Može li sotona da iskušava anđele?

Odkud ti sad ovo,nije valjda da si tako shvatila onaj Biblijski izvestaj o nastanku divova ?
Isus je jasno rekao da andjeli nemaju seksualnost ili jos precinije - da kod njih nema udavanja .
E sad ako li se andjeli ne udavaju a imaju seksualnost cemu bi onda ona sluzila,nadam se da ne mislis da je to za razmnozavanje ?
Nisam to ja shvatila nego tako pise u Bibliji.
Da su sinovi ljudski uzimali kceri covecje..
Pa naravno da ne mogu kao duhovna bica nego su sisli na Zemlju gde su se materijalizovali
znaci uzimali su ljudska tela to mogu
i iz tog hibridnog potomstva su nastali divovi - nefilimi
 
a ti misliš da anđeli nešto više znaju?
možda ih ljubomora savladala jer nisu sklepani na božiju sliku.
Imaju uvid u duhovni svet, za razliku od nas. Mi muku imamo da iskušenje
prepoznamo. Pred tobom čovek stoji i nešto ti priča, ti lepo vidiš čoveka i
misliš da od njega to dolazi, a ono ko zna ko ti se obraća. Anđeli ne mogu
na taj način biti zbunjeni i obmanuti.
 
Nije li tako u Knjizi o Jovu?
Није.

Mislila sam na ljude. Tu se baš ne može precizno utvrditi.. :lol: nego tako
deluje, kao da je većina..
Аха у реду онда. Али из Писма видимо да је завео трећину анђела кад се побунио против Бога.
 
Imaju uvid u duhovni svet, za razliku od nas. Mi muku imamo da iskušenje
prepoznamo. Pred tobom čovek stoji i nešto ti priča, ti lepo vidiš čoveka i
misliš da od njega to dolazi, a ono ko zna ko ti se obraća. Anđeli ne mogu
na taj način biti zbunjeni i obmanuti.
mi i to ne znamo, čim su trećina po bibliji bili labilni. postoje priče recimo kako je sv sava zeznuo đavola.
više pouke izvučeš iz narodnih umotvorina nego iz biblije
u bibliji se potcenjuje čovek a precenjuje duhovni entitet.
 
Nisam to ja shvatila nego tako pise u Bibliji.
Molim citata.
Da su sinovi ljudski uzimali kceri covecje..
Pa gde se ovde pominju andjeli ?
Pa naravno da ne mogu kao duhovna bica nego su sisli na Zemlju gde su se materijalizovali
]Dokaza ?
znaci uzimali su ljudska tela to mogu
i iz tog hibridnog potomstva su nastali divovi - nefilimi
Dakle po tebi andjeli su nesto manji od coveka jer eto,kakvi su stvoreni nemaju alate koje mi imamo pa se ne mogu seksati...i tako neki mudriji od njih su se setili da se materijalizuju u coveka,valjda u nekog sa pozamasnim proporcijama i eto im mogucnosti da iskuse onog sto nisu imali...

...stvarno sam iznenadjen od ove ideje za koju iskreno smatram da nisi dobro istrazila i pretpostavila ove nezgodne aspekte koje direktno impliciraju Bozje nesavrsenstvo u stvaranju i mogucnost da andjeli padaju i nakog velikog rata na nebu kada je sotona bio zbacen na zemlju.
 
Poslednja izmena:
Molim citata.

Pa gde se ovde pominju andjeli ?

]Dokaza ?

Dakle po tebi andjeli su nesto mani od coveka jer eto,kakvi su stvoreni nemaju alate kje mi imamo pa se ne mogu seksati...i tako neki mudriji od njih su se setili da se materijalizuju u coveka,valjda u nekog sa pozamasnim proporcijama i eto im mogucnosti da iskuse onog sto nisu imali...

...stvarno sam iznenadjen od ove ideje za koju iskreno smatram da nisi dobro istrazila i pretpostavila ove nezgodne aspekte koje direktno impliciraju Bozje nesavrsenstvo u stvaranju i mogucnost da andjeli padaju i nakog velikog rata na nebu kada je sotona bio zbacen na zemlju.
Imate temu o sinovima božijim i sve neophodne citate tamo..
 
mi i to ne znamo, čim su trećina po bibliji bili labilni. postoje priče recimo kako je sv sava zeznuo đavola.
više pouke izvučeš iz narodnih umotvorina nego iz biblije
u bibliji se potcenjuje čovek a precenjuje duhovni entitet.
Nije to precenjivanje duhovnih entiteta. Niko nije rekao da je čoveku
nemoguće da iskušenje prepozna. Može čovek steći uvid i u duhovni
svet. Eto na primer kao Sv Sava.
 

Back
Top