Да ли сте природњак или друштвењак

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.871
Из математике двојка, а из социологије "чиста петица". Или, стање може да буде и обратно, наравно.

Тај јаз се највише види код гимназијалаца који чак имају и ту "част" да изаберу да ли ће да се више посвете природним или друштвевним предметима (кроз смерове) или ће чак изабрати неку равнотежу и баланс (општи смер) јер им једнако добро иду и једни и други предмети, или просто нису имали довољно бодова за ове смерове...🤣 Неко је математичар, неко је обдарен талентом за језике, неко је сјајан географ, а неко зна све и све му иде.

Која врста предмета вама боље иде или вам је боље ишла током средње? Да ли сте "природњак" или "друштвењак"?
 
Trebao sam taj opšti.
Verovatno bih sada bio pravnik ili profesor Engleskog.

Ali nisam. Nije bilo prijemnog. Završih ekonomsku. Zanevoleh školu. Nezavrših informatiku, i sad sam moreplovac tehničar...
Ако си задовољан послом није ту ништа лоше. Ја сам у општи упао силом прилика, за друштвени и природни је требало бодова
 
Ал мора да ти је нешто бар за нијансу боље ишло... Ил да си нешто за нијансу више волео
Išla su mi oba. Ali, ja više volim društvene nauke, premda skroz razumem prirodne. Hemiju sam cepao u srednjoj (neorganska, analitička, organska, biohemija).
 

Back
Top