Da li pravoslavci treba da slave San Valentin ?

Poklade su nesto drugo ,,molitva za upokojene ,je nesto drugo ,i to je u samom ucenju pravoslavlja ,tako da nema veze sa paganizmom ....
Nekada su ljudi palili i marge,u komunistickom vremenu ,ako ste culi za to ,u mojem kraju se to ne radi vise ,to je npr.paganski obicaj ,ili kao po Vojvodini ,maskare ,kako vec zovu ...

- - - - - - - - - -

To volim da cujem.
Svuda ima tih Juda.
A vi sto ne slavite kada vidite sve to, sta vi radite?
Govorite li toj braci i crkvi da to ne treba tako?Cedomir


Pa brate ,generalno svestenici to treba da rade ,ja sam imao duhovnika svestenika koji je upozoravao da se to ne radi ,,i sam sam skretao paznju koliko je u mojem domenu ,,,e sad sto kazes ti ,sto ljudi sto cudi...sta znam

- - - - - - - - - -

Nevezano za temu ,taj svestenik je skretao paznju da nama rimokatolici nisu sestrinska crkva...znaci sve zavisi od ljudi ,koliko poznaju svoju veru ,kakve teznje imaju ,koliko razumeju duhovni znacaj toga ,i samim tim kakav zivot vode ....
 
Da li je to i pravoslavni svetac?

Kakav je odnos SPC i njenih vernika prema San Valentinu?

Ako ga ipak slavimo - hoce li nam dusa u pakao zbog ....ljubavi?

Kršćani nemaju pravila što da slave a što ne ,mogu i ne moraju na njima je da odluče.

To su kršćani a takvih nema danas možda jako malo jer kršćanstvo se uniformiziralo na stari način i to na način protiv kojeg se nekada borilo.

Kršćanin može da svetkuje subotu a može i nedjelju a može ni jedno ni drugo stvar je slobode.

To su kršćani.
 
da ti objasnim...

trivun.jpg
 

Prilozi

  • trivun.jpg
    trivun.jpg
    54,8 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena od moderatora:
Kad je dan zaljubljenih uzeo maha,
pravoslavci su se onda setili da je rog dana ustvari sv. Trifun

Свети Трифун је озбиљна слава у мом крају.

Тог дана се оде у виноград, окроји лоза и прослави као права слава.

Тог дана смо сви ишли код бабе, зато кад чујем да неко тог дана помиње Св.Валентина добијем оспе, али буквално.

Ко хоће да се мази, има за то 365 дана годишње, не треба му "Дан заљубљених".
 

Back
Top