, da si postigao veci stepen svesti i sl? Prestani da gledas SF filmove lose produkcije narkomancicu!

Moja prica o izmetu JE SAMO REAKCIJA, POSLEDICA, tvoje retardirane hipoteze "Svee treba probati" , i onda samo da ti zivopisno pokazem sta sve moze proisteci iz tako maloumne tvrdnje, kako ne shvatas!

NE TREBA SVE PROBATI!

To pricaju mala deca ako ti , posebna ona koja vole da se drogiraju!

Milioni su tako pametovali kao ti a sada su neki mrtvi neki na kokainu, neki na heroinu , a neki imaju uzase svake vrste......I vecinu ljudi koje znam da su u tim "vodama" pa makar "uzimali samo ovo malo i nista vise" cak i da nisu psihicki bolesti, svi oni imaju neko asocijalno ponasanje sa nekim izvitoperenim i previse ekscentricnim ponasanjem i pogledima na svet.

Laicki receno, cim, vidis da taj i taj to pusi, pije, guta, ubrzo provalis da mu fali ceo metar dasaka u glavi. A i vecina njih ce ti reci "Ma super mi je ekstra, nikad mi nije bilo nista, a vecina njih bila kod psihijatra, psihologa, ali se vesto kriju i lazu. Retko ko to priznaje tako da od tih tvojih 105 koje si slagao stoje zapravo mozda 7, a od tih 7 6 su bili kod strucnjaka, a ovaj jednog sramota ali hoce kroz neku godinu kada mu se razviju zesci poremecaji i kada nece moci da funkcionise lepo!

Narkomani!
 
Al' se vi ovde castite.. sramota!

Ne nije sramota kada prostaka imenuješ pravim imenom, jer nema te knjige, niti stvari iz koje "takvo biće" može išta naučiti sem onoga što je sam doživeo...to važi čak i za mudrije ! A kada iz ogorčenja i ožučenosti, i predrasuda (ko zna čime uzrokovanih) pljuje po nečemu, ma bilo ko, a vidi se da nije ni tračak od teme iskusio, niti ume to da čini...već bi sve na kolac ili tako slično tome...Onda zaslužuje lečenje, terapiju, kakve bi on primenjivao na drugima! Još mu je misao , vodilja , ispod avatara "lezite na otoman"...pročitavši mošda dve knjige od Frojda , smatra da je spoznao svet i univerzum do tančina...mada sumnjam da je i toliko pročitao...
A npr. sam Frojd je bio kokainoman, i tvrdio je kako mu se misli produbljuju pri svakom uzimanju koke...no da te ne gušim... izvini
 
HAha, sta znaci to sto ti znas tih 105 da nisu (zapravo znas u vr' glave 4-6) to automatski ponistava da su ovih mojih 5 bolesni zapravo zdravi i ja lazem? Mozes ti da napravis registar i navedes njih milion ALI OVIH 5 STOJE, I ONI LICNO KAZU DA IM SE TO DESILO POSLE UZIMANJA TRAVE! :deda:

Pusti ti svoje trabunjanje, ego projekcije, kompleksi, paranoje i bla bla truc....Ja radim u drzavnoj instituciji i to je moj posao, a ti si jedan mali narkomancic koji bi da se legalno drogira, kao sto bi ****** slobodno da pokazuju svoju nakaradnost i da pricaju da je beograd izgubio nevinost, a evo spremaju se i pedofili, zoofili i gerontofili, nekrofili da izglasavaju svoja prava i pocnu sa pisanijama po forumima.

Doslo je takvo vreme da sve ono najgore isplivava na vrh a to sve pod parolom - Sloboda (ovoga onoga).

Koja bre glupost, ja radim u drzavnoj instituciji , a ti si narkomancic, ko je tu glup? Naduvas se raznoraznim sranjima i misis da si sad ni wow neko i nesto? Mislis da si mislican, da si postigao veci stepen svesti i sl? Prestani da gledas SF filmove lose produkcije narkomancicu!

Moja prica o izmetu JE SAMO REAKCIJA, POSLEDICA, tvoje retardirane hipoteze "Svee treba probati" , i onda samo da ti zivopisno pokazem sta sve moze proisteci iz tako maloumne tvrdnje, kako ne shvatas!

NE TREBA SVE PROBATI!

To pricaju mala deca ako ti , posebna ona koja vole da se drogiraju!

Milioni su tako pametovali kao ti a sada su neki mrtvi neki na kokainu, neki na heroinu , a neki imaju uzase svake vrste......I vecinu ljudi koje znam da su u tim "vodama" pa makar "uzimali samo ovo malo i nista vise" cak i da nisu psihicki bolesti, svi oni imaju neko asocijalno ponasanje sa nekim izvitoperenim i previse ekscentricnim ponasanjem i pogledima na svet.

Laicki receno, cim, vidis da taj i taj to pusi, pije, guta, ubrzo provalis da mu fali ceo metar dasaka u glavi. A i vecina njih ce ti reci "Ma super mi je ekstra, nikad mi nije bilo nista, a vecina njih bila kod psihijatra, psihologa, ali se vesto kriju i lazu. Retko ko to priznaje tako da od tih tvojih 105 koje si slagao stoje zapravo mozda 7, a od tih 7 6 su bili kod strucnjaka, a ovaj jednog sramota ali hoce kroz neku godinu kada mu se razviju zesci poremecaji i kada nece moci da funkcionise lepo!

Narkomani!

To se da videti da si pri pandurima ili tako nekim organizacijama, sa ove virtuelne daljine, i moraš da opravdaš svoj poziv , inače bi bio ništavan u svojim očima, kao što si u mojim , baš zbog te nesvesnosti!
Iz tvojih reakcija ja i vidim koliko ti znaš i umeš...i ja se stoga i ne obraćam tebi, koji prosto ne shvataš da je sušt moje misli o tome kako SVEEE treba probati, upravo u tom glagolu "PROBATI", ne zastraniti, ne navući se, već eksperimentalno zaći u neke oblasti svesti , podsvesti, koje su nam inače nedokučive i strane...Moj životni koncept je u UMRENOSTI u saveeeemu, dakle takvima se i obraćam , a ne onima koji će na reč marihuana, da reaguju poput inkvizitora!!!
E to je suštinska razlika međ nama, ja i ako ne duvam već 7-8 godina, znam 100% sve mane i vrline gandže, i pride još zaista barem 50-tak tuđih iskustava...od kojih su neki otišli u teške, neki i dalje uzimaju , ali manje, neki povremeno, a neki po par puta u toku godine(kao ja)!
Tu mi nemožeš ništa novo reći, ali ja ovde branim princip da svako može bez takvih replika, poput tvojih, da čini šta hoće , s tim da mora da pazi(a to pročitaj s početka samog pitanja o legalizaciji, koliko sam puta ponovio) da ne dođe preko dilera u kontakt sa težim drogama, pa je stoga legalizacije upravo predupređenje takvih problema! Jer klinac dođe i kupi ograničenu i dovoljnu količinu, to se oporezuje, ide u legalne tokove...i nema onih podlaca koji će mu pod nos poturiti heroin (što je vrhunsko zlo)....I zato ne razumem čemu takav gnev prema marihuani, a ne prema alkoholu, i cigarama, koje su dokazano teže navlake nego li mariška!
Ali opet i znam, jer šta bi panduri radili, od čega bi živeli razni veliki dileri i lobiji kojima odgovara da je sve nelegalno. Njima bi i bilo u interesu da je i hrana nelegalna, da je prohibicija, da je pravo na svoje mišljnje nelegalno...hehe pa tek onda bi te sive eminencije bile u dobiti, jer sve što je teško naći , po automatizmu biva i skuplje...tako je nastala Čikaška mafija, i Kapone... upravo na prohibiciji....
Umerenosz , bato , ravnoteža i balans, naspram mediokritetskim uvreženim razmišljanjima, i sagledavanju svega na površnom nivou... a ko je u kompleksima, ko je mudriji , neko drugi će dati sud! Ne ni ti ni ja...
 
Poslednja izmena:
HAha, sta znaci to sto ti znas tih 105 da nisu (zapravo znas u vr' glave 4-6) to automatski ponistava da su ovih mojih 5 bolesni zapravo zdravi i ja lazem? Mozes ti da napravis registar i navedes njih milion ALI OVIH 5 STOJE, I ONI LICNO KAZU DA IM SE TO DESILO POSLE UZIMANJA TRAVE! :deda:

Pusti ti svoje trabunjanje, ego projekcije, kompleksi, paranoje i bla bla truc....Ja radim u drzavnoj instituciji i to je moj posao, a ti si jedan mali narkomancic koji bi da se legalno drogira, kao sto bi ****** slobodno da pokazuju svoju nakaradnost i da pricaju da je beograd izgubio nevinost, a evo spremaju se i pedofili, zoofili i gerontofili, nekrofili da izglasavaju svoja prava i pocnu sa pisanijama po forumima.

Doslo je takvo vreme da sve ono najgore isplivava na vrh a to sve pod parolom - Sloboda (ovoga onoga).

Koja bre glupost, ja radim u drzavnoj instituciji , a ti si narkomancic, ko je tu glup? Naduvas se raznoraznim sranjima i misis da si sad ni wow neko i nesto? Mislis da si mislican, da si postigao veci stepen svesti i sl? Prestani da gledas SF filmove lose produkcije narkomancicu!

Moja prica o izmetu JE SAMO REAKCIJA, POSLEDICA, tvoje retardirane hipoteze "Svee treba probati" , i onda samo da ti zivopisno pokazem sta sve moze proisteci iz tako maloumne tvrdnje, kako ne shvatas!

NE TREBA SVE PROBATI!

To pricaju mala deca ako ti , posebna ona koja vole da se drogiraju!

Milioni su tako pametovali kao ti a sada su neki mrtvi neki na kokainu, neki na heroinu , a neki imaju uzase svake vrste......I vecinu ljudi koje znam da su u tim "vodama" pa makar "uzimali samo ovo malo i nista vise" cak i da nisu psihicki bolesti, svi oni imaju neko asocijalno ponasanje sa nekim izvitoperenim i previse ekscentricnim ponasanjem i pogledima na svet.

Laicki receno, cim, vidis da taj i taj to pusi, pije, guta, ubrzo provalis da mu fali ceo metar dasaka u glavi. A i vecina njih ce ti reci "Ma super mi je ekstra, nikad mi nije bilo nista, a vecina njih bila kod psihijatra, psihologa, ali se vesto kriju i lazu. Retko ko to priznaje tako da od tih tvojih 105 koje si slagao stoje zapravo mozda 7, a od tih 7 6 su bili kod strucnjaka, a ovaj jednog sramota ali hoce kroz neku godinu kada mu se razviju zesci poremecaji i kada nece moci da funkcionise lepo!

Narkomani!

ajde ti spreči dilere da diluju, a ne da sae baviš legalizacijom ,koja bi ti možda uzela hleb iz ruke! I ja sam u državnoj instituciji, kao i 80% onih koji kao rade u ovoj banana državi...i zato i propadamo jer nema novog viđenja, još uvek je sve naše, onako komunjarski...pa tako i pravo da ti sudiš o nečemu o čemu pojma nemaš !
I kada mi ti kažeš "mali sitni narkomančić", ja sam opet potvrdio tvoje komplekse nadmenosti....sam sebe potireš, samo ko zna da vidi...ako možda radiš u zdravstvu(što čisto sumnjam), i tu bi mogao drugačiji doprinos da daš...ali džaba vikati gluvome !!!
 
UK news | Research


Sunday 4 November 2001


Cannabis a medical miracle - it's official


Scientific tests of 'wonder drug' give patients new hope


Anthony Browne, health editor · guardian.co.uk
Read by 33,652 people




Cannabis is a 'wonder drug' capable of radically transforming the lives of very sick people, according to the results of the first clinical trials of the drug.
Tests sanctioned by the Government are proving far more successful than doctors, patients and cannabis campaigners ever dared hope. Some of the patients are simply calling it a 'miracle'.


Taking the drug - which it is still illegal for doctors to prescribe - has allowed a man previously so crippled with pain that he was impotent to become a father; a woman paralysed by multiple sclerosis to ride a horse for the first time in years; and a man who couldn't sit up in a chair on his own to live without a carer.


Until now claims of the benefits of the drug for certain conditions have been anecdotal. But the preliminary results of the UK government trial, started last year, suggest that 80 per cent of those taking part have derived more benefit from cannabis than from any other drug, with many describing it as 'miraculous'.


The results make it almost inevitable that the Government will bow to public pressure and legalise the cultivation of cannabis for medical purposes by 2002. Scientists now predict that cannabis - first used for medicinal reasons 5,000 years ago - will follow aspirin and penicillin and become a 'wonder drug' prescribed for a wide range of conditions.


Bowing to pressure for a less hard-line attitude, the Home Office started the first major cannabis trials in the world to see whether there was any scientific basis for its use as medicine. A licence was granted to a specially formed drug company to grow the plants under controlled conditions in a secret location in southern England. Twenty-three patients, suffering from multiple sclerosis and arthritis, were recruited on to the first trial, and given daily doses of cannabis by spraying it under the tongue, before wider trials were started.


The remarkable stories of the patients will be revealed tonight on the BBC programme Panorama , which was granted unique access to them.


Alex Ure, a former paratrooper, suffers from a severe spinal condition. The pain was so bad he considered suicide; he found legal painkillers turned him into a zombie and he couldn't have sex with his wife, Wendy, for five years. But after starting the trial he became a father. 'I couldn't even bend down and play with a child before - I could do anything now,' he said.


His doctor, Willy Notcutt, of James Paget Hospital in Great Yarmouth, was sure the cannabis was responsible: 'His pain has been sufficiently controlled to engage in sex again,' he said.


Tyrone Castle, a former publican, started suffering from multiple sclerosis when he was 21 and became so incapacitated he needed two helpers to winch him out of bed. He also suffered from uncontrollable spasms. Cannabis has transformed his life.


'It has really helped sort out my spasms. It helps me sleep because I don't spend the night jumping about. The difference in my legs is unbelievable - they are no longer stiff as a board,' he said.


Jo, the wife of a school chaplain, suffered so badly from multiple sclerosis she would struggle to lift her legs up in the air six times. After she started the trial, she could lift her legs 25 times. 'It's miraculous, really extraordinary. I've never had any sort of relief of this kind, and I've tried pretty well everything,' she said.


Notcutt said the trial was a success: 'The results have exceeded what I dared hope for. We're getting 80 per cent of patients good-quality benefit from the cannabis. For some we are getting almost total relief from their pain, with pain scores going down to zero.'


Doctors believe cannabis could eventually prove useful in conditions such as osteoporosis, cancer, HIV and Aids, arthritis, spine injury and certain forms of mental illness.


· 'Cannabis from the Chemist' will be shown on 'Panorama' on BBC1 tonight at 10.15pm.

http://www.guardian.co.uk/uk/2001/nov/04/drugsandalcohol.politics
 
HAha, sta znaci to sto ti znas tih 105 da nisu (zapravo znas u vr' glave 4-6) to automatski ponistava da su ovih mojih 5 bolesni zapravo zdravi i ja lazem? Mozes ti da napravis registar i navedes njih milion ALI OVIH 5 STOJE, I ONI LICNO KAZU DA IM SE TO DESILO POSLE UZIMANJA TRAVE! :deda:

Pusti ti svoje trabunjanje, ego projekcije, kompleksi, paranoje i bla bla truc....Ja radim u drzavnoj instituciji i to je moj posao, a ti si jedan mali narkomancic koji bi da se legalno drogira, kao sto bi ****** slobodno da pokazuju svoju nakaradnost i da pricaju da je beograd izgubio nevinost, a evo spremaju se i pedofili, zoofili i gerontofili, nekrofili da izglasavaju svoja prava i pocnu sa pisanijama po forumima.

Doslo je takvo vreme da sve ono najgore isplivava na vrh a to sve pod parolom - Sloboda (ovoga onoga).

Koja bre glupost, ja radim u drzavnoj instituciji , a ti si narkomancic, ko je tu glup? Naduvas se raznoraznim sranjima i misis da si sad ni wow neko i nesto? Mislis da si mislican, da si postigao veci stepen svesti i sl? Prestani da gledas SF filmove lose produkcije narkomancicu!

Moja prica o izmetu JE SAMO REAKCIJA, POSLEDICA, tvoje retardirane hipoteze "Svee treba probati" , i onda samo da ti zivopisno pokazem sta sve moze proisteci iz tako maloumne tvrdnje, kako ne shvatas!

NE TREBA SVE PROBATI!

To pricaju mala deca ako ti , posebna ona koja vole da se drogiraju!

Milioni su tako pametovali kao ti a sada su neki mrtvi neki na kokainu, neki na heroinu , a neki imaju uzase svake vrste......I vecinu ljudi koje znam da su u tim "vodama" pa makar "uzimali samo ovo malo i nista vise" cak i da nisu psihicki bolesti, svi oni imaju neko asocijalno ponasanje sa nekim izvitoperenim i previse ekscentricnim ponasanjem i pogledima na svet.

Laicki receno, cim, vidis da taj i taj to pusi, pije, guta, ubrzo provalis da mu fali ceo metar dasaka u glavi. A i vecina njih ce ti reci "Ma super mi je ekstra, nikad mi nije bilo nista, a vecina njih bila kod psihijatra, psihologa, ali se vesto kriju i lazu. Retko ko to priznaje tako da od tih tvojih 105 koje si slagao stoje zapravo mozda 7, a od tih 7 6 su bili kod strucnjaka, a ovaj jednog sramota ali hoce kroz neku godinu kada mu se razviju zesci poremecaji i kada nece moci da funkcionise lepo!

Narkomani!
Malo bahato, ali istinito! Rep.
 
To se da videti da si pri pandurima ili tako nekim organizacijama, sa ove virtuelne daljine, i moraš da opravdaš svoj poziv , inače bi bio ništavan u svojim očima, kao što si u mojim , baš zbog te nesvesnosti!
Iz tvojih reakcija ja i vidim koliko ti znaš i umeš...i ja se stoga i ne obraćam tebi, koji prosto ne shvataš da je sušt moje misli o tome kako SVEEE treba probati, upravo u tom glagolu "PROBATI", ne zastraniti, ne navući se, već eksperimentalno zaći u neke oblasti svesti , podsvesti, koje su nam inače nedokučive i strane...Moj životni koncept je u UMRENOSTI u saveeeemu, dakle takvima se i obraćam , a ne onima koji će na reč marihuana, da reaguju poput inkvizitora!!!
E to je suštinska razlika međ nama, ja i ako ne duvam već 7-8 godina, znam 100% sve mane i vrline gandže, i pride još zaista barem 50-tak tuđih iskustava...od kojih su neki otišli u teške, neki i dalje uzimaju , ali manje, neki povremeno, a neki po par puta u toku godine(kao ja)!
Tu mi nemožeš ništa novo reći, ali ja ovde branim princip da svako može bez takvih replika, poput tvojih, da čini šta hoće , s tim da mora da pazi(a to pročitaj s početka samog pitanja o legalizaciji, koliko sam puta ponovio) da ne dođe preko dilera u kontakt sa težim drogama, pa je stoga legalizacije upravo predupređenje takvih problema! Jer klinac dođe i kupi ograničenu i dovoljnu količinu, to se oporezuje, ide u legalne tokove...i nema onih podlaca koji će mu pod nos poturiti heroin (što je vrhunsko zlo)....I zato ne razumem čemu takav gnev prema marihuani, a ne prema alkoholu, i cigarama, koje su dokazano teže navlake nego li mariška!
Ali opet i znam, jer šta bi panduri radili, od čega bi živeli razni veliki dileri i lobiji kojima odgovara da je sve nelegalno. Njima bi i bilo u interesu da je i hrana nelegalna, da je prohibicija, da je pravo na svoje mišljnje nelegalno...hehe pa tek onda bi te sive eminencije bile u dobiti, jer sve što je teško naći , po automatizmu biva i skuplje...tako je nastala Čikaška mafija, i Kapone... upravo na prohibiciji....
Umerenosz , bato , ravnoteža i balans, naspram mediokritetskim uvreženim razmišljanjima, i sagledavanju svega na površnom nivou... a ko je u kompleksima, ko je mudriji , neko drugi će dati sud! Ne ni ti ni ja...
Zf, uf. Al ga ti...
 
aUH, STO VOLIM OVU KRILATICU !

Ok, probaj izmet, pa se vrati da nastavimo raspravu!

Aj cekam, pozuri....I nemoj onako kao malo dete da se neckas, nego uzmi ono, pojedi sa apetitom....

I ne samo malo - uzmi, PROBAJ da se prejedes da vidis kakav je osecaj...NE treba samo da se jede a da ne smes da probas da se prejedes....Treba SVEEE PROBATI!

Kada to uradis i kada se vratis i kada zavrsis raspravu samnom, e onda odi lepo i skoci u bunar koji je najmnaje 800m dubok!

Treba SVEEE probati.


Bravo :)
 

Back
Top