Da li crkva coveku treba da nahrani samo duh ill i telo?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.286
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram, a sada druge strane da ne bude kako izmisljam, dacu samo orijentir gde se nalazi te crkva tako da svako moze da proveri. Crkva se nalazi u Novom Sadu na Bulevaru Evropa kod Higijenskog zavoda ).
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede, moze da se opere ves, da se okupa, da se dobija odeca, da imaju svoga doktora i da imaju dva momka majstora koja idu po kucama i vernika i sve im srede besplatno, ako ima nesto da se popravi. Moj insajder kaze da tamo dolaze uglavnom dolaze ljudi koju zive u teskom siromastvu, da ima usamljenih baba i deda koji zive po supama i koji dodju u tu Crkvu da bi jeli, da ih pita neko kako su, da li im nesto treba i da prisustvuju proslavama tamo, i da su jako srecni.
Moj izvor takodje kaze da je bio i Crkvi SPC kod Gradjanskog narodnog pozorista isto u NS, i da tamo nema takve prisnosti kao u ovoj Crkvi, a sto se hrane tice jedino su za Gospoinu u Avgustu da li dva grozda grozdja i onda su se vernici skoro potukli oko toga.
Znaci da li Crkva treba da pomogne verniku i u fizickom, a ne samo i duhovnom smislu ?
:think:
 
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram, a sada druge strane da ne bude kako izmisljam, dacu samo orijentir gde se nalazi te crkva tako da svako moze da proveri. Crkva se nalazi u Novom Sadu na Bulevaru Evropa kod Higijenskog zavoda ).
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede,
ja u amerike na putu za posao prolazim pored crkve gde ima da se pojede paprikash, pa ti vidi, a perionica ima na svakom cosku i polovne odece koliko hoces

i ja sam 'teo da kupim crkvu, zapravo zgradu koja je bila crkva, na kredit, da ne misli neko da sam lovator, ali su me muje preduhitrile, sad se vidi polumesec umesto krsta, bila odlicna zgrada, i sad je, beli kamen - garant je imala kujnu i da se pere, i sta sve ne...ogroman parking

samo bi' rek'o zeni - kuvaj paprikash, da vidish kako vernici nadolaze... na propoved, ni porez se ne placa,,, jao ameriko, obecana zemljo.
 
Poslednja izmena:
images.jpg
 
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede, moze da se opere ves, da se okupa, da se dobija odeca, da imaju svoga doktora i da imaju dva momka majstora koja idu po kucama i vernika i sve im srede besplatno, ako ima nesto da se popravi
I do kada traje taj grejs period?
 
Код нас после Литургије, посебно о већим празницима, увек има и да се поједе и попије. Тако да брине наша Света Црква Православна и о физичком и о духовном здрављу народа.
Ma svi znamo da uvek otvara teme gde mu je glavni orjentir da napljuje SPC
Čuj njegov insajder :roll:
 
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram, a sada druge strane da ne bude kako izmisljam, dacu samo orijentir gde se nalazi te crkva tako da svako moze da proveri. Crkva se nalazi u Novom Sadu na Bulevaru Evropa kod Higijenskog zavoda ).
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede, moze da se opere ves, da se okupa, da se dobija odeca, da imaju svoga doktora i da imaju dva momka majstora koja idu po kucama i vernika i sve im srede besplatno, ako ima nesto da se popravi. Moj insajder kaze da tamo dolaze uglavnom dolaze ljudi koju zive u teskom siromastvu, da ima usamljenih baba i deda koji zive po supama i koji dodju u tu Crkvu da bi jeli, da ih pita neko kako su, da li im nesto treba i da prisustvuju proslavama tamo, i da su jako srecni.
Moj izvor takodje kaze da je bio i Crkvi SPC kod Gradjanskog narodnog pozorista isto u NS, i da tamo nema takve prisnosti kao u ovoj Crkvi, a sto se hrane tice jedino su za Gospoinu u Avgustu da li dva grozda grozdja i onda su se vernici skoro potukli oko toga.
Znaci da li Crkva treba da pomogne verniku i u fizickom, a ne samo i duhovnom smislu ?
:think:
prvenstveno, religija je smisljena da utesi coveka od prolaznosti zivota i smrti. Na toj osnovi se razvila i posebna humana komponentna kod svih religija.
U okviru religijskih aktivnosti , danas postoje mnoge humanitarne organizacije, na bazi pomoci najugrozenijim vernicima, skolovanja, pruzanja medicinske pomoci.......................sto na neki nacin maskira cinjenicu da je crkva u funkciji politike i na taj nacin uspeva da odrzi veru kod vecine stanovnistva.
Veoma dosta clanova raznih sekti su upravo radi ove humane komponente postali clanovi ..........a nama je najpoznatiji primer Jehovinih Svedoka cija organizacija veoma brizljivo i odgovorno vodi racuna o materijalnim potrebama svojih vernika pa cesto, clanovi JS uspevaju , preko organizacije , resiti svoj stambeni problem, nezaposlenost, razna dugovanja................pa cak i spajaju potencijalne parove kada je u pitanju brak ili bar postena veza.
Ta humana komponenta je magnet za mnoge za da se uclane u JS ..........ali, nista na svetu nema dzaba pa cak ni ta humanost od strane organizacije JS, pa su clanovi u obavezi da , prema svojim mogucnostima, propovedaju i sire "bozju rec" po narodu i da pridobijaju nove clanove.
Naravno, niko od njih nema pojma da su JS vazna komponenta NWO.
 
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram, a sada druge strane da ne bude kako izmisljam, dacu samo orijentir gde se nalazi te crkva tako da svako moze da proveri. Crkva se nalazi u Novom Sadu na Bulevaru Evropa kod Higijenskog zavoda ).
Moj insajder koji je otisao u Crkvu posto je video njihov oglas u novinama, kaze da su svi tamo vrlo ljubazni, da ima da se jede, moze da se opere ves, da se okupa, da se dobija odeca, da imaju svoga doktora i da imaju dva momka majstora koja idu po kucama i vernika i sve im srede besplatno, ako ima nesto da se popravi. Moj insajder kaze da tamo dolaze uglavnom dolaze ljudi koju zive u teskom siromastvu, da ima usamljenih baba i deda koji zive po supama i koji dodju u tu Crkvu da bi jeli, da ih pita neko kako su, da li im nesto treba i da prisustvuju proslavama tamo, i da su jako srecni.
Moj izvor takodje kaze da je bio i Crkvi SPC kod Gradjanskog narodnog pozorista isto u NS, i da tamo nema takve prisnosti kao u ovoj Crkvi, a sto se hrane tice jedino su za Gospoinu u Avgustu da li dva grozda grozdja i onda su se vernici skoro potukli oko toga.
Znaci da li Crkva treba da pomogne verniku i u fizickom, a ne samo i duhovnom smislu ?
:think:
ADRA
adventistička humanitarna organizacija
to je pored higijenskog zavoda

glavni donatori
Ministarstvo spoljnih poslova Nemačke
SlovakAid
USAID
Meetterstaad Fondacija Holandija

Polje rada / delatnost organizacije:​

ADRA Srbije razvila je svoju ekspertizu u 4 glavne oblasti: Obrazovanju, Stvaranja dohodovnih mogućnosti, WASH sektoru (voda, sanitarne mere, higijena), i Odgovaranjem na vanredne okolnosti (izazvane prirodnim ili ljudskim faktorom). Podsektori "Žene, devojčice i rodna pitanja", kao i "Mentalno zdravlje" se obrađuju u svim navedenim oblastima delovanja. Takođe, odlika Adrinog rada, bez obzira na navedenu oblasti delovanja, jeste stvaranje sistema sveobuhvatne podrške zasnovane - od humanitarne do razvojne, na načelima ljudskih prava i partnerstvu sa lokalnom zajednicom i svim akterima.

Sekundarni cilj:​

Organizacije sa uzajamnom koristi / Beneficiranim članstvom
 
Ako pomoć nije bezuslovna, za sve ljude bez obzira na religiju, onda
to ne valja ništa. To bi onda trgovina bila. Da se prodaš za parče hleba.. :confused:
mnogi su zaboravljeni (zahvaljujući državi i porodica) i eto posla za sekte.puni para, vidiš ko ih sve finansira.
to rade i političke partije pre izbora, sećam se koliko sam dss-u i ds-u nanosao odeće i hranu jer je to odlazilo na Kosmet , barem su tako govorili.
 
mnogi su zaboravljeni (zahvaljujući državi i porodica) i eto posla za sekte.puni para, vidiš ko ih sve finansira.
to rade i političke partije pre izbora, sećam se koliko sam dss-u i ds-u nanosao odeće i hranu jer je to odlazilo na Kosmet , barem su tako govorili.
Prvo osiromaše narod i upropaste sve živo, pa ti posle poklanjaju litar ulja. :lol:
Prodali 90% izvorišta vode u Srbiji, pa sad strane kompanije brinu jesu li se
ljudi u Srbiji okupali.. more..

neću ni da razmišljam o tome..
 
Ali "hurr durr zmija u džepu vladike lopovi". Da ne spominjemo da SPC potpuno besplatno daje ljudima najbolju hranu za svakog čovjeka a to je Tijelo i Krv Hristovo.
Da,bolje i ne spominji jer se cini da ima takvih koji su cak i umrli od gladi uz takvu bogatu najbolju hranu koju si pomenuo dok su im je neki skromni crkveni sluzbenici "dostavljali" nekim dosadnim novcatim SUV-ima ... :sad2:
 
Ima jedna crkva gde moze da se jede, okupa, opere ves, dobije odeca, gde se proslavljaju rodjendani, organizuju izleti...( Ja necu reci koja je to crkva jer mi nije cilj da je reklamiram,
Jedna crkva, samo jedna takva crkva.....pa napisi koja, nije sramota

IZnaci da li Crkva treba da pomogne verniku i u fizickom, a ne samo i duhovnom smislu ?
Ako je samo u duhovnom smislu pomrecemo gladni, prljavi, goli i bosi :lol:
 

Back
Top