Da li crkva coveku treba da nahrani samo duh ill i telo?

ma ti famozni bogumili, razne teorije o njima

Данас око богумила постоје многе контроверзе — од оспоравања њиховог постојања, до присвајања њиховог наслеђа. Неки аутори богумилство посматрају као реформску струју унутар византијског православља,[4] а неки их сматрају чак и претходницом велике реформације западне цркве.[8] Често се сматра да су стећци, средњовековни надгробни споменици, остаци богумилске културе, мада је ово мало вероватно јер су богумили били против свега материјалног, па и прављења надгробних споменика. Постоји и теза о масовном преласку богумила на ислам, коју углавном заступају бошњачки аутори
 
ti čitaš novinske natpise i po tome iznosiš "istinu".
kad država nije postojala ko je održavao narod? razne nvo ili crkva?
a ako se ne osećaš ni srbinom odsrbi se.
Kako to mislis odrzavala ?
Mozda izdrzavala, dala im da jede ili im citala molitve ?

Bez rada Pećke patrijaršije danas bi vrlo vjerovatno bili muslimani.
Mozda ateisti....

toliko spomenika kulture /sekularno gledajući/ (manastiri, crkve) iz 11 veka pa na ovamo može samo antisrbin da se popiša.
Surova je to receno "da se popisa".
Zasto bi se neko popisao ?
Moze samo biti ravnodusan na bilo cije verovanje, na crkvu, manastir, dzamiju, katedralu.....da ih vidi kao obicne zgradurine od cigle i cementa koje je covek sazidao.
Nije bozja kuca jer ih bog nije sazidao vec covek i ugradio gromobrane.
I zasto gromobrane, da ih stiti od boga tj od sile groma, od prirode....ali za gromobrane moze da se otvori posebna tema.
Znam da ce da boli vernike i da ce slabo da ucestvuju u temi [nemaju ili preslab alibi argumenata] ali kao i do sad, pricam iskreno i otvoreno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Srbin - antisrbin.......pa Srbin sam zato sto sam rodjen u Srbiji.
Da sam rodjen u Kaknju verovatno bih bio musliman :super:
 

Back
Top